İçerik değiştir

Kürt Sorunu

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 77 yanıt verildi

#61 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 03:24

114' ün biraz zihni bulanmış. Tarafmı bi-tarafmı anlayamadım. İçki dimağı zayıflatır. DİKKAT.
Güzel düşünen güzel görür. Güzel gören hayattan lezzet alır.

#62 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 03:25

farukçum iyi oku sen karar ver kim neyi ne şekilde anlatıyor...

TÜM HARABE HALKI OKUSUN KİMİN NE YAZDIÐINI VE KARAR VERSİN...

#63 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 03:45

QUOTE=114,09-01-2006, 00:32]son bişiiyde bu pkklı örgüt zihniyetini burda barındırırsanız hepinizede yuh şehitlerimiz var lan bu vatanda...

*yine ve hep ayyaşsın...sen kaç kere iki şehid için, içki masasından kalkıpta dua ettin ha? şapşal şey.. ;)

*pkk zihniyetli değilim ama senin zihniyetin de onlarınki kadar bölücü ve berbat..asıl bölücüler onlar ve senin gibi olanlar....onlar bi taraftan, senin gibi cahilce,çokça ve boşça konuşan insanlar da diğer taraftan ..halimiz perişan.. :no:

*ben burada yazmak için yeterince zeki,güzel,bilgili,kültürlü,asil, karakterli ve eğitimliyim. yani sende olmayan herşey mevcut :wave: barınma sorunu olan sensin,

*sen bizim yazdıklarımızın üzerinden geçinen bi asalaksın..asalaklar her zaman birine muhtaçdırlar, sende bize muhtaçsın..

*eğer bugün halen bu siteye yazabiliyorsan emin ol bunun tek nedeni ve gerçeği; yazdığın saçma ve alakasız yazıların insanları eğlendirmesidir..sen bu sitenin
soytarısısın

Bu mesaj evanescence tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.01.2006 - 05:27

"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#64 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 04:07

"..adaletli dahıtılmıyor he ulan duruyıom duruyom kızıyom bu sloganlarla çıkıp askerlerimizi öldürdünüz adaletinizi yiyim sizin köpekler..."

*adalet işleri: öyle bilmem kaç katlı çiftlik evinde oturup, poponu kalorifere dayayıp, eline içkini alıp, son sürat nete bağlanan bi pc ye yazı yazmakla olmuyoo...

*ayrıca mesleği itibariyle saygı duyduğum ama senin gibi bir hatunla evli olduğu için kendisine acıdığım eşinden duyduğun bi kaç sözle gelip burda artistlik yapamazsın..sen o sözleri başka pazarda sat, burda alıcısı olmaz..

:wave: yiyeceğini bana sorarsannnnn.......

*ayrıca rica ediyorum, küfürlerine yeni bır boyut kazandır, baydın bizi..küfür ettin herşey bitti sanma, sana daha çokküfür ettircem..çalışda gel...

*köpek demişken, ne zaman görsem seni hatırlarım.. ;)

Bu mesaj evanescence tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.01.2006 - 04:15

"This desert flower

#65 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 04:44

kendi kafamada sıçayım birde sana kürt dediğim için özür diliyordum yazıklar olsun bana alkollüydüm kızım olayı çözemedim iki genç çocuk idrak edemedi ayıktılar onlar sen varya bölücüsün defol lan burdan örgütlenelim diyorsun ... yediniz ülkemizi ....

edit: seviye

*kendi kafana ne yaparsan yap..ben engel olmiyim...

*olayı çözememişmiş...ee tabi seni aşar...ben söliyim;

*iki çocuk dediğin insanlar zaten seni dinlemiyorlardı ki:haliyle kocandan, malından mülkünden bıktılar ve tabiki benimle sohbet ettiler,bende seni nezaketen dinlemiştim yani ayıp olmasın diye...

*sen varken kaşar olmak haddimi aşar, ben haddimi hep bilirim.

*benim gibileri asarsan, geriye senin gibi çürükler kalır..kokuşursunuz hep birlikte..

;)

Bu mesaj Elric tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.01.2006 - 17:05

"This desert flower

#66 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 04:52

senin ağır hakaretlerin sonrasında, bende kendimce en ağır hakaretimi etmek zorunda kalıyorum: okuyanlardan özür dilemekle beraber bu kelimenin sende çok şık duracağına olan inancım da sonsuz:

"ahlaksız"

;)
"This desert flower

#67 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 05:17

bölee ileri geri konuşup ırkçılık yapan insanlar, bugüne kadar şu memleket adına ne yaptılar bi sölesinler?
ne türkler türk olduklarını savundukları için bu güne kadar bişey kazandılar, ne de kürtler kürt olduklarını savunup bişey kazandılar..
her iki taraf da bu ayrımcılıkdan her zaman yara aldılar...
bunun en bariz sebebi de başındanberi ayrımcılık yapmakda direnen, memleketi bu hale getiren ve sonrada memleketi kim bu hale getirdi diye ortada artistlik yapan insanlardır..
bugüne kadar sosyal adalet, demokratik katılım,laiklik , yatırım,özgürlük, eğitim hakkı, kısaca yaşama hakkı ülkenin her karışına adaletli bir şekilde dağıtılmadığı için tabiki bugün ülke çıkmazların içindee ve bu çıkmazdan her kesim nasibini alıyor...
madem ülkenin halinden memnun değiliz insanca örgütlenelim istediğimiz bir ülke yapalım...

şimdi bu yazdıklarımı bir türk sölese nolur, kürt sölese nolur?

*yazdıklarımın arkasındayım.

*114 beni haklı çıkarmak için elinden geleni yapmış sağolsun ;)

*dediğim gibi,ülkemizin sorunu yok, kişilerin sorunları var..

*tüm bunların dışında senin gibi bir hem cinsim olduğu için utanç duyuyorum,

*görüntülü sohbette de iki erkeğin yanında ar damarın çatlamışçasına ettiğin laflar içinde,utanç duymuş ve sohbetten çıkmıştım

*eğer bugün tenezzül edip sana cvp yazdıysam,nedenleri var:

1.kendime olan saygımdan
2.aileme olan saygımdan (onlarada küfür etmişsin)
3.forumdakilerin hakkımda yanlış düşünmelerine sebebiyet vermemek adına
4.senin ne denli aptal oluğunu göstermek adına..

Bu mesaj evanescence tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.01.2006 - 05:49

"This desert flower

#68 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 05:19

ben türk, kürt, çerkez karışımıyım sevgili 114. benim dilimi, dinimi,ırkımı,yada elimde olmadan kazandığım herhangibir özelliğimi eleştirme,yargılama ve de foruma taşıma hakkını sana vermiyorum.

*aksini yaparsan, sana tükürdüğünü bu şekilde yalatırım.

;) olmadığımı iyi biliyormuşsun ama ne olduğumu öğrenememişsin, al öğren
:

Bu mesaj evanescence tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.01.2006 - 05:44

"This desert flower

#69 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 05:36

Gönderilen Resim

sonsuza kadar bu bayrağın altında tek bilek ve tek yürek...
ve sadece ülkemiz insanları için değil,tüm dünya insanları için barış dileklerimle..

"This desert flower

#70 114

114

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 700 Mesaj
  • İlgi Alanları:değişken

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 06:46

edit: seviye..

Bu mesaj Elric tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.01.2006 - 16:30

#71 114

114

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 700 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 07:00

edit: seviye

Bu mesaj Elric tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.01.2006 - 16:31

#72 114

114

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 700 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 07:04

sana alkış tutanlarada yuh derim ben

#73 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 08:43

Sanırım 114 mevcut sorunlarını farklı konulara yansıtarak
rahatlama peşinde... Kendisine acil şifalar diliyorum, ancak
iyileşme sürecini "harabe"de geçirmeye çalışması pek akılcı
görünmüyor.
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#74 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 11:21

Arkadaşımızın genelleyici problemi var ama bunun duygusal olarak tetiklendigini görüyorum tamam belki çok terbiyesizce konuşmuş ama tekrar okuyunca özür dileyeceği ortada o yüzden sevgili arkadaşlarım bizim görevimiz onu dışlamak yerine onu kazanmak eğer bu olmazsa yok edilmelidir!!!ayrıca abd bir millet devleti deildir ama zenginliği ve herkesi ezme duygusu onlara bir millet duygusu getirmiş amerikan milliyetçiliği die ve bu duygu cogu ulkeden guclu sonuç olarak tok olan konuşmaz, saygılı olan da aç olsada susar Allaha dua eder bu hali sona ersin die işte Türkiyemizde yaşıyanlar böyle olmalı aç da olsa susmalı tok oluncada abd gibi kimseyi ezmemeli suan Kürt kardeslerimiz açız die kendilerini haklı görüyorlar peki bir soru siz açsınızda biz tok muyuz örnek vermek istersem Artvin belki adını yeni duyanlar vardır ama orası bir vatan topragı orada yasayan genelde Gürcü veya Laz ve onlar dogudan daha aç egitim bile gitmiyordur Türkçe belki konusulmuyordur ama onlar isyan etmiyorlar çünkü bu vatanı seviyorlar insanını seviyorlar ve mutlaka bir gün umudu ile bu vatan sevgisine sarılıyorlar ortada bir laz bir gürcü sorunu var demiyorlar çünkü bu ayrımcılığa teşfik eder bir bebeğin üzerine bir degil üç kurşun boşaltan piskopat zihniyetle aynı yere koyar ve kürt sorunu var diyen arkadaslarımızı bencillikle suclamak durumundayım ben nevsehirliyim ve Türküm ama bizim ilimiz dogudan daha fakir Türkiyenin on yıl gerisinden geliyoruz yani yalnız deilsiniz.isyan eden daha sakalı çıkmamış anasını kuzusunu vahşice daglarda öldüran bir zihniyetin amacı yok Kürt kardeşlerim onları haklı çıkarmak için bir amaç gütmeyin ben amaç güden insanlarıda maalesef pkk lı olarak görüyorum yani ortaya %80 kürtler pkk lı gibi bir sonuç çıkıyor ama ben bu %20 sini kardeşim olarak görüyorum bu %20 çanakkalede yatan şehitler bu %20 bu vatan ileri gitsin die çalışanlar şehit düşenler evet bunlarda kürttü ama bu vatanı ve insanı seviyordu.onları yattıgı yerden rahatsız etmeyelim bırakın orada biraz huzur bulsunlar biz birimizi yedikçe üzülüyorlar .son sözüm kendine aydın diyip Kürtleri olmayan haksızlıgın var olduguna inandırmaya calısanları yok edelim SÖZ GÜMÜŞSE SÜKUT ALTINDIR deyip vatanı kalkındıralım Çünkü bizler faniyiz evlatlarımıza hayırlı bi yer bırakalım.ve bunlar baki seyler olsun.
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#75 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 11:25

Bu başlıktan günler sonra haberdar oldum. Meğer neler denilmiş ben yokken neler?...
Arkadaşlar, bilirsiniz, bu işler suhuletle olur. Kimsenin bireysel şikayeti söz konusu değil, sorunlar umumi ve yani, hem hiç kemsenin, hem herkesindir.
Kendi açımdan bu böyledir, en azından ve en çok sizler kadar alakalıyım bukonularla.
Yazılarınızı önce yazılmış olandan, sona doğru okudum; tasvip ettiğim görüşler, ret ettiklerimden daha çok olduğu için müsterihim.

Güzel sabahlar yarın olsun...

#76 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 11:33

sayın husrevani arkadaşım bize takdir ettiğin yazıları söylersen biz de bu yazıları daha dikkatli okur ve daha ii fikirler elde etmiş oluruz bu konuda Saygılar
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#77 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 14:17

off be kardeşim off yani, başladınız gene kürt diye. Bırakın şu işin peşini diyecem, ayırca 114 e söylüyorum HERKİM OLURSAN OL! kimseye böyle küfür etme hakkın yok. Forum Yöneticileri gene ayakta uyusunlar konuyu kilitlemesinler, editlemesinler, oyun bahçesinde takılsınlar :D kızdım ama yaw bu ne böyle!
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#78 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2006 - 16:32

114 bokunu çıkardığı için konu tarafımdan biraz geç de olsa kapatılmıştır..
Gönderilen Resim