İçerik değiştir

insanlar en çok hangisini yapar?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 17 yanıt verildi

Anket: Yurdum insanı en çok hangisini yapar? (10 üye oy kullandı)

Yurdum insanı en çok hangisini yapar?

1. Bir turiste adres tarif ederken bağıra bağıra Türkçe konuşur (0 oy [0.00%])

Oyların yüzdesi: 0.00%

2. Daha birinci telefon zili çaldığında telefonu açmayıp ikinci zilin çalmasını bekler (1 oy [10.00%])

Oyların yüzdesi: 10.00%

3. Bıçak yerine çatalın yanını kullanır. (1 oy [10.00%])

4. Kırmızı ışıkta duruyor diye öndeki araca tepki gösterir (2 oy [20.00%])

Oyların yüzdesi: 20.00%

5. Tüpü bağladıktan sonra çakmakla kontrol eder (1 oy [10.00%])

6. Kazazedenin kollarından çeker (0 oy [0.00%])

7. Nezle olunca tuvalet kagıdını uzun bir şerit yaparak mendil olarak kullanır (1 oy [10.00%])

8. Gazete bayiinin önünde durup asılı olan gazeteleri okur (2 oy [20.00%])

Oyların yüzdesi: 20.00%

9. Suyun altında nefessiz ne kadar kalındığını merak ederek boğulma tehlikesi atlatır (0 oy [0.00%])

10. Evinde bulunan saksıların dibini küllük olarak kullanır (0 oy [0.00%])

11. Saçlarını limon ile şekillendirir (1 oy [10.00%])

12. Aşağıdan zil açlınca megafonu açıp "Alo" der (0 oy [0.00%])

13. Diğer:(siz belirtiniz) (1 oy [10.00%])

Oy Ver Ziyaretçiler oy veremez

#1 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2008 - 13:02

yurdumun her yerinden insan manzarası size *civciv

edit: anket alıntıdır.

Bu mesaj elma tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 02.04.2008 - 22:57

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#2 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2008 - 13:13

bıçak yerine çatalın yanını kullanır *civciv
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#3 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2008 - 13:15

demek sen öyle yapıyosun aferin sana *civciv

#4 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2008 - 16:26

başlıyorum kaç tane çıkar bilmiyorum...biraz net desteği de alırsak birçok sonuca ulaşabiliriz...

- 0.5,0.7,0.9 vs... uçlu ya da Johann Faber tarzı tahta kalemlerin diplerini kemirir plastik kalemlerin uç koyulan kısmındaki kapakları emerek dillerine yapıştırırlar
-aynı tür uçlu kalemlerinde uç kalmadığında genele hitap şeklinde ''0.5 ucu olupta vermeyenin'' diyerek bağırırlar...sopa yiyende olur bu yüzden
-anne olanlar bakkala giderken portmantoda asılı çocuğunun veya eşinin ceketini omzuna alırlar...Kapıdaki eski, topuklarına basılmış eş ya da evlat ayakkabısını giyerler
-kimi erkek vatandaş senelerce cüzdanlarında aynı kondomu taşır...babadan oğula geçtiği de görülürmüş...çüş
-anne olanlar genelde çocukları terlikleriyle döverler...
-boynu eğik, elleri göbekte birleşik ezik duruşları vardır (el pençe diz divan olayı)
-ister harvard'ı bitirsin ister oxford'u kim olursan ol senin insan gözündeki değerin şu sözlerle ölçülür ''çok efendi çocuk'' (adam ol ciğerimi ye)
-hocanın gelmeyipte dersin düşmesi durumunda içlerinden en az bir kişi ne olur olmaz diyip kalır...ötekiler duruma kendi aralarında tepki gösterir ''off çok cins ya'' bazılarını da döverler
-erkek cinsinde olanlar dolmuşta,otobüste boş koltuklara oturur toplu taşıma aracı her durduğunda binenin,binipte yanına oturanın bayan olması konusunda dilekte bulunur,şayet oturmazsa 'zaten güzel değilmiş' denilir,erkek binerse sinir olunur..ne bekleniyorsa artık
-misal çekirdek çitler(yer vs...) duruma aksiyon katmak veya tadı daha çok hissetmek istemesinden mütevellit çekirdek içlerini harici biriktirir bir köşeye yığar bir avuç dolusu olduğunda büyük bir zevkle ve neşeyle ağzına tıkar...bir nev'i nirvana
-genelde 15 yaş altı çocuklar paltolarını giymeden kapşonlarını kafaya geçirerek gezerler hatta kimisinin sümüklerinin kurumuş oldukları da görülür
-sabah ereksiyonunun ev ahalisinden gizlenmesi
-kışın kar yağdığında (yazın da yağabilir) illaki bir arkadaşın bir dostun ensesinden içeri kar tıkıştırır...sevinir bu bi acayip...avel
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#5 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2008 - 16:53

devam

-saçına su vurur kah yana ayırır kah ortadan ayırır
-koltuk altında bir gazete kahveye gider
-misafirliğe giden minimallerin eve dönmemekte ısrar etmesi sonucu ev sahibi veya sahibesi tarafından 'lan hadi sittir git'' babında ''tamam o kalsın bizde bizim çocuğumuz olsun'' denilmesi...candır
-meyve tabağı gelir...önce en tropik olanından başlar en sona elma armut kalır...tümevarım mıdır nedir
-aha bak dizde kravat bağlanması da var
-ohoo bak bu da önemli : babalar genelde pazarları ev ahalisinin ayakkabılarını boyar
-belki de en önemlisi ''bir çay içmek için'' eş dost ziyaret ederler
-gazoza,sodaya kimi çay ocaklarında iki marka alınır,çaya,oralete ve türevlerine bir marka...bazen kola için peşin para isteyen çay ocakları olur
-komşuya misafirlikte bulunmak için bazen evin küçük çocuğu ulak yapılır
-bazı bayan öğrenciler kitaplarını göğüs seviyesinde kucaklayarak taşırlar
-tuvalet musluğuna,taharet musluğuna hortum bağlanması vardır tabii
-toplu okul vesair gezilerde otobüste illaki bir fırlama bir kendinden geçik bulunur ve ona tamah eden de bir grup vardır arka koltuğu zapteder şarkı söyler....bunlar molalarda,otobüs durduğunda falan genelde en son otobüse binmek için herkesin binmesini uzakta bekler...ayarsızlık
-tavla da yenilince mızıkçılık yapan huysuz ihtiyarları vardır bu ülkenin
-ooof oof bir de var ya arabanın altına kaçan topu almaya çalışan çocuklarımız vardır bunlardan bazıları şimdilerde Tübitak ödülüne sahip kişiler
-her Türk genci ömrünün bir köşesinde mutlaka burnuyla flüt çalmıştır...Gitar çalmayı beceremeyip arkasını darbuka olarak kullanmıştır...yok ben yapmadım deme dövüyorlar diyeni
-''Yancılık'' müessesesi vardır bu ülkede...oyun izlerken bedava çay...yakışır
-masa da birine çay koyuluyorsa,hazır bana da doldursun isteğiyle bardak yarısında olsa bile illaki fondiplenir orda bardak boğazı dili dudağı yanma pahasına
-tut...masaydım düşüyordun
-ıslak mendilin gerçek işlevini gördükten sonra ayakkabı silinmesi..

devam edeceğiz

not : teşekkürler Umut Sarıkaya
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#6 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2008 - 16:54

Şİmdi maddeleri tek tek inceleyelim:İzin verirseniz:Siz önden buyrun:lüppen:BU lüppen lumpen gibi oldu ama sonuçta hepimiz kim olduğumuzu biliyoruz:Birbirimizi kandırmanın alemi yok:

Bir turiste adres tarif ederken bağıra bağıra Türkçe konuşur

Şimdi efendim bunun fiziksel açıklaması var.Ki hem yabancı dil bilmeyip hem de bağıra çağıra bunu türkçe yapmayanlar düşünsünler.Şimdi yüksek tonda çıkardığınız o ses dalgalarının dalga boyunda bir değişiklik yok tabii ancak fazında bir değişiklik yarattığınız için bu durumda etki kafatasını direk aşıp.Malum engeller sesi defrakt edip onun ilerde sönmesini sağlar.Bunun engellenmesini güçleştirdiği için etki direk beyne ulaşır.Sonucunda da eğer bağırdığınız kişi geri zekalı değilse kesinlikle anlamış olmalı.Hee hem geri zekalı hem yabancı bir ülkeye gidip o ülkenin dilinden temel üç beş kelime edinmemiş bir ... ise ben ne yapayım.Benim de adım hıdır değil ama elimden gelen budur.

Daha birinci telefon zili çaldığında telefonu açmayıp ikinci zilin çalmasını bekler

Herhalde bekleyecek size hiç olmadı mı daha birinci zil çalar ardından telefon kapanır çalmaz bir daha.İşte bunun siz açtığınız anda olduğunu düşünsenize.Telefonu açıyorsunuz karşı taraf sizin açtığınızı çalarken çıkan o biiip sesin kesilmesinden anlıyor.Derken hat gitti ne oldu.Karşıda ki kişi sizin telefonu yüzüne kapattığını düşündü.Bunu mu istersiniz heee?Bu sebeple kaç yuva yıkılır.Hangi ülkeler birbirlerine savaş açar haberiniz var mı?O sebeple bilinçli her insan en son çalış sesine kadar sabırla bekler.Yalnız tam anı da iyi tahmin etmek lazım sonra telefon kapanabilir.Bu da tecrübeyle olacak işler.Siz de eve gidince çalışmaya başlayınHadi bakayım.Bak hala boş boş bakıyor.

Bıçak yerine çatalın yanını kullanır.

Herhalde çatal kullanacak.Eğer kullanmıyan varsa hata ediyor zaten.Siz ki kurtuluş savaşı gibi yokluklar içinde mucizeler gerçekleştirmiş bir neslin torunları olarak bu konuda daha bilinçli olmalıydınız.İsraf kardeşim.Yapmayın gözünüzü seveyim.Siz bari yapmayın küçüklere iyi örnek olalım.Bıçağa ne gerek var ki zaten çatalla gayet güzel bir şekilde ayrılabiliyor değil mi?Hadi bakayım azıcık buna da çalışın evde.

Kırmızı ışıkta duruyor diye öndeki araca tepki gösterir

O bir kere tepki değil.O bir kere sadece takdir.Aferim baabında ne yapsın yani aracı bırakıp şahsen elini mi sıksın.Lem siz de ne anlayışsız insanlarsınız var yaa.İnsanoğluna yaranılmıyor işte...

Tüpü bağladıktan sonra çakmakla kontrol eder

Herhalde çakmakla kontorl edecek.Ne yapsın kibrit mi kullansın.Sen o kibritler için kaç ağaç yok ediliyor farkında mısın?Yok ama ye iç gez eğlen zamane gençliği hep böyle ki çevrecilik bilinci sıfır.Otur.

Kazazedenin kollarından çeker

Bak yaa lem başka neresinden çeksin tutusun.Hee istersen şöle bi kucaklasın da Kırkpınar a katılsınlar.Ya da boğazından sıkıca kavrasın istersinya da en güzeli ayaklarından tutup sürüyerek çıkarsın.Lem çuval mı taşıyon?Adam herhalde başını güvenceye almak için kollarından tutar çeker çıkarır değil mi?

Nezle olunca tuvalet kagıdını uzun bir şerit yaparak mendil olarak kullanır

Bu ne ben anlamadım.Kötü yanı ne yani.Art bölgene uygun gördüğün kağıdı burnuna uygun bulmuyon mu şimdi? Organlar arsı ayrımcılık mı yapıyon? Sence en gereksiz organ geri bölgende ki mi oluyor? Sen hiç organlar ve müdür fıkrasını duymadın herhalde?Önce bi bilinçlen öyle gel hadi yavrum anca...

Gazete bayiinin önünde durup asılı olan gazeteleri okur

Al işte halkın bilinçlenmesini istemeyen birisinin düşünceleri.Buna cevap vermek bile istemiyorum.Zaten bu ülke sizin gibiler yüzünden geri kaldı.Siz şimdi kalkar bir de başkasının okuduğu gazete dergiyi omzunun üstünden yanından kaçamak okuyana da laf atarsınız.Sizin gibiler yok muuu?

Suyun altında nefessiz ne kadar kalındığını merak ederek boğulma tehlikesi atlatır

Bu ne demek oluyor ki?Su üstünde boğulursa normal bir şey mi?Siz bu vatandaşları yüzme kursuna göndermeyin tek eğlenceleri su ya popolama atlamak olan bir halk oluşturun.İnsanları yok pijamalı yok eşofmanlı diye plajlara almayın.Tüm güzel plajları paralı yapın sonra kalk böyle soğuk esprilerle ....töbe töbe

Evinde bulunan saksıların dibini küllük olarak kullanır

Al işte tam bir cahilllik örneği daha.Şİmdi bu sigara zararlı mı? Zararlı peki bu şekilde saksıda bulunan parazitleri kurtçukları yok etmiş olmuyor mu? Oluyor.Eeee.

Saçlarını limon ile şekillendirir

Sen kolonya kullanınca bir şey diyen var mı?Ya da parfüm kullanınca hee.Laf söyleyen yok.Makyaj da yapabilme hürrüyetin var.Ama iş saçlarını şekillendirmek için hem de gayet güze kokan ve sıhhi de olan.Ki limon bir miktar asit içermektedir.Meyve asidi diye bildiğimiz.Lem bi taraftan adam salaş saldıraş sokağa çıksa ardında bir sürü laf edersiniz hee.

Aşağıdan zil açlınca megafonu açıp "Alo" der

Ne desin?Pozitron elde ettim.Sıra şimdi takyonlara mı geldi desin.String teoremine göre 13. boyutun nasıl olduğunu denklemle ispat edebiliyorum ya sen mi desin?Ne desin canım.

Diğer:(siz belirtiniz)
Burada anlatılanlar bahsedilen olaylara destel veren tüm herkesi kapsamaktadır.Hadi canlarım yaylanın bakayım.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#7 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2008 - 16:58

:D *böö :P
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#8 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2008 - 17:09

anketi açarken şıklara şunu eklemeyi unutmuşum

Shy amca gibi düşünenler diye :D

#9 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 01.04.2008 - 17:28

Daha birinci telefon zili çaldığında telefonu açmayıp ikinci zilin çalmasını bekler

Bazen çağrı atıyorlar kontörleri gitmesin diye yapıorum bi de bana cadı derler *agla

Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#10 GökceN

GökceN

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.389 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2008 - 19:06

Gazete bayiinin önünde durup asılı olan gazeteleri okur *agla
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

#11 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 02.04.2008 - 09:12

denio sen yazdın sandım, ne kadar yaratıcı oldugunu düşünmüştüm. ben bu yazılanların hepsine tanıdıgım, yur'd'unuzun insanıyım .)
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#12 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2008 - 20:10

Ne zor konu ya....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#13 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2008 - 22:04

Toplu taşıma araçlarında başkasının dergisini gazetesini dikkatli dikkatli inceler, okur.
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#14 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2008 - 22:07

Ama sonuçta iyi bir şey yani ... *ühü

#15 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2008 - 22:13

Hayır kötü bişi *ühü
"This desert flower

#16 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2008 - 22:25

Çaktırmadan okursan iyi bir şey . *zong

#17 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2008 - 22:53

Ama hep çaktırıyolar, çok ayıp cık cık cık :P

Sarı ışıktan itibaren korna çalmaya başlarlar *zong
"This desert flower

#18 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2008 - 23:44

dora'm,hayatımın anlamı ben yazdım zati...yani esinlenerek,öykündüm bir an
az evvel aklıma geldi

hesap makinesini ters çevirip 3920 yazar ÖZGE ismine hayret eder...1837837 yazar LEBLEBİ yazısına hayret eder...77345 yazar SHELL yazısına hayret eder...matrisin transpozesi midir nedir bi değişiktir
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan