İçerik değiştir

Sap Gibi Durmak Veya Hüngür Müngür

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 34 yanıt verildi

#21 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 12:55

Heykelleri,bir anıtı put gibi görmekte keza bir okadar tuhaf.. (!)
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#22 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 13:14

takma lasrocas, :) ben senin ironi yaptığını anladım da hayaletçik anlayamamış. :P

bir de dikkatimi çeken bir şey; herkes dogmatik konuşuyo. herkes düşüncelerini karşı tarafa dikte ettirmeye çalışıyo. fikir tartışmasından öte "ben baskın çıkmalıyım, benim doğrum doğru olmalı!" tarzı bir inatlaşma seziyorum yorumlarda. hiç bir atatürk' çü düşünceye sahip birinin, atatürk' ü haşa allah yerine koyduğuna inanmıyorum. böyle bir iddia da duymadım atatürk' çülerden. hal böyleyken radikal islami düşünceye sahip arkadaşların atatürk heykellerinin karşısında bir törende saygı duruşunda bulunulmasına "puta tapmak" eylemini yapıştırmaları son derece yüzeysel ve komik kalmakta. sırf atatürk' ü karalamak tukaka diyebilmek adına böyle basit bir yakıştırma, en basitiyle kullanıcısının basitliğini ortaya koymaktadır. haaa, bi noktada bu arkadaşlarla örtüşürüm. ben de atatürkçülüğü, onun vizyonuna sahip olmak olarak anlıyorum. haşa peygamber değilki, onun yaptıklarını yapalım, yapmadıklarını yapmayalım! atatürk' ü daha geniş yorumlamalıyız.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#23 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 14:20

boşuna takip etmiyorum yazdıklarını :) sevgili attilla

1 dakikalık saygı duruşunda bulunmayı tapmak gibi gören bu zihniyetlere ancak böyle yaklaşabiliyorum.
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#24 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 17:47

arkadaşlar birbirinize kızpta yanlış şeyler söylemeyiniz, öyle laflar vardır ki, Rabbim şakasını bile gerçek kabul eder dinden çıkarsınız ALLAH KORUSUN, niyetleri ve amelleri karıştırmayınız lütfen..
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#25 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 20:08

Bazıları almışlar eline defteri sen Müslümansın , sen dinsizsin diye milleti kendi çaplarınca yazıp çizip duruyorlar çapsızca..

Yüce Allah kimin aklından ve kalbinden ne geçiyorsa görüp biliyor. Allah'a inanmayı , Atatürk'ü sevmeyi aynı bedende istemeyen

yobazlar her dönemde ortaya çıkmıştır. Akşama kadar yemedikleri nane kalmıyor, sonrada utanmadan birde halkın dini

inançlarını yargılıyorlar.

İbadet etmekle, saygı duruşunu birbirine karıştırıp putperstlik yaftasını yapıştıran ve onun bu çirkefliğini

çöplüğe atmayan Harabe Yönetimi'nin de bu görüşe onay vermesi ise bir o kadar da üzüntü verici.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#26 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 21:50

Özgür ülkedeyiz, isteyen istediğini saygı çerçevesi içinde söyleme hakkına sahip.
Harabenin yönetimi de saygı çerçevesinin sınırlarını bilir. Merak etmemek lazım o konuda, temizlenecek bir yazı varsa temizlenir.
İşin o tarafını onlara bırakmak lazım.. :D

Değişiklikler Kaydedildi...

#27 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 22:21

Bu ülkede işine gelen herkes dini inanışları istediği gibi kullanıyor.Umursamaz tavırlarla ağzına gelen her şeyi söylüyor...Bir insanı gerici, bağnaz, yobaz diye yaftalamak ne kadar kolay ve ya bir diğerini dinsiz, imansız diye...Körükleyin beyler kutuplaşmayı körükleyin,çatıştırmak için elinizden geleni yapın.Sonrada oturup biz nerde yanlış yaptık diye düşünür durursunuz.Tabi düşünecek kadar akıl varsa...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#28 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 22:25

Abicim dine laf eden olduğunda sessiz kalan millet var.
O millet Atatürk'e laf edildiğinde şahlanıyor.
Daha ne diyeyim..

Din ve Atatürk'ü kıyaslamıyorum birbiriyle ama kıyaslayan çok malesef.

Değişiklikler Kaydedildi...

#29 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 22:49

İnsanlar kendilerine yazık etmek istiyorlarsa, ne diyelim...Evet ne yazık ki dine küfretmeyi bunu da çağdaşlık adına yaptılarını söyleyenler var.Onlar için üzülmekden başka bişey elimden gelmiyor...Birde bazı şeylerin arkasına sığınarak değirmenlerini döndürenler var, tabi onlar o arkasına sığındıkları düşüncelere din gibi sahip çıkıyorlar;Amac hep değirmenlerinin dönmesi...Bir düşünceye samimiyetle,çıkarı olmadan inananlar bunun dışında...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#30 istikbal

istikbal

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 214 Mesaj

Gönderim zamanı 27.11.2008 - 12:27

İnsanların davranış ve tapınma şekillerinden ziyade , şu kimin ne kadar müslüman olduğu üzerindeki sözleri arasına gizledikleri benim gönlümdekini, veya benim kalbimdekini, sen nereden bileceksin ifadesi, a güzel kardeşim ,bilmek için müneccim olmaya gerek yokki, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, hani ne derler göster bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu . şimdi senin şu aforoz tipli yazılarınla sen zaten kim olduğunu açıklamıyormusun , o zaman neye gocunuyorsun , hem merak etme, kimse kimsenin dinini elinden aldığı veya sahip çıktığı yok , leküm diyniküm velyedin seni
n dinin sana benim dinim bana , öyle ise kızmaya köpürmeye gerek yok, ve bizler camilerimizde her kuran okunmasında, her mevlid okunmasında zaten rahmetli ATATÜRKÜ rahmetle yad ediyoruz, ama tapınmıyoruz çünkü onunda fani bir kul olduğuna, ve ALLAHIN izin verdiği müddedçe dünyada yaşayarak ve yüklendiği misyonu tamamlayarak berzah alemine göç ettiğini biliyoruz, ve orada hatalarınında sevaplarınında karşılığını göreceğine inanıyoruz, dolayısı ile bizim geleneğimize göre ölen bir kimseyi putlaştırmak, ona zulümdür, onun ruhunu rahatsız edeceğini bildiğimiz içinde, biz insanlara feleğin bile elini ayağını çektiği kimseleri hiç olmasa kabirlerinde rahat bırakmalarını istemekteyiz, ama budizm gibi din haline getirenlere bunu anlatmakta güçlük çekiyoruz ,

#31 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 27.11.2008 - 13:43

Tebliğ Yayınevinin cami önlerinde ücretsiz olarak dağıttığı İman Nasıl Muhafaza Edilir isimli paçavradan

duyduklarınızla, Atatürk ve onun kurcucusu olduğu Cumhuriyet'in temel ilkelerine cihad ilan edeceğinize,

hergün binlerce Müslüman kardeşimizin katledildiği Irak, Afganistan, Filistin'in yanında ortak bir düşmana

savaş açsanız ya!

İktidar'a gelmeden önce ki haykırışlarınızı unutup, iktidara geldiğiniz ülkenin değerlerini yıpratmak sizi

vicdanen rahatsız etmiyorsa sizleri Allah'a havale ediyoruz.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#32 HAYAL@

HAYAL@

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 360 Mesaj
  • İlgi Alanları:o kadar çok ki hangisini sölüm

Gönderim zamanı 28.11.2008 - 10:09

ortada çok büyük bir yanlış anlaşılma var
ben saygı duruşunu bir "tapma" olarak nitelendirmedim
sadece Tayyip Erdoğan'ın ağlamaması ile ilgili olarak yazı yazdım
sevmek ağlamak değildir
göz yaşı dışa vurulan bir aldatmacadır çok zamanlar
biz sevgimizi yğrekte taşırız
siz Tayyip Bey bu ülkeye bir şeyler yapıyor mu yapmıyor mu bence bunu tartışın

yanlış anlaşılmamak dileğiyle
adam arayanlar adam olsalardı

dünya adamdan geçilmezdi

#33 istikbal

istikbal

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 214 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2008 - 16:55

Tebliğ Yayınevinin cami önlerinde ücretsiz olarak dağıttığı İman Nasıl Muhafaza Edilir isimli paçavradan

duyduklarınızla, Atatürk ve onun kurcucusu olduğu Cumhuriyet'in temel ilkelerine cihad ilan edeceğinize,

hergün binlerce Müslüman kardeşimizin katledildiği Irak, Afganistan, Filistin'in yanında ortak bir düşmana

savaş açsanız ya!

İktidar'a gelmeden önce ki haykırışlarınızı unutup, iktidara geldiğiniz ülkenin değerlerini yıpratmak sizi

vicdanen rahatsız etmiyorsa sizleri Allah'a havale ediyoruz.

Sen merak etme şartlanmış dostum bizler ALLAHIN izni ile iman ehli bütün müminler için hem canımızı hemde kellemizi vermeye hazırızda acaba zatı aliniz ne alemde tahrik vede kokuşmuş ifadelerinizle bu saldırılarınıza ne zaman son vereceksiniz merak ediyorum , lütfen yazılanları doğru oku kelimeleri cımbızlayarak kendi kendine demogoji yapma dostum , özel mesajına cevap vermeyi değer bulmuyorum ve gönderdiğin mesajların otomatik siliniyor haberin ola

#34 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2008 - 18:02

Benim Atatürk düşmanları ve Müslümanlığı kendine göre yontan yobazlarla ne kardeşliğim nede dostluğum olur!

Atatürk'ü put olarak görüp, karşısında saygıyla duran bizleri putperest olarak gören ahmaklar ne zaman aklını

başına alır iftiralarından dolayı özür dilerse o zaman vazgeçeceğim yazmaktan. En başta sen..

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#35 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 28.11.2008 - 23:57

Asıl amaçtan uzaklaşıldığı için, konu kapatılmıştır.
Lütfen Forum Kuralları'na riayet ediniz.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif