İçerik değiştir

* * * * - 1 Oylar

2012 Zamanın Sonu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 43 yanıt verildi

#1 lena

lena

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 105 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2009 - 22:21

Konu enteresan iyi dinlemek gerekiyor sonra yorum yapılsın 5 bölümden oluşuyor.
http://www.hasbitv.c..._b1d77eecd.html

#2 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2009 - 01:15

Bir buçuk saat boyunca izledim.Konuşanların bilimsel bir kimlikleri yok.Bilimsel açıdan bir kaç kısma değinilmiş onun da 2012 de zamanın yok olması ile ilgil bağlantısı yok...

Tamam astronomi bazı gözlemleri günümüzle tutarlı ancak nerdeyse tüm eski dünya kavimlerinde böyle...

Dünya nın manyetik alanı gerçekten dünyadaki yaşamın devamı süreklili açısından çok önemlidir.Ancak bilimsel açıdan bilinen sanırım en az dört manyetk alan yer değiştirmesi olunduğu biliniyor.Ve bu dönemlerinde dünya yaşamına çok zarar verdiği de biliniyor...

Yine olursa pek canlı türü kalmayacağıda biliniyor ancak 2012 de bu şekilde bir dönüşüm olacağı şekilde bir delil yok.Olsa di tüm bilim çevreleri bu yönde çalışma yapıyor olurlardı...

Bir de bu takvimi miladi takvime çevirirken 0 yılını hesaba katmadıkları ve sebeple bir senelik sapma oldu şeklinde görüşlerde vardır...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#3 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 27.01.2009 - 01:37

Tam açmıştım izlemek için. Sana güveniyorum shy, gönül rahatlığıyla kapatıyorum sayfayı :mad1:

#4 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 11.02.2009 - 18:35

hangi zamanın sonu
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#5 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 11.02.2009 - 18:56

Yok olcaz
Hiç olcaz
Karanlık olcaz
Kara delik bizi öpcek
2 sene kaldı alindaa
tut elimi korkuom :)

smiley-sport036.gif  

#6 ...:öslem:...

...:öslem:...

(öslem)

• Üyeler
  • 3.725 Mesaj
  • İlgi Alanları:fasülyesi :)

Gönderim zamanı 11.02.2009 - 19:34

önce ben evlenseydim bi yaaa :)
_Gönderilen Resim
_Gönderilen Resim

#7 Hammurabi

Hammurabi

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Gönderim zamanı 11.02.2009 - 19:46

bunun bende belgeseli var inanın bana biraz bana güveniyorsanız böyle uyduruk şeylere inanmazsınız işinize bakın yaw :)
Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#8 lena

lena

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 105 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2009 - 14:57

Vakit azaldımı 3 yıl 275 gün kaldı deniyor.
http://www.haberx.co...n-mu-kaldi.aspx

#9 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2009 - 15:20

Korkan var korkmayan var inanıp geceleri uyuyan var uyuyamayan var değil mi? :)

Bişeycik olmaz korkmayın.Ben tüm federal kaynaklarla irtibat halindeyim :P Başkandan önce benden onay alıyor haberler...

Şaka bir yana 2010 için dünya yakınlarından geçecek bu büyüklükte kütlenin güneş sistemine girmiş olması gerekirdi.2012 için ise girmek üzere :P kütlesinin dünyayı o kadar etkilediğine göre de gerçekten büyük olması gerek ki bu da çok kolay fark edilmesini ortaya çıkarır...Çok küçük olsa fark etmemek doğaldır ama çok büyük çook zor :D Bakın görmekten önce fark ederdik diyorum çünkü dış gezegenler ve uydularının yörüngelerinde de mutlaka bir değişikliğe sebep verirdi hadi biri iki neyse de dış gezegenler kendi dev uyduları ile nerdeyse 50 civarında bir yerinden ucundan kıyısından yörüngede sapma olurdu...

Ayrıca bilesiniz ki nerdeyse tüm gezegenler teleskopla keşfedilmeden önce, ondan bir önce bulunmuş olan gözlemlenen gezegenin yörünge sapmasından dolayı fark edilmiştir.Bilim adamları bu sapmayı yapan şeyin bir sonraki yörüngede bulunan gezegen olması gerektiği üzerinde durmuş ve gözlemlerini o şekilde yönlendirmişlerdir...

Ayrıca dünya da hemen plüton dışında mars jüpiter arası benzer bir astroit kuşağın olduğu ve hatta bu kuşağın önceden düşünülenin aksine daha fazla sayıda meteor içerdiği konusunda bilim dünyası oldukça hem fikir...

Uzaydan gelebilecek çok daha büyük tehlikeler var.Mesela uzaylılar saldırabilir...

Rahat olun büyük ihtimalle bir şey olmayacak ama hiç birşey de kesin değil... *fiuv
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#10 lena

lena

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 105 Mesaj

Gönderim zamanı 21.07.2009 - 20:55

Diyelimki birşeyler tespit edildi siz ne yapardınız anında dünyayı uyarırmıydınız.

#11 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 21.07.2009 - 22:41

bazı arkadaşlara komik gelebilir ama G8 zirvesinede bu marduk gezegeni tartışılmıştı unutmayın , ayrıca isviçrede bize asteklerin bu marduk gezegeniyle ilgili teorileirni anlatan bir kurum bilgi vermişti[ ,2012 de dünyanın beli bölümünde büyük felaketler olacağı söyleniyor bende almanca kopyası var , dağıtmışlardı

Bu mesaj schaffhausen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 21.07.2009 - 22:42

Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#12 lena

lena

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 105 Mesaj

Gönderim zamanı 21.07.2009 - 23:07

Almanca kopyayı burda yayınlarsan arkadaşlarımada veririm mümkünse tabiki.
Bu mesele şimdilik pek ciddiğe alınmıyor ama tedbir alanlarda var yok deyil, bir ara bayındırlık bakanlığında da okumuştum hazineden yer kiralamışlar derin kuyular açtırmışlar betondan evler vs.

#13 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 21.07.2009 - 23:24

2 yıl kalmış zaten o zamana 31 olcam bu pis yaştan sonra yaşasam nolur yaşamasam nolur P:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#14 moribund

moribund

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 87 Mesaj

Gönderim zamanı 22.07.2009 - 00:15

12. gezegen ve devamı olan kozmik tohumda detaylı ,bilimsel ve tarihsel kanıtlarla anlatılıyor. okuyunca gerçekten inanmamak elde degil ama olacaklar konusunda birsürü spekülasyon var.

mesela yok efendim marduk gezegenindeki urartular üstün ırklarıyla dünyayı kurtaracak insanoglunun dna yapısını 12 sarmallı sistemle degiştirecek yok telepati kullanılmaya başlanacak da insanın zeka,boyut kavramı,diger varlıklara sevgisi inanılmaz boyutlarda artacak gibi şeyler yazıyor.dogru olması halinde herkes supermen vaziyette etrafta dolaşacak .

diger bir olasınılık 3500 küsür yılda bir tekerrür eden bu yörüngede marduk'un dünya'ya yaklaşmasında büyük felaketler olacagı . nuh tufanının sebebi bu diyorlar ama ne kadarı dogrudur zaman gösterecek.

bana göre gelsinde şu marduk degişik birşeyler görelim action olsun P: bu şekilde dünya zaten kötüye gidiyor en azından ya batarız ya çıkarız hehe

#15 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 22.07.2009 - 10:53

Bakalım kaçımız 2012 ye kadar yaşayacak....?Daha bunu bile bilemezken....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#16 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2009 - 16:57

Yok öle bir şey.Bu kadar gözlem yapan yer var.Hadi diyelim nasa buldu gizliyor.Bunun ESA sı var IKI sı var, JAXA sı var.Var da var.Hiç biri mi tespit edemiyor.Ayrıca üniversitelerin astronomi bölümleri var...

Bi de 12. gezegen nereden çıkıyor.Şu gezegenleri bi sayabilen çıkacak mı?

Hatırlarsanız millenium da ( yeni bin yıl) (hani 2000 ine girerken olan şey) ( hani mesih felan geliyordu) ( hani yer yarılıyorduda yerin dibine giriyorduk) (keşke :) )

Mazallah olur felan dalga geçmiyecem sonra beni gelecek uzay gemilerine aldırtmazsınız...

Bi de bu yer altına sığınak yapma kurgusu vardı.Filmlerden gelir.Sığınağa girer insanlar diyelim iki sene yetecek su yiyecek vardır.Size bi şey diyem mi bahsedilen felakette dünya belki bir kaç yüzyül yaşanılacak yer olmayacak.O sebeple ne sığınağı ne halktan bilgi gizlemesi.Yok insanlar isyan edermiş de o tarihe dek düzen bozulurmuşta...
Ha 3 yıl önce bozulmuş ha 5 yıl sonra...

Gönderilen Resim

#17 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 23.07.2009 - 18:39

kandili rasathanesi açıklama yapmıştı bu konuyla ilgili ayrıca fransa gözlem uydusuda tespit ettiğini söylemişti :)
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#18 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2009 - 19:12

Habıl a sormuşlar neden gözlerin böle kocaman ?
nerem ufakki demiş :)

smiley-sport036.gif  

#19 lena

lena

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 105 Mesaj

Gönderim zamanı 25.07.2009 - 22:10

İsterseniz şu serbest olan alıntıyı bir okuyun fikriniz belki deyişir. Uzun olduğu için link vriyorum.
Kaynak G8 marduk zirvesi.

http://mayatakvimi.blogspot.com/

#20 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.07.2009 - 22:43

Heh tabii 2012 zamanın sonu.
Sen kansere çare bulama, diğer sorunları es geç , ama zamanın sonunu bul.
Hadi canım sende..

Değişiklikler Kaydedildi...