İçerik değiştir

- - - - -

Kuran Ne Diyor? Atatürk Ne Diyor?

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 24 yanıt verildi

#21 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 07.05.2009 - 12:03

Yazık yaa. Cidden yazık. Bırakında adam mezarında rahat uyusun kardeşim. Ne yapmaya çalışıyorsunuz peygamber gibimi göstermek istiyosunuz anlamadım ki? Yok 19 muş yok 399 muş. Yani Atatürk bize cennetten getirilen bir melekmiydi? İnsan kardeşim o sonuçta insan. Alıntı yaptığınız cevaba yazacaktım ama değişen birşey olmayacaktı anladım.

Alın Yaşarınızda Nurinizde sizin olsun yahu. Ne mübarek bir kişilikmiş bu adam. O kadar bağnaz o kadar kindar msjlar yazmışsınızki şaştım kaldım. Yaşar Nuriyi sevenler Cumhuriyetçi sevmeyenler laiklik, Atatürk düşmanı şeriatçı öylemi?

Gidin misyonerliğinizi 16-17 yaşındaki çocuklara yapın aklı başında olan insan tınlamaz sizi!
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#22 MehmetB

MehmetB

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yasaklılar
  • 32 Mesaj

Gönderim zamanı 07.05.2009 - 12:19

Evet Yaşar Nuri yapıcı değil,ama yıkıcı da değil.Çünkü müslümanlar içinde onu takan yok.(istisna kaideyi bozmaz).Millet onla kafa buluyor,tavlada taş çalsam caiz midir hocam gibi sorular ona iletiliyor genelde...
Yaşar nuri bana göre de öyle,yani o zaman ben de Atatürk ve Cumhuriyetçi düşmanıyım öyle mi senin dediğine göre.Hem sen kimsin ki böyle yaftalar yapıştırıyorsun.Kimsin sen:)
Yoooo:) eğer kayırma gibi bir durum veya niyet varsa bile gerçekleştirilemiyor.Çünküm senin bahsettiğin sözde cumhuriyetçi ve sözde Atatürkçü zihniyet buna izin vermiyor.Ya tehdit ediyor ya tutukluyor ya da asıyor.İşine hangisi gelirse.Şu an Türkiye'yi onları yönetenler yönetiyor.Çekinen falan da yok bu arada.çekinme cesur ol diye naralar atmışsın millete.sana ne filmi izlettiler ya da ne içirdiler bilmiyorum ama komik ve saygıszsın...
Atatürk milletin başına neden bela olsun.Yaşar Nuriyi sevmemek üzerinden Atatürk düşmanlığı uydurmak gibi bir davranışı ilk defa görüyorum.Yaşar Nuriyi seven insan çok azdır zaten.Herkes onu dini kimliğiyle siyasi rant elde etmeye çalışan adam olarak tanır ve en başta sevmemesi gereken parayona derecesinde laiklik hassasiyeti olanlardır.Ama bakıyorsun Yaşar Nuri'nin en ateşli savunucuları onlar.Demekki ortada bir kasıt var.Amacın İslam dinini tahrif etmek olduğu açık ve nettir.Ama ne yazık ki bu mümkün değil,çünkü bir şeyi tahrif/tahrip edebilmek için aslını bilmek/bulmak gerekir.Dini Yaşardan öğrenenlerin dine kuvvetle zarar vermesi muhtemel bile değildir.Zaten dediğim gibi onu kimse takmaz,sen de fazla kafaya takma bence:)

Sen kimsin?.. Dikize durup sonradan fasulye mi dedin?...

Sana kalkmışa otur diyen oldu mu?

Kamançoluk sana mı düştü?...

Milletin Yaşar Nuri'yle kafa bulduğuna nasıl karar verdin?..

Bi Atatürk'cü bir Yaşar Nuri uzmanı...

editWaLe

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ben insanım. İnsana özgü olan hiçbir şey bana yabancı değil...

#23 MehmetB

MehmetB

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yasaklılar
  • 32 Mesaj

Gönderim zamanı 07.05.2009 - 12:26

Yazık yaa. Cidden yazık. Bırakında adam mezarında rahat uyusun kardeşim. Ne yapmaya çalışıyorsunuz peygamber gibimi göstermek istiyosunuz anlamadım ki? Yok 19 muş yok 399 muş. Yani Atatürk bize cennetten getirilen bir melekmiydi? İnsan kardeşim o sonuçta insan. Alıntı yaptığınız cevaba yazacaktım ama değişen birşey olmayacaktı anladım.

Alın Yaşarınızda Nurinizde sizin olsun yahu. Ne mübarek bir kişilikmiş bu adam. O kadar bağnaz o kadar kindar msjlar yazmışsınızki şaştım kaldım. Yaşar Nuriyi sevenler Cumhuriyetçi sevmeyenler laiklik, Atatürk düşmanı şeriatçı öylemi?

Gidin misyonerliğinizi 16-17 yaşındaki çocuklara yapın aklı başında olan insan tınlamaz sizi!

Doğru bırakalım adam mezarında rahat uyusun!... Uyandırmayalım!... Sizleri okudukça hak veriyorum sözlerine... Bırakalım uyusun!...

CÜMLETEN ALLAH SELAMET VERSİN SİZLERE!....
Ben insanım. İnsana özgü olan hiçbir şey bana yabancı değil...

#24 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 07.05.2009 - 12:29

Ben bu mehmet8 arkadaştan korktum. *öberah
Çünkü kendinden olmayanının fikrini baskı ile yok etmeye çalışan yazılar yazıyor. Dolayısı ile tartışmaya değer erdeme sahip değil. Böyle tartışma olmaz. Laf ebeliği yapmak istiyor ama biraz heyecanlı :) Lakin işin içine dini konular girdiğinde laf ebeliğini bir kenara bırakmalıyız. Bu davranışla kendi düşüncesinden olmayan insanları sığlığı ile küçümsüyor. Üstelik de bunu karşısındakini daha tanımadan etmeden yapıyor.
Daha kabullendirici ikna edici olmalı, ama o biz bize yeteriz mantığıyla kendi düşüncesini üstün bir ırk bir kast gibi savunuyor.
Üstelik cevap verilince de babama söylerim senin kulağını çeker der gibi Atatürk? başvuruyor. Bu davranışı da kendi düşüncesini benimsememiz için Atatürk?ü bir kalkan olarak kullandığını gösteriyor.
Atatürk sevgisi, vatan, millet sevgisi iman, para kimde olduğu belli olmaz.
*
Yaşar Nuri hakkında ben de bir şeyler diyip kaçıcam buradan;
Başka birisi böyle seks skandalına filan karışsa banane der geçerim. Ne bileyim başbakan yapsa banane derim, patronum yapsa banane derim. Ancak din adına ahkam kesen biri yapıyorsa orada bir Dakka durmak gerekir diye düşünüyorum. Din adına ahkam kesen kişiler böyle yapmamalı. Yaparsa bir sakatlık var diye düşünürüm. Çünkü onlar demiorlar mı ki eğer ibadetlerin seni günahtan arındırmazsa o ibadetin ibadet değil. Hatta bir şiir var ya; eğer gönül kırdınsa o kıldığın namaz değil

Şimdi diyor ki kardeşim küçük kafamla uğraşmayın sıkıysa ?anıtlaşmış eserler yazan? büyük kafama gelin.
O zaman ben de derim ki bunun kafası karışmış gerçekten?
Yaşar Nuri kimseyi anıtlaştırmayın derken kendi eserlerini bize bir anıt gibi göstermesi bir çelişki değil mi? Yaşar Nuri?nin benim eserlerim anıt demesiyle filanca hoca efendinin benim eserlerim anıt demesi arasında ne fark var?

Velhasıl kelam bu konu uzar gider. ama Atatürk'ü katmayın işin içine derim ben tekrardan.

Bu mesaj AnTiQa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.05.2009 - 12:30

#25 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 07.05.2009 - 12:44

Siz alışmışsınız her dediğinize kafa sallayan çevrenizde toplanan üç beş kişiye her yeri öyle zannediyorsunuz...Fikir diye ortaya sunduğunuz şeyler kabul görmeyincede hakaret ederek sizin gibilerin seviyesini belli ediyorsunuz.Sonra da bu seviyedeki bir kişinin yazdıklarını dikkate almamızı istiyorsunuz?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...