İçerik değiştir

- - - - -

Sahtekar - Changeling

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 8 yanıt verildi

#1 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2009 - 14:28

Gönderilen Resim
Tür : Dram / Gizem / Suç / Biyografi
Gösterim Tarihi : 30 Ocak 2009
Yönetmen : Clint Eastwood
Senaryo : J. Michael Straczynski
Yapım : 2008, ABD , 140 dk.

Oyuncular

Angelina Jolie ( Christine Collins) , Gattlin Griffith (Walter Collins) , Michelle Martin (Sandy) , John Malkovich (Rahip Gustav Briegleb) , Jeffrey Donovan (Yüzbaşı J.J. Jones) , Amy Ryan (Carol Dexter) , John Harrington Bland (Dr. John Montgomery) , Jason Butler Harner (Gordon Northcott)

Los Angeles, Mart 1928: Genellikle çalışan sınıftan insanların oturduğu banliyö kesimlerinden birindeyiz. Telefon operatörü olarak çalışan anne Christine Collins (Oscar ödüllü Angelina Jolie), güzel bir cumartesi sabahında işe gitmek üzere evden ayrılırken dokuz yaşındaki oğlu Walter ile vedalaşır. Akşam evine döndüğünde her ebeveynin en büyük kabusuyla yüz yüze gelir: Biricik oğlu ortadan kaybolmuştur.

Polis tarafından çok yoğun bir arama çalışması başlatılır. Ancak küçük Walter hiçbir iz bırakmadan ortadan yok olmuştur. Aradan beş ay geçtikten sonra polisten haber gelir. Christine’in oğlu olduğunu iddia eden bir çocuk bulunmuştur. İtibarını kurtarmak isteyen polis, anne ile oğlunun kavuşmasını medya önünde bir halkla ilişkiler etkinliği gösterisi olarak organize eder.

Yüzlerce polis, gazeteci, fotoğrafçı arasında adeta serseme dönen Christine, getirilen çocuğu evine almaya ikna olur. Ancak yüreğinin derinliğinde kendisine getirilen çocuğun oğlu Walter olmadığını bilmektedir.
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#2 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2009 - 13:38

her teşkilatın kendi açıklarını örtbas etme çabası
kol kırılır yen içinde kalır ama yeri geldiginde kesilecek bası asagıdan sec mantıgı
adalete güven sorgulama
he' not my son replikleri süperdi
black cublardan yellow cublara, bonelerden sapkalara geçis 30lardan 35 li yıllara geçiste mükemmel yorumlanmıstı
jolie nin supermodelinden sonra segredecegim en kötü filmi olur herhalde diye düşünmüştüm
bir kadına aglamak bu kadar mı yakısır yaa
muhteşem bir dram
Gönderilen Resim

#3 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2009 - 13:39

İzlemem ben korku filmi bu.Korkuyorum sonra sürekli kabuslarımda filmin karakterleri alinda olup boğazımı kesiyor boğazlıyor felan... :D
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#4 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2009 - 13:41

korku değil canım benim
gerilim bile sayılmaz

ama ben senin kabusunum :D
Gönderilen Resim

#5 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2009 - 13:46

Yok yaa...pışııık hayatta inanmam sana...

Çocuk kayboluyor sonra dönüyor anlıyor farklılaşmış velet.Kim bilir içine ne girmiştir...Yok ölee Beni kandırıp izletecen sonra..

Daha yeni kabuslardan kurtuluyorum derkn olmaz öle...

:D
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#6 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2009 - 14:05

aslında bak şimdi şöyle oluyoo
o kaybolan tek çocuk değil daaa bir sürü var
annadırım devamını sıkma canımııı
seyretceksinnnn
cin min öcü böcü yok
normal insan davranısları
pardon bildigin sıradan normal psikopat insan davranısları :D
Gönderilen Resim

#7 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2009 - 13:06

Konu olarak güzel olsada son derece sıkıcı ele alınmış bir film..
Bir annenin kaybolan oğlunu arama mücadelesi ve bu mücadelede yaşadığı akıl almaz trajik olaylar..

Ama bişey diyeyimmi Anjelina Jolie bu filme hiç uymamış kafasına taktığı ve burnuna kadar indirdiği şapkaları kıpkırmızı ruja boyadığı koca çarşaf gibi dudaklarıyla sırf dudaktan ibaret bir görüntü verilmiş ona..
Ya birde çocuğu kaybolan bir anne nasıl bu kadar soğukkanlı olabilir..Filmin başından sonuna kadar buzdolabı gibi bir kadın imajı..
Yinede boş vakitte seyredilebilir..

Gönderilen Resim

#8 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 18.12.2009 - 14:54

yönetmen Clint Eastwood ise seyredilir sanırsam.. seviyorum bu adamın oyunculuğunu ve yönetmenliğini

#9 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2009 - 15:07

Cık film iyi değil hatta berbattan azıcık iyi.Altın lale alır kesin :mad1:

Gerçek demişler ama eğer bu film gerçekse amerikalılar toptan gerizekalıdır diyem.Hatta onlara gerizekalı demek gerizekalılara hakaret olur o derece...

Şimdi siz bu açıklamalarıma göre pek merak eder izlersiniz... Kötü adam gülüşü simleyi lazım melihhh sesi mi duy <_<

Gönderilen Resim