İçerik değiştir

- - - - -

Kur'an Mükemmel Kitaptır

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 104 yanıt verildi

#1 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik kitap din, astroloji astronomi

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 16:21

Öncelikle Ateistler,Kafirler (gerçeği örtenler) şunu çok iyi anlasın!!!!

H.z. Muhammed A.S. ümmiydi ama sizin anladığınız manada değil!
Ümmi arap toplumunda başka dinlerden bilgisi olmayan manasına geliyordu
yoksa okuma yazma bilmiyor manasında değil!!
25 yıl ticaret yapmış bir kişiye okuma yazma bilmiyor demek ahmaklıktır!!

O tanrılara inanmayan Sonsuz sınırsız Allaha inanan hanif di!!
Ona indirilen dışarıdan gelen bilgile değildi o özündeki velayet mertebesi neticesinde sistemi okumuş ve insanları uyarmıştır!!

O geçmiş ve gelecek insanların en akıllısı en mükemmelidir. güneş balçıkla sıvanırmı sıvarsınız ama kendinize!! oysa O herkesi ilmiyle aydınlatan ısıtan bir güneştir sonsuza kadarda öyle kalacaktır!!

Bu mesaj cengiz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.12.2005 - 11:04

"Sen"im ben!... Sen, diye bakma bana. A.H.

#2 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 16:24

Ateistin Aklının almadığı bir konu
* İçki Allah'ın bir nimeti olarak sadece iyi midir (16:67), hem iyi hem kötü müdür (2:219), yoksa Şeytan işi olarak sadece kötü müdür (5:90-91)? Üç yönlü bir çelişki sözkonusudur.

HAMR (Uyuşturucu)içki
Kelime anlamı örtmektir. İnsanın düşünme ve akıl yürütme mekanızmasını örten uyuşturuculara özellikle şaraba hamr denmesi bu yüzdendir.
burada esrarlı Kur’an üslubunun bir güzelliğine tanık olmaktayız.
yasağın çıktığı devirde arap toplumu imal ettiği alkollü içkilere hamr demekteydi.Kur’an yasağı getirken öyle bir kelime seçmiştirki hem o gün kullanılan alkollü içkileri hemde insanın düşünme ve akıl yürütme mekanızmasını engelleyecek her türlü uyuşturucuyu aynı anda yasaklayabiliyordu.Çünkü hamr düşünme fakültelerinde aksaklık yaratan şeydir. O toplumda o kadar çok içki tüketimi vardıki her ailede mutlaka bir fıçı içki mutlaka bulunurdu,toplum alkolik derecesindeydi..
Ateistlerin çelişki dedikleri bu ayetler tam tersi pisikolojik ve sosyolojik açıdan mükemmel bir anlatım sergiliyor.
İlk gelen Ayet: Sana içkiyi sorarlar. De ki: “Onlarda hem büyük günah, hem de insanlar için (bazı zahiri) yararlar vardır. Ama günahları yararlarından büyüktür

siz olsanız alkolik bir insana içkiyi hemen bırak diyebilirmisiniz deseniz dahi bunu uygulayan insan çok az olurdu!! Ayet insanlara içkinin zararlarını ve faydaları(tıp alanında) olduğunu ama zararlarının daha çok olduğunu söyleyerek bu maddelere karşı öncelikle soğuk bir tavır sergileyerek,uzaklaşmasını sağlıyacaktır.

2.aşama “İçkili şuurunuz yerinde olmadan namaza durmayın” ayeti geldiğinde her 3 saatte bir ayık olman gerektiği için mekke sokakları şarap suları dökülmesiyle sel haline gelmişti

3. Aşama Kur’an bitiş noktasını koyarak Ey iman edenler! Uyuşturucu/şarap, kumar, tapılmak için dikilen taşlar, fal okları şeytan işi birer pisliktik; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. 91. Şeytan; uyuşturucu ve kumara sokularak aranıza düşmanlık ve şiddetli nefret yerleştirip sizi Allah'ı anmaktan, namazdan/duadan geri çevirmek ister. Artık son veriyorsunuz değil mi?
diyerek zaten son vermeye başlayan topluluğa bunu güzel bir dille anlatıyor
sorarım size çelişki nerde çelişki Ateistlerin kafasında,beyninde kalbinde,şuurunda!!!

Bu mesaj cengiz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.12.2005 - 19:28

#3 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 16:26

Şeytan bir melekmidir
Bazı ateistler Kur’an da şeytanı melek ,cin diye çelişkili ifadeler kullandığını söylüyor Herşeyde olduğu gibi bu konudada çelişki kafalarında...
Esasen yaşamda varolan her şey, "CAN"lılığını ve "BİLİNCİNİ" bahsetmekte olduğumuz "MELEK"lerden alır..
Bilgisayar kelimesiyle işaret ettiğimiz yapının varlığındaki atomlar ve ışık kuantları, nasıl bir boyutsal derinlik ve öze işaret ediyorsa; "insan" veya "hayvan" veya "cin" dendiğinde de, onların alt yapısını oluşturan öze, cevhere, alt yapıya "MELEK" denir..
Bu yüzdendir ki, insan ve cin ve hayvan denilen tüm varlıkların orijini tümüyle meleklerdir..
"CİN" denilen varlıkların "melek"lerle karıştırılmasının, "şeytanın" ise "melek" olarak sanılmasının sebebi de, yine bu özelliğin iyi farkedilememesidir..
"CİN" adıyla işaret edilen; gerçeği itibariyle insan gözü tarafından görülemiyen; bazen de sahip oldukları özellikler dolayısıyla, bazı insanlara maddemsi görüntüler verebilen bu varlık türünün yapısı iki katmandan oluşur:
1-CAN... Algılamada yetersiz kaldığımız "bilinç" türü...
2-PERİSPERİ denilen "hologramik dalga beden"!.
Kur`an-ı Kerim'de "CİN" kelimesiyle tanımlanan; halk arasında "peri", "dev", "hayalet", "CİN", "CİNNİ", "iyi saatte olsunlar" diye bilinen; görüntülerine göre çeşitli isimler takılan; spiritlerin, ölmüş kişilerin "RUH"u sanarak çağırma yoluyla iletişim kurdukları; son olarak da anlattıkları masalları yutacak fikir düzeyindeki kişilere kendilerini "UZAYLI VARLIKLAR" olarak tanıtan görünmeyen "bilinç varlıklar"dır!..

#4 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 16:27

Ateistin kafasındaki yanlış yorumlara eklediği bir başka ayet
34:50'de “Ben eğer sapmışsam ancak kendi aleyhime sapmış olurum. Eğer hidayete ermişsem bu da Rabbimin bana vahyettiği sayesindedir. Şüphesiz O hakkıyla işitendir, kuluna çok yakındır." der.
Burda açıkça belirtiyorki Allah ayetleriyle beni doğru yola yönlendirmeseydi ben bedeni istekleri doğrultusunda yaşayan sapmış biri olurdum!!

Resullük dönemi hidayete erdiren dosdoğru yoldur bundan hiç kuşkun olmasın

#5 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 16:28

Ayrıca ateist başka bir ayette: * Cehennem'de insanlar ne yiyecektir? Acı ve kötü kokulu bir dikenli bitki mi (88:6), kanlı irin mi (69:36)? ,ayetine takılmış.
Şunu anlaki kötü bir olayı insanlara anlatmak için insanların algılayabileceği
dünya hayatından örnekler vererek söylersin! bu anlatımlar cehennemin dehşetini anlatmak insanların algılamasını sağlamak için mecazi anlatımlardır. gerçekte cennet ve cehennem hayatı dünya hayatından çok farklıdır. gidince anlarsın!!!

#6 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 16:30

Ateistin bir çelişkisi daha
Bir Müslüman'ın kaç annesi vardır? 58:2'ye göre bir ("Onların anaları ancak, kendilerini doğuran kadınlardır."), 33:6'ya göre ise birden fazla ("Onun [Muhammed'in] eşleri de mü’minlerin analarıdır.").

Bunu anlamayacak kadar ahmakmısın!
Biri maddi diğeri manevi annesidir!!!

Boş vaktim çok az!!
ama sorduğun bütün sorulara zamanı geldikçe cevap alacaksın merak etme!!!

Bu mesaj cengiz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.12.2005 - 16:30

#7 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 19:16

Ateistin kafasının almadığı bir başka konu

* Allah, insanı "alak" [kan pıhtısı] dan mı (96:1-2), sudan mı (25:54), çamurdan mı (15:26), topraktan mı (30:20) yaratmıştır? Yoksa hiçbir hammadde kullanmadan, sadece "ol" diyerek mi yaratmıştır (3:47)?

Alim sıfatıyla, düşünüyor
Mürid sıfatıyla, irade ediyor
Kudret sıfatıyla, OL!! diyor

oluşum safası
Su: Sperm hali
Çamur ve Toprak: hücresel yapı
Kan pıhtısı oluşumun il hali
Dolayısıyla bütün bunlar Allahın sistemine uygun olarak ilminde yaratılıyor!!

Bu mesaj cengiz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.12.2005 - 19:22

#8 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 22:07

Cengiz Bey,
Ben arapça okudum, lakin bildiğimi söyleyemem. Okuma ve yazmasını, biraz da gramerini bilirim, o kadar. Siz çok iddialı konuşurken, bunun ne demek olduğunun farkında mısınız, bilmiyorum. Lakin, pek öyle görünmediğinizi söyleyebilirim.
Sizin anlayışınızı, salt bu satırların başlama tarzından, tahmin etmiyor değilim. Hemen, karşıt görüşte ve Ateist, diye düşünüyorsunuzdur.
Zaten size yazmamın asıl sebebi de budur. Sparkplug remzini kullanan bir arkadaş, (Muhtemelen, özgürce düşünmek isteyen bir genç kardeşimiz) bu konuda yazılmış olanlara dikkat etmiş, tesirinde kalmış ve buraya da nakletmiş, bizlerin bu konu üzerindeki tepkilerini görmek istemektedir.
Böyle yaptığı için sizin ilk sözünüz onu Ateist olarak nitelemek olmuştur.
Siz nasıl bir Kur-an müminisiniz ki, emin olmadığınız halde, salt, merak ettiği için, belki en doğruyu öğrenmek istediği için, böyle bir konuyu açtı ve sordu diye, bir insanı hemen Allahsız, demek olan, Ateist sıfatıyla niteliyorsunuz?
Ben de size inanmıyorum.
Sebebim de gayet basit ve salt bu nedenledir. Belki siz siniz asıl Ateist olan.
Kendisi bizzat Allah olmayan herkesin mutlaka inandığı, güvendiği bir ilahı vardır. Bu mutlak iken, siz, hangi güvenle bir başkasına Allahsız diyebilirsiniz?

#9 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 22:16

Konuşmak, yazmak bir ok gibidir. Atıldıktan sonra onu durdurmak imkansızdır ve muhtemelen, eğer niyeti, mahiyeti yanlış, eksik ve kasıtlıysa (Nefsini tatmin, bilgili gibi görünme, çok inanmış gibi tafra satma da buna dahildir) onu atanı vurur, der Atalarımız.
Siz ard arda yazdığınız iletilerle, kendinizi Allame mi sanıyorsunuz?
Bir konuyu, bir davayı yüzde yüz kazanacağına emin olmadan savununların, o davaya zarar vereceklerinin bilincinde olmadıklarını söylerler. Siz bu hazırlığı yaptınız mı, Arapçayı anadili seviyesinde bilir misiniz (Ki, bu asgarisidir bu konularda konuşmanın). Neye güvenerek savunmaya kalkıyorsunuz?

#10 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 22:43

HAMR (Uyuşturucu)içki

Bu çelişkiyi çözümleme teşebbüsünüzde 16:67'yi görmezden gelmişsiniz. Lütfen bu ayeti de gözönüne alarak çelişkiyi çözümlemeyi deneyin. Mümkün olmadığını göreceksiniz. İçki aynı anda hem Allah'ın nimeti hem de Şeytan'ın pisliği olamaz. Bir insana içkiyi yavaş yavaş bıraktırmak istiyorsanız, bunu ona içkinin doğası hakkında bir dizi yalan söyleyerek yapamazsınız. Yapabiliyorsanız bile yalan söylemek veya döneklik yapmak Kuran'da tanımlanan Allah'a yakışmaz.

Esasen yaşamda varolan her şey, "CAN"lılığını ve "BİLİNCİNİ" bahsetmekte olduğumuz "MELEK"lerden alır.

Bu iddiayı Kuran ile destekleyebileceğinizi sanmıyorum. Hatta Kuran tam tersini iddia eder, çünkü insanlar ve cinler irade sahibi iken melekler irade sahibi değildir, Allah'a mutlak köledir. İrade sahibi olmayan bir varlığın irade sahibi bir varlığa irade sağlaması çelişkilidir. Yine de iddianızı Kuran'dan bir alıntı ile destekleyebileceğiniz savunuyorsanız alıntınızı görmek isterim.

Bu iddianız desteklenmediği sürece savunmanız boş çıkıyor.

Resullük dönemi hidayete erdiren dosdoğru yoldur bundan hiç kuşkun olmasın.

Muhammed'in kendisi bile kuşkulu iken (kuşkulu imiş ki yanılmış olma ihtimali 34:50'de değerlendirilmiş) siz ne haddinize kuşkusuz oluyorsunuz?

Allah'a Muhammed'den daha mı yakınsınız?

Şunu anlaki kötü bir olayı insanlara anlatmak için insanların algılayabileceği
dünya hayatından örnekler vererek söylersin!

Örnekler verilseydi "şunlar gibi kötü" "şunlar kadar nahoş" besinlerden sözedilirdi. Birebir ne yeneceği söylenmektedir. Allah meramını anlatabilecek kudrette olmalıydı, örnek veya benzetme yapıyor olsaydı bunu gayet anlaşılabilir şekilde yapabilmeliydi. İddianız ikna edici değildir.

Bir Müslüman'ın kaç annesi vardır?

58:2'de süt annenin gerçek anne sayılmaması gerektiği öğretilmektedir. İddianız geçerli olsaydı 58:2'nin hiç yazılmaması gerekirdi, çünkü süt anne de mecazi bir annedir. Ama 58:2'ye göre mecazi anne kavramı Kuran'a aykırıdır. Tek gerçek anne vardır, o da biyolojik annedir. 33:6 bu öğretiyle çelişmektedir. Lütfen herhangi bir meali açın ve atıfta bulunulan ayetleri okuyun, neden sözedildiğini anlayın da öyle cevap yazın.

oluşum safası
Su: Sperm hali
Çamur ve Toprak: hücresel yapı
Kan pıhtısı oluşumun il hali
Dolayısıyla bütün bunlar Allahın sistemine uygun olarak ilminde yaratılıyor!!

Sizin sunduğunuz sistemde insan sudan (veya suyun sembolize ettiği spermden) oluşuyor ve diğer evrelerden geçerek büyüyor. Kuran bunu öğretmiyor. Kuran insanın ilk halinin sözü edilen dört madde olduğunu çelişkili şekilde öğretiyor. Açıklamanız çelişkiyi çözümlemiyor.

Kaldı ki boşuna uğraşıyorsunuz. Matematiksel ve sayısal hatalar bile Kuran'ı çökertmeye yeter, ki sizin de bildiğiniz üzere, matematik laf kalabalığı ile kandırılamaz. Matematikte doğru ve yanlış bellidir.

Batan gemisiyle birlikte batan kaptan gibisiniz.

#11 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 22:52

Birşeyi anlatırken , ateist , inançsız kelimelerini kullanmamakta fayda var. Her insanın inandığı birşey var. Kendini bir dinin mensubu olarak görmeyen insanlara da burada saygı duymak lazım. Sonuçta İslamiyeti seçmiş olsak bile , İslamiyet'in engin Hoşgörüsü'nü görmemezlikten gelemeyiz. " Ne olursan ol , gel " sözünü hatırlatmak isterim. Burada aslında " İslamiyet'i kötülemek isteyen insan " vasfında bakmak lazım olaya. Yada kendi düşüncesini paylaşıyor diyebiliriz buna .. Vefakat ; buna saygı'yı eklemek lazım.. Her ne olursa olsun "saygısız" insanları sizin kadar bizde sevmeyiz .. :)

Değişiklikler Kaydedildi...

#12 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 22:57

Sevgili Dokuzharf,
Dediklerine katılıyorum.
Ancak, Ateist, Allahsız demektir, inansız değil.
Allahsız ise, ancak kendisi bizzat Allah olan için geçerlidir.
Böyle olanların (Olduklarını sananların) durumu hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Zira bu inanç, geçici de olsa, bir inançtır ve saygı göstermek gerek.

#13 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 23:06

Bu çelişkiyi çözümleme teşebbüsünüzde 16:67'yi görmezden gelmişsiniz. Lütfen bu ayeti de gözönüne alarak çelişkiyi çözümlemeyi deneyin. Mümkün olmadığını göreceksiniz. İçki aynı anda hem Allah'ın nimeti hem de Şeytan'ın pisliği olamaz. Bir insana içkiyi yavaş yavaş bıraktırmak istiyorsanız, bunu ona içkinin doğası hakkında bir dizi yalan söyleyerek yapamazsınız. Yapabiliyorsanız bile yalan söylemek veya döneklik yapmak Kuran'da tanımlanan Allah'a yakışmaz.

burda sizde herşeyin allahtan olduğunu anlamalısınız sanırım. şeytanda pisliğide. ama burdaki konu bu değildir. şeytan farklı türevler içerir örneğin insan iradesi.

Bu iddiayı Kuran ile destekleyebileceğinizi sanmıyorum. Hatta Kuran tam tersini iddia eder, çünkü insanlar ve cinler irade sahibi iken melekler irade sahibi değildir, Allah'a mutlak köledir. İrade sahibi olmayan bir varlığın irade sahibi bir varlığa irade sağlaması çelişkilidir. Yine de iddianızı Kuran'dan bir alıntı ile destekleyebileceğiniz savunuyorsanız alıntınızı görmek isterim.

Bu iddianız desteklenmediği sürece savunmanız boş çıkıyor.

meleklerin allahın köleleri olduğu deyiminin kaynağını söylemenizi rica ediyorum.

58:2'de süt annenin gerçek anne sayılmaması gerektiği öğretilmektedir. İddianız geçerli olsaydı 58:2'nin hiç yazılmaması gerekirdi, çünkü süt anne de mecazi bir annedir. Ama 58:2'ye göre mecazi anne kavramı Kuran'a aykırıdır. Tek gerçek anne vardır, o da biyolojik annedir. 33:6 bu öğretiyle çelişmektedir. Lütfen herhangi bir meali açın ve atıfta bulunulan ayetleri okuyun, neden sözedildiğini anlayın da öyle cevap yazın.

yek gerçek anne vardır ile mecazi anne arasındaki çelişki nedir ? mecazi anlam ne demektir bence bir türkçe sözlük açıp okumak daha mantıklı olacaktır. ayetlerde söylenen çok açıktır. tek gerçek anne vardır. süt anne mecazi manada bir annedir. ama gerçek anne değildir. denildiği gibi mecazidir.

Sizin sunduğunuz sistemde insan sudan (veya suyun sembolize ettiği spermden) oluşuyor ve diğer evrelerden geçerek büyüyor. Kuran bunu öğretmiyor. Kuran insanın ilk halinin sözü edilen dört madde olduğunu çelişkili şekilde öğretiyor. Açıklamanız çelişkiyi çözümlemiyor.

Kaldı ki boşuna uğraşıyorsunuz. Matematiksel ve sayısal hatalar bile Kuran'ı çökertmeye yeter, ki sizin de bildiğiniz üzere, matematik laf kalabalığı ile kandırılamaz. Matematikte doğru ve yanlış bellidir.

Batan gemisiyle birlikte batan kaptan gibisiniz.

bu ayetler çok acıktır. yaradılışın inceliği.
ayrıca konu bu değilken tüm islam karşıtlarının saptığı yola sapmanızda bir saçmalık bence. matematik ? hangi teoremi yıkmaya çalıştır kuranı kerim ya da kandırmaya çalışmıştır. bu iddayada bir kaynak göstermenizi rica edicem. kuranı kerim tamamlandığı an itibariyle tarihleri gözden geçirmeni öneririm. aynı zaman evresi içinde bulunan dünyanın diğer bölümlerindeki tıp ve yaradılış kuramlarını okumanı öneririm. demişsinki spermden oluşma halini kuran anlatmıyor. en basit kitapçıdan alacağın kuran mucizeleri konulu bir kitapta bile ayet çok açıktır.
ayrıca gemisi batan kaptan yakıştırmasını yakıştıramadım.
bir dinden batan gemi diye bahsetmek diğer inanç sahipleri ve ya inançsız kişilerin uslup tarzı değildir. çirkinleşmeyin.[/CODE]
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#14 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 23:13

Mel G Şu teşekkür butonu ne kadar zordu bidaha anlatsana ?

Konsepti bozmak istemiom üsteki satırdan sunu anlatmak dı niyetim dokuzharf teşekkür ederim..

smiley-sport036.gif  

#15 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 23:17

Sevgili Hüsrevani ;
Öncelikle Teşekkür Ediyorum.. Çok sevdiğim bir abi'min dediği gibi "Aynı pencereden bakıyor olmak çok hoş". Orada zaten Ateist kelimesini yalın olarak , diğerinden ( inancı olmayan ) ayrı kullandım. Atesit'liğin doğru yada yanlış olduğuna dair konuşmak ap'ayrı. Ben burada açık konuşmak gerekirse Cengiz Abi'mizin anlatımını genel olarak ele almasını isterdim. Direkt "ateist" denmesi İslamiyeti seçmiş birisi için yakışmadığını düşünüyorum. Buda benim görüşüm :) Ama her durumda ve her halükarda "saygı" önemli birşey ;)

#16 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 29.12.2005 - 23:53

Arkadaşlar, Kur-an hakkında, o'nun kendi mahiyetini tanımlarken kullanılan bir tanıma değinmeden geçemeyeceğim: Kuran size bir nasihattir, isteyen bunu tutar, isteyen tutmaz.... Bir Kanun değil yani, kimilerinin kendi yararına istismar ettikleri...

#17 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 00:05

Ve bu bağlamda ; yapılması gereken ?

#18 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 00:10

ben okumak derim.
fanatizm değildir din. bir takım tutmak gibi değildir ki ben antalyasporluyum bunun için bile bir çok nedenim var. ve okudum antalyasporu araştırdım inceledim.bu klübün tarihini biliyorum. kuruluşunu biliyorum. sevinçlerini üzüntülerini biliyorum.

ben müslümanım demek yeterli değildir bence. ya da hristiyanım demek. 21,y,y insanı farklı düşünmelidir. babamda bu dine mensuptu bende bu dine mensubum demek yerine bu benim dinim demek gerekmektedir. ve bunun içinde okumak gerek. belki bunun için İKRA dır kuranın inen ilk emri. yani OKU!
kendimce naçizane görüşüm.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#19 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 00:13

ben müslümanım demek yeterli değildir bence. ya da hristiyanım demek. 21,y,y insanı farklı düşünmelidir.

İşte en büyük eksikliğimiz bu zaten. Yada kendi adıma konuşayım , Elhamdülillah Müslüman'ım diyorum(z) ama devamını getiremiyoruz. Önümüze konanı yemek kadar kötü birşey yok. Gerçi hoş İslamiyetle ilgili çok kitap okudum. Ama bunların yetersiz olduğunu da biliyorum. Burada ve günlük yaşantımda bu konuyla ilgili sorular sorulduğunda cevap veremediğim için kendimden utanıyorum. İnşaALLAH birgün ( geç olmadan ) bütün bunları öğreneceğim..

#20 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2005 - 01:56

burda sizde herşeyin allahtan olduğunu anlamalısınız sanırım. şeytanda pisliğide.

Ya günahlar? Onlar da mı Allah'tandır?

meleklerin allahın köleleri olduğu deyiminin kaynağını söylemenizi rica ediyorum.

"Göklerde ve yerde bulunan canlılar ve melekler büyüklük taslamadan Allah’a boyun eğerler. Üzerlerinde hakim ve üstün olan Rablerinden korkarlar ve emrolundukları şeyleri yaparlar." (16:49-50)

yek gerçek anne vardır ile mecazi anne arasındaki çelişki nedir ?

Sözü edilen çelişkiyi anlamamışsınız. 58:2 mecazi anneleri anneden saymıyor. 33:6 mecazi anneleri anneden sayıyor.

bu ayetler çok acıktır. yaradılışın inceliği.

Açık olan Kuran'ın çelişkisinden başka bir şey değildir. Tutarsızlık pek ince bir şey değildir. Gayet kaba ve mantıksızdır.

matematik ? hangi teoremi yıkmaya çalıştır kuranı kerim ya da kandırmaya çalışmıştır.

Yazımı okumadan eleştirmeye çalıştığınız belli oluyor. Böyle bir yere varamazsınız. Lütfen yazımı okuyun. Okursanız sorduğunuz soruların cevabını bulacaksınız.

En basitinden bir örnek vermek gerekirse, Kuran'da öğretilen miras paylaşımı matematiksel olarak geçersizdir. Bunun gibi birçok matematiksel ve sayısal çelişki bulunmaktadır.