Jump to content

- - - - -

Türk Kadını Göbek Şampiyonu

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Minnie

Minnie

Ve Güldüm Geçtim...

• Üyeler
  • 1,156 posts

Posted 15.08.2008 - 00:04

47 ilde 4 bin 264 kadını inceleyen uzmanlar, Türk kadınlarının bel çevresi kalınlığının 91 santimetre olarak ölçüldüğünü açıkladı.

Türkiye'nin 47 ilinde 4 bin 264 kadın ve erkek üzerinde 4 ayda gerçekleştirilen Metabolik Sendrom Sıklığı Araştırması’nın (METSAR) sonuçlarını değerlendiren uzmanlar, Türk kadınlarının bel çevresi kalınlığının 91 santimetre olarak ölçüldüğünü söyledi.

Yıllardır 90-60-90 ölçülerinin ideal kadın ölçüsü olarak benimsendiği göz önüne alındığında, Türk kadınlarının 60 santimetrelik bel ölçüsüne sahip olmasının güç olduğu ifade edildi.

Metabolik sendromun bir hastalık olduğunu belirten Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Prof. Dr. Aytekin Oğuz, ‘Eğer bir kişide kalp hastalığı riskini artıran bel çevresi kalınlığı, tansiyon ve kan şekeri yüksekliği, trigliserid yüksekliği ve iyi kolesterol düşüklüğü faktörlerinin en az 3 tanesi varsa o kişi metabolik sendrom hastasıdır’ diye konuştu.

alıntı

#2 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 15.08.2008 - 00:38

Türk kadınlarını bilmem de rus kadınları hepsi manken gibi bir tanesi çirkin olmaz mı bunların be bacak boyları benim boyuma denk nerdeyse of anam of yani ::

taş taş diyim ben saaaa *öberah

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users