İçerik değiştir

* * * * - 3 Oylar

Şimdi Ben Burda Kendi Kendime Bişeyler Karalayabilirim de mi..?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 393 yanıt verildi

#361 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 02.02.2014 - 01:08

sevgili canımın içi karalama sayfam; 20 gün kadar önce aşırı sigara içiyorum, sigaraya çok para sarf ediyorum diye tütün sarma işlerine başladıktan sonra ne kadar ekonomi yaptığımı sana zahmet hesaplayabilicen mi? ihi.png  niye senin hesaplaman gerekiyor, çünkü ben hesaplayamıyorum; niye ben hesaplayamıyorum, çünkü bu işi daha iyice öğrenemedim ve o kadar çok filteyle tütünü çöpe atınca...buna rağmen yine de daha öncekinden daha az para harcadığım halde...tam olarak ne kadar daha az harcadığımı anlamak mümkün olmuyor. iconcokkizdim.gif 

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#362 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 04.02.2014 - 17:50

Aldığın tütün fiyatına göre 1,75 ila 2 lira arasına geliyor Paketi ^^ 

smiley-sport036.gif  

#363 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 04.02.2014 - 20:03

adamın 'size 100 lira olur' dediği üstünde 120 tl yazan tütünle de öyle mi? kilosu 70 lira olan hafif tütün kötü değildi ama onunla acaip fireli çalıştım. tongue.png daha pahalı olanla daha iyi sardım, psikolojik midir nedir anlamadım ki? 'bu iyi tütün, kötü çıkmaz' diye inandım da mı kötü çıkmadı? iyi tütün sadece içim olarak mı iyi, sararken de fark eder mi? sarma şeysinin iyisi kötüsü var mı, onu da mı araştırsam? başka sorum yok teşekkür ederim. ihi.png buraya kadar gelmişsiniz, birer çay alalım madem. tongue.png

#364 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 05.02.2014 - 01:11

Orta sertlikteki Adıyaman Çelikhan tütününden bul, 50-60 TL'ye geliyo kilosu :P

2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#365 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2014 - 16:37

120 lirami o ne lan altınmı karıştırmışlar ? 

Adamın sana kaç olur dedi bilmiom ama Adamım sana baya bi toslamışlar bebekk.gif

Üsttteki amca ne diyosa onu al biliyor bu olayı o ^^

smiley-sport036.gif  

#366 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2014 - 23:58

pahalı olanıyla hakkaten daha az fire verdim ama. doğru dürüst sarmayı bi öğrenebilsem. giderek daha iyi oluyor gerçi. şimdiye kadar 100 lira harcadıysam 25 lirasını çöpe attım. sigarayı sarıyorum ta tepesi boş ya ortası, sarma şeyisini fazla dolduruyorum tütünler üstüme püskürüyor girl_sad.gif , bir vakte kadar sadece saracağım kadar tütünü kurutmam gerektiğini bilmediğimden poşette varsa kurusun diye masaya deviriyordum o ayrı ziyanlık, şimdi onu yapmıyorum. sonracıma...bir dükkana girdim orta yaşlı bir adam, ilk defa görüyorum, bik bik bik, hiç susmuyor, kilosu 40 lira olan tütünden aldım o kadar ucuz olması bende kuşku uyandırdığı halde; sırf sussun da gideyim diye. ona bi 20 lira bayıldım külliyen zarar sayılır. aldığım filtrelerin hepsinin ucunun bir kısmı sarma şeysinde kaldı. girl_mad.gif daha ne tütün sarma maceralarım var, 25 gün için destan yazabilirim. sonracıma bir akşam songül geldi, kendisi arkadaşım olur, oturdu 2 paket sigarayı 10-15 dakkada sardı, ona da sinir oldum. girl_mad.gif sonra şeye de sinir oldum ama onu sonra şeyttiricem veya unutsam bile başka bir şey bulurum nasıl olsa :P, gidiyom ben, kızımla film seyredicem. 

#367 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 06.02.2014 - 17:36

7 dakkada bi paket sarıyorum rekorum 5,5 dakka ama o zaman baştan savma oluyor xD

Şimdi sen banada sinir olcan neyseki zaten bana hep sinir oluyorsun o yüzden sorun yok yardır gelsin bebekk.gif

smiley-sport036.gif  

#368 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2014 - 18:46

7 dakkada 3 sigarayı saramadığım oluyor / halen. ama ilk başlardaki halimden daha az komik bir manzara arz ediyorum. fire oranı da bayaa düştü.

siz böyle deyince 'pahalı tütün daha iyi sarılıyor' takıntısından vazgeçmeye karar verdim. en son kilosu 80 lira olanından aldım. genel olarak aldığım da 70 liralıktı zaten.

ıspanak yıkamaktan nefret ediyorum.

eski bir arkadaşın kocası var, yılda 1-2 kere birkaç günlüğüne bana sarıyor; ondan da nefret ediyorum. beğendiğinden falan değil artık, takıntı yaptı. sallamıyordum; ama bir kere karısının sayfası açıkken herhalde, onun sayfası üzerinden facebook sayfama girip birkaç yorum yapmış, o zaman sinirim bozuldu. allahın p......gi., yarım asırlık olduk lan, utanmıyo musun? evinizden ayağımı kestim, ben daha ne yapayım? biz senin karınla kızlarımızı okuldan almaya beraber giderdik, sen p....tun teki olduğundan sana he şey yakışır, bana yakışır mı? sana mı kaldık? biraz ilkeli ol be, aynaya baktığın zaman miden bulanmıyor mu? iconcokkizdim.gif 

teşekkür ederim iyi akşamlar. ihi.png 

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.02.2014 - 18:47

#369 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 08.02.2014 - 10:45

çadır kiralama konusundan da nefret ediyorum, dön dolaş aynı lafları çevirmekten usandım. ha, mecbur muyum, hayır, ama bu yazıların müşterisi gibi güvenilir bir müşteriyi geri çevirmek istemem. benim bugün onun sitelerinden en az 1 tanesine yazı hazırlayıp girmem de lazım, tabii yaa! önce hangisi, sonra hangisi, daha sonra hangi biri? ouzzz.gif 

temizlik şirketleri yazılarından nefret etmiyorum, kaynak daha fazla, alan daha geniş, yazmak daha kolay. ihi.png 

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.02.2014 - 10:46

#370 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2014 - 10:53

günlüksü n'aber? beni soracak olursan kendimi durduramıyorum, bastım gidiyorum dörtnala sonum parlak olmayabilir. tongue.png kendi siteme, bloğuma daha bir yoğunlaşmak istiyorum ve az kaldı düzenli olarak pazara çıkmaya da başlıycam inşallah. evden çalışma işi beni biraz fazla eve kapattı sanki ama yeter. böyle işte. sen nasılsın, teşekkür ederim, iyi günler.

not: sigara sarma işi hala tam olarak rayına girmedi. cray.gif 

#371 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 24.02.2014 - 16:35

acaba diyorum; birkaç taneniz aranızda para toplayıp bana şu ocağın arkasındaki duvara falan yapıştırılan yapışkanlı kağıtlardan alsanız nasıl olur, ben yine unuttum. ='( bilmem kaç metresi 5 lira mı ney. ikide bir mutfaktan 'hışırrr, horşşş' gibimsi bir ses geliyor, anla ki yapışkanı artık randıman vermeyen yapışkanlı kağıt duvardan düştü. sinir oluyorum. az önce çekmeceleri karıştırdım, ilk aldığım zamandan kalmış küçük bir parça buldum orta kısmına yapıştırdım o 1-2 gün idare edebilir. sonra n'olacak? ='( ayrıca bir tek ortasını tutuyor o zaten, kenarı yine hışırdamış. zarif bir şekilde duvarı terk edip kendine doğru bükülmüş; demek istiyorum. höff! = ((

ayrıca sitenin bozukları düzeltilsin. kolay yazdığım konulardan birkaç tane de buraya ekleyeyim dedim yazının tepesindeki tablo komple pasif. = (

#372 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 19.03.2014 - 14:33

adsense onayı alabildim sonunda günlüksü; şimdi kendi sitemdeki içeriklerin sayısını 500'e çıkarmakla bozdum - henüz 250 tane var.  sıkı bir şekilde kendime çalışıcam şimdi bir süre; 2 ay falan. bir iki müşterimle bağlantımı kestim bu yüzden. hayırlısı bakalım. sen n'apıyon? 

#373 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2014 - 16:43

'the worm in the apple orchard' (elma bahçesindeki solucan)

sharp tooth is a hardworking worm. but he is a stubborn animal. 

( sharp tooth çalışkan bir solucan. fakat o inatçı bir hayvan.)

he likes apples. he eats the pulp of delicious apples in the orchards. he wants to find red and ripe apples this summer. 

( o elmaları sever. meyve bahçesindeki lezzetli elmaarın etli kısımlarını yer. bu yaz kırmızı ve olgun elmaları bulmak istiyor.)

he dreams of red and ride apples. then the summer comes at last. he climbs up an apple tree. he sees two apples side by side. he looks at them and he says, 'these apples aren't ripe.' he doesn't like them. then he goes away because he wants to find another apple orchard. 

(o kırmızı ve olgun elmaların hayalini kurar. sonra, sonunda -nihayet?-yaz gelir. o bir elma ağacına tırmanır. yan yana 2 tane elma görür. onlara bakar ve der ki 'bu elmalar parlak değil'. onları beğenmez.sSonra çekip gider çünkü başka elma bahçeleri bulmak istemektedir.)

sharp tooth comes to a beatiful orchard. the owner is an old man. he weeds the orchard.hHe waters the trees. he fertilizes the land. he likes his orchard. he grows deicious apples every year.

(Sharp Tooth güzel bir elma bahçesine gelir. Sahibi yaşlı bir adamdır. O bahçeyi....eler? Ağaçları sular. Toprağı gübreler. Meyve bahçesini sever. Her yıl lezzetli elmalar yetiştirir.)

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.10.2014 - 20:05

#374 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2014 - 20:18

şunu önemle belirtmek isterim ki masamda bir tırnak törpüsü bulunmasının sebebi bakımlı bir kadın olarak bir yandan çalışırken bir yandan da tırnaklarımı törpülüyor olmam değil. bunun sebebi klavyedeki 'g' tuşunun ikide bir takılmaya başlaması. demin takıldı, daha da bastırayım da tam tersine yukarı zıplasın diye bastırdım 3 satıra yakın g harfi bastı, hiç bitmiycek zannettim. hysteric.gifdün yaptığım gibi kalemin ucuyla da düzeltemedim. törpüyle oldu ama. o bakımdan 5 dakikadan bei masamda bi de törpü var ki bi törpü eksikti zaten. hysteric.gif

ayrıyetten; he is products of his orchard. he has a lot of quests every summer. he always takes them to his orchard. he picks apples and gives them to his quests. his grandchildren like his orchard. they pick apples and help their grandfather.

(o meyve bahçesinin...bi şeysidir veya o bahçesinin ürünlerini alır? her yaz birçok konuğu olur. onları her zaman bahçesine getirir. elmaları koparır ve konuklarına verir. torunları onun bahçesini severler. elmaları koparırlar ve büyük babalarına yardım ederler.)

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.10.2014 - 20:19

#375 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 26.10.2014 - 00:31

sharp tooth watches the old man. he says, 'i can eat the apples in this orchard. they look ripe.' he stubbornly waits there for a few days. he thinks, 'the apples can become very ripe a few days later.'

(sharp tooth yaşlı adamı seyreder. 'bu meyve bahçesindeki elmaları yiyebilirim' der, 'olgun görünüyorlar.' inatla orada birkaç gün bekler. 'birkaç gün sonra elmalar daha olgun olacak' diye düşünür.

the apples become very ripe. he starts to climb up the top of the tree. there is a big and red apple there. he says, 'this apple looks very ripe. this is good for me.'

(elmalar çok olgun hale gelir. o ağacın en tepesine tırmanmaya başlar. orada büyük ve kırmızı bir elma var. 'bu elma çok olgun görünüyor. bu benim için iyi.' der.

the top of the tree is a far place. he cannot quickly go up there. the sun sets. it becomes dark. he waits there all night.

(ağacın tepesi uzak bir yer. oraya çabuklukla gidemez. güneş (inmeye? batmaya?) başlar. karanlık olur orada bütün gece bekler.)

ingilizce çalışma sayfamda zorlanıp debelendikten sonra bunu böyle yağ gibi çevirivermeye bayılıyorum. :P moral oluyor. birkaç kelimeden başka bi şeye bakmıyorum. aslında böyle bir sürü basit ingilizce hikaye kitabı bulsam hepsini alırım. bunlar insanı zorlamaz ama ingilizce'sinin kıvraklaşmasına yardımcı olur...gibi geliyor bana.

ayrıyetten;  yapılacak şeyler:

2014 için saatler ne zaman geri alınacak konusuna bak, baktım, 26 ekim pazar günü saat 04.00...yani 3.5 saat sonra, yatmadan bunu yapmak lazım. 

bu hafta vural için 4 yazı yaz.

berna'nın sitesine 1 veya 2 tane.

yusuf'un kalan yazılarını bitir.

fırat'ın sitesi için yaz.

meriç'in siparişlerinden biraz yaz.

sevcan'a yaz.

bu kadar galiba...ouzzz.gif

insan ilişkilerini toparlama projene başla, en az 1 kişiye çaya kahveye git.

o 2 odayı temizleyip düzene sok.

internetten hazır takı araştır.

başkaa.................ouzzz.gif

#376 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2014 - 19:47

çok acıktım. sniffle.gif

#377 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2014 - 21:29

az sonra link vereceğim yer müşterilerimden birine ait. ben oraya yazılar ekliyorum bir süredir. bir orayı, bir de bir siteyi daha, harabe.net kategorilerinden birine eklemeyi düşündümdü hatta, beğendiğiniz siteler mi ne, öyle bi yer olacak. eklerim bir ara, mevzu o değil. mevzu şu; akşam haberlerini seyredeyim diye TV'nin karşısına geçtim o zaman gördüm Ermenek'te maden kazası haberini. madeni su (yeraltı suyu) basmış ve 18...? 23...? iki rakamı da gördüm, 20 civarında işçi aşağıda kalmış. gaz maskeleri varmış ama 2 saat yetecek kadar, o süre de geçmiş zaten. sniffle.gif yaşam odası mıydı, o yapı zaten yok. sniffle.gif salona giderken de elime kağıt kalem almıştım, yazmak için konu başlığı fikirleri mi karalıycam...ne düşündüysem artık, hatırlamıyorum. haberi görünce başka bir şeyler yazdım, şiirimsi bir şey, seyrettikçe aklıma gelen şeyler işte. 

http://askhikayeleri...aden-ocagi.html

#378 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2014 - 21:35

10710642_601458716646231_302925694437055

#379 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2014 - 00:24

1978896_1569411903288082_173308634626945

Bir ülkede halk ağaçları devlete karşı koruyor ve onların saldırısına uğruyorsa o ülkenin resmi yönetim biçimi faşizimdir. (facebook sayfamdan)

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.10.2014 - 00:25

#380 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2014 - 12:38

altınlarım nal edeyim heeyyyyy....al hırkamı çul edeyim heeyyyyy...gölbaşı'nı yol edeyim, ben gelemem emmim kızı, teel tel tellerine...kurban olam dillerine vaayyyyyyyy...karaoke.gif gölbaşı'nı yol edeyim, ben gelemem emmim kızı...........karaoke.gif

altın yüzüğüm kırıldı - abdal

bi de böyle var, tçmb öğrencileri söylemiş. (türkiye çimento mahsulleri birliği)