İçerik değiştir

- - - - -

yolculuk

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 29 yanıt verildi

#1 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 04.10.2003 - 00:44

sayın şehrilerarası yolculuk şeysi eden otobüs firmaları..lütfen insanların yolculuk boyunca tıkınmasını yasaklayın..sebepleri mi?..benim yaşadıklarım
yanımdaki denyo insan kişisi 4 saat boyunca aynı poşetten bi şeyler yedi ne olduunu anlamak mümkün değildir..sorularıma gelince
1-bir insan(!!) evladının 4 saat boyunca tıkınması nası mümkün olabilir?
2-bir insan(!!) evladı bu kadar iiiiiirenc kokan bi seyi nasıl yiyebilir
3-dört saat boyunca o küçücük poşetteki şey bitmez mi??

ayrıca arkamda oturan ayıoğluayı..2 saat içinde 11 kez burnunu çektin..hem de öyle böyle değil nasıl çekiyosan..ayrıca yeter artık yapma şu öküzlüğü diye 3 kez dönüp baktım ama bi şey anlamıyosan ben sana daha ne diyeyim hanzoooo !!!!!!! :)
Gönderilen Resim

#2 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj
  • İlgi Alanları:F1, WRC , Eski Mısır , Gothic-Symphonic-Power Metal , Frp, Galatasaray..

Gönderim zamanı 10.10.2003 - 21:18

bunlar yolculuğun kaçlınılmaz hadiseleridir.dünyanın parasını verip en lüküs firmayada binseniz bi zaman sora içerisi köylü tarzı insanlarla dolar: hıyar soyar yer, bolca horlarlar (hatta namaz kılanınada bizzat şahit oldum)geyiğirirler çocukları varsa ağlarlar (ki en uyuz olduğum şeydir)tam uyuyacakken ışığı yakarak bütün yolculuğu zindan ederler.ayda en az 15 defa seyahat ederek bu konuda kıdemli olan ben tek tavsiye verebilirim.:yola bakınız walkman dinleyiniz.
yazan:7 saatlik bi yolculuk boyunca omzunda tanımadığı bir şahısı taşıyan yolcuzede genç. :P
''Orada olmayan bir şeyi görmezden gelemezsiniz çünkü 'görmezden gelme'nin anlamı bu değildir ''

Gönderilen Resim

#3 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2003 - 14:53

gazetelerde şöyle bi haber okursanız bilin ki o benim : "yolculuk sırasında cinnet geçiren öğrenci otobüste 8 kişiyi 76 yerinden kalemleyerek öldürdü..bir kişinin kafa tasından da walkman parçaları toplandı"
Gönderilen Resim

#4 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj
  • İlgi Alanları:F1, WRC , Eski Mısır , Gothic-Symphonic-Power Metal , Frp, Galatasaray..

Gönderim zamanı 15.10.2003 - 15:07

daha çok bilgi almak için o gazetenin 8.sayfasına bakılırsa şunlar görülecektir: otobüs cinayetleri artıyor..bir öğrencinin 8 kişiyi katletmesinden hemen sonra eskden geldiği belirlenen bayan terörist otobüstekileri linç etti.olayda 2 kişinin dötünde hıyar birinin gözünde kullandığı kalem bulundu.3 kişininde kafasınıda tavandaki lambaya soktuğu belirtildi.terörist pişamn olmadığı açıkladı...
''Orada olmayan bir şeyi görmezden gelemezsiniz çünkü 'görmezden gelme'nin anlamı bu değildir ''

Gönderilen Resim

#5 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2004 - 04:29

haklısınız arkadaşlar hemde her konuda ama mary arkadaşım tamam köylülerin çoğu hanzo oluyo bişey diyemem ama şehir hayatını bilmedikleri içindir veya herneyse yine de köylü tarzı diyerek onları küçültmemelisin argo olsada hanzo demen veya başka bi kelime kullanman daha ii olur bence bilmem anlatabildimmi?
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#6 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2004 - 16:03

evt aslında doğru söylüyorsun ama benim otobüste karşılaştığım insanların hemen hepsi(vurgulayarak söylemekte fayda görüyorum)senin tabirinle; hanzo köylüsü olduğuna göre benim bir genelleme yapmam da normaldir.Anlamadığım bir nokta varki;hem köylülerin çoğu hanzodur deip onlara laf etmen hemde benim argo kelime kullanmadan köylü-tarzı dememi ayıplaman biraz tezat olmuyormu.Neyse bitmez bu tipler yolculuklarım zindan olmaya devam..

Gönderilen Resim

#7 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 12.05.2004 - 19:36

hepsi bir yana 7 saatlik yolculugumunda rahat bi 2 saatini biskrem yiyen bi adam gördünüzmü. yanımda oturuyodu ve sadece 1 paketi ewt içinde topu topu 10 tane olan bir paketi tam 2 saatte yedi. ben şahidim guinnes e kesin talip hakediyo Allah ı var:(

#8 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1.108 Mesaj
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Gönderim zamanı 12.05.2004 - 19:59

yarın akşam gidecem Denizli ye otobüs çok pahalı 30ml mu ne o yüzden gene bincez trene oda 16 - 17 saat mi ne sürüyo bak gör şimdi trendeki şamatayı ya...
pilleri bu akşam dolduruyim diskman den kesintisiz müzik yapacam yedek kulaklık bile aldım ne olur ne olmaz diye :) gelir biri kulaklığı yer filan çıkıyo öle dallamalar.

Ya şimdi trende bunlar, üff ya midemi aldırmak istiyom....

:P ühühühü hüüüü

Bi keresinde kızarmış tavuk çıkardı biri ya... İyi yede dura dura bozulmuş mu ne kokuyo ya ötekiler de aç aç bakıyo... kustum tuvalete dayanamayıp

Namaz kılmayı bile hiç karıştırmıyom ...

dayının biri namaz kılacak kaldırdı beni yerimden bide kıbleyi soruyo bana...
ulan haraket eden trende ne kıblesi...

yönü olan bi ... neyse yaw öle işte.

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#9 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2004 - 20:06

o tavuk muhabbetini otobuste yaşadım ben teyzem pişkin pişkin bi parça koparıp al evladım sende ye demezmi. suratına kustum:Pp

#10 Ziyaretçi_Focus_*

Ziyaretçi_Focus_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.05.2004 - 20:17

otobüste yolculuk yaparken hayatta uyuyamam..uyuyanlar nasıl beceriyo anlamıyorum..allah birde yol bozuk olunca dargır dungur gözüme uyku girmez..siz onu bunu bırakın bir keresinde eskişehir dönüşü otobüste tantuni yemiştim :) :P hım soğanlı soğanlı nefis ehi ehi ehi :D ... otobüste yediğim ilk ve son yemek oldu..

#11 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2004 - 20:25

bak şimdi çok mühim bir konuya parmak bastın es geçiyordum nerdeyse.O güzide Tren yolculukları ...
Bi gün arklarla kara verdik bayram dönüşü trenle gidelim şamata olur die.Tren desen posta treni mübarek..yol uzun ..yer yok..tren desen gidiyormu gitmiyormu belli değil ağaç görse duruyor..yolda el kaldırıp otostop çekene duruyor.zor zar sabaha karşı 4-5 kişilik yer bulduk lakin yol 13 saat sürmüştü...

Gönderilen Resim

#12 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2004 - 20:27

Genelde yolculukların yazları tatil için gittigim 7 saat süren memleketim olurdu. Bende uyuyamıyorum diye düşünmüştüm. Fakat gel gör kader bizi trabzona attıgı vakit bu fikir çürüdü. 18 saat kardeş boru deil:)
Hele trabzondan istanbula dönüşümde 2 gündür uyumamıştım molalarda bile uyanmamışım. Adam baktım tepemde kardeş hadi geldik istanbula bak girdik hareme kalk artık felan diyor. oderece uyumuşum nası iyimi:))

#13 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2004 - 20:39

eh 13 ten sonra 18 de iyiymiş.geçmiş ola.. :P

Gönderilen Resim

#14 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 13.05.2004 - 14:11

bana bi yastık bi de cam kenarı verin.. aralıksız uyuyayım
Gönderilen Resim

#15 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1.108 Mesaj
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Gönderim zamanı 17.05.2004 - 12:03

16 Mayıs 2004

Saat: 23:37

Afyon Tren Garından bi anons:

'03 EA 817 nolu araba lütfen yerinizden kalkınız.'

Tane tane ve gayet anlaşiılır bi şekilde söyledi eleman bu lafı...

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#16 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 19.05.2004 - 18:20

En son yolculuğumda o kadar sıkıştımki otobüsü burdur civarlarında durdurup ihtiyacımı giderdim. otobüs yolcuları dumura uğramıştır sanırım P: ama çok sıkışmıştım cidden
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#17 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2005 - 17:46

walkman önerenlere söylüyorum :sick1: bazen o bile kâr etmiyor, bir gün açmışım walkmanimi (ki insanlar rahatsız olmasın diye kısık sesle dinlemekteyim) ve dinlediğim şarkıya (slayer-chemichal warfare) ayaklarımla tempo tutmaktayım (bu da gürültülü bir şekilde değil) tam o müzik ile uyku arasında gidip gelirken yanımdaki, iki katım iriliğinde olan amca bacağımı tuttu ve çok nazik bir şekilde "sallama lan bacağını!!!!" diye böğürdü. 15 sn dumurda kaldım :( daha sonra neyse yaw diyip tempo tutmadan uyumaya çalıştım, o da olmadı tabii, yaklaşık 20 dakika sonra amca beni (yine çok nazikçe) sarsarak dikkatimi kendisi üzerine çekti ve "geldik mi Keşan'a" diye sordu bu arada biz daha istanbuldan yeni çıkmıştık :)
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#18 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2005 - 22:18

pazartesi akşamı bodrumdan bindim otobüse .. taa adanaya geldim.. yol boyunca da yanımdaki koltuk boştu.. dumurluk bi durum söz konusu değildi.. ne mutlu bana
Gönderilen Resim

#19 aLL_oF_tHem

aLL_oF_tHem

Zaman buldukça takılır

• Onaylanacaklar
  • PipPip
  • 103 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik,sinema,futbol,

Gönderim zamanı 18.07.2005 - 13:18

ayakkabı çorap falan çıkaranlar oluyor arka taraftaysa bu kii bütün otobüse yayılıyor. tiksinç birader insanı. ne olacak

#20 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 18.07.2005 - 16:53

izmir istanbul seferi saat 11.30 yan koltukta bebeğini emzirmeye çalışan bir anne
__oğlum bak al yoksa amçaya veririm
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina