İçerik değiştir

- - - - -

Gerçekten Biz Böylemiydik

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 istikbal

istikbal

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 214 Mesaj

Gönderim zamanı 10.12.2008 - 20:45

Arkadaşlar bayram nedeniyle, eşi dostu ziyaret etmek için tabiiki yola koyulmak gerekiyordu ,kötü mötü bir takamız vardı, mendeburun inadı duttu, çalışmayınca otobüsle gitmek göründü bize ,aslında iyide oldu, çünkü otobüsle giderken ,şahit olduğum bazı olaylar beni kendime getirdi, ve kendi kendime sordum ,gerçekten TÜRK gençliği bumu diye , nasıl sormazsınızki, istanbul gibi megopol bir şehirde otobüsler tıklım tıklım balık istifi derlerya işte öyle , genci ihtiyarı yaşlısı herkes saldırıyor, şofer rica ediyor lütfen ilrleyin, ha biraz daha üç beş kişi kaldı hadi be kardeşim, ilerle biraz daha , artık nefes alacak pozisyon yok gibi ilerledikce gençlerin oturakları kaptığını görüyorum ,hemen baş ucunda boynunu bükmüş ah bir kalksada otursam dergibilerden ayakda zor duran yaşlılar ,ama bizim gençler inat etmiş, kapamış gözlerini inadına kafayı kaldırıp zavallı ihtiyara bakmıyorlar bile , bizdeki gevezelik olsa gerek, oradan sesleniveriyoruz ,gençler lütfen yaşlılara yer verelim ,bakın ayakta duramayacak yaşlilarımız var ,diye sesleniyorum , ama hey hat ,insanlar bu duruma öyle adabde olmuşlarki hatta gencin biri ihtiyarsa taksi tutsa idi demezmi, işta o zaman tepemin tası atı verdi, arkadaşım yarın onun gibi olacağını unutuyorsun galiba dediğimde, gülerek ben genç öleceğ
imki cenazem yakışıklı olsun demezmi, hemen iytiyar amca lafı yapıştırıyor ,aman evladım ALLAH gecinden versin sen rahatını bozma yaşada benden beter ol , ama ne güzel dedin be amucam demeden kendimi alamadım, yahu gerçekten bizim gençlerimiz, bu kadar vurdum duymazmı ,bu kadar saygısızmı ,bu kadar edebsizmi hayretler içersinde kaldım , ve gençleri gördükce kendiliğimden utandım.

#2 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 10.12.2008 - 23:52

Amcanın duasına amin diyelim,umarım kendini düzeltir diyede dua etmeyi ihmal etmeyelim...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#3 LAZRAİL

LAZRAİL

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2008 - 22:35

bencede gençlerimizin hali çok vahim gençler o kadar dejenere olmuşki yakında biz türküz bile demeyecekler işte islamı ve türklüğün yıkımı ancak bu şekilde olacaktır yoksa topla tüfekle bizlere kimse birşey yapamaz ölsekte yiğitçe ölürüz ama bu gidişle genlerimizin bu vahim haliyle ölmüşten beter oluruz bence gençlerin dejenere olmaması için bazı kısıtlamalar yapılmalı belki bazıları kızacak ama özgürlüklerine kota konulmalı mesela erkeklere küpe yasaklanmalı düşük bel pantolonlar kaldırılmalı onlara tüklük ve islam duygusu aşılanmalı
saçma sapan televizyon dizilerinin yerine islamı anlatan türklüğü öven filmler belgeseller konulmalı eğer bunları yaparsanız gerici kısıtlayıcı olmazsınız sadece gençlerinizi korumuş olursunuz ben daha 16 yaşında bir genç olmama rağmen bu uçuruma giden genç arkadaşlarıma çok acıyorum ve islamın bekçiliğini kimler yapacak diye düşünüyorum

biz yapamazsak kim yapar

#4 LAZRAİL

LAZRAİL

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2008 - 22:44

birde size bir genci anlatıcam fatih sultan mehmet şehsadeyken yimi yaşların bir genci bizansın sur ölçülerini almak üzere gönderir bu genç bizansa girdiğinde sarhoş sarhoş naralar atan bir adama rastlar ve bu onu o kadar etkiler ağlamaktan kendini alamaz işte ancak bu gençlerle istanbullar feth edilebilir

#5 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 12.12.2008 - 16:02

Eğitim şart,Gençlerin dış görünüşleriyle uğraşmak ancak ters tepki oluşturur.Onlara Milli ve Manevi değerlerin doğru olarak aşılanması halinde kafalarda çözülen problemler etkisini gösterir...Yasakla değil eğitimle....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#6 LAZRAİL

LAZRAİL

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 12.12.2008 - 17:06

aten benim kasteddiğim şey sadece yasak değil eğitimle beraber bunlarında yapılması çünkü o zaman gençler neden yasakladığınızı daha iyi anlayacaktır