İçerik değiştir

Türkan Saylan'dan Önemli Açıklamalar...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 39 yanıt verildi

#1 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 15:12

Türkan Saylan'dan önemli açıklamalar...

Saylan: 'Tutuklanan profesör Ayşe Yüksel cemaatin hedefindeydi. Rektörler YÖK'ün izni olmadan tutuklanamaz. Tutuklanan arkadaşlarla ilgili hukuki çabalarımız sürecek. Beni din düşmanı gibi göstermeye çalışıyorlar.'

Saylan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle

ELİMİZDE BİR YARGI KALDI

ÇGD olarak bizler adaletin gerçekleşmesini istiyoruz. Saygı duyduğumuz, değer verdiğimiz bir yargı kaldı elimizde... O da siyasallaşırsa kötü olur. Tutuklananan arkadaşlarımızın hepsi hakkını arayacak. Ucu nereye giderse gitsin demokratik kurallardan çıkmayacağız...

KANUNSUZ UYGULAMA ÇOCUKLARI MAÐDUR ETTİ

Bilgisayarlarımızın hard disklerine polis el koyduğu için, yenilerini alabilelim diye bize bir vatandaş 10 bin 500 YTL'lik bağış yaptı. Oysa biz bu parayla 24 ilköğretim öğrencisinin yıllık, 84 üniversitenin öğrencisinin aylık bursunu verebilirdik. Ama biz bu kadar parayı 42 tane hard disk almak zorunda kaldık. Oysa o bizden alınan hard disklerin kanunen sadece kopyalarının alınması lazımdı. Eğer öyle yapsalardı, çocukların burs paraları boşa gitmezdi.

ANNESİ HRİSTİYANDI İDDİASINA CEVAP

Bir de misyonerlik söylentisi var. Rahmetli annemin hristiyanlık meselesi var. Annem İsviçre kökenli. İngiltere'de yaşamış. Babamla evlenip bana hamile kalınca müslüman oluyor, Leyla adını alıyor. Ama malum basın evlenmeden önceki halini yazıyor. Bu nasıl oluyor? Biz annemi Müslüman mezarlığına gömdük. Gece gündüz İngilizcesinden Kur'an okur, bize ahkam keserdi... İnsan müslüman olmayabilir, hristiyan da kalabilir. Bu ayıp değil ki ayrıca... Biz hakiki din dersi almış bir kuşaktanım. Hafız Ahmet Bey'den ders aldım. Çok iyi bir din bilgisi sahibiyim...

SAYLAN'A KURULAN TUZAK

Ben dün gece bir tuzak yaşadım. Bir program için bizden burs alan birkaç öğrenci istediler röportaj yapmak için. Ben onları vakıftan Olcay isimli bir arkadaşıma yönlendirdim. 'O size isim versin' dedim. Sonra gece beni biri aradı. "Ben Olcay" dedi. Ben de çok yorgundum, bir şeyler hisettim ama üstünde durmadım. "Üç kız kardeş buldum, ama devlet memuruymuşlar" dedi. Ben de 'isterlerse programa çıksınlar' dedim. Sonra sabah telefonum çaldı. Olcay arıyor. 'Programa gidecek öğrencileri birazdan ayarlayacağım' dedi. Ben de 'sen onları ayarlamadın mı' diye sordum. 'Hayır' dedi. 'Sen akşam bana telefon açmadın mı' dedim. 'Hayır' dedi. Demek ki bizim telefon kuşlarımız bize tuzak kurdular. O kızlar programda kim bilir neler söyleyecekti?
********************************************************************************

Tuzak röportajlar,dinlenen telefonlar,ele geçirilen sözde belgelere yapılan eklemeler,hukuksuz faşist yöntemlerle göz altına almalar,ev,iş yeri talan etmeler,ilk okul,lise çağındaki çocukların burs belgelrine el koyup bunlardan medet umacak kadar göz dündürmeler...Faşizmin ayak sesleri,hatta kendisi.

580023663830.jpg

#2 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 16:13

PKK lı gençlere yardım ederken vatanseverliği neredeydi? Gittiği tüm illerde elinde incille misyonerlik yapan orda burda türbanı yada başörtüsünü eski sümerlerde fahişeler takar diyenbirine itibar etmek aydınlık çağdaşlıksa medeniyetinize tüküreyim..

Herşeyiniz yalan ve iftira üzerine yahu. Yok hukuksuz gözaltına alınmalar yok hukuksuz aranmalar. Sizden izinmi alacaktı devletin polisi? Biz şu saatte evinizi arayacağız musaitseniz uygun görürseniz geleceğiz mi diyecekti? Bana hukuksuz olan birşeyi gösterin! Tabi pardon siz ve sizin gibileri Atatürkü sevdiğiniz için içeri alınıyordunuz dimi? Pkk ya acık acık destek verdiğinizden, ellerinizce incille anadolunun 4 bir yanını dolaşıp misyonerlik yaptığınızdan, panellere katılıp çağdaş yaşamı desteklemek adına dini baltalayıp hür ve özgür düşünceyi engellemeye çalışmanızdan diil. Yazıklar olsun tek kelime ile yazıklar olsun!
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#3 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 16:30

Sana mı soracağız kime itibar edeceğimizi?

EditWaLe

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#4 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 16:36

Yahu umurumda diil kimi savunduğunuz. Savunduğunuz insanın içyüzü meydana çıkmış siz körseniz ben ne yapayım? Terbiyesizlik etme aynaya tükür falan. Ben terbiyesizlik yapıyorsam kendinize bakın. Avatarınıza ordunun rütbesini koyuyorsunuz ama savunduğunuz pkk ya destek veriyor hayırdır?

#5 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 16:41

Yok o senin kendi terbiyesizliğin.

Doğuda ki gençlere ve çocuklara okumaları için burs vermek mi pkk destekçisi olmak?

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#6 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 16:47

Yahu ne dogudaki gençleri. Kandırmayın kendinizi. Burs verdiği öğrencilerin üniversitelerde pkk adına eylemler yaptıkları, saylanın evindeki belgelerde özellikle pkk sempatizanı cocuklara verilen bursların listelendiği meydana cıktı. Daha 2 sene önce bu olaylar vardı ne cabuk unuttunuz? Bırakın bu eğitim sevdalısı muhabbetini arkadaşım az gerçekçi olun ya.

#7 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 16:50

Birine çamur atmadan insan olan önce kendisine bakar; ben acaba bu ülke için, bu gençler için , çocuklarımız için ne yaptım?

http://www.cydd.org....=haberac&id=264

Bu linkte ki yapılanlara bakmayan veya görüp , anlamayan sadece yalaka medyanın gazıyla forumlarda klavye şovalyeliği

yapanlara bu saatten sonra hesap verecek değiliz.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#8 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 16:55

Ahahah. Verdiğin linkte biz pkk ya destek veriyoruz diyecek değiller ya. Buna anca sizin gibiler inanır işte. İnanmaya devam edin siz. Cokta umurumdaydı. Ama unutmayın bu ülke sizi asla istediklerinizi yaptıramayacak. Örnekmi istiyorsun? 50 yıllık seçim sonuclarını incele yeter.

#9 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 17:00

2 sene önce bu olaylar vardıda bunlarla ilgili yasal kovuşturma niçin yapılmamış?

Şu akıl hocalarına gidip bi zahmet sorup öğren, bizide durumdan haberdar et.

Senin dizinin dibinde masallar dinlediklerininde kimlere, ne amaçla burslar verdiğini, hangi meslek dallarına

özellikle yönlendirdiklerini, hangi kurumların öncelikle kazanılmasının tembihlendiğini çok iyi biliyoruz.

Milletten topladıkları kurban derileri ve bağışlarla kimlerin eşlerinin ve çocuklarının altına lüks otomobillerle fink

attıklarınıda çok iyi biliyoruz.

Profilde ki asker resmine gelince, o da zorunuza gitmiştir eminim. Pkk ya karşı en ağır eleştirileri yapanlardan biri

olmakla da gurur duyuyorum. Dengirler mengirler gibi akşam yemeklerinde sohbet edenlerden de değiliz şükürler olsun ki!

Yeter mi ?

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#10 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 17:04

Cevap veremeyince çamur atmak sizin siyasetinizde olsa gerek heralde:) Banane dengirden mirden banane kurban derilerinden. Konuya cevaplar bulacagına neden başka konulara zıplıyorsun ki:) Ben saylanın pkk destekçisi oldugunu söyledim işe TSK yı bulaştırdın. E normal görmek gerek nede olsa korkuncada Atatürkün arkasından siyaset yapıyorsunuz doğaldır:) Sen pkk yı savunmakla gurur duy. Gururunuzun karşılığını kac yıldan beri seçimlerde alıyorsunuz buda yeterli size.

#11 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 17:10

Ben sana verirdim cevabıda , siz k...... fırsat vermek istemiyorum.

Hadi kimin kapı eşiğiysen oraya be evladım, ben yeni geldim sürgünden.

Senin gibiler çok geldi gecti buralardan...

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#12 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 17:37

çirklin prens benim diceklerimi yazmış..

benim kardeşimde bi ara bu derneğe girdi ama şahsen erken kurtardım fakir olmak şart değil bu dernekten burs almak için, doğu ve güneydoğudan olmak yeterli..

çok zengin komşularımızda alıyordu hepsi de süzme sempatizan..

kimin ne halt olduğu elbet çıkıcak ortaya ama bilmeyenler konuşmasın..

üni lere bakın göreceksiniz
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#13 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 18:57

Egemen resmi ideoloji,bireylerde dile geliyor artık,çirkince.Getirilsin,demokrasilerde her şey söylenmelidir.

Resmi ideoloji ne zaman sıkışsa,ne zaman başı dara girse,ne zaman statükosu sarsılsa,ne zaman bir şeylerden rahatsızlık duysa,gidişatı beğenmese,ayakların baş olduğu yönünde kuşkulara kapılsa,basar yaygarayı;

"Vatanımız,dinimiz,bayrağımız elden gidiyor.Bu misyoner,bu komünist,bu bölücü,vurun kellesini,sıkın boğazını." şeklindeki goygoyculuk pek bi tutulur,özden çok sevilir,silahlar kuşanılır,kılıçlar çekilir,diller bilenir,linç başlar.

Toz duman dağıldıktan sonra bir de bakar ki,elden giden bir şey yoktur.Oysa bu goygoycuların kendisinden giden,özünden yiten çok şeyler vardır ama bilmez,anlamaz,kafa basmaz vesselam.

Goygoycu,yaşamı hakkında kararı resmi ideoloji temsilcilerinin ellerine bırakır,kendine reva görülen kaderi yaşar ve bu kaderin yarattığı acısını unutmak için kaderini ellerini teslim ettiği resmi ideolojinin kendine sunduğu ideolojik hayat iksirini içerek avunur.

Şimdilerde resmi ideoloji,sivil-asker ittifakı evrimi geçirmekte,birbirlerinin satatükosunun devamı için varılan mutabakat gereği,sınırlara tecavüz edilmemekte,her iki tarafta gemisini yürütmektedir.

Hadi goygoycu öt yine,bağır,hezeyanlara gir,histeri nöbetlerine gir,gün senin günün tadını çıkartmaya bak.Güneş bizim için de doğacak nasıl olsa.

580023663830.jpg

#14 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 20:19

ismi geçen bilim kadını türkiyenin yetistirdigi en büyük dermatologlardan biridir
lepra alanında yaptıgı çalısmalar; cüzzam hastalıgının önlenmesinde halkın bilinçlendirilmesinde
yeni tedavi yöntemleri geliştirilmesinde çok büyük önem teşkil eder bu konu da dünyaca ünlü ödüller almıstır
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#15 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 20:21

O güneş bu topraklarda hiç doğmayacak,Kominstlik mayasında yok ,boş yer hayallere kapılıp kendinizi üzmeyin...İşinize gelince rejimi yıkmaya çalışırsınız devrimciyim dersiniz,işinize gelirse devirmek istediklerinizle kol kola girersiniz...80 den sonra toz duman dağılınca sol görüşlü devrimcilerin? özlerini ! de gördük hepsi bir köşe başı tutmak için bir birlerini çiğnediler;Peki buna kafa basıyormu diye bir soru geliyor insanı aklına....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#16 turu

turu

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 82 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 22:37

Polisin terör örgütü PKK'ya yönelik ikinci dalga operasyonu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yöneticilerinin neden sorgulandığı sorusunun cevabını ortaya koydu.

SAVCILARI ŞOKE EDEN LİSTE

Son Ergenekon operasyonuyla, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği genel merkezi ve şubelerine düzenlenen baskınlarda burs listelerine ulaşılmıştı. Ele geçirilen ve savcıları şoke eden bu listeler, dernekle illegal örgütler arasındaki para akışını ve ihtiyaç sahibi öğrenciler için verilen bağışların nasıl kullanıldığını açıkça ortaya koyuyor.

PKK MİLİTANLARINA BURS VERİLMİŞ

PKK'nın derin yapısı KCK'ya ve PKK'nın illegal gençlik kollarına yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 80'den fazla örgüt militanının ismi bu listelerde ortaya çıktı. ÇYDD'nin DHKP-C gibi terör örgütlerinin illegal gençlik kollarını da finanse ettiği ve örgütleri eleman temininde yardımcı olduğu konusunda ciddi deliller bulunduğu iddia ediliyor.

Deniz Ç; Marmara Üniversitesi Öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor. Daha Çok Marmara üniversitesindeki faaliyetlere katılıyor. Araç yakma faaliyetlerinde bulunduğundan dolayı yakalanarak tutuklanarak cezaevine gönderildi. 13 Mart 2009 tarihinde tahliye edildi.

Lokman G; Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsünde çalışıyor. PKK'nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor. 6 Kasım 2006 tarihinde PKK için yasa dışı gösteri yaparken yakalanmıştı.

Ruhat Ç; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarında yönetici düzeyinde faaliyet gösteriyor. Öğrencileri eylemlere yönlendirmekle görevli olduğu bilinen Ruhat Ç, 4 Kasım 2006 tarihinde PKK için yasa dışı gösteri yaparken yakalanmıştı.

Fehmi K; Marmara Üniversitesi Öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor. Sarıgazi Beldesi Mehmetçik Lisesi'nde öğrenciler arasında PKK örgütlenmesini organize etmekle görevli. Örgütle ilgili eğitim ve dersler veriyor. 4 Kasım 2006 tarihinde PKK için yasa dışı gösteri yaparken yakalanmıştı.

Burçin İ; İstanbul Üniversitesi Öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor.

Helin O; İstanbul Üniversitesi Öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor.

Serdar Y; İstanbul Üniversitesi Öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor.

Emrah Y; İstanbul Üniversitesi Öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor. İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsünde sorumlu düzeyde faaliyet gösteriyor.

Engin D; Marmara Üniversitesi Öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarında faaliyet gösteriyor. İstanbul Üniversitelerinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteriyor. Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının yıl dönümünde yapılan yasa dışı gösterilerde yakalandı.

ERGENEKON OPERASYONLARI SONRASI ARAÇ YAKIYORLARDI

ÇYDD'den burs alan terör örgütü üyeleri arasında araç yakma olaylarından yasa dışı gösterilere katılımlara kadar birçok olayda etkin olan PKK militanları bulunuyor. Ergenekon operasyonları sonrası araç yakma eylemlerindeki büyük artış daha önce de dikkat çekmişti.

paniğin sebebi bu olabilir mi? yani yalanların belgelenerek deşifre edilmesi,hard disklerimiz gitti,burs veremeyeceğiz yaygaralarının koparılması falan...

Bu mesaj turu tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.04.2009 - 22:46

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

#17 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 22:46

Burs almak için başvuru sırasında Sabıka kaydı isteniyor mu ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#18 turu

turu

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 82 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 22:48

daha bu akşam,türkan saylan ın kendi ağzıyla söylediği bir cümlesini izledim tv de..biz kendi görüşümüz doğrultusundaki öğrencilere burs veriyoruz diyordu..
halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

#19 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 22:57

O güneş bu topraklarda hiç doğmayacak,Kominstlik mayasında yok ,boş yer hayallere kapılıp kendinizi üzmeyin...İşinize gelince rejimi yıkmaya çalışırsınız devrimciyim dersiniz,işinize gelirse devirmek istediklerinizle kol kola girersiniz...80 den sonra toz duman dağılınca sol görüşlü devrimcilerin? özlerini ! de gördük hepsi bir köşe başı tutmak için bir birlerini çiğnediler;Peki buna kafa basıyormu diye bir soru geliyor insanı aklına....

Sevgili Kılıç,

Kışlalar,tarlalar,fabrikalar bugün için zaptedilmiş olabilir,elbet geri alınır.Fakat güneş asla zaptedilemeyecek,o kime doğacağına kendi karar verecek.

Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca Komünizm,in k'sı bile bu ülkeye uğramamışken her lafın başındaki bu fobi neden? 1980 öncesi,istisnalar haricindeki sol kırıntılarını bu ideolojiyle ilişkilendirirseniz yanılgıya düşersiniz.

http://www.harabe.ne...mun-t25605.html Türkiye böyle bir şey yaşadı mı tarihi boyunca? Kafalara sabitlendirilen,Lenin,Stalin,Mao Komünizm'ine benzemiyor değil mi? Bu canavarlar tüm yaptıklarını Komünizm adına yapmış olsalar bile.Bakın,T.C.'de bir Cumhuriyet ama "C" sini bile göremedim henüz,ya siz bir yerlerde rastladınız mı arkadaşım?

580023663830.jpg

#20 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2009 - 23:08

turu;
Kendi görüşleri zaten belli. şuradan bakabilirsin.
Kaldı ki; bu konuda birkaç kişi pkkya , pkk sevenlere yardım etti gibi söylemlerde bulunmuş.
Koskoca Emniyeti, mit'i, istihbaratı, devleti sizin dediğiniz gibi bir olay olmuş olsa bu dernek çoktan bitirilmiş, gerekli işlemler yapılmış olmazmıydı ?
Hani bir söz söylenecekse ispatı da gerekli , bu tür söylemlerin doğru olması durumunda şu an o derneğin görevlileri kurucuları kanun karşısında hesap veriyor olacaklardı. Onun için aslı astarı olmayan birşeyi konuşmak hiç doğru değil..

Ayrıca Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınma durumu çok garip. Sabahın bilmem kaçında insanların evine girip arıyorsunuz, göz altına alıyorsunuz, 2-3 gün içeride tutup sonra serbest bırakıyorsunuz. Ama tüm bunları yaparken insanların suçsuz olabileceğini, gözaltına alındıktan , sorgusu yapılıp bırakıldıktan sonra , o kişinin toplum içerisindeki duruşunu, gururunu , itibarını zedeliyorsunuz. Bu çok vahim bir durum.

Değişiklikler Kaydedildi...