İçerik değiştir

- - - - -

Otostopçu gelinin cesedi bulundu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 24 yanıt verildi

#1 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 12.04.2008 - 12:16

Üzerinde bir gelinlik ve başında duvakla bir ay önce İtalya’dan yola çıkan ve Beyrut’a kadar otostopla “barış” yolculuğu yapmayı planlayan 33 yaşındaki İtalyan sanatçı Pippa Bacca’nın cesedi, Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Tavşanlı Köyü yakınlarında toprağa gömülü halde çıplak olarak bulundu.
İtalya’nın Milano kentinden “Gelinler Yolda” ismini verdiği ‘kardeşlik’ projesi için 8 Mart’ta yola çıkan sanaçıdan, 31 Mart’tan bugüne kadar tüm aramalara rağmen haber alınamıyordu.
Projesi için Milano’dan bir kız arkadaşıyla birlikte ayrılan Bacca, Hırvatistan, Bosna Hersek, Macaristan ve Bulgaristan’dan geçtikten sonra geçen hafta pazartesi günü İstanbul’a hiçbir sorun yaşamadan vardı. Son olarak Gebze yolunda olduğu bilinen Bacca’nın, 5 Nisan’da “Annelik ve Kardeşlik” temalı projesiyle ilgili temaslarda bulunmak üzere Beyrut’ta olması bekleniyordu. Bacca, son olarak İstanbul-Gebze yolunda “Otostop konusunda zorlanıyorum” diye ailesine mesaj attı.

İhbar ettiler
Seyahatinin Türkiye ayağında, 31 Mart’tan bugüne kadar tüm aramalara karşın kendisinden haber alınamayan İtalyan sanatçının cesedi bir ihbar üzerine yapılan arama sonucu toprağa gömülü bulundu. Bulunduğu yerden çıkartılan ceset, Gebze Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. Soruşturma sürüyor.

Gönderilen Resim

Ailesi gazetelere kayıp ilanı vermişti
İtalyan sanatçı Bacca, bir başka İtalyan sanatçısı olan Silvia Moro ile birlikte, ‘Gelinler Yolda’ isimli bir proje çerçevesinde, 4 Mart’ta Milano’dan başlattıkları seyahat ile üzerlerinde gelinliklerle otostop yaparak Balkanlar ve Türkiye üzerinden Filistin’e ulaşmayı hedefliyordu.
Kayıp sanatçının bulunması için İtalya ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı yetkilileri seferber olmuş, ailesi de gazetelere ilanlar vermişti.

Milliyet
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 12.04.2008 - 12:20

al bi tuhaf insan da burda...

sen istersen dört dön dünyayı barış projesi adı altında , eger İstanbul gibi bi yere ugrayacaksan , şansını zorlamış olursun ...

allam ne cesaret ..

Bu mesaj HeRa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.04.2008 - 12:21

#3 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 12.04.2008 - 12:49

Ayıkla pirincin taşını...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#4 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 12.04.2008 - 17:05

Otostopla Türkiyeden geçmemesi gerektiğini burada insalıkla ilgilisi bulunmayan bir çok insan varolduğunu birileri ona anlatmalıydı...

Utandım..

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#5 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 12:48

utanmak ne kelime. yerin dibine girdim....
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

(Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 2. cilt, sh: 149)

Gönderilen Resim

#6 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 12:51

Neden hep böyle kötü imaj bırakan şeyler ülkemin başına patlar?En ağır ceza verilmeli...

#7 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 13:05

haberi okurken içimden böyle bi olay anca gebzede meydana gelebilir diye geçiriyordum.. haberin sonunu okduuğumda şok oldum.
yazıklar olsun Türkiyenin adını anak böyle kötü olaylara karıştırabilen hödüklere.
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#8 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 13:24

Bizim milletimiz niye bu kadar sapık??
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#9 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 13:38

Sexi diğer şeylerden daha çok sevdiğimiz içindir.
Aklımızı başka şeye yormuyoruz da ondan.

E be kızım sende başka otostop yapacak yer mi bulamadın.

Değişiklikler Kaydedildi...

#10 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 13:42

Allah Belasını Versin !!!

#11 rambo

rambo

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 64 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 13:52

varmı böyle bişiy ya bunlar insan olamaz bunların adı ne
yaşamak yeni bişiy deil,
ölmekte öyle olsa gerek

#12 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 14:01

türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak yerin dibine geçtim. :D hatunun amacına bak, bir de ölüm şekline!!!
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#13 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 15:07

Ülken adına temizlenmesi zor bir leke,arkasında başka bişeyler olabilirmi acaba?

#14 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 18:10

Keşke

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Orası 17 aylık bir bebeğin tecavüze uğradığı bir ülkedir" deseydi...

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Gebze’nin ötesine geçemezsin" deseydi...

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Orası Batı’nın ahlaksızlıklarını almamaya yeminli bir iktidarın hüküm sürdüğü ülkedir" deseydi...

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Orası ’Gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar / Anandan babandan ayrı koyarlar’ diye uyarıcı türküler söylenen bir yerdir" deseydi.

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Orada öldürülürsün... Cinayetin ardından da ’Türkiye’nin tanıtımı açısından hiç iyi olmadı’ diye demeç patlatırlar" deseydi...

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Orası yılbaşı eğlencelerinde ülkenin en büyük meydanında turist kızların kameralar önünde tacize uğradığı bir ülkedir" deseydi...

Ahmet HAKAN

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#15 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 19:10

Bu iş birileri tarafından kasıtlı olarak yapılmış olabilirmi?Yani ülkenin düşeceği durum hesap edilerek...Bilmiyorum, anlayamıyorum,anlayamayacağımda herhalde...

#16 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 19:19

utanç verici
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#17 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 19:34

Utançtanda öte bişey....Söyleyecek laf bulamıyorum...

#18 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 19:36

insanlığımızı oturup ağlasak yeridir...

o kadar normal ki bu tip ölümler artık; biz her ölümün ardından ölen insana değil, sarsılan karizmamıza ağlıyoruz... İnsanlığımız, insanlık ölüyor...

Ne kadar duyarsızlaştık; ölen bu insanda unutulacak; aklımızda birtek ezilen gururumuz, çizilen karizmamız kalacak...

Ve eminim ölene değil, karizmamızın yerle bir olduğuna yandığımız son olayda olmayacak....

Yanılt beni Ya Rab!

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#19 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 19:44

Doğruluk payı var eğer başka birine olsaydı gazetelerde küçük bir alan kaplayacaktı.Belkide hiçbirimizin dikkatini çekmeyecek, basında bukadar ilgi göstermeyecekti...Tecavüze uğrayan ve öldürülen insanlıktır...

#20 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2008 - 20:09

Keşke

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Orası 17 aylık bir bebeğin tecavüze uğradığı bir ülkedir" deseydi...

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Gebze’nin ötesine geçemezsin" deseydi...

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Orası Batı’nın ahlaksızlıklarını almamaya yeminli bir iktidarın hüküm sürdüğü ülkedir" deseydi...

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Orası ’Gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar / Anandan babandan ayrı koyarlar’ diye uyarıcı türküler söylenen bir yerdir" deseydi.

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Orada öldürülürsün... Cinayetin ardından da ’Türkiye’nin tanıtımı açısından hiç iyi olmadı’ diye demeç patlatırlar" deseydi...

- Keşke o iyi niyetli barış elçisi İtalyan kıza birileri "Türkiye’yi gelinlik giyip otostopla geçmeye kalkışma... Orası yılbaşı eğlencelerinde ülkenin en büyük meydanında turist kızların kameralar önünde tacize uğradığı bir ülkedir" deseydi...

Ahmet HAKAN

Utanıyorum Ahmet Hakan gibi karaktersiz bir adama böyle malzemeler verildiği için...

Kadının öldrülmesine gerçekten çok üzüldüm ancak en mantıklı açıklamayı Serra Yılmaz yapmış... Konuşmasının altına imzamı atarım..

Corriere della Sera gazetesine bir mülakat veren Türk sinema sanatçısı Serra Yılmaz ise, Türk basınında çıkan "Utanıyoruz" ya da "Türkiye'de gelinler öldürülüyor" şeklindeki manşetlere sert tepki göstererek, "Bu tavırlar hiç hoşuma gitmiyor. Neden utanacakmışız" dedi.

Ünlü sanatçı tepkisine şu sözlerle dile getirdi: "Türkiye neden utanacakmış! Radyoda dinledim. Kaybolan, tecavüz edilen ve öldürülen bir kızdan bahsediliyor ve tüm bunları yapan bir suçludan. Dünyanın tüm ülkelerinde caniler var. Bu işlerin monopolü Türkiye'de değil. Ben utanmak zorunda olduğumu sanmıyorum." İtalya'nın en ünlü sanat eleştirmenlerinden Achille Bonito Oliva da, öldürülen genç sanatçının, dayısı ünlü ressam Piero Manzoni'den de cüretkâr davrandığını ve kadın erkek farkının çok derin olduğu başka kültürlerde otostop yapmanın tehlikeli olduğuna dikkat çekti.
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...