İçerik değiştir

- - - - -

KIZ ARKADAŞIMDAN ŞİKAYETÇİYİM

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 28 yanıt verildi

#1 espala262

espala262

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 14 Mesaj

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 12:18

ya arkadaşlar benim kızarkadaşım osmangazi üni.edebiyat fak.3.sınıf öğrencisi
benim bununla sorunum kız okul bitene kadar bekle diyo yaklaşık 3 sene :P :P benim yaşım 27 onun yaşı 19.ben onu beklersem 30 olucam oha olucam yani.okul bitene kadar senden ne para istiyorum ne yemek ne iş senide okutucam harcını kaydını kuydunu yatırıcam ne masrafın olursa vericem yeterki yaza düğün yapalım dedim kız nuh diyo peygamber demiyo. :banghead: :banghead: :banghead: sinir etti beni siz olsanız ne yaparsınız şikayetçi olmazmısınız kafayı yiycem yaaaaaa siz olsanız ne yaparsınız 3 sene beklermisiniz tekmeyi basarmısınız :wave:

#2 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 12:31

3 sene hiçbir şey derim. Edebiyat Fakültesi'nde 3 yıl. Peki doktor olmak için beklenilen süreden haberin var mı?

Bekle. Başka işin mi var? Kaparlar falan diye mi korkuyorsun ki? Sevginden ve sevgisinden şüphe etmiyorsan o süre engel teşkil etmemeli!..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#3 espala262

espala262

• Üyeler
  • 14 Mesaj

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 12:35

3 sene az değil 36 ay 1095 gün 26280 saat :banghead: bekliyeyim barii.

#4 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 13:32

yazdıklarını okusaydı kız sana tekmeyi basardı! kıs senden emin değil ee haklı da
tekmeyi basmak nedir ya(hasta zihniye :banghead: )
1+1=1

#5 espala262

espala262

• Üyeler
  • 14 Mesaj

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 13:40

aha bi feminist daha hayret bişey ya.bu deyim türkçeye girmiş bir deyimdir eğer bu deyimi sevmiyorsan türk dil kurumuna müracaat et ayrıca hakaret etme yoksa bende etmesini bilirim

#6 espala262

espala262

• Üyeler
  • 14 Mesaj

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 14:07

bu arada kıs ne demek benim bildiğim kız olarak yazılıyo kız olarak söyleniyo :banghead:

#7 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 14:08

kelimenin anlamına niyaz olduğumdan bu tepkiyi verdim,hakaret etmedim.feminist değilim,anlamını biliomusun?
1+1=1

#8 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 14:11

Herkesin öncelikleri farklıdır. Karakterine, yaşına, hayatta bulunduğu yere göre insanın öncelik sıralaması kendine özgü olur.

19 yaşında genç ve eğitime önem veren bir kız için öncelik eğitimini tamamlamaktır. Bir ihtimal, beraber olduğu ilk erkek sensen, veya ilk birkaç erkekten biriysen, başka erkeklerle de ilişkiye girip hayatı tanımak gibi bir önceliği olabilir. Evlilik, öncelik sıralamasında bayağı düşük gibi görünmektedir.

Sen zaten (tahminimce) bugüne dek birçok kadınla ilişkiye girip hayatı tanıdığın için, bu unsur sana artık o kadar önemli gelmemektedir. Kişisel inançların veya aile ve çevre baskısı da, yaşının 27 olması itibarı ile, sana yakın zamanda evlenmenin gerekli olduğunu telkin ettiği için, evlilik senin için daha yüksek önem taşımaktadır.

Bu ihtiyaçların bir kısmı pazarlığa tabidir. Örneğin senin yakın zamanda (hatta hiç) evlenmen gerekmemektedir. Evlilik kurumuna niye bu kadar önem verdiğini sorgulamalısın. Aynı zamanda kızın evliliğe niye karşı olduğunu sormalısın. Motivasyonlar açığa çıktıkça, bir ortak payda bulabilme ihtimaliniz belli olacaktır.

Ortak payda bulunamıyorsa, iki insanın ilişkiden beklentileri kesinlikle uyumsuz ise, ayrılmaktan başka çare yoktur.

#9 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 16:35

Kişisel inançların veya aile ve çevre baskısı da, yaşının 27 olması itibarı ile, sana yakın zamanda evlenmenin gerekli olduğunu telkin ettiği için, evlilik senin için daha yüksek önem taşımaktadır.

Bu ihtiyaçların bir kısmı pazarlığa tabidir. Örneğin senin yakın zamanda (hatta hiç) evlenmen gerekmemektedir. Evlilik kurumuna niye bu kadar önem verdiğini sorgulamalısın.

Evlilik hakkındaki düşüncem şu anlık olmayacağıdır. Ailemin baskısı yüzünden bu illetten kurtulamadım. Her ne kadar üstelesemde şu an evlenmeyeceğim diye düşüncelerimi ve konuştuklarımı duymazdan geliyorlar. Evlenmeme gerekçem öncelikle iyi bir işe sahip olamamaktan geliyor ve kendime güvenemiyorum bu konuda. İlerleyen günlerde sevdiğim (!) insanla olacaksa neden evlenmeyeyim. Aileme saygı duyuyor hepsini seviyorum ama bu konuda onların yanında olmadığım için bana kötü gözle bakıyorlar. Ne yapmam gerekir bilmiyorum. Her seferinde "hayır" desemde dediğim gibi dinlemiyorlar.. Onları kırmak istemiyorum ama anlamıyorlar.. Büyük yaşlarda olduğunuz belli.. Bu konuda onları incitmeden neler yapabilirim ? Anlatabilirseniz sevinirim...

Değişiklikler Kaydedildi...

#10 espala262

espala262

• Üyeler
  • 14 Mesaj

Gönderim zamanı 02.12.2005 - 17:56

zilli hanım neyin anlamını merak ettiniz. hasta zihniyet lafını hakaret kabul etmiyormusun.

#11 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2005 - 17:50

Her seferinde "hayır" desemde dediğim gibi dinlemiyorlar.. Onları kırmak istemiyorum ama anlamıyorlar.. Büyük yaşlarda olduğunuz belli.. Bu konuda onları incitmeden neler yapabilirim ? Anlatabilirseniz sevinirim...

Bize anlattıklarını onlara da anlatacaksın. Bu konuda kendi kararlarını kendin verecek yaşa geldiğini, seni ve sebeplerini anlamalarını ümit ettiğini, ama sırf onları mutlu etmek için kendine ait olan bir hayatı başkalarının değerlerine ve kararlarına göre yaşayamayacağını ifade edeceksin.

Nazik ama kararlı olacaksın. Özellikle annenden duygu sömürüsü beklemelisin (kadınlar bir tartışmada kaybedeceklerini anlayınca bu taktiğe başvururlar), böyle bir tepki karşısında, kararlarının mantıklı muhakeme sonucunda verildiğini, ve duygu sömürüsü ile değiştirilebilecek gelirgeçer bir düşünce olmadığını belirtmelisin. Annen "beni sevseydin böyle davranmazdın, beni sevmiyorsun" vs. diyebilir, buna "asıl sen beni sevseydin böyle davranmazdın, asıl sen beni sevmiyorsun" diyerek kafasını karıştırabilir, bu yaklaşımı da önleyebilirsin. İleride aynı taktiğin sana karşı uygulanmasını engelleyecektir.

Neticede, kaba konuşmadığın sürece, olgun bir tavır sergilediğin için, kararlarınla uzlaşmasalar bile sana saygı duyacaklardır.

Not: Evliliği ertelemek isabetli bir karardır. Modern çağda evlilik önemini yitirmiş, hatta çoğu erkek için tamamen gereksiz hale gelmiştir. Yakışıklı, başarılı, akıllı veya karizmatik erkekler yaşlandıkça hem deneyim, hem para, hem de değer kazanır, yani evliliği erteledikçe evlenebileceğin veya gönül eğlendirebileceğin kadınların sayısı ve kalitesi artacaktır. Kadınlar için tam tersi bir durum sözkonusudur, yaşlandıkça güzelliklerini, doğurganlıklarını, dolayısı ile değerlerini kaybederler. Kadının optimal stratejisi erkeği mümkün olduğunca çabuk evlenmeye kandırmak, erkeğin optimal stratejisi evliliği mümkün olduğunca ertelemektir. Bunu kavramak ve buna göre davranmak elzemdir.

#12 sOs

sOs

• Üyeler
  • 34 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi duyulabilecek herkes

Gönderim zamanı 20.12.2005 - 00:35

zor bir durum , 10 puanlık güzin abla uzmanlık sorusu gercekten, böyle soruların cevabını bilsem sana yardım ederdım sevgılı kardesım, üzgünüm hayırlısı iyelim..

#13 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 22.12.2005 - 22:04

sana değil ama kıza tavsiyem seni terketmesidir.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#14 sOs

sOs

• Üyeler
  • 34 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi duyulabilecek herkes

Gönderim zamanı 23.12.2005 - 02:41

sana değil ama kıza tavsiyem seni terketmesidir.

nedense bu tavsıye ve teselliler hep kızlara verılır, verenlerde hep erkekler özellıkle.

#15 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2005 - 04:41

bende şikayetçiyim kız arkadaşlarımdan.. tabu da reziller!
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#16 sima

sima

• Üyeler
  • 10 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik,sinema,kitap okumak...

Gönderim zamanı 25.12.2005 - 01:50

sevgi kolay kazanılmaz ee bence kolayda kaybetmek istemezsin herhalde dikenine katlancaksın ama gerçekten SEVİYOSAN?

#17 HUDUT

HUDUT

• Üyeler
  • 22 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2005 - 05:08

Sevgili koray dikenine katlamma kardeşim Şöyle düşün gülün dikeni var diye düşünme dikenin güller açmasına sevin 8Yani kardeşim sen gülle uğraş dikenleri hissetmessin bile

#18 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2005 - 14:04

kardeşim sen gülle uğraş dikenleri hissetmessin bile

İnanma bu hikaye; Sen yinede gülle uğraş ama tuttuğun yere yinede dikkat et. Böylelikle aşkın narkoz etkisi geçince hissetmediğin dikenlerin vereceği acı derecesini minimuma düşürmüş olursun.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#19 kara kız

kara kız

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 215 Mesaj
  • İlgi Alanları:öncelikle işim yani turizm sonra vakit bulduğumda kitap okumak bol bol müzik dinlemek hiç vazgeçmediğim hayallerim.....

Gönderim zamanı 01.03.2006 - 13:24

tekmeyi basmak ne demek ya evlenmeyi düşündüğün kız için nasıl böyle konuşursun anlamıyorum

bence de bu söylediklerini kız arkadaşın duysaydı o sana tekmeyi basardı

bu söylediklerin varya sadece bir an önce evlenmek için can atan o olsa da olur o olmazsa başkasıyla da olur yeter ki evleneyim izlenimi yarattı bana

çok ayıp saygı duy kız arkadaşına ve bekle ;)

SEVDİÐİN KADAR SEVİLİRSİN

#20 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 01.03.2006 - 14:04

kız arkadaşımdan şikayetçiyim , beni sevmiyo :msn51:

Değişiklikler Kaydedildi...