İçerik değiştir

Haftanın Üyesi : kılıç :)

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 60 yanıt verildi

#1 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 09:52

Az kalsın unutuyordum. Hatta nasıl hatırladım hayret ediyorum kendime *zong
Haftanın üyesi kılıç karşınızda;
Gönderilen Resim

Adetten ilk soruyu soruyorum efenim, öhöm ıhım ;
kılıç; İnternet sizde bağımlılık yaptı mı(hayır derse kaparım konuyu :P ) ve yapmak istediğiniz şeyleri engellediği zamanlar oldu mu ? Misal vererek örnekler yardımıyla açıklarken iyi düşününüz *zong

düzenleme: resim eklendi..

Bu mesaj quStah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.04.2008 - 20:41

#2 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 10:47

Kılıç abi ,nickinin anlamı ne ? *zong
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#3 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 11:28

Hiç ne işim var harabe de dediğin oldu mu?

Sana ne buluyorsun orada ne diye giriyorsun diyen oldu mu?

Böyle diyenlere ne cevap veriyorsun?

Konuyu geç açan qustah a bir söyleyeceğin olacak mı?( İstersen ben ellerini tutarım sen vur)

Eve gelince ilk işin harabe yi açmakmış doğru mu?
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#4 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 14:33

Vay vay vaayy:) Demek kılıç gelmiş, e hoşgelmiş o zaman :friends:

1. Adını kim koymuş, e niye kılıç koymuş?

2. Mesleğini detaylı olarak öğrenebilir miyim? Neden bu mesleği seçtin, nasıl seçtin?

3. İş dışında en sık yaptığın şeyleri alalım:)

4. Sigara içer misin? İçiyorsan niye başladın? Ne zaman başladın? Ne kadar içersin günde?

5. Sarhoş oldun mu hiç? Olduysan nasıl oldun, ne zamandı, kimlerleydin? Sever misin içmeyi?

6. Hangi vesileyle harabeye geldin? Bir arkadaşının vasıtasıyla geldiysen, kimdir o? ::

7. Biraz aile ortamından bahseder misin bize? Kardeşin var mı, kaç tane, küçük mü büyük mü?

8. Kerem'den esintileri okumak hoşuna gidiyor mu? Neler düşünüyorsun o konuyu okurken? Yoksa daha hiç mi okumadın? *gla

9. Müzikle olan alakanı alalım:) Enstrüman çalar mısın? Şarkı söyler misin? Kulağın var mıdır? Hangi tarz müzik dinlemektesin?

10. Palyaço diyince aklına neler gelir? Ne çağrıştırır sana? ::

Teşekkürler kılıççım:) :aww:
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#5 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 14:48

kılıç; İnternet sizde bağımlılık yaptı mı(hayır derse kaparım konuyu ) ve yapmak istediğiniz şeyleri engellediği zamanlar oldu mu ? Misal vererek örnekler yardımıyla açıklarken iyi düşününüz

Evet yaptı.Yapmak istediklerimi geçiktirdiği zamanlar oldu.Ailem harabeyi kuma olarak görüyor.İki tarafıda idare etmeye çalışıyorum...

Hiç ne işim var harabe de dediğin oldu mu?

Olmadı, tam aradığım yer...

Sana ne buluyorsun orada ne diye giriyorsun diyen oldu mu?
Böyle diyenlere ne cevap veriyorsun?Konuyu geç açan qustah a bir söyleyeceğin olacak mı?( İstersen ben ellerini tutarım sen vur)
Eve gelince ilk işin harabe yi açmakmış doğru mu?

Ne yapıyorsun bu kadar saat diyen oldu.Sizinle ne yapıyorsam onu yani sohbet dedim.Harabenin ufkumu genişlettiğine inanıyorum...

Aslında bekliyordum.Ama konu açılmayınca yırttık bu hafta diye aklımdan geçti...

Kılıç abi ,nickinin anlamı ne

Barboros Hayrettin paşa nın sancağı...Aslında bir çok sançak kullanmış diğerleride var ama bu güzel...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#6 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 15:08

Hayırlı olsun kılıc Allah kolaylık versin.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#7 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 15:11

1. Barbaros Hayrettin Paşa'nın sancağıyla ne tür br duygusal bağlantın var acaba kılıç? Yani neden herhangi bir sancak değil de bu? Neden yani neden? :aww:

2. Tatil diyince aklına gelen ilk yer? Ama çok düşünmek yok..

3. En son tatil/dinlenme için gittiğin yer/şehir/kasaba/ülke neresiydi? Kiminle gittin, hani araçla gittin, ne zaman gittin? Nasıl geçmişti ve neler yapmıştın?

4. Hayatı bana tanımla lütfen, illa 2-3 kelimeyle değil, iatediğin kadar kelime,cümle,paragraf kullanabilirsin. Sadece hayatı anlat bana :friends:

5. Toleranslı bir insan mısın? Yani en yakınına gösterdiğin tolerans oranını açıklayabilir misin örneklerle felan..?

6. Birşeylere katlanmaktan konuşalım seninle. Neden katlanırız? Uğruna birşeylere katlandığımızda, kendimizi tüketmiş olmuyor muyuz? Psikolojik olarak sence bu ne kadar doğru? Hatır için veya üzülmesin birileri diye katlandığımızda asıl olan bize olmuyor mu? Haksızlığın bir versiyonu değil midir? Değilse neden değildir? Deşelim şu konuyu *gla

Teşekkürler kılıç.. ::
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#8 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 15:14

Adını kim koymuş, e niye kılıç koymuş?
Mesleğini detaylı olarak öğrenebilir miyim? Neden bu mesleği seçtin, nasıl seçtin?

Adımı babam koymuş.Bu arada adım Ender...
Antika işiyle uğraşıyorum.Serbest antikacı diyelim.Mesleğimi çok seviyorum.Balık tutmaya benziyor,ne çıkacağını bilemiyorsun.Bir karşılaştığın malı belkide birdaha göremiyorsun.Hergün bir yenilik yani...
18 li yaşlarda gördüğüm bir rüya sonrası kılıçlara olan muhabetim arttı,bulduklarımı toplamaya başladım,belkide bu etkili olmuştur...Aslında tekstil sektöründe müdürdüm.Çalıştığım firma ortakların birbirine düşmesinden,ve kırizinde etkili olmsından dolayı kapanınca bu işi yapmaya karar verdim.Yani radikal bir karardı.Daha azda kazansam mutluyum.Tabi belli olmuyor...

İş dışında ensık yaptığım şey harabeye oturmak...

Sigara içer misin? İçiyorsan niye başladın? Ne zaman başladın? Ne kadar içersin günde?

İçmem ,içmedim...

Sarhoş oldun mu hiç? Olduysan nasıl oldun, ne zamandı, kimlerleydin? Sever misin içmeyi?

Sarhoş olmadım,çünkü içmedim...Tabiatıyla içmeyi sevmem...

Hangi vesileyle harabeye geldin? Bir arkadaşının vasıtasıyla geldiysen, kimdir o?

Arıyordum.Karşıma çıktı.Bir kaç gün inceledim.Sonra işte burdayım...

Biraz aile ortamından bahseder misin bize? Kardeşin var mı, kaç tane, küçük mü büyük mü?

Evli 2 çocuk babası,mutlu bir insanım.Kızım bu sene lise 1 e başladı.Oğlum orta 2 de,erken evlenmenin faydaları.Benden 2 yaş küçük bir kız kardeşim var.Bu arada 40 yaşındayım.Arkadaşlar tuaf bir yaş olduğunu söylüyor.ben memnunum...

Keremden esintileri takip ediyorum...Müzik dinlemeyi severim.Bana güzel duygular çağrıştıran,başka dünyalara götüren her tarz müziği dinlerim.Ama çalma kabiliyetim yok.Yine de evde 3 tane gitar var ,Çalamıyoruzda neden aldıysak.Belkide çocuklar çalar...

Palyaço diyince aklına neler gelir? Ne çağrıştırır sana?

İnsanların ,özellikle çocukların mutlu günleri geliyor.Yaşlansalar bile akılda kalacak anılar geliyor...

#9 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 15:32

Barbaros Hayrettin Paşa'nın sancağıyla ne tür br duygusal bağlantın var acaba kılıç? Yani neden herhangi bir sancak değil de bu? Neden yani neden?

Biraz korsanlık var herhalde...

Tatil diyince aklına gelen ilk yer? Ama çok düşünmek yok..
Çanakkale...

En son tatil/dinlenme için gittiğin yer/şehir/kasaba/ülke neresiydi? Kiminle gittin, hani araçla gittin, ne zaman gittin? Nasıl geçmişti ve neler yapmıştın

Çanakkale,arkadaşlarla her sene 5-6 kere gidiyoruz.Savaş alanları bana tatlı bir huzur veriyor.93 sene evvelinin mahşer yeri,sessizliğe gömülmüş...Sadece kuş sesleri ve ağustos böcekleri...

Hayatı bana tanımla lütfen, illa 2-3 kelimeyle değil, iatediğin kadar kelime,cümle,paragraf kullanabilirsin. Sadece hayatı anlat bana

Zor fakat,gerekli bir tecrübe...Ayrıntılara sorular biraz yavaşlıyınca girerim...

Toleranslı bir insan mısın? Yani en yakınına gösterdiğin tolerans oranını açıklayabilir misin örneklerle felan..?

Genelde evvet.Katı olmak çoğu zaman karşındakinede sanada zarar veriyor...Tabi bu şimdilerde böyle 18 -30 yaş arası daha katıydım.Ama Sevdiklerime her zaman toleranslı oldum...

Birşeylere katlanmaktan konuşalım seninle. Neden katlanırız? Uğruna birşeylere katlandığımızda, kendimizi tüketmiş olmuyor muyuz? Psikolojik olarak sence bu ne kadar doğru? Hatır için veya üzülmesin birileri diye katlandığımızda asıl olan bize olmuyor mu? Haksızlığın bir versiyonu değil midir? Değilse neden değildir? Deşelim şu konuyu

Karşımızdakileri kendimizden daha fazla düşündüğümüz ve insan olduğumuz için katlanıyoruz.Evet tükeniyoruz ,birilerini tüketmekdense kendimiz tükenmeyi seçiyoruz...Kendimize haksızlıkmı ediyoruz?Evet ama tatlı bir haksızlık.Her zaman katlanmakdan yana değilim.Karşıdakide bunu hak edecek seviyede olmalı...

#10 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 15:46

Hayırlı olsun kılıc Allah kolaylık versin.

senin başlıgın kilitlenmiş o yüzden burdan yazmak zorundayım.
geçen haftanın muhteşem konugu sıkılmadan sorularımıza verdigi cevaplar için
bir haftanı bizlere kendini tanıtmaya ayırdıgı için tesekkürler *heyo

yönetimşeysinenot:kardeşim baslıgı kilitlerken bir tesekkür filan yazarsanız hoş olmaz mı *agla

kılıç abi üzülme sorularım geliyoo ::
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#11 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 15:50

Teşekkür ederim Alinda düşünceli kardeşim benim *agla
Ve sorularım sormadan olurmu?

Korkuların /özlediklerin/ sevdiklerin?

Yapmaktan en çok hoşlandığın şey?

Şu an olmasını istediğin birşey?

Şu an '' Ben burada ne yapıyorum? Kim getirdi beni buraya?'' gibi

sorulara maruz kalmaksızın ruhunun olmak istediği yer ?

İzlemekten keyif aldığın tv programları?

Hayatta en çok kıymet verdiğin şey?

Bunlar bir kısmı devamı var Tabii cevaplarsanız. *heyo

#12 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 17:46

Çocuklardan bahsedelim.. *agla

1. Bir bebeğe agucuk gugucuk şeklinde konuşmayı veya sevmeyi nasıl bulursun? Yani normal bir durum mudur bu sence? Neden agucuk der insanlar bebeğe?

2. Evvela allah bağışlasın diyerek devam ediyorum:) Çocuklarınla iletişimde en çok sıkıntı yaşadığın dönemler, yaşlar ne zamanlardı? Nasıl bir yöntem uyguladın daha kolay bir iletişim için?

3. Onlarla arkadaş olmayı başarabiliyor musun bir baba olarak? Gerçekten birçok ama birçok şeylerini seninle paylaşıyorlar mı?

4. Bilgisayar çağına girdiğimiz için, çocukların kendilerini bilgisayara ve teknolojiye daha çok adapte etmeleri konusunda ne düşünüyorsun? İçin rahat mı bu konuda? Her türlü bilgiye bilgisayar vb. yoluyla kolayca ulaşabilmeleri sence ne kadar faydalı onlar için?

5. Yalan söylemenin yanlış olduğunu özellikle öğretmeye çalıştınız mı anne-baba olarak? Yoksa oluruna mı bıraktınız? Hani düzgün bir aile ortamında zaten çocuk öğrenir, alır diye mi düşündünüz?

6. Sana en çok benzeyen huyları sence neler?

7. ÖSS için nasıl bir tutum içindesin bir baba olarak? Neler söylüyorsun onlara öss sınavı hakkında, getirisi, götürüsü nedir ne değildir vs. gibi düşüncelerini biliyorlar mı?

8. Okuldan kaçıyorlardır mutlaka *heyo Bu konuda ne düşünüyorsun? Yani kaçmalarını normal buluyorsan (bulmuyorsan açıklama alayım), için rahat mı yani? Kaçtıklarında allah korusun başlarına birşey gelme ihtimalini düşünürken paranoyaklaşma vb. gibi durumlar oluyor mu sende? Tutumun nedir?

9. Çocuklarının arkadaşları arasında gözünün tutmadığı olursa veya olduysa, bir baba olarak duruma müdahale etmeyi düşünüyor musun? Cevabın evetse, nasıl bir yöntem? Naıl bir uygulama? Ne yaparsın yada yaptın, lütfen açıkça ve detaylı anlat ::

*cool
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#13 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 17:55

HARABE EN LERİ :
en komiği -
en ciddisi-
en hanımefendisi-
en beyfendisi-
en çalışkanı-
en oyun seveni-
en sempatiği-
en konuşkanı-
en karamsarı-
en düşünürü-
en samimi geleni-
en kibarı-
en iyi imza-
en iyi avatar-
en iyi başlık açan-
en duygusal-
en sevileni-
en temiz kalplisi-
en bi kurucu-
en bi yönetici-
en iyi bayan üye-
en iyi erkek üye-
en karizma üye adı-
en aktif-
en tanısmak istedigin-
en popüler-
en anlayışlı-
en bilgilisi-
en olmazsa olmazı-
en yakısıklısı-
en güzeli-
en ukalası-
en kendisi begenmişi-
en boş konuşanı-
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#14 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 18:06

antika hobin ne zaman başladı ve ne zaman ticari hale geldi?

antikacılığın hangi boyutundasın? hangi tarz malzemeye yoğunlaşıyorsun? :laughcont:

antikacılığın yasallık yılı nedir? veya şöyle soriim: tarihi eserle ticareti yapılabilen eser ayırım kriteri nedir?

talebelik yıllarımda meraklı arkadaşa ticaret konusunda yardımlarım olmuştu getir götür baabından yaani. ondan merak ettim *lol
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#15 GökceN

GökceN

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.389 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 18:59

kılıç bu haftanın uyesı olmuşsun hayırlı olsun kolay gelsın bende bırkaç soru sormasam olmaz.
en buyuk hayalın neydı
yurt dışına çıktınmı nereye gıttın yada gıtmek isterdın
şakacı bır insanmısın
esas memleketın neresı
annen baban memlekettemı
çocuklarının ne olmasını yada hangı mesleğı yapmasını istersın
şımdılık bu kadar cevaplarsan yıne sorarım
şımdıden teşkkurler.
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

#16 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 20:51

Korkuların /özlediklerin/ sevdiklerin?
Ne yalan söyleyeyim pek korkum yok.Annemin yokluğu her zaman hissediliyor.Eşim, çocuklarım,dostlarım ,buna sizlerde dahilsiniz...

Yapmaktan en çok hoşlandığın şey?
İşimi seviyorum.Eski bir objeyi aslına uygun bir tamirle yaşama geri döndürmek.Dostlarla sohbet etmek...

Şu an olmasını istediğin birşey?
Sizlerin bu sorularını yüz ,yüze cevaplamak...

Şu an '' Ben burada ne yapıyorum? Kim getirdi beni buraya?'' gibi
sorulara maruz kalmaksızın ruhunun olmak istediği yer ?

Doğayla iç içe sadece bir kaç eski dostla baş başa kalmak...

İzlemekten keyif aldığın tv programları?
Tartışma programlarını seyrederim.Belgeseller...İyi film olursa kaçırmam,dizilerden vadiyi seyrediyorum...

Hayatta en çok kıymet verdiğin şey?
Zor soru...Aile kıymetli ve dostlar.Onların oluşturduğu Vatan...

#17 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 21:03

Güzel cevaplar teşekkürler devamı geliyor hemen soru hazırlamaya başlayayım.
Ve sorum bir kaç haftadır merak ediyorum.Lütfen cahilliğimi hoş görün bu vadi dizisini sizden duydum hangi kanalda yayında merak ettim.

Bu mesaj GiZeM tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.03.2008 - 21:25

#18 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 21:19

1. Bir bebeğe agucuk gugucuk şeklinde konuşmayı veya sevmeyi nasıl bulursun? Yani normal bir durum mudur bu sence? Neden agucuk der insanlar bebeğe?

Evet severim.Bence normal bir durum.Neden?Bence Allaha daha yakın olan daha uzak olanı çekim alanına alıyor.Onu kendine benzetiyor.Bir bebekten daha yakınını da bulamayız her halde...

2. Evvela allah bağışlasın diyerek devam ediyorum:) Çocuklarınla iletişimde en çok sıkıntı yaşadığın dönemler, yaşlar ne zamanlardı? Nasıl bir yöntem uyguladın daha kolay bir iletişim için?

Bu soruyu hanıma sorsaydın sayfalar dolusu yazardı eminim.Sıkıntıları o yaşadı.Dalgaları o göğüsledi ben onun baş edemediği yerlerde devreye girdim...Çocuklar büyüdükçe sıkıntılarıda büyüyor.12-13 Yaşlar sıkıntıların tavan yaptığı yaşlardı...

3. Onlarla arkadaş olmayı başarabiliyor musun bir baba olarak? Gerçekten birçok ama birçok şeylerini seninle paylaşıyorlar mı?

Evet başardığıma inanıyorum.Bizim ev şeffaf kimse birbirinden bişey saklamaz...Ortak çözüm arayışlarına gidilir.Genelde ben ikna ederim ama zorla değil kanıtlayarak...

4. Bilgisayar çağına girdiğimiz için, çocukların kendilerini bilgisayara ve teknolojiye daha çok adapte etmeleri konusunda ne düşünüyorsun? İçin rahat mı bu konuda? Her türlü bilgiye bilgisayar vb. yoluyla kolayca ulaşabilmeleri sence ne kadar faydalı onlar için?

Burdan ulaşmasalar başka yerden ulaşırlar.Aç tavuk anbar deler diye bir laf var ya,doğru ve yanlışı öğretip bırakacaksın uçmayı kendi öğrenecek.Düşse de ve düştüğündede yanında olacaksın...

5. Yalan söylemenin yanlış olduğunu özellikle öğretmeye çalıştınız mı anne-baba olarak? Yoksa oluruna mı bıraktınız? Hani düzgün bir aile ortamında zaten çocuk öğrenir, alır diye mi düşündünüz?

Evet bu konuda nasiatlarımız oldu.Çünkü çocuk okula başladığı andan itibaren değişik bir dünya ile karşılaşıyor.Bu dünya da her şey var.Bence kırmadan ufak nasiatlar yararlı oluyor...

6. Sana en çok benzeyen huyları sence neler?

Kızımın aktif ve liderlik ruhu, Oğlumun el beçerisi bana benziyor...

7. ÖSS için nasıl bir tutum içindesin bir baba olarak? Neler söylüyorsun onlara öss sınavı hakkında, getirisi, götürüsü nedir ne değildir vs. gibi düşüncelerini biliyorlar mı?

İyi bir egitimin onlara neler katacağından söz ediliyor.Bununda bilincindeler...

8. Okuldan kaçıyorlardır mutlaka Bu konuda ne düşünüyorsun? Yani kaçmalarını normal buluyorsan (bulmuyorsan açıklama alayım), için rahat mı yani? Kaçtıklarında allah korusun başlarına birşey gelme ihtimalini düşünürken paranoyaklaşma vb. gibi durumlar oluyor mu sende? Tutumun nedir?

İnanmassın belki ama kaçak yok.Neden gerekde yok,söylerler ve izin alırlar.Kaldıki diyelimki kaçtılar ilk yoklamadan sonra okuldan mesaj geliyor.Karşılıklı güven meselesi bu konuda güvenim tam...

9. Çocuklarının arkadaşları arasında gözünün tutmadığı olursa veya olduysa, bir baba olarak duruma müdahale etmeyi düşünüyor musun? Cevabın evetse, nasıl bir yöntem? Naıl bir uygulama? Ne yaparsın yada yaptın, lütfen açıkça ve detaylı anlat

Uyarırım ve ona nasıl bir zararı dokunacağını anlatırım,İlla ki yaşayıp öğreneceğim derse kendi bilir.Genelde evde bir arkadaş ortamı olduğu için önerilerime kulak verirler...

#19 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 21:47

HARABE EN LERİ :
en komiği -Zaman zaman hepsine gülüyorum.
en ciddisi-Yaban gülü
en hanımefendisi-Alinda,Gizem,Deryadeniz
en beyfendisi-Mel g
en çalışkanı-Rabbit
en oyun seveni-orumcek adam
en sempatiği-Ece han
en konuşkanı-Ysf
en karamsarı-Netkolik
en düşünürü-...
en samimi geleni-Gizem
en kibarı-Attalia
en iyi imza-Kişiye özel ,kişinin kendisini fadesi hepsi en...
en iyi avatar-Gizemin avatarlarını seviyorum.
en iyi başlık açan-Wale
en duygusal-Derya deniz
en sevileni-Gizemi sevmeyen varmı?
en temiz kalplisi-Kötü kalpliye raslamadım.
en bi kurucu-Mel g
en bi yönetici-Yönetici ise hepsi en dir.
en iyi bayan üye-Alinda
en iyi erkek üye-Shy
en karizma üye adı-Glamour
en aktif-Ysf
en tanısmak istedigin-Hepsi
en popüler-
en anlayışlı-Anlayışsız yok ki? herkes anlıyor...
en bilgilisi-Attalia
en olmazsa olmazı-Canan, Gla...
en yakısıklısı-...
en güzeli- ...
en ukalası-...
en kendisi begenmişi-...
en boş konuşanı- Boş konuşan üyenin harabede işi ne?

Kendi ailem gibi gördüğüm harabenin enleri beni zorladı.Benim gönlümde hepsi en...

#20 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 21:59

antika hobin ne zaman başladı ve ne zaman ticari hale geldi?
Yaş 18 hobi olarak başladı ve yaş 30 da ticari hale geldi...

antikacılığın hangi boyutundasın? hangi tarz malzemeye yoğunlaşıyorsun?
Taşına bilir objeler.Örneğin madalyalar,gümüş objeler,kılıçlar v.s.Ağırlık koleksiyon malzemelerinde.

antikacılığın yasallık yılı nedir? veya şöyle soriim: tarihi eserle ticareti yapılabilen eser ayırım kriteri nedir?

Son altı padişahın öncesi bütün malzemeler tarihi eser hükmünde ve ticareti yasal değil,Bizim müzelik parça dediğimiz türden.Diğerlerinin ticaretinde yasal bir engel yok.Toprak altı diye tabir edilen kısımsa tamamen yasaklı, ancak belgeli koleksiyonerler müzelerin bilgisi doğrultusunda müzelere kayıtlı olarak toplaya biliyorlar...

talebelik yıllarımda meraklı arkadaşa ticaret konusunda yardımlarım olmuştu getir götür baabından yaani. ondan merak ettim..

Umarım merakınızı gidere bilmişimdir.