İçerik değiştir

- - - - -

Kanıma Dokundu,Çıktım Yanına!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2008 - 18:20

Büyük adam olmak için Kur’an Kursu basmış!

Ergenekon Terör Örgütü’ne yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan emekli Orgeneral Şener Eruygur’un, Jandarma Genel Komutanlığı döneminde Kur’an Kurslarına düzenlenen baskınları babasının vasiyeti üzerine gerçekleştirdiği belirtildi. Eruygur, babasının “Büyük adam ol” vasiyetinden yola çıkarak Kur’an Kurslarına baskınlar düzenletmiş! Jandarma Genel Komutanlığı görevinden 2004’te emekliye ayrılan Eruygur döneminde “irtica ile mücadele” adı altında birçok Kur’an Kursu’na baskın düzenlenmiş, çok sayıda vatandaş çocuk-kadın ayrılmaksızın gözaltılara muhatap edilmişti. Cami görevlileri, Kur’an Kursu görevlileri tutuklanmıştı.

KANIMA DOKUNDU, ÇIKTIM YANINA
TSK’dan 1993’te emekli olan Albay Güngör Başdağ, Kuleli Askeri Lisesi’nden sınıf arkadaşı olan Eruygur’un Jandarma Genel Komutanlığı döneminde Kur’an Kurslarına operasyonlar düzenlendiğini, tek amaçları dinî eğitim almak olan insanların gözaltına alındığını, bundan çok büyük rahatsızlık duyduğunu belirtirken, ilginç bir anıyı aktardı.

SINIF ARKADAŞI ANLATIYOR
Vakit’e yaptığı açıklamada “Eruygur Jandarma Genel Komutanı iken Kur’an Kursu’ndaki çocukları 10’ar, 20’şer gözaltına alıyorlardı, karakola götürüyorlardı, hapse atıyorlardı. Bu açıkçası benim kanıma dokundu” diyen emekli Albay Güngör Başdağ, şöyle devam etti: “Kanıma dokunuyordu. Kur’an Kurslarına ne diye baskınlar düzenleniyordu? Bu nasıl işti. TSK’dan emekli bir subay olarak bu konudaki tepkimi Kuleli’den beri tanıdığım Eruygur’a iletmek için, telefonla aradım. Bana ‘Böyle şeyler telefonda görüşülmez. Yanıma gel’ dedi. 2004 yılı içinde oldu bu olay. Amacım uyarmaktı. Sınıf arkadaşıyız. Tanıyor da beni. Yanına gittim, ‘Senden hiçbir ikram istemiyorum. Sadece beni dinle’ dedim. ‘Kur’an-ı Kerim’den kime ne zarar gelmiş bu ülkede. Sen şimdi buralara, buralarda Kur’an öğrenen çocuklara baskınlar düzenleterek ne kazanıyorsun?’ dedim. Eruygur önce ‘Ben de Kur-an Kursuna gittim’ diye cevap verdi. İyice kızdım. ‘Sen gitmişsin ama ters kapıdan çıkmışsın. Kaçmışsın’ dedim ben de. ‘Bence Kur’an Kursuna giden bir adam, hayatta bu yaptığını yapmaz’ dedim. Bana dedi ki; ‘Babam bana ‘büyük adam ol’ dedi. Ben büyük adam olmak için yapıyorum bunları.’ Ben de dedim ki; ‘Kur’an okuyan çocuklar bastırılarak büyük adam olunmaz. Madem orgenerallik az geliyor. Emekli olur siyasete atılır, seçilirsen Meclis’e gidersin. Başbakan bile olabilirsin. Cumhurbaşkanı da olabilirsin. Kimse de sana dur demez. İşte büyük adam böyle olunur. Böylelikle babanın vasiyetini de yerine getirmiş olursun. Kur’an Kursu basmakla adam olunmaz.’ Eruygur bu sözlerim karşısında tek kelime edemedi.”

“İNANÇSIZLIK MİKROBU TSK’DA YOKTU”
Başdağ ayrıca, TSK’nın Peygamber Ocağı olduğunu; ancak sonradan Ordu içerisine bir “inançsızlık mikrobu” girdiğini söyledi. Başdağ, “TSK inançlı insanların olduğu istikametteydi. TSK bizim gibi inançlı insanlardan çok yararlandı. TSK’ya bir inançsızlık mikrobu girdi ama ne zaman nasıl girdi bilmiyorum. Ben askeriyeden kovulmadım ama artık kovuldum gibi kabul ediyorum. Adamlar tezgâh kurmuşlar. Yaşantılarına dokundurtmak istemiyorlar. Bu yüzden dini dışlıyorlar” diye konuştu.

Vakit

Bu mesaj kardelen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.07.2008 - 18:22

#2 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2008 - 18:40

''Türk ordusu, milli tarihimizin içinden süzülüp gelen milli imanızın, aşkımızın aksiyon ve disiplinimizin çağdaş eğitim, politika, teknik ve silahlarla mücehhez savaş gücüdür. Türk milliyetçiliğinin en güçlü teminatıdır. Bir ORDU MİLLET olan Türk’ün ta kendisidir. Ordu sevgisi Türk milliyetçisinin vazgeçemeyeceği bir özelliğidir. Türk ordusuna düşmanlık besleyenler, yabancı ordulara özlem duyan hainlerdir.''

Seyyid Ahmed Arvasi

Kimi Müslümanlar, İslamiyet adına TSK'yı yıpratmaya çalışıyor, Ehl-i Beyt soyundan gelen kimi Müslümanlar da, yukarıdaki söz ile TSK'nın Türk Milleti için ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

Samimiyetinizi gösterin. Varsa tabii...

#3 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 13.07.2008 - 19:50

hımm ilginç gerçekmiki bu haber??
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#4 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2008 - 21:28

dedikodu kötü şeydir...
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#5 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2008 - 01:43

TSK'nın bazı yöneticileri,bazı komutanları antidemokratik uygulamalarıyla,davranışlarıyla TSK'yı yıpratmaktadır!
"Kimi Müslümanlar, İslamiyet adına TSK'yı yıpratmaya çalışıyor" iddiası gerçek dışıdır!

#6 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 14.07.2008 - 10:58

Önünü gelen bişey söler zaten *öberah
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#7 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2008 - 12:26

Tebrikler Kardelen muhteşemsin.

Vur vur inlesin, Türk Ordusu dinlesin.

Başka ülke orduları Müslüman kerdeşlerimize katliamlar düzenlerken, kendi ordumuzu yıprtatmaya devam edelim. Ezilmişliğin, dışa vurulumu bu olsa gerek. Ne Mutlu Türk Ordusuna.

Şu Vakit'in yazdıklarını sanki kutsal kitap emirleriymiş gibi kabullenenler , peygamberiniz kim sizin?

Ne olacaksa olsun bıktık, şu düzmece haberlerden.

Bu mesaj AtamÇepni tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.07.2008 - 12:27

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...