İçerik değiştir

- - - - -

Pc Kendi Kendine Reset Atıyor

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 24 yanıt verildi

#1 chequley

chequley

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 3 Mesaj

Gönderim zamanı 25.08.2008 - 10:09

Mesela Bir Winamp Açacağım Kendi Kendine Res Atıyor Res Sonucu PC Açıldığında Sistem Büyük Bir Hatadan Kurtarıldı Yazıyor..
Yada Ses Driveri Tanıtacam Trident_4dWave_dx_nx Adlı Dosya'da PC Kendi Kendine Res Atıyor.. Nedir Bu Sorun'un Sebebi? Nasıl Düzeltebilirim..

#2 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 25.08.2008 - 10:47

Ses kartı sürücünüz uyumlu olmadığı içindir büyük ihtimalle.
Bilgisayarınızı güvenli modda çalıştırıp en son yüklediğiniz sürücüleri Aygıt Yöneticisi'nden kaldırın..

Eğer yeniden başlattığınızda yine bilgisayarınız resetleniyorsa,
yine güvenli moddayken C:\Windows\inf klasöründeki Wdma_trd.inf dosyasını ve C:\Windows\system32\drivers klasöründeki tridwave.sys dosyasını kaldırın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda ses kartınızın 'doğru' sürücülerini tekrar yükleyin..

Bu arada bilgisayarın mavi ekran hatalarında otomatik olarak yeniden başlamaması için şunları yapın:

Bilgisayarım'a sağa tıklatıp Özellikler'e girin.
Gelişmiş sekmesinde Başlangıç ve Kurtarma bölümünün altındaki Ayarlar'a tıklatın.
Sistem Hatası bölümünün altındaki Otomatik olarak yeniden başlat seçeneğini işaretsiz bırakın.

Bu sayede mavi ekran hatalarını görür ve buna göre sorunları daha kolay çözebilirsiniz.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#3 chequley

chequley

• Yeni Üyeler
  • 3 Mesaj

Gönderim zamanı 25.08.2008 - 13:38

Peki Herhangi Bir Oyun Açtıgında Res Atıyorsa Ne Yapacagım?

#4 webhosting

webhosting

• Yeni Üyeler
  • 2 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2008 - 12:52

Res atması büyük olasılıkla Ramlerden de kaynaklanıyor olabilir. Ramlerinizin kümelerinin dağılmamış olması ve kaliteli bir marka olması her zaman için bu tip sorunları engeller. RamTest programıyla Ramlerinizi test edebilirsiniz. Eğer Ramler normal çıkarsa donanım-sürücü sorunlarına bakmanız lazım

#5 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2008 - 13:15

ya benim bilgisayarım en olmadık yerde kapanıo kendi kendine
belli bi program acılınca falan diil
bide bakıorum küttt gidioruz
:mad1:
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#6 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 19.11.2008 - 13:49

Rabbit olm naptın yine bilgisayara.. benim bilgisayarda öyle küt diye gidiyordu.. değiştirmediğim parçası kalmamıştı ..

sonra bir gün işlemci fanını değiştirdim... ana hiç bi sorun kalmadı... olan bizim değiştirdiğimiz parçalara oldu..

zalak kafam alsana önceden işlemci fanını.. taksana sonra baksana dimi ama aaaaaaa :mad1:

#7 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2008 - 13:57

o zaman bi domates corbası içeriz dimi ediscim :mad1:

#8 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2008 - 13:58

tabi ki canım anne eli değmiş gibi :mad1:

#9 GwiNdOR

GwiNdOR

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 924 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2008 - 16:04

Bilgisayarın kendi kendini resetlemesini bir sebebe bağlamak çok zor, binlerce sebepten dolayı olabiliyordur,
Bilgisayarın kendi kendini resetlemesine bir nedende benden, eğer işlemci gereğinden fazla ısınırsa reset atar,
Edy's senin fanlar olmadığından işlemci soğumamış ve ısınınca kenini kapatıyor

#10 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2008 - 16:22

evet pc nin kendini kapatması için bir sürü sebep var.. bu yüzden bulana kadar tüm pc nin parçalarını komple değiştirdim neredeyse.. ama ilk bakacağım şeye en son bakmamdan kaynaklanan bir şey.. tabi pc yi tamire götürsek kim bilir ne sorunlar çıkarırdı bana Allah bilir :D

benim pc mavi ekran hataları veriyordu.. sonra kapanıyordu hiç açılmıyordu falan filan.. aslında ben fanı bile değiştirmeme gerek yoktu diye düşünüyorum. bu işlemci fanlarının altına termal macun sürülüyor.. o macunun etkisini kaybettiğini düşünüyorum. macun sürsem yine düzelebilirdi ama ben sıfır bir fan aldım.. eski fana göre takılması çok basit bişi .. iyi ki de değiştirmişim... eski fanı sökene kadar anam ağlıyordu.. şimdi iyiyiz :P

mavi ekran hatası kadar ve pc nin kendini kapatması kadar uyuz bişi yok.. ve sorun başka bir şeyken bilgisayar tamircisi arkadaşlar yok virüs var yok şu parça arızalı yok bilmem ne deyip müşteriyi yolma çalışmaları da ayrı bir dert :) çok şükür ben kendi derdimi kendim çözdüm.. darısı diğer arkadaşların başına :)

#11 GwiNdOR

GwiNdOR

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 924 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2008 - 16:43

O termal macun olayı çok önemli, bizim arkadışın pc oyun oynarken sürekli kitleniyordu, macunu azalmış, pc ye kuvvet macununu pardon termal macunu sürdükten sonra canavar kesildi haha,

#12 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2008 - 19:54

Yüklenen bir programdan da olabilir.çakışma olayıyla da b.sayar reset atar.Benim de b.sayar açılınca bi müddet sonra reset attı.bikaç denemeden sonra bu süre azalarak reset devam etti.yani artık nerdeyse açılmıyordu.baktım fan da sağlam.parçalar da yerinden oynamamış.sürenin de giderek azalması ısınma problemi olduğuna işaret etti ama ne çare,ne güvenli kipte ne en son çalışan ayarlarda açılmadı ki son yüklenen programları kaldırayım.ben de aldım kasayı direk balkona.kıştı zaten.prizi de uzattım.5 dakika sonra anakart buzgibim oldu.sonra açıldı pc.aceleyle son yüklediğim bi kaç program vardı,onları kaldırdım.sonra bişeyi kalmadı içeriye aldım iyileşti b.sayar.sadece biraz üşüdü,bi de ilginç bi anımız oldu :D

#13 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2009 - 19:52

benim pc yine başladı kendi kendine kapanıyo
kasadan dehşet bir ses cıkıyor gürül gürül sanki erdemir maden işletmeleri burası *gla
napıcam ben servise gitme zamanımız geldimi acaba
birde bu seslerin kapanmaların oyunlarla alakası varmıdır
abim hazır yokken oyunları sileyim mi *zong

#14 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2009 - 21:35

sesler fandan geliyordur.. değiştirilse büyük ihtimal ses gider..

#15 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2009 - 12:56

Benim bilgisayarda kapanıyor kendiliğinden bi kaç gündür. Fanı temizlediydim bilgisayar bunu kaldıramadı galiba :) Şu anda fan çalışmıyor galiba hiç ses gelmiyor. Nedir bunun çözümü, fan değişir mi masrafı ne olur falan filan işte :thumbsup:

#16 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2009 - 14:58

Hangi fan işlemcinin üzerindeki ekran kartındaki mi kasada arka kısımda ki mi? Hepsi değişiyor çok pahalı değil sanırım 5-10 civarıdır.Yalnız değiştireceksen numarası şusu busunu not al.Hatta sök götür :thumbsup: veya bi teknik serviste hallettir...

ortalarında yuvarlak bi kapak var 50 kuruş büyüklüğünde onu kaldırdığında yağ damlatılacak bir bölüm var önce öyle bir dene istersen.

Yalnız sonra her şeyi mahvettim diye bana gelme ben sana öncelikle doktora git dedim üstte söledim :)
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#17 fishout

fishout

• Üyeler
  • 27 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2009 - 00:11

bence pc ye format at bendede aynı sorun olmuştu formatdan sora düzeldi...

#18 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2009 - 00:20

Fanı ilk seferde iyi temizleyememişim, tekrar temizledim bu sefer epey bi toz çıktı, ondan sonra düzelti pc. Artık sorunsuz : )

#19 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 23.11.2009 - 00:21

Son zamanlarda benim de pc. kendi kendine kapanıp duruyordu...Kasanın düğmesi bile çalışmıyordu ki reset yapıyım..Fişini çekip tekrar açıyordum..Bir kere sistem geri yükleme yaptım ondan beri olmadı şimdilik..
BİZ ÜÇ KİŞİ YAŞIYORUZ..BEN,KENDİM VE ŞAHSIM..

#20 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 23.11.2009 - 00:58

bence pc ye format at bendede aynı sorun olmuştu formatdan sora düzeldi...

Bu yoruma kocaman bir OHA diyorum..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif