İçerik değiştir

- - - - -

Zehirlendim Sandı Çatalı Yuttu.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 24.10.2008 - 17:52

Edirne'de 18 yaşındaki genç 20 cm uzunluğundaki çatalı yuttu. Balık yedikten sonra midesi bulanan genç zehirlendiğini düşünerek önce parmaklarıyla kendisini istifra ettirmek istedi başarılı olamayınca çatalı denedi. Çatalla kendisini istifra ettirmek isteyen genç bir anda çatalı yuttu. 15 saat boyunca midesinde 20 cm lik çatalla dolaşan gencin midesindeki çatal cerrahi operasyonla alındı. Gencin çekilen röntgen filmlerinde de yuttuğu çatal net bir şekilde görülebiliyor.

Midesi bulanan ve kusmak için ağzına çatal sokan 17 yaşındaki Emre Akmadık, ihmalinin bedelini mide ameliyatı ile ödedi. Önceki gün akşam saatlerinde yemekte balık ve peynir yedikten sonra midesi bulanan ve kusmak için uğraş veren Emre Almadık, kusmayı başaramayınca ağzına çatal soktu. Bir anlık ve yutkunma ile çatalı boğazına kaçıran Akmadık, ikinci yutkunma ile çatalının midesine indiğini hissetti. Hemen hastaneye kaldırılan ve filmleri çekilen Akmadık, midesinde yan yatmış şekilde 20 cm uzunluğunda çatal görüldü.

Başarılı bir ameliyat ile 20 cm. uzunluğundaki çatalı mideden çıkaran Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. İrfan Çoşkun, "Hasta geldiği zaman kendisini kusturmaya çalışırken çatal yuttuğunu söyledi. Önce eliyle kendisini kusturmaya çalıştığını, başarılı olamayınca çatalla kendisini kusturmaya çalışmış. Akşam yemeğinde balık ve peynir yedikten sonra mide bulantısı hissetmiş zehirlendiğini düşünerek bu yola başvurmuş. Çatal sap kısmı ile kusmak için kullanıldığı için öğürme esnasında kolaylıkla midesine inmiş.

Eğer ağız kısmını kullansaydı yemek borusunda hasar olabilirdi. Biz bu çatalı mideden çıkarmak için ameliyat yaptık. Göbek üstünden küçük bir kesi yaparak çatalı çıkardık ve mideyi kapattık. Hastayı 48 saat gözetim altında tuttuktan sonra taburcu ettik. Eğer çatalı girdiği gibi tekrar yemek borusundan çıkarmaya çalışsaydık, çok ciddi yemek borusu yırtılmaları olabilirdi. Bu nedenle 15-20 gün ağızdan gıda alamayacaktı. Ameliyattan sonra hastamızın babası çatalı geri istedi, ne yapacağını sorduğumuzda espiri ile takım bozulmasın diye çatalı geri istedi" dedi.

20 santimetrelik çatalı yutan Emre Akmadık ise "Geçen gün arkadaşlarla yemeğe gittik,yemekte balık ve peynir yedik. Bir iki saat sonra mide bulantısı başladı. Zehirlendiğimi düşünerek önce parmağımla kusmak istedim başarılı olamayınca çatal kullandım. Hastaneye gidip midemi yıkatmaktansa çatalla kusmayı denerken gırtlağıma gelince yutkunduğumda çatal gırtlağıma kaçtı. Çatal ağızda da ıslanınca kaydı gitti. O an heyecan yapmadım, çatal ıslanıp kayganlaşınca bir anda yuttum. Çatal midemde yaklaşık 15 saat kadar durdu. Daha sonra Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine giderek ameliyatla çatalı aldırdık" şeklinde konuştu

iha

video

#2 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 25.10.2008 - 16:16

haberi okurken benim midem gelmeye başladı ha. parmak salmak kaşık salmak çatal salmak bu ne yaa.

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#3 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 25.10.2008 - 21:45

Allahtan yakınlarda çatal varmış ya bıçak falan olsaydı
Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana

#4 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 27.10.2008 - 10:40

toplu iğne, madeni para, pil, çatal iğne, bulaşık makinası tableti yutanını gördüm de bu ilk olduu
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#5 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 27.10.2008 - 14:00

ben o arkadaşı canı gönülden tebrik ediorum valla kabiliyet istr 20 cmlik çatal yutmak öle uzaktan konuşmak kolay siz yutabilirmisiniz ::
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum