Jump to content

- - - - -

Halıcıoğlu Askerlik Şubesinde Büyük Skandal!

• Please log in to reply
86 replies to this topic

#21 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 posts

Posted 21.02.2008 - 02:22

Ordu yöneticilerinin vatandaşların kılık kıyafeti ile ilgili kural koyması bile mevcut kurallara aykırı!İşte bu bir suçtur!

Değildir.

İster kabul et ister etme bu suçtur.
Devlet hastanesinde kılık kıyafet serbestse Askeri hastanede de serbest olması gerekir.

#22 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11,851 posts

Posted 21.02.2008 - 11:07

bu yeni bir uygulama degil ki genelkurmayın resepsiyonlarına milletvekili eşleri başını acarak katılmıştır yada katılmamıştır. son günlerdeki türban serbestisine güvenerek mi örtülü girmek istemiş acaba yoksa bilmeyen yoktur sanıyorum askeri bi alana nasıl girilmesi gerektirigini. hastane ile kıyaslamış arkadşımız hastanede muayene olcak farzet ki başörtülü bir bayan. elim görünmesin sacım görünmesin derken nasıl muayene olcak bu kadın kendini nasıl anlatıcak nasıl cözüm aranıcak.bide illa bayan olsun diye diretenler var o ayrı. bu kadarıda biraz fazla olmuyomu. heryere elini kolunu sallayarak girse insanlar mutlumu olcaksınız.
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#23 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 21.02.2008 - 11:17

Peki orduevlerine başı örtülü olarak girmenin kime ne zararı var?
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#24 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 21.02.2008 - 11:28

Camiye mayo ile girmenin kime ne zararı vardır ?

Her yerin bir kuralı vardır bu kurallar çoğunlukla toplumsal ahlak , gelenek ve örflerle belirlendiği gibi yerine göre dini kurallar yerine göre kuum ve kuruluşların kendilerine uygun olarak gördüğün kurallar uygulanır. Bu kurallar genel toplum düzenini ve kurumlarındüzenini salamak amacı ile o kurumların en üst mertebelerince düzenlenmiştir.

O nedenle nasıl ki Camii, Türbe, mezarlık vb yerlere girerken başı açık yaşamı seçen bayanlar sadece dinsel ve ahlaki gereklilikler yüzünde başlarını kapatıyor ise. Nasıl ki camileri ziyaret eden Yabancı Turistlere camii görevlileri ve biz Turist Rehberleri müslman dahi olmayan misafirlee mekana saygıları nedeni ile başlarını kapatmaları gerektiğini ince askılı tshirt giymişler ise omuzlarını dahi örtmelerini sagyı çerçevesinde riaq da bulunuyor isek. Ve bu kişiler yerin kuralı bu o zaman başımı kaparım diyor ise . Aynı saygı çerçevesinde askeri kurumların binalarına girip çıkıyor iken o kurumların kurallarına da saygı göstermektir doğru olan. O nedenle başka kurumların kurallarını yıkmak veya değiştrmek istiyor iken kendi kurallarımızı yıkmak isteyene ya hoş görülü davranıcaz ( mayosu ile camiye girip namaz kılan bir kişiye müdahele etmeyeceğiz ) yada kurallara saygılı bir şekilde yaşayıp hoşgörü ve imtiyazı sadece kendimize istemeyeceğiz. Kurallara uyacağız.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#25 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 21.02.2008 - 11:33

Bence de oğlu askerde olan altmış yaşında bir kadına senin başın örtülü buraya giremezsin demek ayıptır.

Bir de kural bu kardeşim, böyle bir kural varsa uyacaksın deniyor da. Bu teyze de zaten mevcut kurala uymuş. Girmemiş. Her nasıl ki kural gereği başını açan biri kurala uymuş olursa kurala uymayp da oraya girmeyen de kurala uymuş olur kl teyze de zaten içeri girmeyerek kurala uymuş en azından.

Bence vakit gazetesi de bu olayı biraz abartarak vermiş.

Vakit gazetesinin zaten çizgisi belli bir gazete. Ama açık açık ne istediklerini söyleyen bir gazete. En azından ellerine silah almıyorlar. Cumhuriyet gazetesi bütün türbanlılar cehennemliktir, ordu görevei niye darbe olmuyor, hanimiş benim darbecilerim gibi yayınlar yaparken, Özgür gündem gazetesi Abdullah Öcalan’a kürt halk önderi liderimiz hatta hatta peygamberi bile ilan ederken basın özgürlüğü adına hiç ses çıkarılmıyor. Bu gazeteler de çoğu zaman küçücük bir olayı abartarak gündeme getiriyorlar.Basın özgürlüğü adına da kimse bir şey demiyor. İşin içine ideoloji de girince alkış bile tutuluyor.

Vakit gazetesi de bu gazetelerle aynı çizgide diye düşünüyorum…Zaten Vakitten bi Hüseyin Üzmez’i biliyorum O da açık açık demokrasiye inanmadığını ve laiklikle de sorunu olmadığını ancak laikliğin uygulamasında problem olduğunu söylüyor televizyonlarda falan.

Ama aynı çizgideki yayınları da diğer gazeteler tam tersi yönde yapıyorlar.

Neyse konu vakit gazetesi değil zaten.

Bir kural var ve teyzenin biri bu kural gereği başörtülü olduğu gerekçesiyle çocuğunu ziyaret edememiş. Bence burada kural buysa uyulacak kardeşim anlayışı pek doğru değil. Zira Türkiye’de ne zaman herkes bütün kurallara harfiyen uydu ki. Mesela hangi anayasanın hangi maddesinde vardı “askerin zaman zaman yönetime el koyabileceği veye 27 nisanda muhtıra verebileceği. De asker bunları yaptı. Demekki kurallara herkes her zaman uymuyor. Ama altmış yaşındaki kadın oğlunu ziyaret etmek istediğinde bu kurala uyacak herkes deniyor.

Hem kurallara bu teyze zaten uymuş gördüğüm kadarıyla. Vakit abartmış olsa bile bu haberi teyze sonuçta oraya girmemiş. Girmeyerek de kurallara uymuş.

Şimdi kurallara uymak uymamak ayrı bi şey. Varolan bir kuralı eleştirmek ayrı bir şey. Ben bu kuralı saçma buluyorum bu kural değişsin demek ayrı bi şey.

Herkes her kuralı sevmeyebilir. Ona uyar ve fakat eleştirebilir de.

Velhasıl kelam almış yaşındaki bir teyzeye sen oğlunu böyle ziyaret edemezsin demek bence ayıptır. İyi ki benim annem beni ziyarete geldiğinde ben çarşı iznine çımıştım. Yoksa kanıma dokunurdu.

#26 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 21.02.2008 - 11:40

:: İkisi bir tutulabilir şeyler mi? Hangi aklıbaşında insan camiiye mayo ile girerki ? Oraya ibadet için giriliyor..İnananlar ALLAH'ın huzuruna çıkıp,ona olan kulluk borçlarını ödüyorlar camiilerde..Zaten müslüman olan ve dininin gerektirdiklerini bilen bir insan bunu yapmaz..

Peki ya askeri kurumlarda ,orduevlerinde,hastanelerde girilmemesinin amacı nedir?

Birinde manevi duygular var ,ya diğerinde hangi duygular var?

* * *

Susuyorum..

#27 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 21.02.2008 - 11:46

Antipolitik , annemi askeri hastaneye almadıklarında , ve annem mecburen başını açmak zorunda kaldığında benimde çok gücüme gitmişti,kanıma dokunmuştu..O anki yaşadığımız duyguları anlatamam..Yaşamayan bilemez bu duyguyu , o yüzden bedavadan konuşmak kolay..

* * *

Susuyorum..

#28 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11,851 posts

Posted 21.02.2008 - 11:51

bunda güce gidicek ne var ya. kendi saglıgın için başını acmıyosan bu kadar sabit bir fikre sahipsen buna dicek bişi yok gercekten. bana aynısı olsa saglıgım için başörtüsü takmak zorunda kalsam takarım gercekten. hepimiz inanıyoruz ve Allah benim içimi biliyosa ....

#29 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1,142 posts

Posted 21.02.2008 - 11:58

Valla benimde şayit olduğum bir durum var ...

Etimeskut havuzbaşında kuzenimin dügünü oldu Gata komutanı Sayın özbahadirin gelinidir kendisi..biz dügüne gittigimizde Anneannem ve teyzem kapalıdırlar hiç bir zorluk Yaşamadılar..üstelik yolda askerler anneannemin koluna girerek kendine ayrılan masaya kadar eslik ettiler...Demekki Askerde yazmayla türbanı ayırt edebiliyorlar...::
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#30 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11,851 posts

Posted 21.02.2008 - 12:03

warol ya ::

#31 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 21.02.2008 - 12:03

:: rabbit; hasta olan annem değildi..Annem olsa askeri hastanede ne işimiz var?

lasrocas ; yazmayı sadece köylerde takıyorlar..Şehirde ben henüz yazma dediğin şeyi görmedim..Bence ikiside aynı şey..Başı örttüğüne göre ikiside başörtüsü..Farklı farklı isimler takmaya çokta gerek yok..Hem sizind ediğiniz gibi benim sülalemde türban takan kimse yok..Peki neden benim ailemdekiler kabul etmediler.? Demekki kişilerin insiyatifine göre kurallar yıkılabiliyormuş !!!

* * *

Susuyorum..

#32 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11,851 posts

Posted 21.02.2008 - 12:10

walla cümlede direk refakat amaclı gittiginiz belirtilmedigi için hasta olan anneniz olarak algılarım afedersiniz...

Hem sizind ediğiniz gibi benim sülalemde türban takan kimse yok..

annemi askeri hastaneye almadıklarında , ve annem mecburen başını açmak zorunda kaldığında

anneniz türbanlımı degil anlayamadım

#33 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1,142 posts

Posted 21.02.2008 - 12:11

Sevgili arkadasım sen ben yazı yazarken yazın geçmiş anneni hastaneye almamalarını doğru bulmadığımı belirtmek isterim,cünkü hastaneler din dil ırkın olmayacağı yerlerdir...

yazmadan kastım günümüzde kişilerin bağladıgı şekilde değilde..eski kadınların bağladığı türden hani yaşlı teyzelerin şöyle cenesinin altından bağladığı şekilde...
yazma köylerde takılıyor hala haklısın ama adına türbanı yakıştaramıyoruım yani türban=yazma diyemem...birinde siyaset bulaşmışken digerinde hala kutsallık söz konusu bu benim düsüncem...bence kafamiza örttügümüz hersey türban değildir...sen bandanayla başörtüsünü aynı kefeye koyabilrimisin..

buarada gecmiş olsun...
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#34 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 21.02.2008 - 12:17

adına türbanı yakıştaramıyoruım yani türban=yazma diyemem...

Ayıptır sorması bana neyi yakıştırıyorsunuz. :)

Bana mesela siyah ceket çok yakışıyor. Hele ben size resmimi göndereyim yakıştırırsanız bundan sonra onu giyeyim. Bu önemli çünkü...
Sizin yakıştıramadığınız bir şeyi giyersem çarpılırım. Ağzım burnum bir yana dağılır.

#35 JeLibon

JeLibon

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 601 posts

Posted 21.02.2008 - 12:17

benim bildiğim kadarıyla türbanlı giremez diye birşey yok sadece ölcüsü , şekli önemli , sıkıbaş diye tabir edilen örtünme şekli ve uzun uzun heryerini saran türbanlılar giremiyor. çeneden normal eski şekilde başörtüsünü bağlayanlar girebiliyor. babaannem çok rahat giriyor askeri hastaneye , orduevine . kuzenin yemin töreninde de yüzlerce başı kapalı kadınlar vardı ama belirtiğim şekilde kapalı olanlar . yıllardır varolan bi kural bu yeni çıkmadı ki ... bu tip haberlerin amaçı halkı en güvendiği kurumdan TSK'den soğutmaya çalışmak

Edited by JeLibon, 21.02.2008 - 12:18.

Hep denedin, hep yenildin. Olsun gene dene, gene yenil... Daha iyi yenil !

#36 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11,851 posts

Posted 21.02.2008 - 12:22

türbanla yazmanın aynı şey olmadıgından bahsediyoruz anti :)

Başı örttüğüne göre ikiside başörtüsü..Farklı farklı isimler takmaya çokta gerek yok

cümlesi üzerine söylenmiş bişi.

#37 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 21.02.2008 - 12:23

TSK'nın koymuş olduğu bir kuralı eleştirmek neden TSK düşmanlığı olsun. TSK'nın koyduğu kurallar tartışılmaz kuran ayeti hükmündemi ki. Kuran ayeti dedim de aklıma geldi. Haftalardır masksist Özdemir İnce ve türevleri Kuran ayetlerini bile tartışırlarken TSK'nın kuralını tartışanlar TSK düşmanı oluyorsa İlhan Selçuk Özdemir İnce falan da kuran düşmanı olur o zaman.

#38 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 21.02.2008 - 12:24

Bizimde başımıza gelmişti böyle bir olay..Kardeşimin askerde ayağı kırıldığından hava değişimine gelmişti..Askeri Hastaneye gitmemiz gerekiyodu,tek başına yürüyemediğinden annem ben kardeşim 3müz gittik..Ama anneme ya başındakini çıkart ya da bu şekilde içeriye giremezsiniz demişlerdi..Üstelik türban bile takmıyor annem :) Annemde mecburen başını açmak zorunda kalmıştı..Ha zorla kapanmışsın,ha zorla açılmışsın..Değişen bişey yok bence..

Rabbit , konuyu baştan okumamışsın anlaşılan..

* * *

Susuyorum..

#39 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 21.02.2008 - 12:26

Evet benim için böyle..Saçları örtmek için takılan şeylerin tümünün adı başörtüsüdür..Bandana da ise saçın tamamını kapatmıyorsunki :)

Edited by gLamour, 21.02.2008 - 12:27.

* * *

Susuyorum..

#40 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11,851 posts

Posted 21.02.2008 - 12:32

Bizimde başımıza gelmişti böyle bir olay..Kardeşimin askerde ayağı kırıldığından hava değişimine gelmişti..Askeri Hastaneye gitmemiz gerekiyodu,tek başına yürüyemediğinden annem ben kardeşim 3müz gittik..Ama anneme ya başındakini çıkart ya da bu şekilde içeriye giremezsiniz demişlerdi..Üstelik türban bile takmıyor annem :) Annemde mecburen başını açmak zorunda kalmıştı..Ha zorla kapanmışsın,ha zorla açılmışsın..Değişen bişey yok bence..

Rabbit , konuyu baştan okumamışsın anlaşılan..

yine okudum bi daha okurum anneniz başındakini cıkar diyince neyi cıkardı. başı kapalı degilse anneniz neyi cıkarıo neden içeri almadılar onu anlamadım.

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users