İçerik değiştir

El Öpmek Sizi Köleliğe Götürür

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 20.09.2008 - 09:36

‘’El öpmek sizi köleliğe götürür” diyen Başbakan Erdoğan, kendi kişisel web sitesine, bir vatandaşa el öptürürken fotoğrafını koydu.
Gönderilen Resim
Gönderilen Resim

‘’El öpmek sizi köleliğe götürür” diyen Başbakan Erdoğan, kendi kişisel web sitesine, bir vatandaşa el öptürürken fotoğrafını koydu. Erdoğan, mezun olduğu Marmara Üniversitesi’nin akademik yıl açılış töreninde yaptığı konuşmada el öpmeyi sevmediğini vurgulamış ve ‘’Sadece üç kişinin elini öpün: Babanızın, annenizin ve hocanızın. Bunun dışında asla. O sizi köleliğe doğru iter” demişti.

Ancak, Başbakan kişisel internet sitelerine konulan fotoğrafta, öğrencilere verdiği bu öğüdü kendisi yerine getirmedi. Fotoğrafta, Erdoğan elini vatandaşa uzatıyor ve öptürüyor.

Erdoğan’ın daha öncede bazı açıklamalaruı ile çelişkiye düşmüştü. ‘’Tanımam’’ dediği Deniz Feneri hükümlüsü Mehmet Gürhan ile yanyana fotoğrafı ortaya çıktı. Başbakan, TÜPRAŞ ihalesini alan Sami Ofer’le de hiç görüşmediğini söyledi. Ancak aynı günün akşamında Ofer ile Davos’ta bir kez görüştüğünü belirtti. Belgeler ise Başbakan’ın Ofer Grubu ile dört kez görüştüğünü gösterdi.

Başbakan, siyasilerin mal varlığı tartışmalarının gündemde olduğu ve CHP’nin mal varlığını açıklaması talepleri üzerine önce “Açıklayacağım” dedi. Ancak, daha sonra tartışmaları suni gündem olarak değerlendirdi. Alt kimlik-üst kimlik tartışmalarında Türkiye’nin Yugoslavya’dan farkını anlatırken “Din üst kimliktir” dedi. Sonraki günlerde “Din, Türkiye’de bir çimentodur. Nutuk’ta Atatürk’ün de dinin birleştirici bir çimento olduğunu söylediğini göreceksiniz” diyerek ifadelerin yanlış yansıtıldığını iddia etti.

İZMİR VE ULEMA
2004 Davos toplantısının ardından da, Alman Welt am Sonntag gazetesinde Erdoğan’a atfen “Üniversitelerde türban yasağının kaldırılması için çalıştıkları” açıklaması yer aldı. Erdoğan önce “O gazeteciyi hatırlamıyorum, öyle bir demeç vermedim, yalan” dedi. Gazete, dönemin Başbakanlık Danışmanı Cüneyt Zapsu’yu tanık gösterince olayın yanlış anlama olduğu belirtildi.

Erdoğan, İzmir’deki bir programında “İzmir için zaman zaman kullanılan bazı ifadeler vardır ya, bunların olmadığı görülecektir. Çünkü, İzmir’in aslı bu değildir. İnşallah bu yakıştırmaları ilk seçimde silip atacaktır” dedi. Bu sözleriyle “gavur İzmir” iması yaptığı iddia edilince Başbakan, “İzmir için kullanılan solun kalesi gibi siyasi nitelendirmeleri kastettim” dedi. AİHM’in türban kararının ardından “Bu konuda söz hakkı AİHM’in değil, din ulemasınındır” dedi. Ulema tartışması başlayınca kelimenin “alim-Din bilgini” anlamına geldiğini söyledi ve “Tartışmayı gündemde tutmak isteyenlerin niyeti üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek” dedi.

Elini öpeceğin kişiden bir çıkarın varsa köle olmaya mahkumsun. Bu köleleri yaratanlarda siyasetçilerin kendileri.

Kaynak

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#2 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 20.09.2008 - 11:56

Başbakanın haberi olmadan konmuştur o resim.
Gavur İzmir lafı da doğru yani , ben doğdum doğalı burası için denir o laf.

Değişiklikler Kaydedildi...

#3 HAYAL@

HAYAL@

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 360 Mesaj
  • İlgi Alanları:o kadar çok ki hangisini sölüm

Gönderim zamanı 22.09.2008 - 12:49

başbakanın el öpmeden kastının ben o olduğunu sanmıyorum
ama malum türkçe lastik gibi nereye çekeresen oraya gider

ne yani sen şimdi Erdoğanın dedesinin elini öpmek istemediğini mi anladın bu cümleden???

adam arayanlar adam olsalardı

dünya adamdan geçilmezdi

#4 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2008 - 13:05

Dedesine sorun, bana ne onun dedesinden.

Biz atamızdan büyüklerimizin eli öpülür diye öğrendik. :grin2:

Hatta atamızın bir lafı vardı '' El öpmekle yüz aşınmaz diye! ''

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#5 ziranbula

ziranbula

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.328 Mesaj
  • İlgi Alanları:türkçe ve trabzonspor.. haa bide hamsi..

Gönderim zamanı 23.09.2008 - 12:57

El öpmek sizi köleliğe götürür” diyen Başbakan Erdoğan

Doğru demiş muhterem.. Fakat demek istediğini yanlış anlıyorsunuz .. Kendi Amerika'nın elini öptü ve nası köle olduk.. Demek istediği bu.. hakkı da var.

.

Türkçe öğretenleri korumak Türkçe'yi de korumaktır.

_www.turkcehareketi.com