İçerik değiştir

- - - - -

neden böle oluyoR?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 9 yanıt verildi

#1 river21

river21

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 33 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2005 - 00:44

bilgisayarımın kasası açılıyo monitöre de elektrik gelio ama bi türlü makinem açılmıyo. 2 kez denedim açılmadı 3.cüde tamam. ama neden böle oluyoR?

#2 BarthsimsoN

BarthsimsoN

Torpilsiz

• Üyeler
  • 181 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2005 - 01:41

ekran kartını kontrol et
slot tam oturmuşmu
Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir.

#3 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2005 - 01:55

Fan olabilir diorm, bi arkadaşımın bilgisayarı da böyle oluyodu fanı değiştirdik cillop modda takılıyor. He ekrankartında problem neyin varsa zaten bip bip bip gibi garip sesler çıkartır makinen (sanırım öle sesler çıkartmıo di mi)
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#4 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1.108 Mesaj
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Gönderim zamanı 09.11.2005 - 01:58

O esnada anakartın hoperlerinin deli gibi bağırması lazım aslında tabi hoperler bozuksa ses gelmez ki genelde bozuk oluyolar yani ekran kartı tam oturmamış olsa öle deli gibi bağırınırdı :P sanırım.

Bence kulladığın 250 wattlık güç kaynagı yeni eklediğin parçalara yetersiz geliyor, yeni bir güç kaynagı diyorum (tabi güç kaynagının fan girişleride tıkanmış ve kasa içerisine gereksiz derecede ısı yayıyoda olabilr) açıkcası hemen hemen aynı sorunlar yüzünde 1 ay önce güç kaynagımı yaktım. Yada kasanın içi çooook sıcak, ama bu yardım edebilme hevesleri çok nostradamus vari oldu bilemiyorum.

iş bu yukardaki yazıdan alıması gereken ders ise yetersiz bilgi vermişsin biraz daha ayrıntılı bilgi verirsen Nostradamusun Türkiye şubeleri sorunana daha iyi çözüm yolları bulabilir ki iş bu gerekli olan bilgiler:

-işlemci hızı
-ram miktarı
-ekran kartı markası ve işlemci hızı
-anakart markası
-sistemdeki gider çakışma yaratilecek kartlar (ses, lan, tv, modem vs...)
-işletim sistemi
-fan sistemleri
-güç kayanağı markası ve destekleğini öen sürdüğü watt değeri
-ve daha ayrıntılı bir yazı.

Ör: Win xp, 512 ddr, 2400amd, Asus AV7X-X, 128 mb 4mx440, 40gb 20gb 2 hd, cd rom, dvd rom, 2 kasa içi fan, upgraded (temiz) işlemci fanı
Yukardıdaki sisteminde ...... dan kaynaklanan ...... sorununa yardımlarınızı bekliyorum.

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#5 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2005 - 10:10

klavyenin üzerinde bişey olmamasına dikkat et.. pasue tuşu üzerinde kalmış olan bi defter çok can sıkabilir.. ben 2,5 saat boyunca problemi aramıştım.. ulen kasaya güç geliyo ama nie açılmıyo lan bu bilgisayar diyerek.. pause tuşunun üzerinde defter kalmış ! :bagnhead:
Gönderilen Resim

#6 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 09.11.2005 - 12:12

Cevap yazan dört arkadaştan Elric dışındakiler Betim'e CV'lerini bi fakslayıversinler..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#7 river21

river21

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 33 Mesaj

Gönderim zamanı 10.11.2005 - 00:32

ekran kartımı takıp çıkardım şimdi bilgisyarım açılıyo ama biraz çalıştıktan sonra kilitlenio. anakartım asus p4pe-x, işlemci p4 2,4ghz,
512mb ddr ,ekrn karım aopen 128mb fx5200, güç kaynağı everest300watt ,avermediatv kart var, bide adsl modem, işltm sist :=xp
umarım yeterli olur daha önce de sölemiştim ama. arasıra sistem saatim eskiye dönüyor bunlarla bir ilgisi varmıdır?

#8 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 10.11.2005 - 00:49

sistem saati sorunu bios pilinden olabilir, bi de bios upgrade i diye bişi war ki hiç denemedim onu şettirebilirsin.

Kilitlenmeye gelince hdd olabilir, salak xp den olabilir sonracııma, anakartta problem olabilir (o zmn açılmaz lan ne saçmalıorm) fandan da olabilir :)
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#9 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 10.11.2005 - 00:53

neden böle oluyor -> olur öyle
Gönderilen Resim

#10 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..