İçerik değiştir

Abdullah Gül Ermeni mi?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 19 yanıt verildi

#1 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2008 - 17:33

Yıllardır konuşulan iddiayı CHP'li Arıtman gündeme getirdi. Peki Cumhurbaşkanı Gül Ermeni olsa suç mu? Etnik köken önemli mi?

Bir grup aydının başlattığı "Ermenilerden özür diliyorum" kampanyasına milletvekillerinden karşı atak geliyor. Meclis’in kampanyaya karşı tavır almasına ilişkin ilk adımı, TBMM Dışişleri Komisyonu’da gündem dışı söz alan CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman attı.

Arıtman, "Sözde aydınların başlattığı kampanya" nitelemesinde bulunarak, "Yapılan son derece yanlış. Bu, Türkiye’nin bilimsel, tarihi ve siyasi tezlerine aykırı ve haksız bir kampanya. TBMM bu kampanyaya karşı tavır almalı" dedi.

Arıtman’a, MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı tam destek vererek "Türkiye’ye ihanet ve husumetin adı, bu imza kampanyasının başlığı oldu. Millet iradesini yansıtan TBMM bu ihanete tepkisiz kalamaz" diye konuştu. AKP’li Murat Mercan ise, "Komisyon olarak böyle bir karar alabilir miyiz, içtüzüğe bakalım. Belki de Meclis olarak bir tavır konulması daha yerinde olur" dedi. Ancak DTP’li Sabahat Tuncel, Arıtman’ın, "Meclis olarak ortak tavır koyalım" önerisine karşı çıkınca Meclis adına "Ortak Deklarasyon" yayınlanması olanağı kalmadı. Sonuçta karşı imza kampanyası başlatılması benimsendi.

Gül’e ağır eleştiri

Komisyon çıkışında Arıtman, "Gül’ün bu kampanyayı desteklediği görülüyor. Gül, cumhurun yani Türk milletinin Cumhurbaşkanlığı’nı yapsın, etnik kökenin değil" dedi. Arıtman, Cumhurbaşkanı ile ilgili sözlerini "Gül’ün anne tarafından etnik kökenini araştırın görürsünüz" diyerek açtı. Arıtman, şunları söyledi:

Dayısının ifadesi

"Sayın Gül’ün annesinin etnik kökeninin Ermeni olduğunu İzmir’deki meslektaşım, Sayın Gül’ün dayısı İzmir Atatürk Eğitim Hastanesi’nde Nöroloji uzmanı Dr. Ahmet Satoğlu, asistanlarına söylemiş. Ben hiçbir zaman insanların etnik kökenlerini sorgulamam. Bizim için bunun önemi yoktur. Hangi etnik kökenden olursa olsun insana saygı duyarız.

Ama, Cumhurbaşkanı olan bir kişinin, cumhurun haklarını ve onurunu koruması gerekir. Türk devleti ve milleti için özür dilemesini gerektirecek bir durum da söz konusu değildir. Cumhurbaşkanı’ndan beklerdim ki, ’Cumhurbaşkanı’ olarak bütün dünyaya Türk milleti ve devletinin bir soykırım suçu işlemediğini, bu vesileyle, bütün dünyaya haykırsın. Bu görevi yapmadığı için, kendisini şiddetle kınıyorum.

Biliyorduk ama...

Cumhurbaşkanı, etnik kökeni ne olursa olsun, bir ve bütün olan, bütün halkın hakkını ve onurunu koruması gerekir. Gül, bunu yapmamıştır. Biz, başından beri Gül’ün annesinin Ermeni kökenli olduğunu biliyoruz. Ama, biz bunu, ’dindar Cumhurbaşkanı’ propagandası yaptıkları dönemde de biliyorduk, lafını bile etmedik. Hiçbir yerde dile getirmedik. Ama, şimdi durum farklı. Cumhurbaşkanıdır ve Türk Milletinin hakkını, çıkarını koruma sorumluluğu vardır. Savunsaydı, etnik köken ayırımı yapmaksızın herkesin Cumhurbaşkanı olabilseydi, biz annesinin Ermeni kökenli olduğunu unutur, bir daha da hatırlamazdık. Bunu bizim aklımıza getiren ve düşündüren Gül oldu.

Gül'ün kardeşi: Ağabeyim yanıt verecek

TBMM Dışişleri Komisyonu toplantısında konuşan CHP İzmir milletvekili Canan Arıtman’ın ‘Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün anne tarafından etnik kökenini araştırın’ sözleriyle ilgili konuşan, Cumhurbaşkanı Gül’ün Kayseri’de oturan kardeşi Macit Gül, “Bu sözlere ağabeyim yanıt verecek” dedi.

Kayseri’de sanayicilik yapan Macit Gül, anne tarafının yıllardır tanınan ve bilinen Satıoğlu ailesi olduğunu belirtti. Macit Gül, “Çirkin laflar. Kendisini muhatap almıyorum. Cumhurbaşkanlığı makamı hedef alınarak, bu sözler sarfedilmiş. Ağabeyim gereken yanıtı verecek” diye konuştu.

Kaynak: hürriyet
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#2 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2008 - 20:05

Şu siyasetin geldiği hale bak?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#3 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2008 - 21:42

Arıtman'ı kınıyorum.Etnik ayrımcılığı çağrıştıran söylemler,hele de bir kadına hiç yakışmıyor.

İsyan Ve Dayanışmayla

580023663830.jpg

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2008 - 21:48

Bu kadın uslanmayacak..

Değişiklikler Kaydedildi...

#5 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2008 - 11:57

http://www.onlarozur...mzalayanlar.php

böyle yapalım..
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#6 istikbal

istikbal

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 214 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2008 - 14:56

Bu hususta cumhur başkanımız gereken açıklamayı yaptı , tatminkardır değildir ,o bu açıklamayı dinleyenlerin reyine kalmış, yalnız benim değinmek istediğim, aydınlık adına kapkaranlık dehlizlerde dolaşan ,lağım fareleri ,hangi hakla bu millet adına özür beyan ediyorlar ,ben onu anlamış değilim , meşhur rus harbinde doğu anadoluyu kasıp kavuran, bu ermeni zalimlerinin torunlarının bizden özür dilemesi gerekirken, bu karanlığa imza kampanyası başlatanlar hangi millettendir sorusunu aklımıza getiriyor, bu karanlık adamlar yarın 40,000 bin şehidimizin müsebbibi apodanda özür dilemeye kalkarlarsa şaşmayın, çünkü bunlar bu ülkenin insanı değillerdir ,bunlar benim ülkemin düşmanlarının ülkemiz içersindeki kullandıkları truva atlarıdır , bunlar yazar olabilir, çizer olabilir, ama bunlar bu milletin öz düşmanlarıdır, ben şahsen bu art niyetli insanları lanetliyor ve kınıyorum.

#7 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2008 - 15:28

Aslında bir yöndende bu şekilde renklerini belli etmeleri de güzel oluyor. Bilelim içimizdeki hainleri.

Şerefsizlik parayla ve sırayla bunlarda.

Erevizyon şarkı yarışmalarında 12 puan verip, onlardan hava alan bizim saflar olduğu sürece

bu köpeklerin saldırıları asla bitmeyecektir.

Ermeni Soykırımı Karar Tasarısındaki 30 Soruya Türk Tarih Kurumunun Verdiği 30 Cevap

http://rapidshare.co....adio.part1.rar
http://rapidshare.co....adio.part2.rar

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#8 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2008 - 19:54

Genelkurmay: Özür dileme zarar verir

Tuğgeneral Gürak, “Ermenilerden özür dileme kampanyası” ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığının görüşünün sorulması üzerine, “Bizim burada görüşümüz, yapılanları kesinlikle doğru bulmuyoruz. Özür dileme yanlış olduğu kadar zarar verici sonuçlar da doğurabilecek bir davranıştır” yanıtını verdi.

Bir grup aydının 1915 olayları için başlattığı “Özür diliyorum” kampanyası, iktidar ve muhalefetin de sert tepkisini çekmişti. Başbakan Erdoğan, özür dilemenin mantıksız olduğunu belirtirken; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise Türkiye’nin açık bir toplum olduğunu, bütün görüşlerin açıkça ifade edilebileceğini söylemişti.

Kaynak

#9 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2008 - 21:40

Bunlar nasıl insanlar ya hu?Şimdi yazmak istediklerim var ama....

#10 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2008 - 21:49

Türkiye açık bir toplumsa, bütün görüşler açıkça ifade edilebilecekse; şimdi biz saymaya bunlardan mı başlayalım, onların

seceresindenmi ?

Daha düne kadar diplomatalarımızı şehit eden, günümüzde ise hain PKK soysuzlarını besleyen bu hain işbirlikçiler

değil mi?

Özür dilemek ortada işlenen bir suç varsa olur, hangi aklı kıt katliam olduğunu açıklıyorsa açsınlar devletlerinin

sözüm ona arşivlerinide tün Dünya görsün kendilerinin camilerin içine halkı doldurup ateşe verdiklerini, annesinin

karnında doğmadan süngüyle öldürülen bebelerin katledilişini. Türk Milleti yıllardır kime ekmek verdiyse , mutlaka

karnı doyan köpek misali hrlamaya başlamış hatta ısırır olmuşlardır.

Bu mesaj AtamÇepni tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.12.2008 - 21:51

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#11 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2008 - 22:22

Onca zulmü Anadolu halkına yapan ki, bunların bazılarının burda söylenmesi bile güç;Bu adamlardan özür dileyenler o zalimlerden daha zalimdir....Yine bir yerlerden fitil ateşleniyor ya bakalım ne zaman patlaycak, yazıklar olsun...

Bu mesaj kılıç tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.12.2008 - 22:23

#12 GizLi-Özne

GizLi-Özne

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 50 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2008 - 19:41

Canan Arıtman'a ne denilmemeli ?

Cumhurbaşkanı Gül'ün annesinin Ermeni kökenli olduğunu iddia eden CHP milletvekili Canan Arıtman'a..

'' Hadi oradan.. Nazi Bozuntusu.. Kafa tasçı..'' falan denilebilir..

'' Terbiyesilik yapma..'' da denilebilir.. '' Ayıp etme ''de denilebilir..

Hatta '' Yuh '' bile denilebilir..

Ancak..

Kesinlikle Denmemesi gereken tek bir şey vardır..

O da şudur :

'' Abdullah Gül'ün annesinin şeceresi bellidir. Gül'ün annesi Adeviye hanım, 7 göbekten Öz be öz Türk kızı Türk'tür Hamdolsun..

Canan Arıtman'a işte bu türden bir cevap verilemez..

Köken araştırmasına giren bir zavallıya. '' şecere '' mi çıkarılmıştır ?

Arıtman gibilerin hakettikleri türden yanıt , ancak şu türden bir yanıt olabilir :

'' Benim annem Ermeni kökenli olabilir , Türk kökenli olabilir , Kürt kökenli olabilir..
Hepsini şerefle kabul ederim.. Bunun araştırılmasını ise şerefsizlik kabul ederim ''

Ahmet Hakan
21 Aralık 2008
Hürriyet

#13 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2008 - 23:01

Gül: Ailem, Müslüman ve Türk’tür

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Kayseri’nin yerlisi olan anne tarafından Satoğlu, baba tarafından Gül (Gülükimamı) sülalelerinden gelen ailesinin yüzyıllara uzanan kayıtlı geçmişinin Müslüman ve Türk olduğunu" bildirdi.
Cumhurbaşkanı Gül, Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi aracılığıyla yazılı bir açıklama yaptı. Gül’ün açıklaması şöyle:
"Bütün vatandaşlarımın etnik kökenine, farklı inançlarına ve aile bağlarına saygı duyuyor, tüm bu farklılıkları imparatorluk geçmişi olan ülkemizin bir gerçeği ve aynı zamanda da zenginliği olarak görüyorum.
Ayrıca, şunu vurgulamak isterim ki tüm vatandaşlarım hiçbir ayrıma tabi tutulmaksızın birbirine eşittir. Kimsenin kimseye bir üstünlüğü kesinlikle yoktur. Herkesin aynı hak ve hukuka sahip olmaları Anayasal teminat altındadır. Bu anlayış düzeyine ulaşmış ülkemizle gurur duyuyorum.
Gerek Cumhurbaşkanlığına seçilişim sürecinde çok planlı olarak ve gerekse son birkaç gündür bazılarının açıkça, bazılarının sinsi bir şekilde yaymaya çalıştığı bir yalanı düzeltmek ve hakikat adına tarihe not bırakmak için ailemle ilgili aziz milletimi bilgilendirmek mecburiyeti hissettim.
Şöyle ki, Kayseri’nin yerlisi olan annem tarafından Satoğlu, babam tarafından Gül (Gülükimamı) sülalelerinden gelen ailemizin yüzyıllara uzanan kayıtlı geçmişi Müslüman ve Türk’tür.
Buna ailemizin geçmişten günümüze titizlikle işlenen soy ağacımız, mevcut resmi nüfus kütükleri ve gelmiş geçmiş Kayserili hemşehrilerim şahittir."

Kaynak: http://www.milliyet....i...Turk&ver=60

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#14 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 22.12.2008 - 16:55

Abdullah gül ermeni mi bilmiyorum da Canan Arıtmanın bir faşist olduğu besbelli. :mad1:

#15 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 22:17

Penguen dergisine bak hele..
Çok ayıp..

Gönderilen Resim

#16 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 22:49

bence de çok ayıp.resmen odun demişler.hakediyorlar ama.bunlardan solcu değil soycu olur anca.karikatürden de anlaşılacağı üzre kütük tutarlar anca.nüfus planlama teşkilatı desem yapamaz bunlar nüfus planlaması falan darbeci bunlar.koruyucu kullanmak için biraz muhafazakar olmak lazım :P

#17 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 23:08

Faşistlerin,bunun ne iğrenç bir itham,eylem olduğunu,kendilerine yapıldığında anlamaları trajedik bir durum.

İsyan Ve Dayanışmayla

580023663830.jpg

#18 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 25.12.2008 - 23:41

Bölücülerin Etnik milliyetçilik, ırkçılık yaptığını hiç anlamayacak olması ne kötü ama değil mi?? :P

İşine gelen bölümü çarpıtarak kafa karıştıtrarak sunmasıda iğrenç ayrıca. Ha sözüm meclisten içeri, TBMM'ye sözüm tabi üstüne alınan alınsın...

+

Faşist dediğiniz kişiler eğer; kürtlerin bu ülkenin asli unsurudur diyenler yani adamları neden azınlık ilan edelim diyenlerse çokta tınnnn... Uyan Türkiye'm...

Mikser çok ama ne büyük bir ülke ki inatla birlik beraberlik içinde yaşıyor... Ne kadar gocunuyorlar farkediyor musunuz? :img-hi:

Allah ülkem üzerinde olan tüüüm art niyetli planları boşa çıkarsın...

[Amin]

edit: Konsept;
Damdan aldım kereste, gel bize bazı bazı...

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 25.12.2008 - 23:43

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#19 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 01.01.2009 - 16:15

Tunceli'de doğmak suçmuş gibi ''Dersim isyanıyla tanınan Tunceli ilinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu...'' diye başlık atan, İlker Başbuğ Paşa Yahudilerin ağlama duvarında dua etti diye ona Yahudi imasında bulunup, bunu çarşaf çarşaf günlerce haber yapan, youtube'da bir kullanıcının MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sözde Ermeni olduğu hakkında hazırladığı saçma sapan bir videoyu haber diye sitelerine koyan AKP yalakası dinci basın, konu Abdullah Gül olunca neden ortalığı ayağa kaldırır ?

Utanma ve arlanma duygusu kalmadığı için...

Teşekkürler AKP... Bu millete çok şey kazandırdın.

Bu mesaj Romanesque tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 01.01.2009 - 16:17

#20 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 29.01.2011 - 18:43

"Gül’ün annesi Ermeni kökenli" sözüne tazminat

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün annesi Ermeni kökenli” sözleri yüzünden tazminata mahkûm oldu. Arıtman, “Sayın Gül’ün annesinin etnik kökeni Ermeni olduğunu, Gül’ün dayısı İzmir’deki meslektaşım Dr. Ahmet Satoğlu asistanlarına söylemiş” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Haberin medyada yer alması üzerine Satoğlu, avukatı Uğur Erhan Dinçer aracılığı ile Arıtman aleyhine tazminat davası açmıştı. Ankara 11’inci Asliye Hukuk Mahkemesi, Arıtman’ın açıklamasında saldırı ve hakaret bulunmadığı gerekçesiyle tazminat davasını reddetmişti. Ancak Yargıtay 4’üncü Hukuk Dairesi, bu kararı bozdu. Daire, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başkanı olan Cumhurbaşkanı hakkında, etnik kökeni ile ilgili yapılan ve gerçeği kanıtlanamayan açıklama, o kişinin kişilik haklarına saldırıdır” değerlendirmesini yaptı. Dosyayı önceki gün yeniden ele alan 11’inci Asliye Hukuk Mahkemesi, Arıtman’ı yasal faiziyle birlikte 2 bin lira tazminat ödemeye mahkûm etti.