İçerik değiştir

- - - - -

Kıskanc Erkeklere Haşema

• Yanıtlamak için giriş yapın
Bu konuya yanıt verilmedi

#1 Minnie

Minnie

Ve Güldüm Geçtim...

• Üyeler
  • 1.156 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2008 - 21:51

Tesettür kıyafetleri üretip satmasıyla bilinen Tekbir Giyim'in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karaduman, "Haşama kıskanç eşler için bire bir. Haşamanın kıskanç erkeklerin eşleri için çok uygun olduğunu düşünüyorum. Tavsiye ederim" dedi

24 yıldır faaliyet gösteren Tekbir Giyim firması ve haşama modasıyla ilgili açıklamalar yapan Karaduman, "Haşamayı açık bayanlar da tercih ediyor. Bu oran yüzde 35-40 civarında. 'Vücudumu teşhir etmek istemiyorum' diyeaçık açık söyleyenler bile var. Bazı hanımların eşleri ise kıskanç. 'Ancak haşama alırsan denize girebilirsin' diyorlar. Bu tür konuşmalara tanık oluyoruz" diye konuştu. Tekbir Giyim'in haşama üretmediğini belirten Karaduman, bunun sebebini, "Haşama üretmiyoruz ve üretmeyi düşünmüyoruz.

Çünkü haşamanın bir iç kıyafet olduğunu düşünüyoruz. Mesela; etek, pantolon, iç giysi, pardösü ve manto dış giysidir. Kur'an-ı Kerim'in Asaf Suresi'nin 59. ayetinde Yüce Allah, 'Ey Peygamber; eşlerine, kızlarına veya müminlerin kadınlarına söyle, dışarıya çıktıkları zaman dış örtülerini alsınlar'
buyurmuştur.

Dolayısıyla, haremlik selamlık ortamlarda yani yabancı erkekler arasında denize girmeyi haşamalı da olsa uygun bulmuyoruz. Bunun vebalini taşımak istemiyoruz" şeklinde açıkladı. Sözlerine, "Sınırsız denizlerimiz var. Ailecek veya bayanların kendi aralarında denize girebilecekleri alanlar var. Oralarda girmeliler" ifadeleriyle devam eden Karaduman, 2006 yılının haşama modası hakkında da bilgiler verdi. Karaduman, "Bu yaz; mavi tonlar, özellikle de gece mavisi ön plana çıkıyor. Denize uyum sağladığı ve daha az dikkat çektiği için tercih edilen mavinin yanı sıra; turkuvaz, turuncu, pembe ve lila da bu yazın moda renkleri arasında. Bone, tunik ve pantolondan oluşan haşamalarda daha çok çiçekli desenler kullanılırken, sadeliği seven bayanlar için tek renk modelleri öneriyoruz. Su tutmayan, vücut hatlarını belli etmeyen şekilde özel tasarımla üretilen haşamalar, makinede yıkanabiliyor; uzun yıllar kullanım garantisi vaat ediyor" değerlendirmesini yaptı.

"BÜYÜK BEDEN DEYİNCE YALNIZCA YAŞLI BAYANLAR AKLA GELMEMELİ"
Karaduman, en çok kilolu müşterilerden şikayet aldıklarını belirterek, tasarımcılara şu tavsiyelerde bulundu: "Büyük beden deyince yalnızca yaşlı bayanlar akla gelmemeli. Gençler, 'Kiloluyuz diye yaşlılar için hazırlanan modelleri mi giyeceğiz?' diye tepki gösteriyor. Tasarımcılar bunu da düşünmeli" Haşama fiyatlarının geçen senekinden çok farklı olmadığını söyleyen Başkan Karaduman, bayan haşamalarını 50 YTL, uzun şorttan oluşan erkek haşamalarını da 16 YTL'den sattıklarını ifade etti. Karaduman,
modellerde fiyat farkı olmadığını hatırlatarak, haşama satışlarını kar amaçlı değil hizmet amaçlı düşündüklerini, durumu istismar etmediklerini kaydetti.

Bir çok mağazanın tesettür reyonu olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Karaduman, Tekbir Giyim'in farkını ve daha çok tercih edilmesinin sebebini "yalnızca tek bir kitleye hitap etmek" olarak açıkladı. Milliyet Gazetesi'nin, "Bu yıl da gazetelerde ve televizyonlarda en çok onun defilesine yer verildi. Tekbir Giyim'in defileleri ilgi odağıydı" manşetine ve Takvim Gazetesi'nin "Tesettür İmparatoru", Sabah Gazetesi'nin, "300 Trilyonluk Sektör", The Daily Telgraph'ın "İslam, Türk oylamasını kazanarak stil oluşturuyor" başlıklarına dikkat çeken Karaduman, Tekbir Giyim'in basınla ilişkilerine şu şekilde değindi:

"Basından şikayetim yok. Bizim için objektif davrandılar. Şeffaf ve kurumsal kimliğimiz açık. Bunu biliyorlar. Her türlü sorularını cevaplıyoruz. Türkiye-Avrupa uyum yasaları hazırlandığında; siyasi, kültürel soruları yanıtladık"
Karaduman, Geo Dergisi'nde 7 sayfalık, İngilizce'den çevrilmiş Kültür Fragmanları Kitabı'nda ise "İslamcı Büyük Mağaza" başlığıyla 13 sayfalık haberleri çıktığını belirtti. Karaduman, Fiesta Dergisi'nin Milliyet Gazetesi'neek olarak yayımlandığı ilk sayısında ise Tekbir Giyim'in haber olmasıyla satışların 1 haftada 500 bin tiraja ulaştığını kaydetti

2004'te Milliyet Gazetesi'nden 2 ayrı muhabirin farklı haberler yaparak sayfalarında kendilerine yer verdiğini söyleyen Karaduman, bunların yanı sıra Star Gazetesi ve Yeni Şafak Gazetesi'yle Amerika'nın bazı gazete ve televizyonlarında da haber olduklarını vurguladı. Karaduman, yakın zamanda Times Gazetesi'yle bir görüşme yapacaklarını açıkladı.

Basında bu denli yer almanın reklam olarak fayda sağladığı görüşüne katılan Karaduman, "İhaleye falan girmedik. Kendi çabalarımızla buralara geldi Dürüst olmanın karşılığında Allah da bize bu imkanı sağladı. Basında tanıtılmamız, müşteriye çok iyi yansıyor. Dünya çapında marka olup da bunu fiyatlara yansıtmayan tek firma olduğumuzu düşünüyorum

Prestijli bir markaya uygun fiyatlarla sahip olduklarından bizi tercih ediyorlar" şeklinde konuştu. Yurt içinde Tekbir Giyim'in şubelerinin yarısı İstanbul'da Fatih, Bayrampaşa, Merter, Bağcılar, Haznedar, Şirinevler'de bulunurken; diğer yarısı da Adapazarı, İzmit, Ankara (Kızılay ve Ulus), Kayseri, Adana ve Konya ilerine dağılmış durumda. Firmanın yurt dışındaki şubelerinin yüzde 50'den fazlası başta Almanya'da olmak üzere, Hollanda, Belçika, İngiltere, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde yer alıyor.