İçerik değiştir

- - - - -

İzinsiz Mp3 hizmeti veren sitelere tedbir. !

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 3 yanıt verildi

#1 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2005 - 16:34

Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği'nce (MÜ-YAP), izinsiz MP3 hizmeti veren 71 internet sitesine tedbir koydurularak, bu sitelere erişim engellendi.
MÜ-YAP Genel Sekreteri Ahmet Asena, internet altyapısının gelişmesi sonucunda, internet ortamını kullanarak gerçekleştirilen korsanlık faaliyetlerinin tırmanma gösterdiğini kaydetti.
İnternet ortamında izinsiz MP3 satışı konusunda MÜ-YAP'ın hukuk biriminde 5 kişilik özel bir ekip oluşturulduğunu belirten Asena, arama motorları, üye ihbarları, kullanıcılardan alınan bilgiler gibi yöntemlerle saptanan MP3 sitelerinin incelemeye alındığını, gerçekten MP3 indirilebilen sitelerin saptandığını kaydederek bu siteler hakkında Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi'ne başvurularak tedbir kararı alındığını bildirdi.
Asena, 71 internet sitesine tedbir konulduğunu, yapılan görüşmeler sonucunda da 12 sitenin MP3'leri içeriğinden çıkardığını söyledi. Ahmet Asena, ''Birçok site, hukuki tedbir aldığımızı duyarak MP3 dosyalarını kendiliğinden çıkarıyor ve bunu sitelerinde duyuruyor'' dedi.

Değişiklikler Kaydedildi...

#2 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2005 - 02:43

aferim .. onun yerine cami sitesi koysunlar
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#3 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2005 - 19:52

ne alakası var :)

Değişiklikler Kaydedildi...

#4 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 06.11.2005 - 20:01

bence bunu engellemek imkansız web sitelerini engelleyebilirler belki ama insanlar zaten aralarında bir şekilde mp3 alışverişi yapıyor...

uzun zamandır albüm aldığımı hatırlamıyorum web sitelerinden de mp3 indirmiyorum..

ama bir sürü mp3 sahibiyim :)