İçerik değiştir

Erkekler İlk Buluşmada Ne Düşünüyor?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 69 yanıt verildi

#1 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 02:20

Bir erkek bir kadınla ilk kez buluştuğunda, erkekler seks düşünebilir. North Carolina'nın Elon Üniversitesi Psikiyatri bölümünde görev yapan Dr. Maurice Levesque, 43 erkek ve kadına ilk buluşmada ne düşündüklerini sordu.

Araştırmalar erkek ve kadınların değerlendirme ölçülerini öğrenmeyi amaçladı. Birbirlerini tanımayan erkeklerle kadınlar buluşturuldu ve 5 dakika boyunca bir masada oturarak sohbet etmeleri sağlandı.

Merhaba, adım..

Araştırmaların sonucu ilk buluşmada erkeklerin akıllarından ne geçirdiklerini anlamaya yardımcı olacak nielikteydi. Çiftler kendi buzlarını kırıp, pozitif ve negatif deneyimlerini konuştu. Daha sonra çiftler ayrıldı ve farklı araştırmacılar için aşağıdaki başlıklarda ilk deneyimlerine dair düşüncelerini not ettiler.

* Utangaç mı sevimli mi?
* Arkadaş canlısı mı, kolay biri mi?
* Seksi, flörtöz, baştan çıkarıcı veya sıradan mı?
* Fiziksel çekiciliği nasıl?

Ayrıca, kişiyle tekrar arkadaş, sevgili olarak görüşmek isteyip istemedikleri soruldu.

Erkekler ve kadınlar ne dedi?

Sonuçlar çarpıcıydı; "Erkekler arasında görüştükleri kadın partneri seksi olarak oylayanların oranı kadınlardan çoktu Erkekler fiziksel olarak çekici buldukları kadın partnerini kadınlara göre çok daha yüksek oylar vermişti. Erkekler seksi olarak belirttikleri kadınları genel olarak seksi olarak tanımlamayabiliyordu.

Kadınlar biraz daha farklıydı. Partnerine yüksek değerde seksi olarak belirtmişse, o erkeğin seksiliğini fiziksel çekicilik, kişilik ve diğer özellikleriyle de ilişkilendiriyor ve yüksek puan veriyordu.

Araştırmacılara göre, eğer bir erkek bir kadının fiziksel çekiciliği olduğunu düşünüyorsa ona seksüel ve seksüel olmayan özellikler de yüklüyordu. Buna göre erkekler ilk buluşmada karşılarındaki kadınla seks düşünebiliyor.

DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 10:30

Buna göre erkekler ilk buluşmada karşılarındaki kadınla seks düşünebiliyor.

erkek degil mi işte :fez:
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#3 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 11:25

Bence bayanlar erkeklerden daha çok düşünüyor o dediğini.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#4 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 12:48

Flörtöz ne yaa :fez: fritöz markası mı ki :P

Size söyleyem erkekler ister ilk buluşma olsun ister son buluşma her defasında 'Ulem bakalım bu sefer hesap nasıl gelecek? Bu dünyaya kız olarak gelmek vardı. Bir kere de şöle ucuz birşey ısmarlayan bir kız göremeyecek miyim? Niye hesapları erkekler öder ki? Bu erkeklerin çektiği nedir? ...' şeklinde özetlenecek şeyler düşünür...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#5 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 13:10

ne yani ödediğiniz bir cay
nefret ediyorum hesabı kim ödicek, kontrüm yok sen ara falan diyen erkeklerden.

ben böyle tiplerle karsılasınca mutlaka cakmak makmak bişi hediye edip seslerini keserim. maksat bak bak cayını ödedik demesin. cakmak almış bi cayı hak etti desinler.

zaten 18 imde bulusurdum boyle cimri tiplerle. simdi kafamı kaldırıp bakmam. bırak buluşmayı..
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#6 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 13:17

Ama ama şu köşe de 3-5 e çay satılan yer değil de sanki adam çayı kendi bahçesinde yetiştiriyormuş gibi gönülden bağlanmış hatta çocuğu yerine koymuş da ona ücret ister gibi yer neresiyse orası :fez: çay içelim neee oluuur dersen olacağı bu cimri de olur her bişey olur...

O paraya araba alırım beee dedirtirseniz katlanacaksınız düşüncelerimeze :P

Gönderilen Resim

#7 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 15:15

evet, evet. ilk görüşmede kişi karşısındakini henüz tanımadığı için, ilk önce fizğine takılıyo gözü. :P haliynen bu durum da akla başka şeyler getirebiliyo ( hani bi kere eşeğin aklına karpuz kabuğu düşmeye görsün.) :fez: sooracııma, bu durum normale dönüyo. ahval-i şeraite göre yaani ;)

ne yaani siz ilk gördüğünüz kişiyi önce görünüşü ile değerlendirmiyonuz mu? *böö
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#8 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 15:24

Öyle değil mi ama sen şimdi Dora yla buluşmaya git sonra sorsunlar sen de'İlk aklıma 2010 dünya basketbol şampiyonasında Türkiye ne yapar?' o mu aklıma geldi diyecen :fez:

Gönderilen Resim

#9 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 18:32

dora'yla ilk görüşmemde aklıma gelecek ilk şey onun çizimleri olur. :( haa bi de :P

#10 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 18:52

güzeel

o 'bi de' kısmını unut yolarım :(

#11 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 22:01

:P *sebek *zong :(

#12 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 26.12.2008 - 17:23

erkekler ilk buluşmada ula bakim cepte para var mı rezil olmayalım diye düşünür.. önce hesap kitap yapılır sonra kızla buluşulup bir yerlere gidilir.. sonra pamuk eller cebe gider.. ah ulan yine gitti paracıklar der durur.. amannn napim der sonra kefenin de cebi yok ya ::

#13 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 29.12.2008 - 20:00

erkekler daha duygusal kadınlar daha şekilci ilk buluşmada
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#14 Old_boy1987

Old_boy1987

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2008 - 17:41

Vallaha ağlımdan geçenleri yazmışlar. Halal ossun. Ben diyarbekirliyem erkeğin has olduğu yerden:)

Bu mesaj dora tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.12.2008 - 17:56
bir üst forum yorumu kopyalanmış

#15 tozpembe

tozpembe

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 195 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2008 - 18:07

amma paragözmüşsünüz heeeee...madem öyle buluşma teklifinde bulunmayın Allah Allah hem davet ederler hem de hesap yaparlar.
peki size soru : ilk buluşma izlenimdir elbette erkek öder çünkü teklifi o yapmıştır ödicek tabiii.diğer buluşmalarda kadın ben ödiyim derse düşünceniz ne olur ?

#16 JFG

JFG

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 137 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2008 - 23:09

ilk buluşma nere, “oversexualization” nere allasen, "body perception"i saymıyorum bile.

#17 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 02.01.2009 - 22:15

araştırma yapmaya ne gerek vardıki..erkeklerin ne düşündüğünü herkes biliyo...
Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana

#18 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 02.01.2009 - 22:42

söyle o zaman ne düşünüyorlarmış ?

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#19 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj

Gönderim zamanı 03.01.2009 - 13:28

amma paragözmüşsünüz heeeee...madem öyle buluşma teklifinde bulunmayın Allah Allah hem davet ederler hem de hesap yaparlar.
peki size soru : ilk buluşma izlenimdir elbette erkek öder çünkü teklifi o yapmıştır ödicek tabiii.diğer buluşmalarda kadın ben ödiyim derse düşünceniz ne olur ?

aaaa! ama beni mahcup ediyosun muallaaa. *böö bak işte hemencecik de utandım derim. *bira sooracııma, otel paraları da benden olsun baari derim. :P ( aabi naapiim adamlar emek sarfedip akademik bi çalışma yapmışlar. ne yaani onları yalancı mı çıkariim allaasen cıks cıks cıks :P )

#20 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 03.01.2009 - 21:52

her doğru heryerde söylenmezki ama ...bak işte ne güzel araştırmışlar bulmuşlar..
Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana