İçerik değiştir

- - - - -

Siyaset.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 nünü

nünü

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 20.04.2009 - 11:22

Ali 3. sınıfa giden zeki bir çocuktur. Bir gün öğretmeni Ali'ye 'Siyaset' nedir diye sorar. Ali düşünür ama o çocuk aklıyla cevap veremez. Eve gider kitaplara bakar ama hiçbir şey anlayamaz. O da babasına sormaya karar verir.
—Baba, Siyaset nedir? Baba düşünür.
Ali'ye uygun bir yolla anlatmak ister.
—Bu evde parayı getiren kim oğlum?
—Sen...
—Ben kapitalist rejimim.
—Peki, parayı alıp bizim yiyecek içecek ve giyecek gibi ihtiyaçlarımızı karşılayan kim?-Annem...
—O da hükümet.
—Peki, küçük kardeşinle kim ilgileniyor?
—Dadım...
—Dadın işçi, kardeşin gelecek, sen de halksın o zaman.
Ali her şeyi not alır ve uyur.
Gece garip seslerle uyanır. Bir de bakar ki kardeşi ağlıyor. Yanına gidince altına pislediğini anlar. Hemen annesini kaldırmaya gider. Ama ne yaparsa yapsın anne kalkmaz. Bu arada salondan gelen sesleri merak eder ve salona gider. Babasıyla dadısını uygunsuz yakalayan Âlinin ağzından aynen şu kelimeler dökülür:
—Kapitalist rejim işçiyi sömürüyor, hükümet uyuyor, gelecek bok içinde, halk ne yapsın...*zong

SANA NASIL YÜZ VERİPTE DEÐERİNİ ARTTIRDIYSAM , SENİ SIFIRLA ÇARPAR YOK EDERİM...

#2 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 20.06.2009 - 18:01

Bir kaç kişi çıkıpta ne diyon len sen demez inş. Fıkra bu fıkra :cool:

Siyasi Fıkra

Bir gün, Erdoğan ile Gül uçak yolculuğu yapıyorlarmış.

Erdogan, Gul'e "ucaktan asagi 100 lira atip, bir vatandasi sevindirebilirim" demis.

Bunun uzerine, Gul, "ben ise 10 tane 10 lira atip, 10 vatadasi sevindirebilirim" diye atlamis ortaya.

Konusmalari dinleyen pilot ic gecirmis ve yanindaki yardimci pilot'a donmus :" Su ukalalari duyuyor musun? Ben bu ikisini asagi atip milyonlarca vatandasi mutlu edebilirim, hala farkinda bile degiller"!!! demis.