İçerik değiştir

- - - - -

Kanaryam Hasta...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 SunRıse

SunRıse

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 36 Mesaj

Gönderim zamanı 06.10.2005 - 22:21

canımdan çok sevdiğim kanaryam hasta..ne yapayım bilmiom ki..bitkin duruyo,ölmese bari... :huh: :o :o

#2 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 06.10.2005 - 23:01

geçmiş olsun , veterinere götür abi. acil şifalar...

Değişiklikler Kaydedildi...

#3 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2005 - 01:03

canımdan çok sevdiğim kanaryam hasta

Geçmiş olsun da

İnsan canından çok bir hayvanı sevebilir mi ?
Severse niye kafeste tutup özgürlüğü kısıtlar ?
Peki kanarya sorsalar özgürlük mü veya kafeste bir ömür mü hangisini tercih eder?
Kanaryanız i kafesinin kapısını açtığınızda sizi terk etmeyecek kadar seviyormudur ?
Seviyorsa Kuş beyinli tamlamasını doğrular bi harekette bulunmuş olmaz mı?
Kuş beyinli bir harekette bulunuyorsa insan aile bağı olmayan kuş beyinli bir varlığı neden canından çok sever ?

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2005 - 09:24

prens sende hayvan sevgisi denen bişey yok abi , ben bunu anladım. :huh: niye geveliyon ki lafı :o

Değişiklikler Kaydedildi...

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 07.10.2005 - 09:24

Çok gecmiş olsun.

Bir insan canından cok sevebilir hayvanını.

Kanarya ve onun gibi birçok kafes kuşunun özgürlüğü ölümdür. Yaşıyamazlar dışarıda. Afrika da yaşamıyoruz ki, bırakalım dışarıda özgürce yaşasınlar. Hım bide zaten adı üstünde evcil hayvanlardır isimleri. Evde arkadaş olsunlar size diye, sizde ilgi, sevgi gösterin diye...Belli bir süre alıştıktan sonra zaten hiçbir hayvan, beraber yaşadığı insanı terk etmez. Kuşlar da dahil. Her canlı gibi kuşa da sorsak vatanında yaşamak ister. Hadi hepsini vatanlarına gönderelim o zaman...

#6 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2005 - 21:02

tartışma başlatayım diye söylemiyorum..ama hakkaten hayvan beslemeye özellikte kafeste beslemeye anlam veremiyorum hayvanları severim sevmesine ama bana ters bee yazık günah hayvana al o hayvanı sen getir yerinden yurdundan koy bir kafese öt yavrum konuş yavrum yazık yaaa satanlarada karşıyım...

usta ayrıca kanarya'nın durumu aslında hiç iç açıcı değil yani kanaryayı profesyonel anlamda besleyen büyüklerim,arkadaşlarım var onlardan bildiğim böyle bitkin duruyorsa bu hayvan üşütmüştür ki kanaryası olsun muhabbet kuşu olsun lorisi olsun nazik hayvanlardır çabuk etkilenirler bulunduğu yerdeki hava akımından tabii ki veteriner en iyisini söyleyecektir ama ben görmedim üşütüpte iyileşen kanarya...ooff ulen canını sıkmak istemezdim ama yanılırım inşallah hele bir de güzel ötüşlüyse hakkaten yazık olur...
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#7 SunRıse

SunRıse

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 36 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2005 - 21:39

Aynen öyle denio...asprin falan içirdim,kendine geldi...prens iyi hoş söylüyon amma bu hayvanlar dışarıda yaşayamaz...ilk aldığım kanaryaya bi hafta baktım,sonra senin gibi acıyıp saldım ama hayvan 2 gün sonra dönüp geldi...hayvan doyduğu yerde mutlu...ayrıca hepinize ilginizden ötürü teşekkürler...beni yalnız bırakmadınız... :msn111: ;) osman(kanaryam) şu an canavar gibi maşallah... :)