İçerik değiştir

- - - - -

Neden Harabe böyle?

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 35 yanıt verildi

#1 edanur

edanur

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 351 Mesaj
  • İlgi Alanları:Net-Müzik-Kitap-TV-Okul

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 21:47

son zamanlarda şu dikkatimi çekiyor:
Geyik adlı konuya baktığımızda mesaj sayıları tavan yapmış diyebiliriz şu anki sayfada en fazla mesaj 11.000 larda (küsuratsız) en az mesaj sayısı bile 10 ama gidin bir kere Tarih bölümüne bakın en fazla dokuz mesaj var en fazla

hepimiz geyik yapmaya gelince hiç zorlanmadan yapabiliyoruz ama bi bilim adamının hayatıyla ilgilil aklımıza hiç bir şey gelmiyor kendimden ve harabelilerden şikayetçiyim

şimdi ne yapalım yani diyosunuz tamam ben de size şunu söyliim en azından okuyun geyikteki okunma sayıları ile tarihtekiler bir mi?

aynısını ben de yapıyo olabilirim düzeltmeye de çalışıyorum aynı ilgiyi siz harabelilerden de bekliyorum
sözlerimin yanlış anlaşılmasını herkes gibi ben de istememişimdir,istemiyorum da

OKUDUÐUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Zaman değiştirir özünü her şeyin
Bir durumdan başka bir durum çıkar hep
Benzerlik kalmaz biçimden biçime
Doğa zorlar her şeyi başkalaşmaya
Lucretius

#2 EM®E

EM®E

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 495 Mesaj
  • İlgi Alanları:çooooooooooooooooooooook

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 21:56

katılıyorum siyasete ilgi çok az
oryada bi şeyedek el birliğiyle *zong
TüRk'ü BaŞ yErİnE KuYrUk YaPıP EzEnE,HaKiM dEğİl MaHkUm EdEn DüZeNe...

İTİRAZ EDİYORUM!!!

#3 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 22:05

beni bu mevzulara sokmayın, siyasete girdiğim zaman papaz oluorum herkesle *zong

#4 edanur

edanur

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 351 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 22:08

sadece biraz ilgi bekliyorum sözlü kavgalara gerek yok kimse de üstüne alınmassa iyi olur sonradan gelenler için geçerli

Lucretius

#5 Hammurabi

Hammurabi

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 22:11

yaw hocam şimdi bişey desem beni güleceksin belki ben harabe çubuğu kullanıyorum göze tıklıyorum açılanlara cevap yazıyorum ben forum konularında acemiyim bi sayfayı kaç dakika aradım bulamadım emre kardeş sağolsun öm ile attı bana yoksa aşırı boş konuşmaktan (geyikten) ne kadar nefret ettiğimi bilen bilir
herşey tadında güzel arada sırada kafa dağıtmak için boş konuşmak bile gerekli ama hayat düstüru yapmamak lazım
haklısın kendi adıma hicap duydum *zong
Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#6 Hammurabi

Hammurabi

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 22:12

beni bu mevzulara sokmayın, siyasete girdiğim zaman papaz oluorum herkesle *zong

siyaset demedi ki saygıdeğer vatandaş :D tarih dedi
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#7 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 23:14

ben zaten emre ye cevab vermiştim sevgili atlayan hamurabi ::

Bu mesaj epru' tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.05.2008 - 23:15

#8 Hammurabi

Hammurabi

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 23:19

beni bu mevzulara sokmayın, siyasete girdiğim zaman papaz oluorum herkesle ::

sokmayın çoğul ekidir
kibarlıktan emreye "sokmayın" falan dediysen bilemeyecem onuda hiç sanmıyorum
negatif vatandaş kelimelerinde biraz daha seviyeli olursan gerçekten hiç bir problemim olmaz seninle olur mu ?
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#9 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 23:22

tmm nötron arkadas :: protonlarımı da alıp gidiorum ::

Bu mesaj epru' tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.05.2008 - 23:27

#10 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Açılmıyosa siz açın napalım yani. ::
Açtınız da bakmadık mı. ::

#11 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

insanlar bütün gün işlerinde çalısma hayatlarında cevrelerinde günlük yasamın kosturmacasından siyaset tartısmaktan bazen yorulup bunalabiliyorlar çogu pozitif bilimlerin de tartısma yapılacak bir noktası olmuyor zaten paylasıma teşekkür etmek iletiyi gönderenin kendini iyi hissetmesini saglamak bir işe yaradıgını göstermek amacı dısında anlamsız oluyor.insanlar sanal ortamda bari biraz hayatın zorluklarından uzaklasmak eglenmek kafa dinlemek istedikleri için geyik diye tabirlediginiz mizah tarzına yöneliyorlar. bunda kötü bir niyet yok. diger konular neden geyik meyilli konular kadar rağbet görmüyor demek ortamdaki insanları ciddiyete duyarlı olmaya davet etmek şu noktada kişisel olarak bana anlamsız geliyor çünkü az çok şu ortamı paylastıgım pek çok insanın yeri geldiginde ne kadar dogru davranıslar gösterip yerinde duyarlı ve ciddi olabildiklerini biliyorum. kaldı ki çok fazla da tanımadıgınız insanları sürekli geyik yapıyorsunuz tarihle siyasetle ilgilenmiyorsunuz diye itham etmek dogru değil kanımca. vakit geldiginde bu bahsettiginiz konularda düşünce yapıları siyasi fikirleri ideolojileri birbirinden çok farklı insanların bile toplumsal birliktelik gerektiren noktalarda nasıl bir bütün haline geldigini forumumuzda biraz daha forum üyeleriyle kaynastıgınız da kavrayacaksınızdır.
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#12 Hammurabi

Hammurabi

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 23:34

insanlar bütün gün işlerinde çalısma hayatlarında cevrelerinde günlük yasamın kosturmacasından siyaset tartısmaktan bazen yorulup bunalabiliyorlar çogu pozitif bilimlerin de tartısma yapılacak bir noktası olmuyor zaten paylasıma teşekkür etmek iletiyi gönderenin kendini iyi hissetmesini saglamak bir işe yaradıgını göstermek amacı dısında anlamsız oluyor.insanlar sanal ortamda bari biraz hayatın zorluklarından uzaklasmak eglenmek kafa dinlemek istedikleri için geyik diye tabirlediginiz mizah tarzına yöneliyorlar. bunda kötü bir niyet yok. diger konular neden geyik meyilli konular kadar rağbet görmüyor demek ortamdaki insanları ciddiyete duyarlı olmaya davet etmek şu noktada kişisel olarak bana anlamsız geliyor çünkü az çok şu ortamı paylastıgım pek çok insanın yeri geldiginde ne kadar dogru davranıslar gösterip yerinde duyarlı ve ciddi olabildiklerini biliyorum. kaldı ki çok fazla da tanımadıgınız insanları sürekli geyik yapıyorsunuz tarihle siyasetle ilgilenmiyorsunuz diye itham etmek dogru değil kanımca. vakit geldiginde bu bahsettiginiz konularda düşünce yapıları siyasi fikirleri ideolojileri birbirinden çok farklı insanların bile toplumsal birliktelik gerektiren noktalarda nasıl bir bütün haline geldigini forumumuzda biraz daha forum üyeleriyle kaynastıgınız da kavrayacaksınızdır.

imza atacağım bi yazı ama hayatın tüm alanında bu lafı duyuyorum hayatın koşuşturmacası kafamı dağıtmak istiyorum yanlış anlamayın şahsınıza demiyorum ama gelin iki laf edelim diyince kafamı dapıtmak istiyorum diyorlar kafa dağıtmak da dizi izlemekmiş neyse kimsenin kişisel ilgilerini yargılamak değil amacım asla ama farkındamısınız hiç adam gibi muhabbet edemez olmuşuz buraya demiyorum ülke geneli en azından benim muhattabn olduğum çevreler
bi kaç erkek bir araya geliyor konu dönüp dolaşıp o kız böyleydi bu kız böyleydi fener gs yi yener bjk de takımmı ulan sen ne anlarsın futboldan kazma kızıyorsunuz ama kurtlar vadisi kadar en azından abartılıda olsa toplumsal konulardan bahseden dizi de yok o dizinin mizyonu çok farklıydı ama millet sevmedi hemen çakır diye piskopat bir karakter yarattılar diziyi sollayınca tedavülden kalktı sonra mematiye yüklendiler as kaldı o da mevta milletimizin talepleri böyle olmuş ne yazıkki halbusa örümcek ağlarından para babalarından yeraltı örgütlenmelerinden bahsediyordu sağır oda diye bir dizi vardı bir sezon çektiler sadece niye çünkü vuran kıran amacsız piskopatı yoktu koysalar taklitçi damgası yiyeceklerdi üstelik kurtlar vadisinin mucididi de soner yalçın dır sağır oda gibi neyse konu buraya geldi mevzu bu değildi pardon :: iki kız yanyana gelse hakeza gine dönüp dolaşıp milletin üstüne başına giydiğine bu arada moda o ona tektaş aldı bana almadı geyikleri (KİMSE ÜZERİNE ALINMASIN NE OLUR KİMSEYİ YERMEK İÇİN DEMİYORUM) iki ciddi bişeyden bahsettin mi çok bilmiş entel uyuz kıl sevimsiz gibi damgalar yemekte insanın gerçekten hevesini kursağında bırakıyor geyik de lazım elbet ama tadında...
özlü sözle bitireyim zehirle panzehiri ayıran dozajıdır
kimseye lafa falan sokma peşinde değilim ben benim dertlerim bana yeter zaten...
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#13 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 23:45

hammurabi , kimsenin de sana gard aldığı filan yok : )

sadece biraz fazla alıngansın ve geyiğe gelemiorsun, ciidiye aldıgından ötürü yanlıs anlayıp anlaşılıorsun.sora dilin kemiği olmadıgından zincire bi yenisini daha koyveriorsun hepsi bu ::

onun dışında emin ol , bi sorunumuz ( en azından benım ) yok seninle. raaat ol.. allah a emanet . ::

#14 Hammurabi

Hammurabi

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 23:48

hayatın bu kadar boşlanacak bişey olmadığını keşke benim anladığım kadar sende anlasaydın
neyse

eyvallah bu yaştan sonra ne sen beni ne de ben seni değiştirebilirim
selametle kardeşim
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#15 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2008 - 23:54

:: ::

#16 edanur

edanur

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 351 Mesaj

Gönderim zamanı 17.05.2008 - 09:04

amacım harabeli sadece geyik yapmasını biliyo başka bişe bilmiyo demek değildi her ne kadar öyle anlaşılsa da

sadece biz bi forum olarak her topluma hitap etmememiz gerekir hatta bazı cezalar bu yüzden veriliyor her neyse...
eğer her kitleye hitap ediyorsak mutlaka sadece geyiğe mesaj yazmak değil mesaj yazmak bile olmasa okumak yani sadece geyiği veya dumuru okumak değil de en azından yeni üyeleri cesaretlendirecek okunma ve mesaj sayıları yapmalıyız diye düşünüyorum

ilk geldiğimde konuların okunma ve mesaj sayılarına bakarak sitede gezinti yapıyordum tarih e bakıyorum sıfır okunma sıfır mesaj tamam geç ayrıca yaşım belki sitedeki tüm üyelerden küçük olduğu için yukarıda belirrttiğim nedenden bi paylaşım sitesinden hiç bir bilgi öğrenemiyordum VE İLGİLENDİÐİM BİR KONUYA İŞTE DEDİÐİM GİBİ TARİHE MESAJ YAZMAK İSTERKEN BU DURUMDAN DOLAYI YAZMAK İSTEMİYORDUM ,YAZAMIYORDUM

SONUÇ OLARAK BENİM GİBİ YAPAN ÜYELERE SADECE GEYİÐİ OKUMASALAR TARİHE BİLİM E ASTRONOMİ YE DE BAKSALAR GERİSİNİ GELİCEÐİNİ MESAJ SAYILARININ ARTACAÐINI UMUYORDUM BAŞLIKTA DA BU DURUMDAN ŞİKAYETÇİ OLDUÐUMU BELİRTTİM SADECE BU KADAR

SİZİN SİNİR STRESLERİNİZİ ANLIYORUM BU FORUMA BEN DE EÐLENMEK İÇİN GELİYORUM AMA SİTEDE HER KAÇ DAKİKADA BİR DEÐİŞEN HARABE NET ÜYESİ.... BİLEMEM NE YAZILARINDAN BİRİ DE "HARABE NET ÜYESİ HER ŞEYİN GEYİKTEN İBARET OLMADIÐINI BİLİR" DİYE BİR YAZI VAR BUNU ANLATMAK İSTİYORUM

OKUDUÐUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Lucretius

#17 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 17.05.2008 - 09:29

Anlamadığım mesaj sayıları da artar şuralarıda okusalar diyorsun.
mesaj sayısı en fazlaya veya mesaj sayısı en aza ne ödül veriliyor ?

Bence bırakın insanlar istediği gibi takılsın kimseyi bu saatden sonra bir çizgiye getiremezsiniz.

Nasıl mutlu olmak istiyorsa öyle devam etsin sonuçta herkes eğlenmeye zaman geçirmeye bazı paylaşımlar yapmaya geliyor kimine göre basit kimine göre boş veya bazılarına göre çok dolu şeyler olabilir...

Yazımın bitirirken aklıma bir şey geldi aslında o konuların okunma sayısı birazda harabeye girdiğinde forum dizininde bekleyen konulardan dolayı konuya bakıyorsun geri dönüp yazılmış konulara baktığında baktığın konu hala forum dizininde baktıkların silinse o zaman diğer konular daha göze görünür olunur siteye bir gün gelme en az 4 sayfa konu birikiyor buda harabenin hızlı dönmesinden kaynaklı ama dediğim yapılırsa baktığın konu yeni yazılanlardan silinse sanki çok konu varmış gibi gözükmez ve herkes her konuya bakabilir diye düşünüyorum.

Neyse sabah sabah nerden gördüm bu konuyu tüm enerjimi aldı :P

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.05.2008 - 09:31

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#18 edanur

edanur

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 351 Mesaj

Gönderim zamanı 17.05.2008 - 09:31

ysf dedim ya eğer okunma ve mesaj sayıları artarsa insanlar oraya yöneliyo ilk geldiğimde... örneğini okudun mu bilmiyorum ama sıfır mesaj sıfır yorum yazan yere kimse girmiyo böylece katılım azalıyor eğer artsa bu sayılar tarihe de ilgi artar diye düşünüyorum

Lucretius

#19 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 17.05.2008 - 09:33

Ben senin gibi düşünmüyorum herkes istediği gibi takılmalı konuya bakar bakmaz.

Senin dediğin gibi olsa tarih forumu olurdu :P

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#20 edanur

edanur

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 351 Mesaj

Gönderim zamanı 17.05.2008 - 11:59

o zaman bu forumda da çeşitli konular olmasın herkes bi konuya baksın madem çeşitli konular var hepsiyle ilgilenelim ayrıca tarih sadece bir örnekti mesela o değil

Lucretius