İçerik değiştir

- - - - -

Öğretmen Nasıl Olmalı :s

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 7 yanıt verildi

#1 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 14.01.2009 - 19:30

Bugün kendi kendimi eleştirdim biraz bu soru dolaşıyor kafamda... Nasıl bir öğretmen, yada öğretmen nasıl olmalı....

Durum şöyle...

Çok çok sorunlu 9 öğrenci sınıfta kaldı geçen yıl... bu öğrenciler benim sınıfıma gönderildi. yanlış olduğunu bu çocukların farklı sınıflara dağıtılması gerektiğini belirttim idareye... sonra olsun deyip başladım...

Çocuklarla birebir konuştum, sorunlarını, ailevi durumlarını araştırdım... Hatta kültürüne pekte alışık olmadığım o öğrencilerimin evlerine bile gidip gelir oldum *zong İyi davrandım olmadı, yeri geldi akşamına ağladıysamsa da dövdüm... Kaç kere konuştum, kaç kere okuldan kaçtılar gidip kendi çocuğum gibi aldım okula getirdim, konuştum konuştum konuştum... Rehberik servisinden yardım aldım, aileleriyle sürekli konuştum... Okul idaresini tüüüm bu durumdan bilgilendirdim, öyleki bu çocuklar bir çok hocayı tehdit etti sorunu halleden yine ben oldum.... Disiplin kurulundan yardım aldım, velileriyle görüştük disiplin kurulunda.... Bu çocuklar bir çok dersi kaynattı, kendi drsimde yaramazlık yapmadılar ancak diğer bir çok derste ders işlenmesini engellediler... Tüm her sorunda ilgilenen ben oldum. bu arada sınıfımız derslerin bir çoğundan geri kaldı ve ortak sınavlarda döküldü...

Tüüüm bunlara rağmen öğretmenler kurulu toplantısı yapıldı, ve ben sınıfıma haksızlık yapıldığını söyleyip o çocukların ayrılması farklı sınıflara verilmesi gerektiğini söyledim...

Söylenen şu oldu madem öyleydi neden disiplin kuruluna bir tane dilekçe vermediniz... Tüm görüşme tutanaklarım var, tüm rhberlik tutanaklarımi veli görüşme tutanaklarım var ama disiplin kuuluna verdiğim dilekçelerimle ölçüldü öğretmenliğim...

Yemin ederim başka bir mesleğim olsa şuan bırakıp gideceğim ve erçekten sorguluyorum, nasıl bir öğretmen olmalıyım... Acaba hiç bişeyle ilgilenmeyip sorun var disiplin kurulu halletssin deyip dilekçe sayımı mı kabartmalıydım *zong

Kafanızdaki öğretmen ne yapmalı böyle bir durumda...

Zira böyle bir elştiri gelince yanlış yaptığımı düşündüm... acaba çocuk olduklarını unutup çocuksa çocuk bana ne mi demeliydim :D

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#2 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2009 - 19:35

bence elinden geleni yapmışsın. dedigin gibi artık bölesi sorunlarda ver dilekceyi idare düşünsün cocuk düşünsün ailesi düşünsün neden hep sen hırpalıyosun kendini *zong
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#3 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2009 - 19:40

Öğretmenim sen elinden geleni yapmışsın. O yüzden salla gitsin.

#4 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2009 - 19:44

zor meslek vesselam.
Yapacağını da yapmışsın yani.

#5 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 14.01.2009 - 19:55

okul kurs açtı... 6. sınıf SBS den 380 üstü alanlar kursa alındı, diğerleri için hiç bir ücret karşılık beklemeden Fen ve matematik kursları veriyorum hafta sonları hatta 4-5 kişi şuan çalışkan denilen öğrencilerden bile iyi durumda... Sırf gözden çıkarılmasınlar başarısız oldukları hissettirilmesin diye her hafta sonu kursa gidip geldim.... Öyleki ücret karşılığı halk eğitim kursları vermem için davet geldi onları bile erteledim bu çocukları kaybetmek olmaz diye... Türkçeleri kötü diye günlük tuttursum hafta sonları günleri tek tek inceleyip tüm yazım hatalarını, kelime cümle düzenlerini kırmızı kalemlerle belirttim, türkçeyi bilmeden anlamadan neyi yapacaklar dedim ilk işim onu düzeltmek oldu... Kitap okusunlar diye iki haftada bir kitaplarını dağıttım, özettlerini aldım, anlattırdım.... 43 kişiyle 2 senedir bu şekilde uğraşıp duruyorum *zong ama olmuyor işte... Öğrencilerimden yana sorunum yok, hani çocuktur yaramazlıkta yapar, başarısızda olabilir.... Ama birileri dilekçe deyip duruyor *zong

Ve böyle "verdiğim dilekçelerimle öğretmenliğim değerlendirilince" canım sıkılıyor, klasik bir öğretmen mi olsam diye düşünüyorum, dersine gir çık senin neyine diğerleri, sorun varsa dilekçeni yaz dur...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#6 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2009 - 20:02

bürokrasi böyle bi şey işte
sen istediğin kadar işini yap bürokratik işlemleri tamsa hiç iş yapmayan senden iyidir.

#7 dReam

dReam

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 487 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2009 - 20:04

insana değer vermeyenlerin değerlendirmesini boşver bence çocukların başarıları ve gelişmelerine bakıp mutlu ol
öğretmene yakışanı yapmışsın *zong

Adının üstüne
Anılar koyma.
Sen mezar değilsin

yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine

#8 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2009 - 20:46

senin ugrastıgın çocuk profiline çok ters bir ortamdan çocuklarla çalısıyorum;
en basit karın agrılarında hastaneye yatırılan odanın içi bir anda binbir çeşit oyuncaklarla dolan
yatısı yapılır yapılmaz laptobu play stationu kurulan spiderman winks bratz bebeklerinin dünyasında yasayan
istedikleri her şey anında yapılmazsa ortalıgı birbirine katıp mutlak ailenin idarecisi olan çocuklarla
bir şekilde sosyoekonomik düzey çocuk yetiştirmek de o kadar önemli bir etmen olarak gözükmedi gözüme
sanırım anne babadan o çocukları yetiştirenlerden baslamak lazım egitmeye
çocuga verdigini almak istiyorsan dogurup ortaya bırakmayacaksın allah rızkını verir diye sallamayacaksın
yönlendireceksin takip edeceksin karakterinin şekillendirilmesine ögretmeni olarak sen bir noktaya kadar yön verebilirsin
ama unutma önemli bir noktadasın çünkü onlar seni örnek alacaklar ailede örnek alabilecekleri kimse yoksa
dilekçe meselesini de hiç kafana takma sana yardımcı olamadık kusura bakma diyecek halleri yok bir şekilde suçlarını bastıracaklar illa bürokrasi lazımsa bundan sonra yazarsın
sen dogru bildigini yap
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....