İçerik değiştir

Kesin Çözüm

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 Tekno_onder

Tekno_onder

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 18 Mesaj
  • İlgi Alanları:Programlama Web Tasarım İnternet

Gönderim zamanı 02.01.2006 - 17:15

Virüslerden korunmak için bi kaç öneri

1-)Microsoft antispyware (olmazsa olmaz update edin)

2-)Bit defender 8 (bi çok seçenek var ama makineyi kasmadığı için tercihim update edin)

3-)Windowsunuzu sürekli güncelleyin.

Microsoft antispyware ve Bit defender 8 i real time olarak çalışsınlar siz istiyerek virüs indirseniz bile bit defender çalışmasını engeller.

):
Oyun oynamayı çok severim bi çok siteyi forumu sürekli takip ederim ayrıca programlamayla uğraşıyorum pascal visual basic c++ Asp.net bu dilleri biliyorum

#2 Alp

Alp

Baltimore/ MD

• Dokunulmazlar
  • 5.558 Mesaj
  • İlgi Alanları:İlgisizim.. :)

Gönderim zamanı 11.01.2006 - 21:22

Dha fazLa biLgi werirmisin tam anLayamdım da

Bu mesaj aLpiKoT tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.01.2006 - 21:23

#3 Tekno_onder

Tekno_onder

• Üyeler
  • 18 Mesaj
  • İlgi Alanları:Programlama Web Tasarım İnternet

Gönderim zamanı 12.01.2006 - 21:46

Bildiğiniz gibi microsoft windowsun sürekli açıklarını bulup bu açıkları kapamak için yamalar üretiyor.Windowsu update ederek bu açıkları kapatabilirsiniz.Spylara karşı korunmanın en iyi yolu microsoft antispyware dir.Bu programı yükleyerek spylara karşı tam korunma sağlayabilirsin.antivirüs olarak bit defender 8 i kullanmanızı tavsi etmiştim nedeni bilgisayarı fazla yormaması ayrıca real time (gerçek zamanlı) olarak çalıştırıldığında bilgisayardaki klasörlerinizde dolaşırken bile klasörleri tarar ve bulduğu virüsleri anında engeller örneğin bi programın içine virüs eklendiyse siz o programın bulunduğu klasöre girince bit defender virüsü bulup o programı çalışmaz hale getiriyo yani siz programı çalıştıramadığınız için virüs bulaşmıyo.

Söylediğim programlar bilgisayarınızı koruyacaktır.

Not:Antivirüsleri ve windowsunuzu sürekli güncelleyin!!!

:P
Oyun oynamayı çok severim bi çok siteyi forumu sürekli takip ederim ayrıca programlamayla uğraşıyorum pascal visual basic c++ Asp.net bu dilleri biliyorum

#4 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 12.01.2006 - 22:38

bit defender bence hiç güzel bir virüs programı değil.. virüsleri bulup silememe özelliğide cabası...

bedava programlar içinde avast antivirüs öneririm ben bir sene bedava...

ücretli olanlarda ise nod32 kesinlikle tavsiye ediyorum.. kapladığı alan az ve kesinlikle bilgisayarınızı kasmıyor...

microsoft antispyware ye gelince bu programı bence de bilgisayarına kurun ve güncellemelerini yapın

denildiği gibi windowsunuz güncellemelere açık olsun...

sevgiyle kalın...

#5 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2006 - 18:03

ya şimdi gene muhalefet gibi olacak ama boşa atıp tutuyosunuz arkadaşlar, avastın da beceremediği iş var bit defenderın da (he bit defenderı ben de sevmedim o ayrı avast kullanıyorum) ayrıcana microsoft anti spyware iyidir hoştur da o da kesin çözüm değil !!!!! , windowsu güncelleyin, firewall kullanın, bi antivirüsünüz, microsoft anti spywareiniz hafif de obsesifliğiniz olsun (lan acaba bilgisayarda problem mi var, aha bak yavaşladı kesin virüs girdi gibi) heh o zmn makineniz adama benzer :P
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#6 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 13.01.2006 - 18:06

4-4 lük bişi bulamayız zaten drizzt im ama bedavalar içerisinde yine en iş göreni avast bence

bide microsoft antispyware çok iş gördüğüne inanıyorum... ee tabiki 4.4lük olmayabilir.. ama diğerlerine nazaran iyidir diye düşünüyorum...

hele norton öyle bir kasıyorki bilgisayarı aman Allahım yok böyle bişi :P)

bana kalsa hiç bişi kurmam da insan mecbur kalıyor bir yerden sonra ....

herkese virüssüz günler dilerim...

#7 aydınersoy

aydınersoy

• Yeni Üyeler
  • 2 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 12:37

avastı boşverin arkadaşlar antivirin ücretsiz programını, zone alarm firewall ve adaware personal edition ve spy defense programını kullanın tavsiye ederim herkese iyi günler