İçerik değiştir

- - - - -

Cumhuriyet Gazetesi PKK'yı Savunan Faik Bulut İle El Sıkıştı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 11 yanıt verildi

#1 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2008 - 13:47

Cumhuriyet, Bulut'un kitabını basacak!

Cumhuriyet Gazetesi, bölücü terör örgütü PKK'nın terör örgütü olmadığını savunan yazar Faik Bulut ile el sıkıştı.

Gönderilen Resim
Cumhuriyet'in artık Bulut'un kitaplarını basacağı ifade edildi. 28 Şubat sürecinde de önemli rol oynayan Bulut, 2005 yılında TÜYAP Kitap Fuarı'nda gerçekleştirilen bir panelinde PKK'ya 'terörist bir örgüt' demenin doğru olmadığını öne sürmüştü. Bulut'un "Kadın ve Tesettür" isimli kitabı, Cumhuriyet Kitapları arasında yayınlanmaya başladı. Hatırlanacağı gibi Cumhuriyet yazarı Erdoğan Aydın da bir süre önce bölücü terör örgütü PKK'nın televizyonu Roj TV'ye konuk olarak katılmıştı.

TÜYAP'ta düzenlenen 'Demokrasi Mücadelesi ve Kürt Sorunu' konulu konferansta konuşan Bulut, "PKK'nın özellikle sivil, masum insanlara yönelik hedefleri rahatlıkla terörist eylem olarak nitelendirilebilir. Ama buradan yola çıkarak PKK'ya tümüyle terör örgütüdür demek, siyaset sosyolojisi açısından yanlıştır. Ancak çarşı ve pazarlara yönelik düzenlenen eylemler terördür. Ama bu bir örgütün terör örgütü olduğu anlamına gelmiyor." demişti.

Bulut, 'Niçin Kürdistan kelimesini kullanıyorsunuz?' şeklindeki soruya ise şu karşılığı vermişti: "Kürtlerin yaşadığı bölgeye genel anlamda Kürdistan demeyi tercih ediyorum. Bu bölücülük olarak anlaşılmamalı. Fakat Kürtlerin gönlünde kendisine ait bir devlet yatar. Kim inkar ederse etsin." PKK'nın 1980'lerdeki silahlı mücadelesinin Türkiye'de demokrasinin tartışılmasını sağladığını savunan Faik Bulut, Kürtlerin verdiği mücadelenin, demokratik halklar mücadelesi olduğunu ileri sürmüştü.

Bulut, 'Türk Basınında Kürtler' adıyla yazdığı kitapta ise PKK'nın 1980'lerden bu yana kendisine karşı uygulanan şiddete, şiddetle cevap vermekten başka bir şey yapmadığını öne sürüyor. Kürt ve Kürdistan kelimelerinin hafızalardan silinmek istendiğini de savunan Bulut, kitabının kapağını bölücü terör örgütünü simgesi olarak bilinen 'sarı-kırmızı-yeşil' renklerle süslüyor. Bulut, 1984'ten günümüze dek Kürtlerin baskıyla yer değiştirmeye zorlandığını ileri sürerek "Bunun bütün günahı-vebali de PKK lideri Abdullah Öcalan'a yüklenir." diyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yıkılan, yakılan köyler olduğunu iddia eden Bulut, Türk medyasını yasadışı terör örgütü PKK ile yapılan mücadeleye katkı sağladığı için ordu yağcılığı ve polis methiyeciliği ile suçluyor.

Hatırlanacağı gibi Lübnan'daki kamplarda eğitim gören Bulut, Dev-Genç ve Aydınlık grubu içinde yer aldı. 'Ordu ve Din' isimli kitabının önsözünde "Kürtleri, İslamcıları, sosyalistleri ve emekçileri Türk ordusu ile hesaplaşmaya çağırıp iç savaş çığırtkanlığı yapan" Bulut, 28 Şubat sürecinde oynadığı rolle Türkiye'nin gündemine gelmişti. İrtica brifinglerine konu olan iddiaların birçoğunun Faik Bulut'un kitaplarında yazdıklarıyla birebir aynı olduğu ortaya çıkmıştı. Bulut, "Alisiz Alevilik" kitabı nedeniyle de Alevi kesimin tepkisini çekmişti.

http://www.samanyolu...aber-89457.html

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#2 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 30.01.2008 - 16:07

Nedense şaşırmadım...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#3 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2008 - 16:54

Alınan kanalin tek taraflı yayincilik ilkesiyle yayin yaptigindan ötürü haberi ciddiye almiyorum...
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#4 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2008 - 17:25

Haber doğru ama lasrocas :better:
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#5 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2008 - 17:35

tabi ki doğru ama abartılmaya mahsar görmedim :better:

#6 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2008 - 17:39

Neden görmediniz?Adamın bir tek ben teröristim demediği kalmış :)

* * *

Susuyorum..

#7 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2008 - 17:46

bir yazardan çok içimizde besledigimiz afis afis pkk kamplarinda resmi cekilmis milletvekilleri varken..

pek önem arzetmedi...

#8 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2008 - 17:53

Bence yazılı ve görsel medya , ülkemize yön verir durumdalar..Makaleleri ile bile gündemi değiştirebiliyorlar..

Benim anlamadığım Cumhuriyet gazetesi gibi Laikliğin savunucusu bir yayın organı nasıl böyle bir hata yapar?Ya da hata mı acaba..Belki de kasıtlıdır..?Daha önce de bir yazarı hatırlarsanız Roj Tv'ye katılmıştı..Geçen seneki reklamlarını hatırlıyorumda.. '' Tehlikenin Farkında mısınız?..'' diye bas bas bağırıp durdular..Evet biz şimdi tehlikenin farkındayız...

* * *

Susuyorum..

#9 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2008 - 17:53

bence haber orta da lasrocas sen sadece her gün okuduğun cumhuriyet gazatesinin adının haberin için de olmasından dolayı rahatsızsın ve bu tip şeyler yazıyorsun.

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.02.2008 - 17:54

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#10 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2008 - 18:08

Gazetenin adinin gecmesi beni ırgalamaz ki ben o gazateyi sadece sayin manisali icin okuyorum..

Adina demokrasi denilen sey böle birsey...

#11 mkaya3187

mkaya3187

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2008 - 19:10

Cumhuriyet gazetesinin köşe yazarı Roj tv'ye konuk oldu

Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Erdoğan Aydın ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Kazım Genç, önceki akşam bölücü terör örgütü PKK'nın yayın organı Roj TV'ye konuk olarak katıldı.

Programda sürekli olarak Silahlı Kuvvetler aleyhine propaganda yapılması dikkat çekti. Aydın, Türkiye'de sadece Kürt ve Alevi sorununun değil, Sünni ve Türk sorununun da olduğunu öne sürerken programda sık sık Türkiye'de linç kültürünün geliştiği, sokaklarda faşizan sürecin yaşandığı dile getirildi. Roj TV son olarak PKK terör örgütü tarafından kaçırılan Türk askerlerinin ailelerini arayarak görüştürmüştü. Cumhuriyet Kitapları arasında birçok kitabı yayımlanan Erdoğan Aydın, Cumhuriyet Gazetesi'nin ekinde de yazıyor.

Erdoğan Aydın'ın kitaplarından bazıları şöyle:

1-Nasıl Müslüman Olduk ?

2-Osmanlı Gerçeği (Nizam-ı -Alem'in Gayri Resmi Tarihi)

3-Fatih-Fetih mitler ve gerçekler

İşte şimdilerde Ulusalcı yayın organlarında etkin görev yapan Erdoğan Aydın ve Merdan Yanardağ'ın Özgür Gündem'deyken yayınlanan bazı haber başlıkları:

6 Kasım 1992: PKK Genel Sekreteri Öcalan: K. Irak harekâtı dolaylı işgaldir.

2 Kasım 1992: PKK lideri Öcalan, BBC'ye "Samimi ateşkese hazırız." dedi.

2 Kasım 1992: Polisin işkencede ölüme bahanesi çok.

9 Kasım 1992: Önceki gün 4 saat top ve tank ateşine tutulan kentte 7 kişi öldü.

9 Kasım 1992: Tunceli'de oğlu dağa çıkan ailenin evini yaktılar.

16 Kasım 1992: Kürtçe konuşan askere polis dayağı.

Cumhuriyet gazetesi öyle bir manşet attı ki !

Cumhuriyet Gazetesi bugün manşetten attığı bir başlıkla hem şehitlerimizin hem de Ata'mızın kemiklerini sızlatacak bir skandala imza attı.

Atatürkçülük deyince mangalda kül bırakmayan Cumhuriyet Gazetesi bugün Atatürk'ün kemiklerini sızlatacak bir skandala imza attı.Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk tarafından kabul edilen Türkçe harfleri ve yine Atatürk tarafından kurulan Türk Dil Kurumu'nu hiçe saydı.

Mehmetçiğimizin "Güneş operasyonu" ile kanlı terör örgütü PKK'ya darbe üstüne darbe indirdiği şu günlerde Cumhuriyet Gazetesi bugün manşette attığı tuhaf bir başlıkla okuyucularının karşısına çıktı.

Manşetten atılan "PKK'DE İÇ ÇATIŞMA" başlığı aslında ilk bakışta normal gibi. Gazete bu başlığı ile terör örgütüne darbe üstüne darbe vuran mehmetçiklere moral veriyor gibi gözüküyor.Ama biraz dikkatli bakıldığında başlıktaki tuhaflığı hemen farkediyorsunuz.

Aslında "PKK'DA İÇ ÇATIŞMA" olarak yazılması gereken başlık "PKK'DE İÇ ÇATIŞMA" olarak yazılmış.Türkçemizde "K" harfinin sesi "KA" dır "KE" değildir.PKK'ya PE-KE-KE diye sadece DTP ve PKK'lılar ile PKK sempatizanı aşırı sol gruplar derler.

Ve acaba hata mı? diye düsündügümüzde haberin iceriginde de defalarca "PKK'de" ya da "PKK'ye" şeklinde ifadeler kullanıldığını görmekteyiz.

Edip Akbayram hem PKK konserlerinin hem de Tandoğan'ın sembolü oldu

Akbayram, 14 Nisan'daki Tandoğan Mitingi'nden iki hafta önce Londra'da PKK bayraklı ve Apo posterli kitleleri coşturmuş. İngiltere'deki Nevruz kutlamaları bu yıl Halkevi, Kürt Toplum merkezi, Kürt Kültür Merkezi, İngiltere Gençlik Meclisi'nin de aralarında bulunduğu Kürt dernekleri tarafından organize edildi. Ve kutlamalar 'Güneşimizi karartamazsınız' sloganıyla 2 Mart 2007'de Haringey'deki Kurdish Community Centre'da düzenlenen "Halay Gecesi" ile başladı.
1 Nisan 2007 tarihinde ise Londra'daki Sordicth Park'da konser düzenlendi. İşte bu konsere Cumhuriyet Mitingleri'nin vazgeçilmez ismi Edip Akbayram'ın "Koma Agire Jiyan", "Rojin", "Aziz Weysi", "MC Zagros", "Govenda Zilan" ve "Kürt Halk Danslarının" ile birlikte sahne aldı.

Akbayram'ın bulunduğu sahnenin hemen önünde bu sefer "Biji Serok Apo, Biji Öcalan" (apo Çok Yaşa) sloganları atıldı. Ve bu sefer Akbayram'ın şarkıları ile ellerinde Türk bayrakları olan değil bölücü örgüt PKK'nın sözde bayrakları olan kitleler coştu. Konserde teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri de elden ele dolaştı.

Şarkıcı Akbayram'ın terör örgütü PKK bayraklı ve terörist başı Abdullah Öcalan posterli meydanlarda sık sık konser vermesi sadece bununla da sınırlı değil. Söz konusu şarkıcı geçtiğimiz yıllarda ülkemizde düzenlenen bölücü örgüt yanlısı başka etkinliklere de katılarak destek verdi.

arkadaşlar bu yazdıklarımı internette kısa bir araştırmayla resim belge ve o günün gazete sayfaları olarak görebilirsiniz.

#12 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2008 - 09:38

Terörün yanında olan kim varsa lanet olsun.

Terör başına sayın diyenlerin bulunduğu bir ülkede bu hainlikler elbette olur. Sanki meclisin çatısı altında yoklar mı?

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...