İçerik değiştir

- - - - -

Numaracı dilencinin ayaklarını yokeden düzenek..

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 18 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 16:45

Numaracı dilencinin buluşu!

Tekerlekli tahta üzerinde oturarak bacakları yok numarası yapan yaşlı kadın, zabıtaya fena yakalandı. Dilenci kadının bu iş için hazırlattığı düzenek söze gerek bırakmadı.

Engelli numarası yaparak vatandaşlardan para toplayan yaşlı dilenci zabıtalara yakalandı

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde tekerlekli tahta üzerinde oturarak yürüme engelli bahanesiyle vatandaşlardan para isteyen dilenci, zabıta ekipleri tarafından yakalanarak Beyoğlu Zabıta Müdürlüğü'ne götürüldü.

Taksim Meydanı'nda yaklaşık bir hafta önce otobüse binerken görüntülenen dilenci, bu kez İstiklal Caddesi'nde yürüme engelli bahanesi ile dilenirken yakalandı. Tekerlekli tahta araç üzerinde sokak aralarında vatandaşlardan para isteyen yaşlı dilenci, kameralar tarafından da görüntülendi. Tahta tekerlekli araç üzerine bağdaş kurarak oturan dilenci kadın, vatandaşlardan para isterken yürüme engelli olduğunu söyledi. İstiklal Caddesi Parmak Kapı Sokak'ta dilenirken zabıta ekipleri tarafından yakalanan dilenci kadın görevlilere yürüyemediğini anlatmaya çalıştı. Tekerlekli tahta aracıyla zabıta aracının yanına getirilen dilenci kadın, burada oturduğu aracından kalkamadığını anlattı. Dilenci kadının yürüme engelli olduğuna inanmayan zabıtalar, dilenci kadını oturduğu yerden kaldırarak araca bindirdi. Araç içersinde gazetecilere tepki gösteren dilenci, yaklaşık bir hafta önce de aynı tahta aracıyla İETT otobüsüne binmiş ve otobüsün içinde kalkarak koltuğa oturmuştu.
Görevliler, aracıyla birlikte dilenci kadını sorgulamak üzere Beyoğlu Zabıta Müdürlüğü'ne götürdü.

haber7

#2 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 16:49

saatlerce nası oturuyo o öle :mad1: pessss yanii *zong

...

#3 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 16:50

en son araca binerken biri TÜÜÜÜ diye tükürdü yanlis duymadiysam.antipolitik,sen de böyleleri yüzünden sinir yapmistin di mi dilencilere,iyi yapmissin.
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#4 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 16:54

Aynen abi. bunları sallandıracaksın. Kim bilir kaç para çıkmıştır cebinden.

#5 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 17:01

way bea kadın aşmış düzenek kurmuş kendine :mad1: ama hepimiz agızlarındaki o isimlere, ettikleri yalan yanlış dualara para veriyoruz bizim için farketmez varım yogum sizindir düzene gerek yok sadece iki dadlu laf edin *zong
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#6 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 17:15

Kuzenimin başına gelmişti..Kadın ''ALLAH sizi sevdiklerinizden ayırmasın'' falan diye dileniyormuş..Kuzende para vermemiş buna..Kadınında herhalde o günkü hasılatı kötüydüki sinir yapmış , kuzenimin arkasından '' ALLAH seni ölmüşlerine kavuştursun diye bağırmış.. :mad1: Ne gülmüştüm *zong
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#7 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 17:19

:mad1:

Bir kere de metro istasyonunun önünde 5 yaşlarında dilenci çocuk vardı.
Metrodan çıkanlara Allah namazlarınızı kabul etsin. *zong diyodu.
Ben de yanında ne namazı olum namaz mı kıldık. Yerleri karıştırmışsın sen burası cami avludu değil. Burada başka türlü bağırman lazımdı dedim *zong

#8 Bitti Derken...

Bitti Derken...

bayan yanlış

• Üyeler
  • 3.079 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 17:33

önce dualar, iltifatlarla kandırmaya çalışıolar işe yaramadımı ver yansın,bedduanın dibine vuruyolar.bitanesi bana çirkef demişti hiç ilgilenmedim die *zong ayakların kırılsın dedi.insanın gücüne gidio valla
bigün teyzenin teki kışın ekmek parası yavrum dedi para vermedim ekmek aldım verdim sevindi.bi süre sora yine karşılaştık tanımadı ekmek parası istedi yine arkadaşımda dayanamadı ya demin aldın ya ekmeği açgözlü olma dedi.hem utandım arkadaşım öle dediği için hemde gene kızdım kendime saflık bizimki :mad1:

eğer bir gün farketmeden, istemeden seni kırdıysam
özrün efendisi en yakınım olur
diler, yoluma devam ederim

#9 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 17:36

benim basima da söyle birsey gelmisti:
konak meydaninda yürüyodum.bi adam durdurdu beni,uzakta da arkadasi bekliyodu.ikisin in de elinde valizleri vardi.önümde açti valizini ve dedi ki " birader,hiç yalanla dolanla vaktini almayacam,biz hirsiziz,ve parfümeri deposu soyduk.esrar parasi için yaptik ve bunlari sana cebinde ne kadar para varsqa veririm bi bak sunlara" dedi.valizin içi envai çesit parfümle doluydu.korktum ve almadim ama sonuç bu :mad1:

burdan konuyla çok alakali olarak,açikca belirttigim gibi dilencilere kanmayalim,eeöö kendimize de beddua ettirmeyelim.sonracima iste düzenekli dilencileri sikayet edelim,tabi.ne var be anlatasim geldi,içinde dilenci yok napiim *zong *zong
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#10 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 17:59

çok eskiden :P erkek arkadaşımla kolkola yürürkene kadının biri ''Allah sizi mesut bahtiyar etsin, bi ekmek parası'' dedi. şöyle bir baktık kadın kirli yırtık pırtık giyinmiş ama gayet genç ve hiçbir sakatlığı yok. umursamadan yanından geçtik ve şöyle dedi '' Allah inşallah tez zamanda ayırır sizi, gün yüzü göremezsiniz :) ''

düşünüyorum da hakkaten ayrıldık ve vakit o vakittir halaa yalnızım *lol
bedduası tuttu teyzenin heralde :P
gün yüzü görmücekmişim *uhuhu

...

#11 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 19:25

hmmm. yanlis yapmissin. yerinde olsam o kadini arar bulurdum. bedduasi kabul olunuyorsa duasida kesin kabul olunur. ondan sonra listeyi koyardim onune.

ama senin gibi birisinin yanliz olmamasi gerekir. sasirdim wala. hatta hayal kirikligina bilem.....
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

(Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 2. cilt, sh: 149)

Gönderilen Resim

#12 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 19:28

*dua

benim gibi biri derken?

...

#13 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 19:55

yanlizim dedigin icin oyle yazdim.
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

Gönderilen Resim

#14 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 20:00

ama senin gibi birisinin yanliz olmamasi gerekir. sasirdim wala. hatta hayal kirikligina bilem.....

neden hayal kırıklığına uğrayıp da çok şaşırdınız yalnızım dememe ben de onu sordum yani :)

sizin gibi biri derken? diyorum hala *zong

...

#15 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 20:06

Dilencileri bende sevmiyorum hiçte vermem onlara para filan yalancılar.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#16 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 20:51

neden hayal kırıklığına uğrayıp da çok şaşırdınız yalnızım dememe ben de onu sordum yani :blink:

sizin gibi biri derken? diyorum hala *zong

yani iyi hos birisiniz diye dusunuyorum. bunu burdaki bir cok kisi icinde soyliyebilirim. iyi insanlar arkadas bulmakta zorlanmazlar.

birde bana anlamiyorsunuz diyorsun. sana bunu anlatmak icin kac mesaj yazdim. sitenin kalitesi dusuyor yani....

bak simdi de ben
offf yoruldum diyecem
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Gönderilen Resim

#17 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 21:02

Bu dilencilerin mesleki hayal güçü reklamcılarda bile yok.
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#18 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 21:15

Az önce atv haberde gösterdi aynı kadını hem suçlu hem güçlü nasılda sinirleniyorlar.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#19 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 07.02.2008 - 21:27

Mesleğini içra etmesine engel olunuyor.Kendi açısından bakılınca haklı gibi görüyordur kendini...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...