İçerik değiştir

- - - - -

Mustafa

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 44 yanıt verildi

#1 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 11.09.2008 - 18:59

Gönderilen Resim
Can Dündar Mustafa ile seyirciyi, özellikle de yeni nesli Atatürk’ü yeniden keşfe davet ediyor...

NTV-Ko’medya ortaklığı ve Turkcell’in katkılarıyla Mustafa, 70. ölüm yıldönümünde Atatürk’ü seyirciye yeniden tanıştıracak olan çalışma. Filmin müziklerini, Atatürk gibi Balkanlardan yetişmiş uluslararası bir müzisyen olan Goran Bregoviç besteledi. 15 yıldır Atatürk belgeselleri yapan, “Sarı Zeybek”le seyirciyi Ata’nın en insani yüzüyle tanıştıran Can Dündar ve ekibi şimdi onun bütün hayatını sinema diliyle anlatıyor.

Mustafa, seyirciyi, özellikle de yeni nesli Atatürk’ü yeniden keşfe davet ediyor. Film için Cumhurbaşkanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı arşivleri başta olmak üzere, yerli ve yabancı pek çok arşiv özel izinle açıldı. Atatürk’ün daha önce görülmemiş fotoğraflarına, hatıralarını yazdığı not defterlerine, yakınlarına yolladığı çok özel mektuplarına, günlüğüne, el yazmalarına ulaşıldı.
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#2 gul_sah

gul_sah

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.281 Mesaj

Gönderim zamanı 16.09.2008 - 10:39

sabırsızlıkla beklediğim bir film

www.mustafa.com.tr
İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler
ne yaptığınızı da unutabilirler
Ama ne hissettirdiğinizi asla unutmazlar.

#3 haris_

haris_

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Onaylanacaklar
  • Pip
  • 33 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 15:55

Ulu Önderimiz Atatürk’ün hayatının anlatıldığı Mustafa filmine sponsor olan ama sonra bunu müşterilerinin bi kısmını karşısına almamak gibi bi açıklamayla çeken Turkcell ile ilgili bugün Vatan gazetesinde çıkan yazıyı bilginize sunuyorum arkadaşlar. Hep birlikte tepkimizi verelim şahsen ben turkcell hattımla konuşmayacağım artık. Hazır numara taşımanın da başladığı bu günlerde sanırım Atatürk’e bu şekilde bakan bi şirketi hepimizin bilmesi gerekir diye düşünüyorum *zong :mad1:

http://haber.gazetev...s...d=4&wid=139

#4 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 18:57

gavurcell olmuş bunlar artık

kimden neyden çekinmişler, ileride ülkeyi de satar bunlar belli kesimler için !

#5 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 20:11

Atatürk'ün gölgesinde yaşayan asalaklar sürüsü....

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#6 GwiNdOR

GwiNdOR

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 924 Mesaj

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 21:42

Arkadaşlar bu yorumları filmi izledikten sonramı yazdınız izlemedenmi yazdınız, şahsen ben izlemedim. Türkcell gibi bir dev Atatürk'ün hayatını anlatan Mustafa isimli filmin belki Atatürk'ün hayatını tam olarak yansıtmadığını düşünerek çekmiş olabilirmi sponsorluğunu, sadece tahmin, unutmadan Türkcell kalitesinden vazgeçmek... hımm epeyce düşünmem gerekiyor

#7 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 28.10.2008 - 21:51

çok manidar..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#8 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 11:25

Atatürk'ün manevi kızı ülkü adatepe de filme tepki göstermiş biraz.
Hele bi izleyelim bakalım.Belki de filmin reklamını yapıyorlardır bu şekilde.

Bu mesaj AnTiQa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.10.2008 - 11:26

#9 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 12:44

Arkadaşlar bu yorumları filmi izledikten sonramı yazdınız izlemedenmi yazdınız, şahsen ben izlemedim. Türkcell gibi bir dev Atatürk'ün hayatını anlatan Mustafa isimli filmin belki Atatürk'ün hayatını tam olarak yansıtmadığını düşünerek çekmiş olabilirmi sponsorluğunu, sadece tahmin, unutmadan Türkcell kalitesinden vazgeçmek... hımm epeyce düşünmem gerekiyor

Bu yorumu beğendim.

Vatan Gazetesi kimin elinde? Doğan Grubu..
Turkcell kimin elinde? Karamehmet..
Show TV kimin? Karamehmet..

Ben bu habere sırf bu yüzden inanmayacağım gibi, sizin de inanabileceğiniz ve bu tür haberlere prim vereceğinize inanmak istemiyorum..
1. Türkiye'nin en büyük şirketi Turkcell. Sponsorluk anlaşmasını bu sebeple kabul etmediğine inanmak güç.
2. Bu sebeple kabul etmese bile, işte bu gibi abuk haberlere mahal vermemek için, bu tür bir açıklama yapabileceğine inanmıyorum.

İlk çıktığı zamanlarda, Ercan Arıklı yönetimindeki Vatan Gazetesi'ni zevkle okurdum. Arıklı'nın vefatından sonra Doğan Grubu'na geçtiği ve çok sayıda yanlı haber yaptığı için okumaktan zevk almıyorum..

Doğuş Grubu bir gazete çıkarsa da alsam :mad1:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#10 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 15:40

izlemeden yazdık haklısın. belki de önyargılı bir yorum yaptık gazetenin haberi yüzünden..

izleyelim sonra gerekirse daha güzel yorumlar yaparız :icecream:

#11 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2008 - 21:46

Ben izledim de acayip bi film olmuş. Beğenen de var bu ne ya diyen de.
Özel hayatını çok irdelemişler. Beğenmeyenler bu yüzden beğenmiyor zaten.Turkcell de bu yüzden terddüte düşmüş galiba.
Şahsen ben beğendim güzel olmuş.

Bu mesaj AnTiQa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.10.2008 - 21:51

#12 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2008 - 00:05

Turkcell'in açıklaması şöyle;

“Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, dünya tarihinin en önemli liderlerinden Ulu Önder Atatürk'ü, hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtacak projeler bizi heyecanlandırdığından, 'Mustafa' filminin sponsorluk önerisini değerlendirdik.

Çalışmalarına saygı duyduğumuz proje yapımcısıyla yaptığımız ön görüşmelerde, filmin beklentimiz yönünde Atatürk'ün liderliğini, dehasını ve kahramanlığını dünyaya tanıtmaktan çok, Atatürk'ün özel hayatına odaklanan bir film olduğunu görünce projede yer almayı tercih etmedik.”

Değişiklikler Kaydedildi...

#13 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 30.10.2008 - 00:10

Doğan'ın Turkcell'e Mustafa şantajı

Turkcell, 'Mustafa' filmine sponsor olmamalarıyla ilgili bazı basın-yayın organlarında çıkan iddialara cevap verdi. Turkcell neden sponsor olmadı?
Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, ''bazı yayın organlarında, 'Mustafa' filmine sponsor olmamalarıyla ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını'' bildirdi.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, dünya tarihinin en önemli liderlerinden Ulu Önder Atatürk'ü, hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtacak projeler bizi heyecanlandırdığından, 'Mustafa' filminin sponsorluk önerisini değerlendirdik.

Çalışmalarına saygı duyduğumuz proje yapımcısıyla yaptığımız ön görüşmelerde, filmin beklentimiz yönünde Atatürk'ün liderliğini, dehasını ve kahramanlığını dünyaya tanıtmaktan çok, Atatürk'ün özel hayatına odaklanan bir film olduğunu görünce projede yer almayı tercih etmedik.''

Açıklamada, ''Gelecekte de Ulu Önder Atatürk'ü dünyaya tanıtacak ve tarihin en önemli liderlerinden birisi olduğunu vurgulayacak projeleri desteklemekten gurur duyacağız'' ifadelerine yer verildi.

AA

-----------------------------------------------------------------------------

Gaza gelmemek lazım... Dün pamuk Bankı iç edenler bugün Türkiyenin devinemi göz dikti diye düşünmeden edemiyorum...

Hayırlısı olsun...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#14 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2008 - 10:18

Bu aydın doğandan korkulur abi.
Harbi korkulur.

#15 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2008 - 12:42

Dündar'dan 'kürtlere Özerklik' Operasyonu

Yapılan psikolojik operasyondur. Filmde gizlenerek verilen ince mesajlarda, Atatürk’ün kendi sözleri ile güya Kürtlere özerklik verilmesi fikrinde olduğu ortaya konuyor, kendi heykellerini diktiren diktatör olduğu imajı pompalanıyor, içki düşkünü ayyaş portresi çiziliyor.

Belgeselin adı da aşırma!
Can Dündar, “Benim aklıma geldi” diyor ama “Mustafa” adı ilk kez 1944’te Atatürk’ün romanını yazan Rakım Çalapala’nın 25 baskı yapan ve günümüze kadar binlerce satan kitabında kullanıldı...

“Mustafa” filmi Kürtlere özerklik adına operasyondur!
Hayır ben komplo teorisi bilmem, hamaseti de sevmem.
Dolayısıyla yazacaklarım bu çerçevede değildir.
Tarih: 29 Ekim 2008, yani Cumhuriyet’imizin 85. kuruluş yıldönümü.
Tam bu tarihe ilginç bir olay denk getiriliyor.
Can Dündar’ın hazırladığı Atatürk’ü anlatan “Mustafa” filmi büyük gürültülerle vizyona sokuluyor.
Önce Can Dündar’ın kimliğini hatırlatalım.
Babası MİT görevlisi, kendisinin ne olduğu ise meçhul.
Dündar bir gün devrimcidir, öbür gün AB taraftarı. Bir gün İslamcıları ve PKK’yı bile kucaklayan sözde özgürlükçüdür, öbür gün Kemalist. Bir gün masa başı belgesellerini finanse eden şirketlerin sözcüsüdür, ertesi gün özel girişim düşmanı. Bir gün ÖDP’lidir, ertesi gün Ecevitçi, yani kısacası ne olduğu belli olmayan bir meçhul adamdır.
Boğuk sesli romantik Che Guavera pozlarındadır ama köşeli, yani tarif edilebilir değildir. Çizgisi ve tutarlılığı yoktur. İlişkileri ise kafa karıştırmaktadır.
Haksızlık mı ediyorum...
Son teşebbüsü “Mustafa” filmini sorgulayalım.
Dündar bu belgesel filmde güya insan Mustafa Kemal’i anlatıyor, ama gerçek bu değil.
İnsani boyut sadece kamuflaj, yani kılıftır.
Gerçekte yapılan psikolojik bir operasyondur.
Önce filmde gizlenerek verilen ince mesajlara bakalım:

1) Atatürk’ün kendi sözleriyle güya Kürtlere özerklik verilmesi fikrinde olduğu ortaya konuyor.

2) Atatürk’ün, cahillerin seviyesine inmem diyerek halkı güya aşağıladığı mesajını veriyor.

3) Kendi heykellerini diktiren bir diktatör olduğu imajı bilinçaltına pompalanıyor.

4) Atatürk için günde bir büyük rakı ve üç paket sigara içiyordu denilerek dolaylı olarak adeta içki düşkünü ayyaş portresi çiziliyor.

5) Atatürk için çevresinde kimse kalmamıştı ve yalnız öldü denilerek kişiliğiyle ilgili şüpheler uyandırılmaya çalışılıyor.

6) Atatürk’ün manevi oğlu için gerçek oğluydu havası verilerek gayrimeşru ilişkileri ve de çocuğu olduğu imaları yapılıyor.

Sorarım size böylesine uçuk mesajların ustalıkla yerleştirildiği filmin Cumhuriyet’in kuruluş gününde farklı bir ambalajla vizyona konması operasyon değil de nedir?
Hayır hayır, ben Atatürk için Peygamber misali günahsızdır diyenlerden değilim. Atatürk de insandır, eksiği, zaafları elbette olmuştur. Söylemek istediğim bulunduğumuz bu konjonktürde böylesine kafa karıştırıcı mesajların neden verildiğidir.
Yooook hiç kimse bu durumu bana tesadüf diye izah edemez!
Bir tarafta dış dinamiklerin arkasında olduğunu bizatihi MİT yöneticilerinin söylediği Ergenekon operasyonu, diğer tarafta yaşanan Kürt kalkışması ve özerklik talepleri ve tam bu süreçte Atatürk’ün Kürtlere güya muhtariyet istediğini anlatan filmin gösterime sokulması.
Anlayamadığım, Genelkurmay’ın bu filme niçin destek verdiğidir?
Tamam desteği veren mevcut Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ değil Yaşar Büyükanıttır da bu neyin nesidir?
Filmi beğendiğini açıklayan Yaşar Paşa da yoksa Kürtlere muhtariyet mi istiyor?
Düşünüyorum da biz ve bizim gibi düşünenler herhalde kraldan çok kralcıyız.
Baksanıza Atatürk’un ordusu ya da onun bazı komutanları böyle bir tavrı takınıyorsa bize ne oluyor ya da biz niye çırpınıyoruz ki!
Hem bu ordunun eski Deniz Kuvvetleri Komutanı’nın oğlu değil midir Çanakkale’deki şanlı zaferimizi Anzak destanına çeviren!
Yok yok, tablo bu olsa da ben duramam, yine de itirazımı sürdüreceğim.
Bak Yaşar Büyükanıt, bak Özden Örnek, bak Can Dündar; Mustafa Kemal, vatan yapılan bu coğrafyada birlikte yaşama adına, bölünmezlik adına semboldür. Adı üstündeki titizliğimiz onun içindir. Semboller paspas yapılırsa bütünlük de kaybedilir. Mustafa Kemal’i maske takıp aşındırmak ve aşağılamak, bu milleti aşağılamakla eşanlamlıdır...

KAYNAK

#16 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2008 - 13:19

İlginç bir açıklama.
Ben bekliyodum zaten böyle tepkiler.
Daha nasıl tepki göstercekler bakalım. *bira

#17 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2008 - 09:51

Turkcell'in açıklaması şöyle;

“Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, dünya tarihinin en önemli liderlerinden Ulu Önder Atatürk'ü, hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtacak projeler bizi heyecanlandırdığından, 'Mustafa' filminin sponsorluk önerisini değerlendirdik.

Çalışmalarına saygı duyduğumuz proje yapımcısıyla yaptığımız ön görüşmelerde, filmin beklentimiz yönünde Atatürk'ün liderliğini, dehasını ve kahramanlığını dünyaya tanıtmaktan çok, Atatürk'ün özel hayatına odaklanan bir film olduğunu görünce projede yer almayı tercih etmedik.”

Gerçekten bu açıklaması doğruysa Türkcell'e bir özür borcumuz var!
İzleyip, izlememekte de kararsızım film hakkında yapılan yorumlardan dolayı. Yakın çevremde ki birçok öğretmende öğrencilerini bu belgesel niteliğindeki filme götürmeyeceğini söylüyor. Bekleyip göreceğiz!

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#18 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2008 - 09:58

o zaman Turkcell gavurcell değil lafımı geri alıyorum :D

gerçi ara sıra gavurlukları tutuyor başka mevzularda.. ama onda da yola gelecekler.. faturasız hatları faturalı yapıyorlar, faturalıları kontör e çevirmiyorlar. güzel bir mail attım.. hemen döndüler.. bir güzel de telefonda anlattım. dedi hizmet kalitesi için bunlar kayıt ediliyor efendim. tüm düşünceleriniz bizler için değerlidir ve değerlendirilecektir dedi.. vay be dedim ben neymişim.. faturalı hatları , kontörlü yaparlarsa bilin ki sayemde :P

neyse konu dağılmasın :P

#19 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2008 - 10:09

güzel bir mail attım.. hemen döndüler.. bir güzel de telefonda anlattım. dedi hizmet kalitesi için bunlar kayıt ediliyor efendim. tüm düşünceleriniz bizler için değerlidir ve değerlendirilecektir dedi..

Vatandaş sana minnettar , teşekkür ederiz.... :D ben ısmarlıyorum.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#20 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2008 - 10:11

ooo beleş bira,, Mersi :D