İçerik değiştir

Din Ve Tesettür Karşıtı Merkezlerin Odağı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 57 yanıt verildi

#21 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 11:39

Şu türban kadar hızlı yasası degişen yok gerekçesi değişen şuyu değişen buyu değişen başka bişi görmedim...

kesin ergenekonun işidir buda... :mad1:
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#22 istikbal

istikbal

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 214 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 12:24

Yarın Cumhuriyet Bayramımız haberin varmı? Kutlu olsun demeyeceğim...
http://www.harabe.ne...wtopic=18&st=20

Bu linkte kutladığımız bayramlar olmasaydı , ne savunduklarınız kalacaktı nede kendiniz...

Sen ki ulusca kutladığımız bayramın linkine bakmak yerine Üzmez-başörtüsü gibi konulara mikserlik yapmayı marifet sanıyorsun.. Yakışanı yapıyorsun ... Helal olsun...

................................................................................
................................................................................
................................................................................ WaLe...
baş örtüsü ne hüseyin üzmezin, nede bir başka bilemem kimin babasının emri değil, baş örtüsü ALLAHIN emri ,baş örtüsünüde ben ALLAHA inanıyorum ,ve onun emirlerini başıma taç ediyorum diyen ,imanlı bir neslin, iman ve inanç mücadelesi nin yanı sıra, bütün ehli küfrün baskılarına meydan okuma mücadelesidir, ve bu mücadelede, haksız olduğunu bilen zalimlerin, yok siyasete alet ediliyor, yok arka bahçe falan diye ürettikleri iftiraların ,hiç birisi doğru olmadığı gibi, baş örtülü kardeşlerimizin tutumlarıyla uzaktan yakından alakası yoktur ,ama ne yazıkki, kalbinde iman ve inanç zaafiyeti olan bazı kimseler, dün olduğu gibi bugünde , yalan ve çamurlarıyla ALLAHIN nurunu karalamaya çalışıyorlar, siz arkadaşımızın yaptığı gibi ,ama başarılı olamayacaklardır , çünkü dünya tarihinde nice nemrutlar ,nice firavunlar ,ve nice ebu cehil soyları, bu nuru söndürmeye çalıştı ama, hiç birisi başarılı olamadığı gibi ,hepiside bu gün lanetle anılırken, onlara karşı mücadele veren, o günün, vede bu günün ,imanlı nesilleri rahmetle yad ediliyor ,bunu böyle bilerek bulunduğunuz safın neresi olduğunu iyice belirlemeniz gerek, cumhuriyete gelince, sahi kimin cumhuriyeti ,merak ediyorum cumhuriyet halkın idaresidir , dimi. peki bu halkın seçtiği insanları ,ikide bir al aşağı eden genarallerin cumhuriyetimi yoksa, bu genarallere şakşakcılık yapan soldan tanslı fügüranların cumhuriyetimi yoksa, sadece ben laikim diyenlerin cumhuriyetimi .bu cumhuriyette bir halk olarak, benim inancıma saygı göremiyorum, benim her şeyimi irdeleyen, benim her ibadetime karışan, benim giysilerimi bile belirleyen, bir cumhuriyet , geç onu aziz dostum ,cumuriyet cumhurun yaşam pisikolojisini anlayamıyorsa ,demekki o cumhuriyet belirli bir tabakanın içini baskılarla doldurduğu bir cumhuriyettir ki ,öylesi bir cumhuriyeti benimsemek aptallığına şahsen ben düşmek istemem, benim cumhuriyetim bünyesinde barındırdığı bütün halkların ,kendine özgü yaşam tarzına kültürüne vede inancına müdahil olmayan cumhuriyettir ,oda ne yazıkki benim ülkemden kilometrelerceuzaktadır

NotWaLe:
Kişiselleştirmeyelim, hakaret içeren ve tahrik edici usluptan uzak duralım lütfen.

#23 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 12:59

Çok yaşa Cumhuriyet .....................

''ALLAHIN emri ,baş örtüsünüde ben ALLAHA inanıyorum ,ve onun emirlerini başıma taç ediyorum diyen ,imanlı bir neslin'' şakşakçılığını yaptığınız partilercce kullandığını anlamayacak kadar saf bir nesilsiniz...

Neyse siz devam edin huuuu çekmeye , ben EsEs - Bursa maçına gidiyorum...

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#24 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 17:03

Kafanın dışındaki örtüden değil içindekinden kurtulmanı dilerim...

Kafamın içinde örtü yok ama senin kafanın içinde örtü var.
Senin kafanın içindeki örtüden kurtulmanı diliyorum.

Atamçepni,Cumhuriyet Bayramından haberim var.

Bu linkte kutladığımız bayramlar olmasaydı , ne savunduklarınız kalacaktı nede kendiniz... sözüyle ne demek istiyorsun?

Sen ki ulusca kutladığımız bayramın linkine bakmak yerine Üzmez-başörtüsü gibi konulara mikserlik yapmayı marifet sanıyorsun.. Yakışanı yapıyorsun ... Helal olsun...

Ulusca kutladığımız bayramın linkini görmedim!Siteye öyle detaylıca bakmadım.
Güncel ve siyasetle ilgili bölümler ilk olarak gözüme çarptı.
Üzmez-başörtüsü gibi konularla ilgilenmeyi marifet saydığım da yoktur!

#25 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 22:33

Çok yaşa Cumhuriyet .....................

ben EsEs - Bursa maçına gidiyorum...

Çok şükür biz kazandık maçı; Eses:0 Bursa :2 Keşke her takım bu şekilde dostluk havasında maçlara gitse. Bursa Sporlu Yusuf sağolsun EsEs taraftarının isteğini geri çevirmedi ve penaltıyı dışarı attı.

Allahım sana binlerce defa şükrediyorum, bu k... fatmalardan birinin evladı olmadığım için. Herkes kafasının içinde ne varsa baktığında onu görür..

Bu mesaj AtamÇepni tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.10.2008 - 22:39

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#26 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 22:37

Giderek hakarete mi dönüşüyor sözleriniz ? *gla

Değişiklikler Kaydedildi...

#27 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 22:46

Allahım sana binlerce defa şükrediyorum, bu k... fatmalardan birinin evladı olmadığım için. Herkes kafasının içinde ne varsa baktığında onu görür..

Onlar da bu ülkenin insanı değil mi ?

Aslında sana ve senin gibilere söylenecek çok söz var da, edeceğimiz kelama yazık.

#28 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 23:05

Benim gibilerden değil oy uğruna şu milletin diniyle imanıyla oynayanlara kelamınızı iletin siz.

Onlarda bu ülkenin insanı olduğunu gayet iyi biliyoruız , keşke onlarda anlayabilselerde şu vatanda yaşamanın nimet olduğunu.

Hala dengesizin biri kendinden geçen zavallılarla yaptığı sohbette dinime küfrediyor ve bunun gibi birini sauvunmayı görev ehdediyorsa sadece acıyorum...

Kelamdan anlamayız , basın polis zoruyla sopayı her zaman yaptığınız bu değil mi?

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#29 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 23:13

İyi de kardeşim, sen onların hakkında neden hüküm veriyorsun ?

Memleketteki bütün karaçarşaflıları tanıyor musun ?

Avatara Atatürk'ü koyunca memleketin yegane savunucusu sanıyorsunuz kendinizi..

Neyse ben sana ne söylesem boş..

#30 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 23:46

Ağır ol molla desinler *lol Eğer yabancı uyruklu değilsen;ya da işte Osmanlı tebasından bir Ermeni ya da Rum ailenin çocuğu değilsen;göçmen değilsen vs kara fatma diye nitelediğin bayanlardan birinin torunusun.Çünkü bir iki nesil öncesinin bu topraklardaki giyim tarzı bu.Fakat acele etme;canını sıkma;bu gerçeği öğrenmiş olmak seni üzmesin;intihar falan ediyim deme :P
Gerçi bu gerçeği görememe sebebini de ilgili cümleye eklemişsin;

Herkes kafasının içinde ne varsa baktığında onu görür..

Tam şu Sofi denen kızın dünyasını anlatan bir cümle olmuş.Tabiki Felsefeye giriş lazım ama çıkış da olmalı ki sürtünme gerçekleşsin ve enerji açığa çıksın. *gla Bu da çok erotik oldu yaf :)

#31 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2008 - 03:08

Benim gibilerden değil oy uğruna şu milletin diniyle imanıyla oynayanlara kelamınızı iletin siz.

Onlarda bu ülkenin insanı olduğunu gayet iyi biliyoruız , keşke onlarda anlayabilselerde şu vatanda yaşamanın nimet olduğunu.

Hala dengesizin biri kendinden geçen zavallılarla yaptığı sohbette dinime küfrediyor ve bunun gibi birini sauvunmayı görev ehdediyorsa sadece acıyorum...

Kelamdan anlamayız , basın polis zoruyla sopayı her zaman yaptığınız bu değil mi?

Onlar,bu vatanda yaşamanın nimet olduğunu anlıyorlar!
Hüseyin Üzmez'in namazla ilgili alaya kaçan ifadelerini kimse tasvip etmiyor,savunmuyor!
"basın polis zoruyla sopayı her zaman yaptığınız bu değil mi?" diyerek ne demek istiyorsun?

#32 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2008 - 10:05

Hıhı aynen dediklerinizden...

Allah yolunuzu açık etsin..

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#33 istikbal

istikbal

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 214 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2008 - 23:02

Bir zamanlar istiklal savaşı yapılmıştı benim ülkemde, kime karşı ferenklere, keferelere, genelde ülkemin insanın gavur diye adlandırdığı, gavur oğlu gavurlara karşı, ve o gavur oğlu gavurlara karşı savaş veren ecdadımızın yanında, emine analar ,hacer çavuşlar, karafatmalar, durdu yengeler, (VS) gibi binlerce anamıza, bu gün o gavur oğlu gavurların truva atlığını yapan, bir neslin kendini bilmezleri ,ne yazıkki, ya aslını inkar ederek, yada belkide kendi öz aslına rücu ederek, göya küçümser bir ifade ile, o karafatmaların çocuğu olmadığına şükredebiliyor , haklıdırda, çünkü yer yüzünde hiç bir ülke vatandaşı göremezsinizki, kendi ecdadına isyan etsin, bir ülke hariç o da TÜRKİYE CUMHURIYETİNİN yeni yetme nesilleri , işte bunlar kendi öz benliğinden kopmuş ,veya koparılmış kendi atasına düşman, ve kendi inancına düşman , yinede ALLAHIM bu isyankar nesile şuur ve hidayet nasib etsin demekten başka bir şey bulamıyorum , buna rağmen ben o karafatmaların evladı veya torunu olmaktan iftihar ederken ,onlara dil uzatanları cahilliğin pencesinde kıvranan zavallılar olarak ,kabul ediyor ve bir an önce uyanmaları dileği ile dualar ediyorum,saygılar

Bu mesaj shy tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.11.2008 - 12:23
Bir üstten alıntıya gerek yok (shy)

#34 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2008 - 23:22

Dış görünüşüne dediğimiz birşey yok, asıl bahsetmek istediğim ülkeyi geriye götürme düşüncesinde olan kafasının içi kara olanlara hitaben söylediğim bir benzetmeydi. Lafı nerenizle anlıyorsanız, oranızla konuşuyorsunuz. Saygılar.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#35 istikbal

istikbal

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 214 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2008 - 21:59

AZİZ DOSTUM AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ DİYE GÜZEL BİR ATA SÖZÜMÜZVARDIR, tamda sanki siz dostumuz gibi laf üzerine parende atan lar için söylenilmiş olsa gerek, bir önceki cevabı yazınızda ,çok şükürki o kara fatmaların çocuğu olmadım, diyen siz, bu gün ben kafalarının içersindeki karanlığa diye söyledim diyorsunuz ,hadi öyle kabul edelim, bizlerin kafa içi karanlık varsayalım siz dostumuzun kafa içininde aydınlık olduğunu kabul ederek bir tahlilde bulunalım, mesela biz kara düşünceli diye adlandırdıkların, bak ne düşünüyor neler yaspıyoruz ,
1- ALLAHA inanıyor ve onun varlığına birliğine iman ediyoruz
2 - O NUN RESULU (hz)MUHAMMEDİ PEYGAMBER KABUL EDİYOR VE ONUN yaşamını kendimize örnek alıyoruz ,çünkü o resul ne buyurduysa ALLAHIN ona buyurduklarını bize ilettiğine inanıyoruz
3- bizler iman ettiğimiz ve inandığımız İSLAMIN nurlu yolunda şeksiz ve şüphesiz yürüyüşümüze devam ediyoruz ( bütün ebu cehlin torunlarının saldırılarına rağmen)
4-ALLAHIN HER buyruğunu tereddüdsüz kabul ediyor ,ve elimizden geldik kadar yaşamaya çalışıyoruz, baş örtüsündeki emrini yaşamımızın bir parçası kabul ettiğimiz gibi ,çünkü baş örtüsü bir farzdır yapmayan şirke ve küfre girer bakınız kuranı kerim ,24/30,31,60,*33/32,33,53,55,59=Ayetlerindede göreceğiniz gibi, baş örtüsü şek ve şüphe götürmeyen bir emirdir, (yaniALLAHIN emri) tabii bunu tağuti sistemleri benimseyierek, nefsi ammarenin kulu kölesi olan kimselere anlatmak biraz zorda olsa, Bu ALLAHIN emrini bildirmek bir görevdir
5- biz pirensibden ziyade sevgili peygamberimizin örnek hayatından öyrendiğimiz yaratanı severiz yaratandan ötürü düsturu ile bütün yaratıkları severiz, saygı duyarız, ve leküm diynüküm vel yedin ayeti doğrultusunda herkesin dini herkese bizim dinimiz bize derken, bizlerin dinine imanına ve imanımız gereği yaşantımızada dil uzatanlarada asla musaade edemeyiz , bu gibi maddeleri uzatmak mümkündür ,çünkü bizlerin yaşam standardı ALLAHIN emirleri doğrultusuna proğramlanmış bir hayattır ,inşaallahda böyle devam edecektir , eyer bu yaşama kara diyorsanız, şu sizin ak yaşantınızdan biraz örneklerde, sizler sunsanızda şu ak yaşamınızı bir öyreni versek olur a belkide biz yanlışdayızdır, şu senin aklanmış kafa yapına uyu veririzde bizde yarın hesab gününün o sorumluluğundan kurtuluruz .saygılar

Bu mesaj shy tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.11.2008 - 12:22

#36 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2008 - 13:53

Yok kardeş Elhamdülliah sizler Müslümansınız. AKP ve Saadet partisinin güdümünde olmayanlar , başını secdeden de kaldırmasalar siz ehli sünnet zaatların yanında onların secereleri bile okunmaz. Allah c.c. sizlerin sırtında bizleri cennete ulaştıracak inşallah. Bizler İslam düşmanı olarak göstermekte kimsenin haddine düşmez, yüce mevlam kimin daha iyi Müslüman olduğunu biliyor. Feto'nun elini öpmek Ladin'in eteğine yüz sürmekse Müslümanlık ala bizler o mertebeye maalesef nail olamadık ve olamayızda.
Yüce Rabbim sizlere Peygamber safhında yer nasip etsin.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#37 istikbal

istikbal

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 214 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2008 - 11:50

Yüce rabbim peygamberler safında sizlere yer nasib etsin, amiiin amiiin amiiin ah o safta olabilmek o safta yer alabilkmek inşaallah cümlemize cümle ümmeti MUHAMMEDE nasib olsun dostum . yalnız buradaki konuyu dönderip dolaştırıp yine getirip siyasete bağlayarak işin özünü demogajiye döndürerek göya kendinize bir la yüsellik addediyorsunuz ama burada yanılıyorsunuz dostum , partiler hangisi ama hangisi olursa olsun bizler için bir amaç değil bir araçtır, bizim amacımız ALLAH (cc) bize bildirdiklerine uymak, ve unu yaşamaktır , partilerdende hangisi olursa olsun, kimin bana imani meselemde yardımı dokunuyorsa onu tutarım , herhalde işini gücünü bırakıp benim inancıma saldıran, seçim zamanları otobüslerine paralı baş örtülüleri alıp bakın bizde inanıyoruz imajı verip, meclise gittikden sonra ALLAH ADINA İNANÇ ADINA ne yapılmak isteniyorsa karşı çıkan, ve bunlarıda laikusluk adına yaptığını iddia eden ataistlerin partisine, oy verecek kadar aptal değiliz herhalde .

Bu mesaj shy tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.11.2008 - 12:24

#38 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2008 - 12:34

*yiğit)

Aptal mı ? Sen bunları yazarken , sabah sabah aynaya mı bakıyordun? Siyasetçilerin ikiyüzlülüğüne tamam ne söyleyecekseniz söyleyin , fakat seninle aynı duvara i.... seçmene bu yakıştırma sizin karşınızdaki insanlara nasıl gözle baktığınızın imaresidir yalnızca.

Hergün zam kazıkllarından nasibibini alan halk, elbette size göre aptaldır.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#39 Pencerenin Perdesi

Pencerenin Perdesi

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 90 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2008 - 19:40

eğer özgür demokratik bir ülkede yaşıyor isek(ki değiliz),her türlü düşünceye saygı duyulması gerekir.kim nasıl giyinmek ve inanmak istiyorsa öyle yapmalı,kimse kimseye sen örtülüsün sen açıksın sen siyahsın,beyazsın kürtsün çerkezsin..vb dememeli.asıl işimiz çalışmak ilerlemek ve azmetmek olmalı.. ama malesef bunlar ütopya... :girlinlove:
SENİ SEVİYORUM HAYAT,SANA İNAT...

#40 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 12.11.2008 - 19:46

Matador bir eliyle boğaya bir bez parçası gösterir ve boğa hura hucum eder o bez parçasına ve matador diğer eliyle kılıcı boğaya saplar. Matador sonra bez parçasını indirir boğa durur ama iç organlarını parçalayan bir kılıç vardır sırtında.

Biz o boğayız işte, medyanın bize o bez parçasını her gösterişinde Milletin iç organları olan sevgi, saygı, hoşgörü kılıç yarası alıyor ve parçalanıyor aynı dinden aynı milletten olduğumuzu unutuyoruz.

Açık - Kapalı, Çağdağ - Yobaz, Laikçi - Dinci, Cumhuriyetçi - teokratik olarak ayrışıyoruz. Bir bez parçası bölüp parçalıyor bizi..

Bu ülkede imamhatip kız liseleri var, Ne işe yararlar ? Kızların imam yetiştirmek için açılmış meslek lisesinde ne işleri var ? Bir sorun kendinize..

Bu liselere giden kızların başlarının kapatılmasına izin veriyor devlet. Yani devlet 13- 14 yaşlarındaki bir kızın başlarını kendi eliyle kapatıyor bu ülkede ve o kızlardan başlarını 17 yaşından sonrada açmasını istiyor.. : )

: ) Nefesinizi yormayın.. Boğayız biz. düşünemeyiz neden böle, nedir o bez ve nie tahrik eder bizi bilemeyiz..

İnsan olmanın yegane farklılığı olan akılı kullanamadığımız sürece bir tarafı seçer diğer tarafla uğraşır dururuz.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry