İçerik değiştir

- - - - -

Wndows Hostinge Asp Web Sayfası Nasıl Yüklenir..?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 oyunbudunya

oyunbudunya

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2008 - 23:22

Benim sorunum bi acaip, Kendim web tasarımdan ve asp kodları hakkında da fazla bilgim yok

yapmak istediğim asp tabanlı www.xyz.com u benim windows resellerime taşıyıp benim resellerden host etmek.

Öncellikle benim resellere taşıyacagım www.xyz.com un ftp şifresini şu an hostingi tutan arkadaştan istedim. Kendisi www.xyz.com un ftp şifrelerini bulamadıgından dolayı kendi kullanıcı adını ve şifresini verdi bana, i.explorere gene taşıyacak oldugum domainin adını yani ftp.xyz.com yazıp ve verdiği bilgilerle giriş yaptım, içeride 7 tane web sayfası arasından www.xyz.com u bulup dowloand ettim, ettigim dosyanın içeriginde - db -
log - Special - www - isiminde 4 adet dosya var. bu dosyallardan log dosyasını silip atıyorum, diger 3 tanesini benim actıgım hostingin içinde bulunan httpdocs klasörünün altına direk atıp i.e ye www.xyz.com/www yazdıgımda web sayfası sorunsuz çalışıyor, girişte bir intro var ona tıklayınca anasayfaya ve menülere ulaşabiliyorsunuz. ama adrese www eklemek gerekiyor.

httpdocs klasörünün altına www klasörünün sadece içerigini db ve special kalsörlerini attıgım zaman ise www.xyz.com yazdıgımda girişteki intro açılıyor, anasayfaya gecmek için intronun üzerine tıkladıgımda ise sayfa görüntülenemiyor hatası alıyorum.

Cözüm nedir sizce ne yapmalıyım? kafamı cok karıştırdı bu, çok ugraştım yapamadım..

#2 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 02.12.2008 - 17:42

sanırım introya .../www/anasayfan.asp diye link verilmiş...

www klasörü varmış diye link vermişler sanırım...
eğer böyle;
HTTP Hata 404 - Dosya veya dizin bulunamadı.
Internet Information Services (IIS)

bir hata veriyorsa muhtemelen sorun dediğim şeydir...

linkleri yeniden düzenlemen gerekebilir sorunun çözümü için, veya yönetim bölümünde muhtemelen ana sayfayı belirtebilirsin... Yani www/anasayfa.asp yi ana sayfa yap diyeblirsin, ki ozaman sorun olmayacaktır...

kolay gelsin...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…