Jump to content

- - - - -

Parmak Arası Terlik Öldürür

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 14.06.2008 - 16:54

Posted Image
Dünyaca ünlü şarkıcı Bob Marley'in hayatını kaybetmesine neden olan melanom hastalığı parmak arası terlik giyenleri tehdit ediyor.

Uzmanlar koruma faktörlü krem kullanılmaması durumunda sandaletlerin cilt kanserine davetiye çıkardığını açıkladı.Havaların ısınması ve güneşin etkisini daha fazla göstermesi, cilt hastalıklarının görülme sıklığının da artmasına neden oluyor. Özellikle son yıllarda moda ikonları olarak gösterilen Mischa Barton, Kate Moss gibi ünlülerin ayaklarından çıkartmadığı parmak arası terlikler eski saltanatını yeniden kazandı. Birçok kişinin özellikle rahat olduğu için tercih ettiği parmak arası terlikler cildi savunmasız bırakıyor.

BİR AYDA 3 VAKA
Estetik ve rahat bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra parmak arası terlikler koruma faktörlü krem kullanılmaması durumunda birçok hastalığa davetiye çıkartıyor. Londra Kliniği tarafından yapılan geniş kapsamlı bir araştırmaya göre parmak arası terlikler cilt kanseri hastalığına yakalanma riskini artırıyor. Eski Roma döneminde Gladyatörler'in giydiği bu meşhur terliklerin cilt tümörü olarak adlandırılan melanom hastalığına neden olduğu saptandı.Londra Kliniği'nden doktorlar sadece son bir ay içerisinde 3 hastanın parmak arası terlik giymeleri nedeniyle melanom hastalığına yakalandığını açıkladı.

LEKELERİ ÖNEMSEYİN
Doktor Anthony Kontos hastaların çoğunlukla ayak üzerlerinde oluşan lekeleri önemsemediklerini fakat bunların çok dikkatle takip edilmesi gerektiğini kaydetti. İnsanların direk güneşe maruz kaldıkları için sadece yüzlerine koruyucu faktörlü güneş kremi sürdüklerini belirten Kontos, güneş gören en küçük alana dahi nemlendirici sürülmesi gerektiğinin altını çizdi. Özellikle melanoma hastalığının küçük yaşlarda ortaya çıktığını ifade edenn Kontos melanamo hastalığının en çok ayak tabanının üzerinde, parmak aralarında ve tırnak altında çıktığını belirtti. Dünyaca ünlü şarkıcı Bob Marley'in de melanoma hastalığından hayatının kaybettiğini kaydeden araştırmacılar, bu sinsi hastalığa karşı önlem alınması gerektiğini vurguladı.

MELANOM NEDiR?
Melanom deri kanserlerinden biridir. Erken yakalandığında tamamı ile tedavi edilebilirken, geç yakalanan, ilerlemiş vakalar öldürücü olabiliyor. Kanserli dokuda tek tip hücre kontrolsüz biçimde çoğalarak, normal dokunun yerini alır ve bu dokunun fonksiyonlarını bozar. Melanom, deriye rengini veren melanosit dediğimiz pigment hücrelerinin kanseridir. Normal melanositler derinin dış tabakasında bulunur ve melanin denen boyayı üretirler ki, bu boya derimize rengini verir. Melanom, melanositler aşırı miktarda artıp, çevre dokuya saldırmaya başlayınca gelişir. Melanomun neden geliştiği kesin olarak bilinmemekle beraber, aşırı güneş hasarının melanomu tetiklediği belirtiliyor. Yapay bronzluk sağlayan solaryum cihazları da melanoma neden olabilir.

NASIL KORUYABiLiRiM
Ultraviyole radyasyona fazla maruz kalmak melanomun en önemli sebebi. Çocukluk ve ergenlik döneminde alınan radyasyon en fazla hasara neden olmaktadır. Bu nedenle çocuk ve gençlerin güneşten korunmaları oldukça önemli. Güneş ışınlarının en yoğun olduğu saatlerde güneşten korunmalı. Hem UVA hem de UVB den koruyan güneşten koruyucu kullanılmalı ve sık olarak tekrar edilmelidir. Ultraviyole ışığı bloke edecek geniş şapka,uzun kollu kıyafet ve pantolon giyin. Solaryum cihazlarını kullanmayın.

Posted Image
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#2 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 14.06.2008 - 16:57

resimdeki terlik parmak arası değil tabana yapısma aslında

bi de laff terlik mutasyona sebeb oluyoo sankii ::
Posted Image

#3 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 14.06.2008 - 19:20

Ben ALinda bi şey demişse tersini yapacas demektir.O sebeple haydi parmak arası terlik giymeye.

O ne ki leeeööö
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#4 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 14.06.2008 - 21:52

senin kafana hiç terlik geldi miii
Posted Image

#5 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 15.06.2008 - 01:09

çok üzüldüm. *zong

#6 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11,851 posts

Posted 15.06.2008 - 01:36

yok daha neler
sigarada öldürüo
yasakladılar
adamlar yasak diye daha bi üstüne düştüler
bu terlikler piyasadan kalksa varya evde kendileri diker keser bicerler
merdiven altı parmak arası
beni parmak arasından sogutamadı bu haber neyse devam edek ya *zong
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#7 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7,870 posts

Posted 15.06.2008 - 01:43

pek iyiii...kol kısımları kesilmiş t-shirtler parmak uçları kesilmiş eldivenler paçaları kısa geldiği için kesilmiş kot pantolonlar kol kısımları kesilmiş kazaklardan elde edilen ka-shirtler (var mı la böyle bişey hakkat) ve bunlar gibi bissürü eşyalar sorun,poroplemi yaratır mı ki ne mi ha?...(bissürü dedin de var mı la başka tiynetsiz, yazıyon böyle örnekler)
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#8 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 09.09.2009 - 12:47

çıplak ayak gezmekte yarar var

#9 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10,820 posts

Posted 09.09.2009 - 13:32

Bence güzel paylaşım helede ne çektiysem ayaklarımdan çektim diyen ben için aslında alinda gelsede sorsam ona benim derdiminde bir çaresi olabilirmi diyee
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users