İçerik değiştir

- - - - -

Forum ahalisine

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 30 yanıt verildi

#1 BarthsimsoN

BarthsimsoN

Torpilsiz

• Üyeler
  • 181 Mesaj

Gönderim zamanı 12.12.2005 - 15:02

Herkes bol sohbetli bol muhabbetli kalsın
sebepsiz yere artık foruma girmeme kararı aldım.
görüşmemek üzere.
Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir.

#2 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 12.12.2005 - 15:30

Lam delimisin oglim böle yer bırakılrımı ki hiç...
Neye kızdın bilmiom ama bişi demek istiom bi kaç kuru için bi sürü yaş satman kötüğymüş dostum seni sevenleri ve sevdiklerini sebebsiz yere bırakma...

smiley-sport036.gif  

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.12.2005 - 15:39

harbi ha nedir bu son zamanlarda bırakıp gitmeler. Bi sorun varsa söleyin cözüm bulalım. Sebepsiz yere cekip gitmek mi olurmuş..

#4 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 12.12.2005 - 15:41

yassak kardeşim yassak gidemezsiiiiin
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#5 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 12.12.2005 - 21:09

gitme barthi kardeşim, eheh kime kızdıysan söle çotur çotur daha güzel bence ;)
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#6 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 09:19

hayatıma hoşgeldin depresyon. tek umudum sensin :)

hayatıma hoşgeldin depresyon.
kimsem kalmamıştı zaten,
herkes aynı otobüse binip göç ederken unutmuşlardı beni.
sen belki beni onların yanına götüre bilirsin.
belki de kandırıp daha da uzaklaştırabilirsin.

karnım aç ama bütün yemeklerin ne tadı var ne de tuzu,
belki de aradığım başka bir şeydir. mesela sen.
seni yersem belki doyabilirim. yoksa sen mi beni yersin?

insanlar gibi olmak isterken daha da uzaklaşıyorum.
çevrem karanlık, ne yapmam gerektiğini göremiyorum.
belki de ışığı sen açarsın. belki de o ışık beyaz olur.
1+1=1

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 10:34

güzel şiirmiş.... ayrıca avatarına da bayıldım :)

#8 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 12:38

gundur hayatimda gormedigim kadar soguk isledi icime. Niye bu kadar buz gibi bu havalar? Yoktur bir aciklamasi herhalde, var midir? Varsa da ben nereden bileyim ki? Birazcik sicak duasina mi ciksam? Aslinda -4'lerde seyretmese termometremiz, baska bir sikayetim olmayacak hani. Aylardan sonra arka arkaya tam 3 gundur acik bir gokyuzu... hatta gunesli! Masmavi! Ama samar gibi iniyor insanin yuzune soguk... Icine isliyor... En son icime bu kadar isleyen sey neydi diye dusunuyorum da. En son O'ydu halbuki. Hos, soguk gecici biliyorum. Acaba O da mi gecici? Dusunmenin anlami var mi? Ozluyorum iste delicesine. Sesini duymayi ozluyorum, hayatimda olmasini. Hayatimda durmasini... O istemiyor ama anladim. Ne yapilir? Yapilamaz hicbir sey galiba. Hani oyle kifayetsiz, caresiz, minicik kaldigim durumlardan bu da. Tam da oyle durumlardan. Konusmanin, yazmanin, dusunmenin alemi yok. "Olacagina varir." Olsun, varsin bakalim.

Neler yaptim kac gunlerdir ben? Canim kahve cekti birden. Yazarken sicacik kahve yudumlamak... Kokusunu icime ceke ceke soyle. Suyunu koydum bile, kaynasin soyle guzelce.
1+1=1

#9 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 12:40

propaganda başlatıorum,madem yok dökelim içimizi.sürekli buraya yazıcam artıkın!! hıh!!
1+1=1

#10 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 13:19

zor sanki
ne bileyim bi kac ay oncesinde olsa onaylicam seni
su an ise burdan bakilinca karanlik geliyor oralar
sakin ol diyesim var, acidim sanilabilir diye korkuyorum

ice isleyen sogugu nescafe gecirebiliyorsa bir fincan da ben isterim
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#11 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 14:01

bazen kalmak kaçmak demek,
bazen gitmek olduğun yerde kalmak,
bazen böyle bu işler,
bazen olur olmaz olmuyor işte,
kısa yazıların mı manaları kayıp
kaçıncı yüklemde kendimin öznesi olurum ben,
aynı tekrarların hangisi bold ile yazılmış ve düştü düşecek kadar italik
okur musun sen, okursan iki saniye unutur musun kendini
biliyorum
adi bir insanıım çoğu zaman
iyiyim desem de inanmamak lazım
yalancı baharlar gibi yani sevmek
yarın kar yağarsa benden bil
bir mavilik görürsek senin yüzünden
herşey
senin yüzünden..
1+1=1

#12 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 16:18

sebepsiz yere artık foruma girmeme kararı aldım.

Kafanı kırarım senin, biliyosun di mi?
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#13 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 16:58

Sen beni benden bile iyi tanıdın belki. Kokumu benden iyi bildin, kim olduğumu uzaktan anladın. Ben bunu yapmak için yıllardır boşu boşuna çırpınıp dururken kendi kabuğumun içinde, sen baktın, gördün, hissettin. Ellerini Boğaz esintilerine bıraktın, gelip kalbime sıkı sıkıya tutundular. Nefesini içime çektim ben, sen saçlarımı file yaptın balık parmaklarına. Sen dudaklarımı aldın yanına, ben bir tek gözlerini giydim sabah yataktan çıktığımda. Bir tek senin sesini okudum kitaplarda, sen kitapları okudun benim sesimde. Ben uzun mektuplar yazdım sonsuzluğa, sense kısacık kartlar atmayı severdin garip ülkelerden. Ben kolundan çekiştire çekiştire bir yerlere sürüklemeye çalıştım seni, sen gülümsedin sadece... Sürüklendim peşinden. Sen sordun hep, sırf dinleyebilmek için. Ben anlattım hep, sen de anlat diye.

İkimiz de gece Boğaz'ın sularında oynaşan fettan ışıkları sevdik. Ben belki biraz daha fazla... İkimiz de sessiz kaldık içimiz acıdığında, güldük karnımız ağrıyana kadar başka günlerde. İkimiz de küfrettik trafik tıkandığında. Şarkıları, onları söylemeyi sevdik güneş tenimize değdikçe yakarcasına. Parmak uçlarınla yüzümün haritasını çizdin sen, ben gözlerinin topoğrafyasını çıkardım aklıma. Uzağı sevmedik belki bir tek ama çok şey sevdik beraber. "Biz"i sevdik en çok da.

ALLAH SAÐLIK SIKINTISI VERMESİN!!
1+1=1

#14 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 17:06

ME

Tanımadığın caddelerde tek başına gezinmeyi bırak, kaybolacaksın... sora sora bulamazsın kendini, bağdat kadar sabit değilsin, gittiğin yerleri düşün, yanında düşündüklerin yoksa gitme, terk etme kendini böyle, küstüreceksin, kaçıracaksın...

Kimseye benzemek isteme, kimse olmayı deneme, beni keyiflendirmeye çalışma, ben “bu” olduğum için benimlesin, kendini zorlamadığın, kimse için esnemediğinden dolayı seninleyim...
Fark etmeyi bırak, hepsini biliyordun zaten... dışarıdan bir insan yok, dışarıya bir bağımlılık olmamalı, kendi tekelindesin, kendi cehennemini yanıyorsun, kendinle konuşabiliyorsun, sakarlıklarına şahitsin, gülüyorsun kendine, düşme kendinden, düşme gözümden, bir mücadele içinde olmadığını hatırla, kimsenin üstünde veya altında olmadiğını, olmaya çabalamadığını, “bir sen yok” başkasına, kendi tekelindesin, çek tekel’leri, sav çakalları...
Nankörlüğe üzülme, artık çok geç. Ne zaman öyle değillerdi ki, bu insanlar başkalarının cümleleriyle yaşar, baskalarının düşündüklerinin, başkalarının yaşadıklarının, başkalarının ürettiklerinin altlarına kendi isimlerini yazarak yaşarlar... insanlar insanlara isim yazarlar ve bir başkasının olanı sahiplenirler... buna unutmak da diyebilirsin, unutmak insanlıktır, kolaydır, daha da fason insanlar doğar unutmaktan.
insanların da sahibi vardır ve yine bu insanlar kimin sahip olduğunu unutarak, diğer bir insana sahip olmakla bilinirler... sahipliği sorgulama, hiç kimse birbirinin değildir, böyle bir hak yoktur, belki daha sonra; bir insana sahip olabilecek kadar temiz olsan bu dünyada olmazsın, “insan” kimliğinde olmazsın...
Konuşmayı erteleme, kelimelerini özenme, hazır cevap olmayı marifet sanma; budalalıktır... başkalarının cümlelerini, sentezlerini katma konuşmalarına, bilgili olduğunu göstermek için atılma tartışmaların ortasına, kendin için öğren, bildiğini kendin bil yeter; bildiklerin anlamına çare olsun, konuşarak pazarlama kendini, kirletme konuşmayı, konuştuklarına katma başkalarını, başkalarını konuşma başkalarıyla, kendinle kendini konuş, konuşarak kandillere doğru, ufak, ağırdan... tüm bildiklerin, öğrendiklerin, öğrenmek için insanların arasına girişin kirliliğin senin, dağlardan arada bir şehre inan insanlar var, tek başlarına, seni bütün öğrendiklerinden dolayı utandırabilir, yargılayabilirler, kimseye izin vermemek için yargıla kendini, hataları vur yüzüne, su vur yüzüne, ensene, uyan, vur yüzüne hatalarını, kirlenmek için, kendini satmak için yapıyorsun ne yapıyorsan... uzaklaş...
bir durup bakasım gelse ansızın, varlığının ispatı yok görünüşünde... ondan biraz, biraz diğerinden, diğerinden az daha, az daha berikinden, berikinden olduğu kadar, 200 gr'da şundan olayım'dan ibaretsin, karmasın, kırmasın... sen kendini var mı sanıyorsun, taklitsin, taklitlerin karışımı, frankenstein'a çirkin dersin bir de... onun aklı billur, hepsini kendi kafasında buluyor, sen, hepsinden olmaya çalışıyorsun, hayatın rol yapmakla geçiyor, beni kandırmakla geçiyor günlerin, elimi tutuşun bile dışarıya poz kaygılı, utanmıyorsun da, üstelik sıkışınca "bu benim işte n'apayım, böyle kabul et" diyecek kadar bela olabiliyorsun başıma... aynaya bakıyorum, aman falso vermeyeyim diye saç tarıyorsun yine, hakkatten iyi hatırlattın, traş olmam lâzım birazdan, etrafın göz keyfini bozmayalım, onlar nasıl istiyorsa öyle olalım diye değil mi ? bir de halay çekmeyi bilsem her dilde, nasıl hayran olurlar bana, nasıl kurdu olurum, gözdesi olurum ortamların... sonra yediğim önümde, yemediğim arkamda, kesin konuşmamak lazım, belki arkamdan da yerim; belki ordan da kapılar açılır başka bir zevklere, heyecanlara, piyasalara...
senin bir de ipe sapa gelmez hayalciliğin var... boşsun ya, yalnızsın ya çok zaman, ondan başına geliyor bu... bir masal yazıyorsun, bir kurma, sonra kendinle gururlanacaksın az kaldı, rötuşlar, iyileştirmeler, gudik insanlara anlatarak tepki aramalar ve artık tarihine eklediğin bir "anı" daha doğurdun, yaşanmamış bir anı... kendi uydurduğun, yaşanmamış, olunmamış, üstelik seni kirli, pasaklı gösteren bir anı'dan menfaat bekliyorsun, kendin bile inanıyorsun öyle ki, soyunamıyorsun onu üzerinden... bir de deli deli risklerin var, başkalarının yaşadıklarını kendin yaşamışsın gibi anlatmaların, buna paralel fanteziler de var tabii, habire başkası olmaya çalışmak, habire -övünç kaynağı olmak gerektiğini öğrettiklerinden- övünç olmak, şaşırtmak isteği de war sonra, ben sana seni seviyorum böyle don, dur diyorum, yetmiyor, habire kasalım, olalım, bulduk ya, kıllandıralım, olmuyorsa, kıllısını arayalım bu arada saman altından... oyof... uydurma...
canın sıkılınca, vazgeçesin geldiğinde "renkler ve zevkler tartışılmaz" diyen de sensin, hayatını "zevkleri" tartışarak geçiren de... birilerinin zevklerini okuyorsun, birilerinin zevklerini konuşuyorsun benimle, birilerinin zevkleri oluyorsun sonra... sonra yine bunlar üzerine konuşuyor; zevk tartışmaları da umut edebilmek gibi bir şey sanki, lan sarıl bana da ölü gibi yat yüzyıllarca, o da olmaz, birazdan beni sarsıp, "bundan zevk alıyor musun" kâbiline, ne düşündüğümü soracaksın... bir de "zevk aldım zevk vereyim" pişmanlıkların var senin, sonradan neske yarar bre kurban, zevk alırken versene aynı zamanda, bir kişiye zevk ol, zevk versene, sırf egonu doyurmak için akıllara konuşunun anlamı nere ?
bi de kurtul şu yazmakatan yekta... yazmak sen değilsin, yazmak senin için değil, sana göre değil, ilaç değil, ıstırap... yazmak da kendini pazarlamak olur kimi zaman, izin verme, seni vermezler bana, beni bana alamazsın, n'olursun, git, yazma... yazma ulan, yazma, illa ki ağır mı konuşmak lâzım...
1+1=1

#15 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 21:28

açıklama bekliyoruz !
Gönderilen Resim

#16 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 21:35

Bir ayrılık demegojisi daha mı ? :P

Bu mesaj PReNS tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.12.2005 - 21:35

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#17 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 22:07

Bart sıgarayı bırakır gibi bırakamazsın bizi..
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#18 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 23:00

Bir ayrılık demegojisi daha mı ?  ;)

Bu laf banaydı sanırım :msn97: , benle ne alıp veremediğin var merak ediyorum :P bu 2. oldu neyse tabi torpilli kesimdensin anlıyorum.

Bu mesaj drizzt tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.12.2005 - 23:04

Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#19 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 23:17

drizzt ; bence prens seni kastetmedi :P
alınma hemen ;)

sana seviyoz lan biz :msn97: hadi çabuk nargilemi hazırla :D

Değişiklikler Kaydedildi...

#20 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 13.12.2005 - 23:37

Bu laf banaydı sanırım  , benle ne alıp veremediğin var merak ediyorum  bu 2. oldu neyse tabi torpilli kesimdensin anlıyorum.

Senle ne alakası var vede senle ne alıp veremediğim olacak. Hem ben seni severim yaff !! Valla !!! ;)

Topile gelincede Bilmem!!! :P Öğlemi görünüyor ???

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry