İçerik değiştir

Sivilay Abla / Taraf

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 39 yanıt verildi

#1 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 13:07

Darbe istemek suç mu?

Soru: Sivilay Abla,

“Darbe istiyorum” demek neden suç olsun. Bu düşünce özgürlüğü değil mi? Sadece düşüncesini açıklıyor. Ergenekon davasında içeriye atılan paşalar, öğretim üyeleri, gazeteciler sırf darbe istiyorum dedikleri için içeri atılmışlar. Ergenekon-septik olmaktan kendimi alamıyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar. İsmail Zengin – Ankara

Cevap: Sevgili İsmail,

Karın akşam alaca karanlıkta, tenha bir yolda bir adamla karşı karşıya geldi diyelim. Adam üç kez tecavüzden, bir kez elle sarkıntılıktan, bir kere de internet yoluyla cinsel tacizden sabıkalı. Elinde karının eve giriş çıkış saatlerini, alış veriş yaptığı dükkânların listesini, işe giderken yürüdüğü yolların haritalarını tutuyor. Çantasından da karının uzaktan çekilmiş fotoğrafları sarkıyor. Adam kemerini çözmüş. Suç aleti ise pantolonunun üzerinden seçilecek şekilde belirginleşmiş. Şimdi bu adam karına “ben sana tecavüz etmek istiyorum” dese kadıncağız avazı çıktığı kadar bağırmaz mı? “İmdat!!!” diye polisi, zabıtayı, konu komşuyu oraya toplamaya çalışmaz mı? Ne demesini bekliyorsun. Şahika’nın spiker ağızlı arı Türkçesiyle “Tecavüz etme düşüncenize katılmıyorum. Ancak düşüncenizi özgürce dile getirmeniz için canımı vermeye hazırım” demesini mi? Olay yerine ulaşan polisin, karşılaştığı manzara karşısında “Hanımefendi henüz tecavüz gerçekleşmemiş. Bu bey üzerinize atladığında tekrar haber verin. O zaman müdahale ederiz” demesi mi çağdaş bir tavır? Tek ümidimiz tecavüzcünün bu olan biteni seyredip gülmekten ölmesi ya da şaşkınlıktan küçük dilini yutması mı olsun?

Sivilay Abla / Taraf

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#2 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 13:10

*lol bu ne yeaa.. hiç böyle düşünmemiştim ergenekon mevzuunu :) hay allam ya :)

#3 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 13:18

Doğru valla.
Bazı ünlü savcılar çıkıp darbe istemek suç değil.
darbe tasarlamak suç değil demiyorlar mıydı?

İşin matrağı bunlar darbe düşünmek tasarlamak hazırlamak suç değildir diyor ya.
Bi darbe yapmak suç.
E darbe yaptıktan sonra da zaten darbeciler kendilerini koruyacak yasaları çıkarıyorlar her türlü.
Resim sergileri de açıyorlar.

#4 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 13:49

Hüseyin Üzmez'in 14 yaşındaki B.Ç.'ye cinsel istismarda buunduğu gerekçesiyle açılan dava yargılamasında, B.Ç. için "küçük kızın beden ve ruh sağlığını bozacak mahiyet ve derecede patolojik araz tespit edilememiştir" raporunu veren adli tıp kurumunun bu karaını, (bu raporu veren yetkililer daha sonra görevden alınmıştır),Taraf'ın haberinde geçen, “Hanımefendi henüz tecavüz gerçekleşmemiş" ifadesiyle bağlantılabilirmiyim diye düşünüyorum,yoksa saçmalıyormuyum *lol

580023663830.jpg

#5 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 13:55

Hey yavrum hey zekaya bak...

Peki herif kadının gazozuna ilaç atıp tecavüz ederse ne oluyormuş ? ''Gel seni çocuklarımın anası, evimin kadını yapacam'' diyerekten gazlıyorsa ne yapacağız ? Ya da çeşitli vaatlerle kandırıp, sonra yüzüstü bırakıyorsa ne diyeceğiz ?

Tecavüz, tecavüze yeltenme suç da, kandırarak, aldatarak, psikolojik baskıyla duyguları istismar ederek o işi yapmak suç değil mi ? Bu tür bir yol daha mı masum ? Daha mı onurlu ?

Evet hissettirmezsen daha masum ve daha onurlu.

#6 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 14:02

Evet hissettirmeden yapılanı da kötü.
28 şubatta hiç hissettirmemişlerdi. *lol

#7 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 14:10

Hacım,

Ergenekon, 28 Şubat bahane, sivil darbe şahane.

#8 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 14:39

Darbe isteyenlerin ve savunanların her zaman Türklüğünden şüphe ettim:)
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#9 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 14:49

Ben de tam tersini düşünüyorum. Özellikle bu iktidarı savunanların Türklüğünden ve Müslümanlığından şüphe ediyorum.

Bu mesaj Roy tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.04.2009 - 14:51

#10 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 14:56

Demekki size göre Türkiyedeki 33 milyon kişi Türk ve müslüman diil:) Darbe ülkeyi sürekli geriye götürür. Bende sizin vatanseverliğinizden şüphe duymaya başladım şimdi:) Hayırdır emperyalizm yada israil hayranlığınız varda bizmi bilemedik.. Söyleyin çekinmeyin lütfen

#11 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 15:16

Niye sen darbecilerin Türklüğünden şüphe edince iyi de, ben AKP'yi iktidar yapan seçmenlerin Türklüğünden şüphe edince kötü mü ?

Asıl darbeci bu tahammülsüz, bu faşizan zihniyettir işte.

Devlet kurumlarının işgaline ve yıpratılmasına, toplumsal ayrışmaya, halk-devlet ayrılığı üzerinden yapılan siyasete sesini çıkaramaz, ama benim sadece kendimi bağlayacak olan yorumuma gelince aslan kesilir. Bu mudur demokratik anlayışınız ? Bu mudur vatanseverliğiniz ?

ABD-AB- İsrail taşeronu AKP'nin makasenlerinde yürüyen adam kalkıp bana emperyalizm ve vatanseverlik öğretecek. Benim vatanseverliğimin zekatı sana da yeter onlara da...

#12 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 16:03

şişdim gülmekten :D sivilay abla eline sağlık aplam benim:)

Peki herif kadının gazozuna ilaç atıp tecavüz ederse ne oluyormuş ? ''Gel seni çocuklarımın anası, evimin kadını yapacam'' diyerekten gazlıyorsa ne yapacağız ?

İşte tabi şu da bir gerçekki "darbeci zihniyet" kendisine vurulan darbeyi yine "darbe" diye açıklayabiliyor ancak :)
Sizin dediğinize göre tecavüze yeltenilen bayan cebinde silah niyetine taşıdığı vibratörü çekip karşı taarruza geçiyor.Zaten tecavüzcü, bayandan daha çok kurtarın beni diye bağırıyor:) E malum bayan da doymak bilmiyor,çünkü rolü alışılmışın dışında.Bi de dalgaların sayısı çok fazla ve operasyon çok yavaş ilerliyor *lol Cümle alem de balkondan izliyor.Adamlara daha önce devlet eli değmemiş olcak o kadar bağrış çığrış.Her gencin başına gelir böyle şeyler :P
Bi de tecavüzcünün yandaşları "darbe istiyorum" diye toplaşmaz mı etrafta.Biz de isteruk biz de isteruk diye :)
Yani bir milletin "darbe istiyorum" demesi onun vatansever değil aşırı mazoşist ya da radikal kemalist olduğunu falan gösterir.Nerden uyduruyorsunuz vatansever olduklarını,"sever" den kastınız başka galiba:) Hem polis duruma ve mağdur bayanın elindeki vibratöre el koydu.İçiniz rahat olsun.Çağdaş yaşamı bilem destekliyor artıkın. :D Sivilay abla var ya askeray amcalar yakalarsa seni bilmiyom artıkın,olay yerinde tatbikat yaptırırlar gibime geliyor :D

#13 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 16:22

Sen karınla ilgilenme, gönlünü alma, onu yobaz, takunyalı,cahil, ayak takımı, bidon kafalıdiyerek hor gör, seni boşayıp başka koca bulduğunda iktidarsız kal, elizabet e mahkum ol sonra elin şeyi ile tecavüz edip iktidar sağladığını düşünmek gibim bişi darbe istemek. *lol

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#14 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 16:27

*lol

#15 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 16:37

Niye sen darbecilerin Türklüğünden şüphe edince iyi de, ben AKP'yi iktidar yapan seçmenlerin Türklüğünden şüphe edince kötü mü ?

Asıl darbeci bu tahammülsüz, bu faşizan zihniyettir işte.

Devlet kurumlarının işgaline ve yıpratılmasına, toplumsal ayrışmaya, halk-devlet ayrılığı üzerinden yapılan siyasete sesini çıkaramaz, ama benim sadece kendimi bağlayacak olan yorumuma gelince aslan kesilir. Bu mudur demokratik anlayışınız ? Bu mudur vatanseverliğiniz ?

ABD-AB- İsrail taşeronu AKP'nin makasenlerinde yürüyen adam kalkıp bana emperyalizm ve vatanseverlik öğretecek. Benim vatanseverliğimin zekatı sana da yeter onlara da...

Şimdi burada konu darbe ve darbe isteyenler dimi? Bakın 60-70-80 darbesini gördü bu ülke. Hangi biri ülkeyi ileriye götürdü hangi biri siyasal islamın önüne geçebildi sorarım size? Ya da hangi darbe bu ülkeyi ferah hale getirdi de savunabiliyorsunuz anlamış diilim. Darbenin anlamını biliyorsanız ve hala savunabiliyorsanız benim şüphe etmem gayet doğaldır. Bunun şuanki iktidarla alakası yok. Madem memnun diilsiniz iktidardan muhalefet partileri adam gibi çalışır o aptal yerine koyduğunuz halkı uyandırır ve seçimlerde verirsiniz ağzının payını Akp ye bu kadar basit. Bende akp yi sevmiyorum oy bile vermedim fakat bu oy verenlere hakaret etmeme izin vermez. Ha siz ben ederim ali kemal başkesenim diyorsanız oda benim umurumda diil.

Yazdıklarınızdan çıkan sonuca göre bu ülkenin %53ü darbe istiyor demektir. Zamanında Tsk ya cok gaz vermeye çalıştınız darbe için olmadı, cumhuriyet mitingleri düzenlediniz pankart açtınız ordu göreve diye yine olmadı.. Pardon nasıl bir darbe arzuluyordunuz? Kusura bakmayın sosyalizm artık para etmiyor bu ülkede... Bununda anlamı asıl faşizan yapının siz olduğunuzun apaçık görülmesidir.. En büyük kanıtı ise 50 yıllık seçimlerin sonucudur. Az saygı göstermek zorundasınız halka. Lafa geldiği zaman halkçısınız ya hani...

Ben olaylara tarafsız bakmaya çalışıyorum ve gördüğüm kadarı ile devlet kurumlarını birbirine düşürmeye çalışanların muhalefet olduğunu görmekteyim. Malum yapabildiği tek şey fitne fesatlık ve gerilimden beslenmek. Bana bir örnek gösterirmisiniz bu konuda hani işgal edilen kurumlara? Sanki devlet toprağı işgal edilmiş gibi konusuyorsunuz. Eberah beyfendi ile akrabalığınız varmı*lol))

Akp abd nin yada kenyanın taşeronudur umurumda diil. Yaptıkları bircok yanlışa bende küfrediyorum isyan ediyorum fakat bu darbe çığırtkanlığı yapmamı gerektirmez. istemiyorsanız dediğim gibi seçimlerde oy kullanmazsınız ve halkı bilinçlendirirsiniz. Yanarım yanarım da zamanın devrimcileri şimdi hepsi vatansever Atatürkçü olduda ona yanarım. Düne kadar nerdeydiniz??

#16 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 16:40

Sen karınla ilgilenme, gönlünü alma, onu yobaz, takunyalı,cahil, ayak takımı, bidon kafalıdiyerek hor gör, seni boşayıp başka koca bulduğunda iktidarsız kal, elizabet e mahkum ol sonra elin şeyi ile tecavüz edip iktidar sağladığını düşünmek gibim bişi darbe istemek. img-icecream.gif

:) wale'nin bu tanımı üzerine tanım tanımam artıkın:) *lol

#17 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 17:55

Sen karınla ilgilenme, gönlünü alma, onu yobaz, takunyalı,cahil, ayak takımı, bidon kafalıdiyerek hor gör, seni boşayıp başka koca bulduğunda iktidarsız kal, elizabet e mahkum ol sonra elin şeyi ile tecavüz edip iktidar sağladığını düşünmek gibim bişi darbe istemek. :blowdown:

Niye adam öyle yapıyor diye elin herifleriyle fingirdemesi mi lazım ? Yeni bulduğu da bir şey olsa bari, öbüründen de beter. Yarın öbür gün bu da koyacak onu kapının önüne. Sonrası malumunuz zaten. :=)

#18 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 21:32

Şu darbe ile suçlananlara sahip çıkmak garip bişey;Darbeyi yapamadılar,yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.Kendi cephelerinden bile bakıldığı zaman başarısız olmuş insanlar da olsalar zihniyetleri doğrultusunda bir hamle yaptılar,şimdi kanunlar önünde hesap verecekler...Aslında çıkan tantana biz dokunulmazız diyenlere dokunulmasından ibarettir,darbe yapmak isteyenlerin hayalleri darbelenmiştir.
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#19 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2009 - 23:57

Örnekleme doğru yapılmamış:Mesela örnekleme de tecavüz suçundan sabıkalı olarak lanse edilenler ergenekoncular ancak bu sanıklar ilk tecavüzde 60 da ya bebektiler ya da çok küçük çocuk.Darbe yapmış olmaları bence imkansız :) Peki burada verilen örnek kimdir kimi işaret eder.

Tabii ki ordu.

Ancak ordunun ismi geçmeden ordudur çünkü bu ülkede orduyu bu şekilde aşağılamak düşünce serbestliğidir hatta bu gayet normal eleştiridir.Ve bunu engellemek de düşünceye set vurnaktır.Tabii bu şekilde düşünenlere ee siz kendiniz verdiğiniz çrnekteki tecavüzcü olmuyor musunuz denemez o zaman da ya din düşmanısınızdır ya da orduyu savunduğunuz için faşist...

Üzgünüm ama demokrasi işte böyle bir şey.İş size yarıyorsa düşünce özgürlüğü yok aksini savunuyorsanız böyle düşünce özgürlüğü mü olurmuşla olmuyor...

Olay gayet açık ve net.İlker Başbuğ taraf gazetesinden kimseyi brifinge çağırmadı onlarda bu şekilde orduya laf sokma gayretindeler.Yanı kimse tecavüz olanı umursamıyor.Hatta yazar ilk tecavüze kendi bile başlar.Kadayıfın altı kızarmışsa tabii **)
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#20 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 17:39

Soru: Sevgili Sivilay Abla. Böbrek hastalarını kurtaran Mehmet Haberal, cüzzam hastalarını kurtaran Türkan Saylan nasıl darbeci olur? Hayat kurtaran insanların böyle işlerin peşinde koştuğu nasıl söylenir? İnanasım gelmiyor. (Emel Yurteri - Bostancı)

Cevap: Sevgili Emel. Kurtarmak bağımlılık yapıcıdır. Bir kere kurtarıcı olan bu duygunun müptelası olur.Doktorlarda sıklıkla görülür. Bir adamı azrailin elinden kurtaran daha neler yapamaz ki. Bir kişinin hayatını kurtarmak artık kesmemeye başlar, tüm ülkeyi hatta tüm dünyayı kurtarmanın yolları aranır. Darbeler de zaten birer kurtarma operasyonudurlar. Darbecilerin Türk filmlerinin vazgeçilmez karakteri, kötülüğü kendinden menkul Erol Taş olduğunu zannetmeyelim. Pek çok insana iyilikleri dokunmuş, kedi besleyen, çiçek büyüten bu adamlar ve kadınlar ‘Ülkemiz bir felakete sürükleniyor’ diye ağlaşırlar. Kafa kafaya verirler, kederlenirler, kederlendikçe birbirlerini şişirirler. Bunun üzerine bir de kurtarılmaya bekleyenlerin feryadı haline gelen ‘Bir daha gel gel Samsun’dan, sarı saçlım mavi gözlüm, nerdeee, nerdeee, nerdesin offff!!!’ şarkısını dinlediklerinde artık gözleri hiç bir şey görmez olur. Yakaladıklarını kurtarırlar, yakaladıklarını kurtarırlar.

Aman siz siz olun, hiç bir kurtarıcıya yakalanmayın.

Gönderilen Resim

Paul Valéry