İçerik değiştir

- - - - -

Benim İçin Çoook Önemli...lütfen Okuyun:(

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 18 yanıt verildi

#1 begevli

begevli

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2009 - 23:25

ben bursadan nur.
abim 8 yıldır işlemediği bir suç nedeniyle hükümlü ve ne zaman çıkacağı da mechul.8 yıldır dünya ile arasındaki tek bağ aile.onu aktifleştirmek ve hayata daha sıkı bağlanmasını sağlamak için onunla mektuplaşacak arkadaşlar arıyorum.ilgilenenlerle görüşmekten mutluluk duyarım
şimdiden teşekkürler.
nur

#2 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 13.03.2009 - 16:12

allah yardımcınız olsun
8 yıldır işlemediği suc ispatlanmadımı
sabır diliyorum

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#3 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2009 - 21:12

vayy bea
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#4 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2009 - 20:50

Allah kurtarsın...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#5 begevli

begevli

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 20.03.2009 - 01:27

allah yardımcınız olsun
8 yıldır işlemediği suc ispatlanmadımı
sabır diliyorum

henüz ispatlanamadı.ispat edebilecekolan tek kişi hapishanede öldü ve dosya ankarada temyizde şu anda.bekliyoruz.

#6 begevli

begevli

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 20.03.2009 - 01:28

vayy bea

vay ki ne wayyy
pardon filminin orginali bu yaşadığımız.

#7 begevli

begevli

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 20.03.2009 - 01:30

Allah kurtarsın...

sağol arkadaşım.bütün suçsuzları ALLAH kurtarsın

#8 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 20.03.2009 - 12:48

Yaptığın bişey için yatmak ayrı ama,yapmadığın bişey için;Çaresislik?

#9 begevli

begevli

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 20.03.2009 - 12:52

aynen öyle.ve üç beş ay değil tam 8 yıldır yatıyor.bu yüzden tedavi bile gördü iki yıl.çaresizlik psikolojisini bozdu.şimdi iyi ALLAHA şükür.daha iyi olması için de elimden geleni yapmaya çalışıyorum.tek abim var ve onu kaybedemem..

#10 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 21.03.2009 - 05:00

peki kalan cezası ne kadar acaba

Allah kurtarsın bu arada
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#11 begevli

begevli

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 21.03.2009 - 11:21

henüz net birşey yok.dosya şu anda ankarada.temyizde.son mahkemede uyarlama adı altında 6 yıl daha verildi.savcı davayı temyiz etti.bekliyoruz.

#12 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 21.03.2009 - 11:39

açıkçası ben neyle suçlandığını merak ettim

baya uzun müddet ceza verilmiş çünkü

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#13 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 21.03.2009 - 19:26

Açıklamak isterseniz, bende merak ettim?

#14 begevli

begevli

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 21.03.2009 - 21:43

anlatayım arkadaşlar.yıl 2000
biz bursada bir okul kantini çalıştıran sabah 6 akşam 8 kantin bekçiliği yapan iki kardeşiz.abimin eski çalıştığı firmadan bir arkadaşı adı duyulmuş mevkii sahibi birinin yanında çalışmaya başlıyor.bu arkadaşıyla çok sık görüştükleri için patronuyla da muhatap oluyor ve zamanla ailece görüşür hale geliyoruz.bir ramazan akşamı bize iftara geliyorlar arkadaşının patronu(oktay abi).ve yemek sonrası cebinden bir tapu kağıdı çıkarıyor.ben birinden alacağım karşılığı paramı alamadım.onun yerine bana bu arsaları verdi.ama burda fazla arsa var.üç tane satın bi tanesini siz alın diyor.annem dahi söz konusu arsalardan satmaya çalıştı.ALLAHA şükürki hiç satamadık yoksa ne olurdu halimiz bilmiyorum.sonra aradan birkaç ay zaman geçiyor.bursada yeni kurulan bir hastanenin kantnleri ihaleye çıkacak.akşam iş dönüşü annem abime oğlum gidip oktay abinle konuş bakalım.ihaleleri arada biri olmadan zor alırsın.tanıdığı varmı diye abimioktay abilerin evine gönderiyor.abim on dakika sonra ger geliyor.abi noldu evde yoklarmı diyorum.''yok evdeydiler ama kızının doğumgünü vardı.elimde hediye yok.misafirleride tanımıyorum diye girmedim,ama oktay abimle konuştum kapıda bikaç güne kadar kantine uğrayacak,konuşacağız '' diyor.sabah biz yine her zamanki gibi kantine gidiyoruz.saat 10:00 civarı iki tane köylü adama geliyor. İ.A. burdamı diyor.karşıda diyorum.hangisi diyor takım elbiseli olan diyorum.abimin yanına gidiyorlar.abim ayaklanıyor.çıkıyorlar.abi nereye gidiyorsun diye soruyorum.oktay abim kapıya kadar gelmiş içeri girmemiş ben onu alıp geliyorum diyor ve çıkıyor.hala gelecek arkadaşlar bekliyorum bekliyoruz tüm aile....meğer oktay abi yıllarca mevkiili bir işi sürdükdükten sonra emekli olmuş ve çek senet tahsilatı yapmaya başlamış.bu esnada birinden senet karşılığı ramazan da bize getirdiği arsaları almış.ve bu arsalar tapuda çalışan bir grup kalpazanın,kendi çıkarlarını herşeyin üzerinde gören hakim savcı avukat vb.oluşan bir örgütün devlet arazilerini parselleyerek elde ettikleri arsalarmış.elden çıkarmak için de kadastrodaki bazı tapu takibi yapan ismi gereksiz firmalarla anlaşmışlar.o şahıslarda oktay abiye para yerine arsa verip kendilerini kurtarmaya çalışmışlar.velhasıl kantine gelenler sivil polislermiş.aynı gün 33 kişi toplandı.bunların büyük çoğunluğu avukat hakim savcı vb.ve şu anda ceza yatan totalde 3 kişi var.üçüde arkası olmayan garibanlar.abim ilk iki yıl avukat bile tutturmadı bize.benim suçum yok diye.ve o süreçte zaten parayı yiyenler yediklerinin bi kısmını yedirerek adalet huzurunda aklandılar.şu anda sokaklarda rahatça geziyorlar vicdanı tutsak bedeni hür insanlar olarak.tutuklanmanın birkaç hafta sonrası bayrampaşa cezaevine nakledildiler.ve ne acıdırki oktay abi orada işkencede öldü.evet buda bir suç duyurusudur.bu ülkede atletine buz doldurularak hunharca öldürülen ve kayıtlara kalp krizi diye geçirilen nice insandan biridir oktay abi.sonrasında abim İ.A ,arkadaşı B.K. ve olaylarla hiçbir ilgisi olmayan M.O. ceza aldı.hemde konuşturulmadan.mahkeme başkanını şikayet ettik.şahıs hakkında soruşturma açıldı.şahıs 6 ay görevden uzaklaştırıldı ve sonrasında bir yolunu bulup DGM yi kaldırdılar.başa geçti tekrar ve abime de diğerlerinede ilk mahkemede 20 şer yıl ceza verdi.yatarı 8 yıldı.temyize gönderdik dosyayı defalarca ama cevap gelmedi.taaki AİHM ye gönderene kadar. dosya gönderildi.Ankara dosyayı tekrar açtı.ama uyarlama adı altında.mahkemesine davayı açan şahıs M.Y. geldi ve ben bu insanı tanımıyporum benim şikayetçi olduğum şahıslar bunlardır dedi.ve hakim ortada kesinleşmiş bir ceza var.senin ne dediğinin bir önemi yok ben hangi yasadan ceza vereceğime bakarım dedi ve 6 yıl daha verdi.yani toplamda 14 yıl ceza aldı.ve daha ilginci bundan iki yıl önce abimle aynı koğuşta yatan bir cinayet suçlusunun davasını yüzbin dolara kapattı söz konusu cezayı veren hakim.tüm bunlara abim şahit oldu.şimdi arkadaşlar sizce hangi karar yada hangi müdafaa geçen 8 yılın bedeli olabilir.ve bütün bunları yaşarken ne kadar umut dolu bakabilir hayata.işte bu yüzden mektup arkadaşı ilanı verdim.ferhan şensoyun pardon filminin orginalini yaşıyoruz biz.sonumuz ona benzemez inşallah.

#15 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 22.03.2009 - 19:32

Anlattığınız gibiyse,Tekrar Allah kurtarsın diyorum...Elden başka bişey gelmiyor...

#16 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2009 - 15:16

Çok kötü Allah kurtarsın benzeri bir olayı komşudanda duymuştum.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#17 gul_sah

gul_sah

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.281 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2009 - 16:46

Allah kurtarsın çok kötü bi durum
Kimbilir niceleri vardır böyle
Tüm haksız yere içerde olanların Allah yardımcısı olsun.
İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler
ne yaptığınızı da unutabilirler
Ama ne hissettirdiğinizi asla unutmazlar.

#18 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 30.07.2009 - 20:49

her yerden çıkıyo böyleleri ya *vava allah kurtarsın! böyle inanlarıda allah ne yapar artık bimiyorum ya yaptıklarına bak adamların!
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#19 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 31.07.2009 - 14:29

Ben radyo proğramı duymuştum böyle cezaevlerinde bulunanlar birbirlerine mektup yazıyorlardı.. Sanırım böyle bi ihtimali varmı ki abinin yani radyo dinleme ..daha etkili olabiliyor..

Bi yerde de zor ya Allah kurtarsın diyeceğim ama henüz yargı safhasındaki bi durum galiba.. Cezası kesinleşmediğine göre.. Peki abinize bir mektup arkadaşı bulabildiniz mi??

Ama artık kimse mektup yazmıyor ki yani genç kesimin bulunduğu bir forum sitelerinde bu isteğine karşılık bulabileceğini sanmıyorum.. :: sırf böyle durumlar için olan yrlerde araştırdınmı ??
Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana