İçerik değiştir

- - - - -

uykusuzluğa?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 08.12.2005 - 14:48

Kitabı iki gün önce yine elime aldım ve çok kolay okunduğu için iki akşamda bitirdim.
Ancak bana hoşça vakit geçirtmesi "Da Vinci şifresi" nin iyi bir kitap olmasını da gerektirmiyor, bilakis çoğu bölümleri acemice işlenmiş zayıf bir roman. Sanırım kitabın yazarı olan Dan Brown önce "Foucault Sarkacı" nı okumuş, biraz "Popular Science Weekly" karıştırmış, RSA'nin sitesinden "Cyrptograhy FAQ" nun son versiyonunu indirmiş ve "Yahu bunlardan şahane bir best seller çıkartırım ben" diyerek sıvamış kolları. İçine biraz tapınak şövalyesi hikayesi, bir iki pagan zırvlalığı, çok kolay çözülen bir iki çocuk bilmecesi, katolik kilisesine biraz küfür, biraz polisiye aksiyon, entrika ve son olarak da neredeyse İsa peygambere "pagan" demeye getiren uçuk iddialar serpiştirip milyonları garanti etmiş. İlle de best seller okuyacağım diyorsanız mümkünse Robert Ludlum veya Wilbur Smith'i tercih edin, ama tabi gene de siz bilirsiniz.

uyumak istiyorumm?
1+1=1

#2 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 08.12.2005 - 17:02

Davinici uyuturdu oysaki....

''Momo'' ya geri dön belkim o uyutur yada alternatif olarak uyumak deilde uyumamak istersen Bukowski al ''Ekmek Arası '' kahveden bile etkili genede ben uyumayı tercih edcem diosan best seller lara devam et nasıl olsa hepsi uyutuo biride seni uyutabilir..
Aha dur aklıma geldi 16 yasındaki turk kızının yazdıgı kitap tam senlik oku uyu....( adını anımsamadım ama bulursun sen nasıl olsa )

smiley-sport036.gif  

#3 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 08.12.2005 - 18:24

ben anımsadım ama ismini zikretmiyim,elime aldım da bıraktım öğrenememişin tarzımı :)
1+1=1

#4 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 08.12.2005 - 18:29

Tarzını bilmek için hayatının parçası olmak gerekir beni en iyi tanıyan bile bilmez tarzımı iken ben nasıl bileyim tarzını...

Kusup durma...

Temam okuma poula colha ya devam et zafir oku beni uyutcak gibi duruo seni bilmem..

smiley-sport036.gif  

#5 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 08.12.2005 - 20:55

davinci

edebi açıdan iyi bi kitap olmadığı kesin
bazı yerlerde verdiği biligiler yanlış da olabilir
ama ondan önce kim merak edip te
tapınak şovelyeler hakkında bi kitap okuyum dedi ki
hatta bu davinci deki biligilerin bazılarının yanlış olduğunu
engin ardınç yazmış tı

ama kitap gerçektende sürükleyicidi

özellikle kitap hiristiyansan sağlam laf sokuşturuyodu
çünkü hz isa nın kızının olabileciğini ima etmişti

#6 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 09.12.2005 - 17:26

yaw bu sefer karıştırmadım,günlükümle tartışıyodum.
peki! burasıda olar :)
1+1=1

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli