İçerik değiştir

- - - - -

burası türkiye

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 şirin

şirin

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.117 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2005 - 18:18

Yaşanmış bir olaydır !

Din, korku ve isnan azmi hakkında çok yararlı bilgiler içerdiğinden komik olmasa da yayınlamak sorumluluğunu hissettiğimizden sizlerle paylaşıyoruz.

Bu olay Kayseri'nin Bünyan ilçesi'nde yaşanmıştır.

Olay Alfred Hitchcock'un meşhur korku filmlerini bile çok gerilerde bırakacak kadar tüyler ürperticidir...

Gece bindiğiniz otomobilde direksiyonda kimse yoksa ne yapardınız ?

Kendisi Bünyan'lı olmayan, politikayla uğraşmış ve halen Kayseri'de yaşayan işadamı, Bünyan sınırında, Kayseri Malatya kara yolu üzerinde, bir benzin istasyonuna girer.
Lokantaya oturur ve orada kalabalık toplulukla birlikte bir ufak rakı içer ve yürüyüş mesafesindeki Bünyan'a gitmek için, lokantadan çıkar....

Ancak dışarısı hem zifiri karanlık hem de korkunç bir kar - tipi fırtınası başlamıştır.
Benzin istasyonuna yaklaşık 300 metre mesafedeki, Bünyan'a dönüş yolu kenarına varır.
Oradan geçen bir arabaya binip, Bünyan'a ulaşma derdindedir.
Fırtına daha da şiddetlenir....

Adam bir-kaç adım ötesini bile görememektedir.
Gelip-geçen bir araba da yoktur...

Nihayet karanlıklar içerisinde, hayalet gibi yavaş yavaş yaklaşan bir arabanın iki farını fark eder.

Arabanın, tam önünde yavaşlamasıyla birlikte hemen arka kapıyı açar ve arabaya biner. Kapıyı kapatır, araba yeniden hareket eder...

İçeridekilere merhaba demek ister.
Ama o da ne ?
Araba da kimse olmadığı gibi, direksiyonda da kimse yok !!!

Birden paniğe kapılır.
Korkuyla, hemen arabadan atlayıp, oradan koşarak uzaklaşmak ister ama hem araba hızlanmış, hem de korku ile dizleri bağlanmış, hareket edemez hale gelmiştir.

Araba keskin bir viraja doğru yaklaşır.
Adam dua etmeye başlar.

Tüm günahları için tövbe eder.
Arabayı durdurması için Allah'a yalvarır...

Tam bu esnada, pencereden bir el uzanır ve direksiyonu kıvırarak, sert virajdan arabanın doğru yola dönmesini sağlar.

Her tehlikeli dönemece yaklaştıkça, Allah'a yalvarış ve yakarışı artar ve her seferinde de bir el dişarıdan uzanıp, direksiyonu çevirir !

Sonunda kendisini biraz toparlar, ayaklarını kımıldatır.
"Ya Allah koru beni..." deyip, kapıyı açmasıyla birlikte, kendisini arabadan dişarı fırlatır...

Bir kaç takla attıktan sonra, şarampolde kendisine gelir.
Defalarca bildiği tüm duaları okuyarak, Bünyan'a yürüyerek ulaşır ve bir kahvehaneye girer...

Üstübaşı ıslak ve şok haldedir.

Kendisini tanıyanlar hemence sobanın başına alırlar. Eline bir çay verirler.

Bir müddet sonra kendisine gelip, sesi titreyerek, başına gelen doğa üstü ve korkunç olayı anlatır.

Olayı dinleyenler inanmak istemeseler de, anlatan kişinin aklı başında ve toplumsal sorumluluk taşıyan bir pozisyonda olduğunu bildiklerinden, herkeste derin bir sessizlik oluşur...

Yaklaşık yarım saat sonra, aynı kahvehaneye Koyundal Köyü'nden iki kişi girer.
Bir masaya oturur ve iki bardak çay söylerler.

Bu arada, gelenlerden birisi, diğerine şunları söyler :

- Hasan baksana;

Şu sobanın başında oturan geri zekalı,
bizim araba yolda kalınca, biz arabayı iterken,
arabaya binip de inen kişi değil mi ?

#2 şirin

şirin

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.117 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2005 - 13:24

Sevgili eşime,

7 senelik evliliğimizde sana iyi bir eş olmaya çalıştım ve
zannedersem de oldum, ama hiçbir zaman senden bunun karşılığını
görmedim.

Hele şu son iki hafta benim için bir cehennemden farksızdı.
Bugün Patronun beni arayıp senin bugün işten ayrıldığını söylediğinde bu artık
bardağı taşıran son damla olmuştu. geçen hafta eve geldiğinde, ne saçlarımdaki değişikliğin ne de senin en sevdiğin yemeği pişirdiğimin farkına bile varmadın, hatta senin için kendime yeni aldığım geceliği bile giydiğimi farketmedin.

Ama sen ne yaptın? eve geldin, iki dakika içinde yemeği mideye indirdin, televizyonda maç seyrettin ve gidip yattın. Artık ne bana beni sevdiğini söylüyorsun ne de bana dokunuyorsun, hiç ama hiç birşey yapmıyorsun. Sen ya beni aldatıyorsun ya da beni artık eskisi gibi sevmiyorsun.

işte bu yüzden artık seni TERKEDİYORUM.

NOT: Lütfen beni aramaya kalkma, ERKEK KARDEŞİNLE beraberim ve sana hayatında mutluluklar dilerim.!!!!

Sevgili eski Karıma, inan yazdığın bu mektuptan başka, hiç ama hiç birşey beni bu kadar sevindirmezdi.
Evet doğru, 7 Yıldır evliydik, ama iyi bir eş olmak dışında, bana herşeyi yaptın.

Tamam çok fazla Spor programlari seyrediyordum, çünkü senin dırdırlarını ancak bu şekilde biraz olsun duymamazlıktan geliyordum, ama bu bile fayda etmiyordu.

Tabiki geçen hafta saçlarını neredeyse tamamen kestirip tam bir erkeğe benzediğinin farkına varmıştım! tam "aynı Erkeğe benzemişsin diyecektim ki,aklıma annemin bir sözü geldi;

"EÐER AÐZINI GÜZEL BİR SÖZ SÖYLEMEK İÇİN AÇMIYACAKSAN, HİÇ AÇMA"

"senin en sevdiğin yemeği yaptım" derken galiba sen beni Kardeşimle karıştırmıştın, çünkü o yaptığın yemek benim hiç sevmediğim bir yemekti!!

Ben yatmaya giderken üzerinde yeni ve çok seksi bir gecelik vardı tamam,ama üzerinde hala Etiketi duruyordu, ve inşallah bu bir tesadüftür ama,geceliğin fiyatı 49.99'du ve o gün kardeşim benden tam 50£ borç almıstı????

Ama biliyormusun bütün bunlara rağmen ben seni hep sevmiştim, ve herşeyin birgün güzel olucağını, değişiceğini ve mutlu olucağımızı umuyordum. İşten ayrılmamın sebebine gelince, o gün Lotto'da tam 10 Milyon
Euro kazandığımı öğrenmiştim, hemen Patrona çıkıp istifamı verdim ve ikimiz için Jamayka'ya iki bilet aldım, ama eve geldiğimde sen bir mektup bırakıp gitmiştin.

Belki de bu olayların böyle gelişmesinin bir sebebi vardı ve böyle olması gerekiyordu. Dilerim seçtiğin ve herzaman hayalını kurduğun bu hayatta mutlu olursun. Avukatımın dediğine göre "bıraktığın bu mektuptan sonra, benden hiç bir Nafaka talep etmeye hakkın yokmuş!!! nerdeysen orda kal!!!

NOT: Bu seni ne kadar ilgilendirir bilmiyorum ama, adı Carl olan kardeşim bir zamanlar Carla idi...

İmza: o şimdi çok zengin ve KUŞLAR KADAR HÜR!!!!

#3 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 21.12.2005 - 13:34

.)))))
cok güzel iki hikaye de, cok keyif aldim, ilk kez okudugum icin olsa gerek .)

efendim 7 yil sen kocanin kahrini cek cek.. tam lotodan adama para ciksin terket, ne kadersiz kadinmis o oyle .)
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2005 - 13:54

Bakınız Memleketimizde Medya'da neler oluyor :P

Kahramanımız ‘Seda SAYAN’ yine bir sabah elleri belinde, programını sunuyor. O sırada canlı bağlantı olur ve...
Seda SAYAN:
- AAloooğğğ kiminle görüşüyoruz?
- Ben Mustafa
- Naber lan Mustafa?
- Nerden arıyorsun bizi Mustafa?
- Şişli’den.
- Ne iş yapıyon lan Mustafa?
- Belediye başkanıyım... (Mustafa SARIGÜL)
————————
İsmet Badem bir basketbol maçında seyircilerin arasına çıkar ve bir kızla röportaja başlar.
Badem: Sizin gibi güzel bayanları salonlarda görmekten çok mutlu oluyorum. Basketbola bu ilgi nereden? Kız: Ben Efes kızlarından biriyim zaten.
Badem: Aaa öyle mi çıplak değilsin ya tanıyamadım.
Bu diyalogdan sonra anlatım masasında olan Murat Murathanoğlu kopmuştur ve ekranları başında izleyen milyonların söylemek istediklerine tercüman olmuştur.
Murathanoğlu: Ya İsmet bi de sana bu iş için para veriyorlar değil mi?
————————
Esra Ceyhan’ın programında da böyle anlardan çok yaşanmıştır şöyle ki, yeni piyasaya çıkmış birini konuk etmiştir. Esra Hanım, sohbet eder. Esra Hanım her zamanki gibi başlar yağcılığa. -Kasetiniz çok güzel olmuş geçen hafta aldım evde arabada her yerde dinliyorum-demesi üzerine yeni şarkıcı -Kasetim daha çıkmadı, haftaya çıkacak-deyiverir.
————————
Müslüm Gürses filminden bir sahne; Müslüm Gürses kadını kollarından tutmuş sarsa sarsa sormaktadır;
Müslüm: Seviyor musun?
Kadın: Hayır!!
Müslüm: Seviyor musun?!!!!
Kadın: Hayırrr!!!!!!!
Müslüm: Seviyor musuunnn!!!!!!!!
Kadın: Evet!!
Müslüm: Yalan!!! (deyip kadına bir tokat atar).
—————————
Sokakta kurban kesen insanlarla röportaj yapan NTV muhabirinin bir vatandaşımızla yaşadığı diyalog:
- Burada sağlık açısından elverişsiz koşularda beklettiğiniz bu etleri yemeyi düşünüyor musunuz?
- Yok, bacım, eşe dosta dağıtacağız.
—————————
Reha Muhtar’ın tavanda yürüyen sirk cambazı ile konuşurken ekranda kendi görüntüsünü ters çevirmesi ve röportajı 2-3 dakika boyunca başaşağı yapması
—————————
Mustafa Denizli’nin atv’de Bizim Stadyum’u sunduğu dönemde hakemliği yeni bırakan Erman Toroğlu’nu anons ederken “Tartışmasız Türkiye’nin en büyük düdüğü” demesi Erman Toroğlu’nun afallaması.
—————————
Bir Cevizkabuğu programı, konuk Zekeriya Beyaz
ZB: Şimdi, Sayın Cevizkabuğu...
HC: Cevizoğlu efendim.
—————————
Reha muhtar telefondaki adama fırça atıyor.
- Bütün bunları nasıl yaptın ha? Cevap ver??
- Bakın efendim şöyle izah edeyim...
- Sus konuşma hâlâ utanmadan izah ediyorsun... Cevap versene?
—————————
Arena’da Uğur Dündar’ın fırın sahibine “Bakın beyfendi tavanı yok buranın, pislik götürüyor burayı, bu böcekler nereden geliyor peki temizse?” diye sorduğunda “Bu böcek nerden geliyor biliyor musunuz Uğur Bey siz eğitimli insanlarsınız bu böcek ülkemize ilk kez Afrika’dan muzun içinde geldi” diye cevap vermesi.
—————————
Reha Muhtar: Kaza nasıl oldu anlatır mısınız?
Mağdur (kaza sonrası yatakta yatmaktadır): Kamyon karşı yoldan bizim taraf geçti ve kafadan çarptı.
RM: Peki o sırada ne düşündünüz?
Mağdur: Valla pek bir şey düşünmedik Reha Bey.
RM: Anlıyorum ama o sırada düşündüğünüz ilk şey neydi?
Mağdur: Bir şey düşünmedik, zaten çok kısa sürede oldu.
RM: Yani efendim, o orta şeridi aşıp üstünüze gelirken, aklınıza ne geldi?
Mağdur: Hatırlamıyorum.
RM: Peki efendim.
—————————
CNN Türk’te Çiğdem ANAT’ın “Ajans 13.00”te yayına girdiklerini fark etmeyerek, yönetmenin “Sen mi gircen yoksa Ankara mı?” demesine ANAT’ın “S.....t et Ankara’yı şimdi” demesi ve bunun yayın anının ilk girişinde ekrana çınlaması...

Değişiklikler Kaydedildi...

#5 serseri_aşık

serseri_aşık

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 139 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2006 - 12:27

SAYIN DOKUZ HARF SÜPER BİŞİ YAA ÖLDÜRDÜN BENİ GÜLMEKTEN DEMEKKİ MEDYADA BÖLE MAL LIKLAR OLUYOMUS :P
SERSERİ_AŞIK

#6 ...:öslem:...

...:öslem:...

(öslem)

• Üyeler
  • 3.725 Mesaj
  • İlgi Alanları:fasülyesi :)

Gönderim zamanı 08.02.2009 - 19:06

paylasımlar super
_Gönderilen Resim
_Gönderilen Resim