İçerik değiştir

* * * * * 1 Oylar

Kediler

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 267 yanıt verildi

#1 Myth

Myth

Moscom Technologies

• Dokunulmazlar
  • 544 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sinema

Gönderim zamanı 29.08.2005 - 22:11

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim
iwakura lain
Boa - Duvet

fish doesn't think because fish knows everything

Arizona Dream

#2 şirin

şirin

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.117 Mesaj

Gönderim zamanı 30.08.2005 - 08:42

ay ne sevimli şey bunlar.... :huh:

#3 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 30.08.2005 - 14:09

en alttaki iki kedi ne güzel manzara seyrediyorlar..... gariplerin elinde bi bira eksik....

Değişiklikler Kaydedildi...

#4 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 30.08.2005 - 16:20

kediler nankör yaratıklardır ..onların yerine köpk resmi koyun en iyissi..
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#5 Myth

Myth

Moscom Technologies

• Dokunulmazlar
  • 544 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sinema

Gönderim zamanı 30.08.2005 - 23:53

http://www.harabe.ne...indpost&p=17962
iwakura lain
Boa - Duvet

fish doesn't think because fish knows everything

Arizona Dream

#6 cengiz

cengiz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 247 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik kitap din, astroloji astronomi

Gönderim zamanı 09.09.2005 - 11:53

Hadisi şerif; kediyi sevmek imandandır
Kedi'de büyük bir sır vardır.
Kedi: Nankör değildir.
Kedi: Hürriyetine çok düşkündür.
Kedi: Kulaklarıyla de görür. Radarı vardır.
Kedi: Çok sabırlıdır.
Kedi: tuvaletini yapacağı zaman yeri kazar, yapar ve örter.
Niçin. Sebep...

İnsan da dahil hiç bir hayvan yoktur. Böyle hareket eden.
"Sen"im ben!... Sen, diye bakma bana. A.H.

#7 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 09.09.2005 - 15:34

eyvallah Myth kardeşim bunlar harbidende güzelmiş...tuttum valla.. :)
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#8 Jack_Davinson

Jack_Davinson

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.408 Mesaj

Gönderim zamanı 09.09.2005 - 15:42

En güzeli ağaca kafasını koyup uyuyan.Kedide bizim uyuyan cinsten. :)

#9 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 27.12.2005 - 00:34

kediler nankör falan değil bence

en azından insanlar kadar olamaz !!!!!!!!

#10 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 15.01.2006 - 11:31

PİR ESAD SULTAN (PİSİLİ SULTAN ÖL. 662/1263)
Hz. Mevlana ile muasır velilerden birisi de halkın Pisili Sultan olarar bildiği Pir Esad Sultandır. Türbesi ve zaviyesi, Pir Esad mahallesindedir. Bu gün, türbenin doğusunda bulunan zaviye ve mescidden eser kalmamıştır. Türbenin kıblesine büyük bir cami inşa edilmiş olup, yakın bir zamanda ibadete açılmıştır.

Türbenin doğusunda, önü açık zaviyede Karamanoğulları dönemi meşayihine ait bulunan mezarlar halen mevcut olduğu halde, bu gün zaviye tamamen yok olmuştur.

Selçuklu döneminin meşhur şeyhlerinden biri olduğu anlaşılan Pir Esad Sultan'ün baş ucundaki kitabeden onun, 662/1263 yılında vefat ettiğini anlıyoruz.

Halkın Pisili Sultan diye andığı bu büyük veli, Mevlana'dan on yıl kadar önce vefat etmiştir. Adından da anlaşılacağı üzere, kedileri çok seven Pir'in vasiyeti üzerine, kedisi de sandukasının sol tarafına ve ayak ucuna doğru gömülmüştür.

Pir Esad Sultan'ın kabir taşı kitabesinin Türkçeşi şöyledir: “Rahim ve Rahman yüce Tanrı adıyla. Her canlı fanidir. Ancak Tanrı bakidir. Bu türbe, ulu, yüksek şöhretli Şeyh, dünyada Tanrı'nın Velisi Şeyh Esad'ın türbesidir. Allah'ın rahmeti üzerine olsun. 622 yılında vefat etti.”

*Baha Veled'den Günümüze Konya Alimleri ve Velileri, Av. M. Ali UZ, Konya Mayıs 1993
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#11 tylol hot

tylol hot

Harabecilerin Korumasındadır!

• Üyeler
  • 650 Mesaj
  • İlgi Alanları:keyifli olan herşey ilgi alanıma girer..

Gönderim zamanı 15.01.2006 - 15:35

Bir kediyi tavlamak için onu sevmesini bilmelisiniz. İşte size bir kediyi tavlayabilmek için 10 sevme yöntemi.

1) Benim Sıcak Tatlı Başım

Kedilerin başının üstü gizli orman kuytuları gibidir. Elinizi dolaştırdığınızda sevginizin içenliğini hissedecektir. Başını hafif hafif tüylerin yönünde okşayın. Geriye doğru okşayın, ileriye doğru değil. Hep geriye doğru elinizi kaydırın. Kısa kısa el kaydırmaları ile başını defalarca sevebilirsiniz. Siz sevdikçe o da size başını ileri doğru uzatarak cevap verecektir.

2) Kimin Böyle Güzel Gıdığı Var?

Kediler gıdıklarının sevilmesine bayılırlar. O kadar ki, kendilerinden geçip aşıklarına bir iki küçük diş bile atabilirler. Siz bu güzel gıdığı usul usul severken o da zürafalarla yarışır bir şekilde boynunu uzatmaya çalışır.

3) Ah Şu Yanaklar, Hem Tombul, Hem Güzel

Kimin yanağı bu kadar güzel olabilir ki. İki elinizin baş parmağıyla birden simetrik bir şekilde yanakları geriye doğru sevin. Bıyıklara değdirmeye çalışarak, küçük hamlelerle tekrarlayın. Kısa bir ara verip diğer sevme biçimlerine geçip yanaklara geri dönün. Yanaklar kısa süreli sevilebilecek yerlerdendir. Ama diğer bölgelere olan ilgiden sonra tekrarlanabilir.

4) İncilerle Bezeli Bir Köprü

Kediler sırtlarının okşanmasından hoşlanırlar. Ama bunu çok özenli yapmanız lazımdır. Zira güvenlik sistemleri gereği çok gerilere gidilmesi halinde sevme ile tehlike sinyalleri birbirine karışabilir. Sırtın ortasını geçmemeye çalışın. Asla sırtı tüylerin ters yönünde sevmeye kalkışmayın. Bu oldukça kaba bir tarz olarak görülür ve anında bir çuval inciri heba edersiniz. Sırtını avuç içinizle sevmeniz en doğrusudur. Eğer kediniz ön ayaklarını kaldırarak sizin ritminize karşılık verirse sizi başarılı buluyor demektir.

5) El Öpenlerin Çok Olsun!

Kediler patilerinin kibarca tutulmasından, patilerinin üzerinin sevilmesinden de çok haz alırlar. Temiz patiler hele öpülürse, karşılığında bir harçlık alınmasa da muhteşem bir gırlama sesi ödül olarak size verilecektir. Öptüğünüz patiyi sakın alnınıza koymayın. Bu oldukça demode bir tarzdır.

6) Yıldızlı Kuyrukta Aşk Zamanı

Kuyruğu başlangıcından bitimine doğru avuç içinizden şöyle bir geçirin. Hoşuna gitti ise tekrarlamanıza izin verecektir. O zaman kuyruğun bitimine doğru avucunuzu sıkıp kuyruğundan tutarak onun arka ayaklarının üzerinde çok hafif havalandırın. Kuyruk sevilmesi sık tekrarlanacak sevme tarzlarından değildir. Ara ara yapılabilir.

7) Islak Pembe Burnun Dayanılmaz Çekiciliği

Burun buruna muhabbetler, aşığınızla gözgöze gelebileceğiniz mükemmel anlardandır. Burnunuzu onun burnuna yavaş yavaş sürün. Belki pembe burnun üzerine küçük bir öpücük koymanıza da izin verir. Bu arada aşık kediler de dostlarının burnunu ısırmaktan muhteşem keyif alırlar.

8) Benim Güzel Göbeğim

Göbek dansının kediler için geçerli olanı sırt üstü yatmış bir kedinin tüylü göbeğini parmaklarınızı açarak kavramak ve küçük hareketlerle sertliğe kaçmadan bu göbeği hareket ettirmenizdir. Patileri ile zaman zaman elinizi tutacak ama bu güzel eylemi tekrarlamanız için sevgi kapanını tekrar açacaktır.

9) Ok Gibi Kaşlar, Yüreğime Batar

Kaşlar çok özel yerlerdir. Kedilerin �G� noktası bile denebilir. Mutlaka işaret parmağının ucu ile ve dokunma ile hissetme arası bir yumuşaklıkta sevilmelidir. Her iki kaşı da parmak uçlarınızla yay çizerek simetrik bir şekilde sevmelisiniz. Hoşuna gidiyorsa gözlerini kapayıp düşlere dalacaktır.

10) Kulağımın Kenarındaki Tatlı Gezinti

Porselenin kalitelisi en ince olanıdır. Kedilerin kulakları da kaliteli porselen gibidir. İnce ve narin görünümleri, her sese ve harekete duyarlı genişlikleri ile aşığına kulak kesilmiştir. Kulakların kenarını serçe parmağınızın ucu ile sevmelisiniz. Çok yavaşça sanki bir kağıda parmağınızla resmini çizer ya da heykeline şekil verir gibi.

Bu 10 sevme yöntemini içtenlikle kullanmayı bilir ve bu 10 sevme yönteminden kedinizin tercihleri doğrultusunda iyi bir potbori oluşturabilirsiniz, aşkınız sonsuza dek sürecektir. :)
Oysa bir umuttu hep gönlü besleyen dayan yüreğim diyen...

#12 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2006 - 02:46

gideyim bu yöntemlerle kedimi tavlıyım :P

#13 tylol hot

tylol hot

Harabecilerin Korumasındadır!

• Üyeler
  • 650 Mesaj
  • İlgi Alanları:keyifli olan herşey ilgi alanıma girer..

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 18:40

Komik Arkdaşm tavlama yöntemleri işe yaradımı?Aslında bu soruyu kedine sormak lazım,memnun kaldımı acba diye...Ayrıca benm yerime mahsuru yoksa kedini öpermsin ne bilim çocuklar için öle derler de..Nys ben yine anlatamadım ama sen ne anlatmaya çalıştımı anladın dimi? :)
Oysa bir umuttu hep gönlü besleyen dayan yüreğim diyen...

#14 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 19:10

VALLA benim kedi pek alışık değil böyle sevmeme ben biraz hırpalayarak seviyorum.. öpmeye gelince fırsat buldukça öpüyorum.. senin içinde öperim...

bizim kedi biraz kaplan gibi bişi... normal sevince hoşuna gitmiyor... biraz saldırcan oynuycan öyle sever :))

#15 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 27.03.2006 - 14:09

aman allahııııııııııııııııımmm! bu kedi resimleri çokkk tatlııı..
hemen bilgisayarıma kaydedeyim....sağolasın resimleri foruma tanıttığın için...süppper... :cry:

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#16 minikella

minikella

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 383 Mesaj
  • İlgi Alanları:resim yapmak

Gönderim zamanı 11.05.2006 - 09:57

kedi resimlerinin hepsi çok tatlı.bende hemen kaydettim bilgsyrma.MYTH arkadaşa teşekkür ederiz. benimde 1 aylık minik bi kedim var. acayip tatlı bişey. sanki gerçekten bi bebeğim varmış gibi,gece uyanıyo biberonla sütünü ısıtıp içiriyom,tuvaletini yapmayı bilmiyo ben yaptırıyom.yerini ısıtıyorum öyle uyuyo.inanın hayatıma yaptığı değişiklik anlatılamaz,onu çok seviyorum! :msn50:
bir ben var benden öte benden ziyade

#17 ardaksk

ardaksk

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 204 Mesaj
  • İlgi Alanları:rock müzik özellikle slipknot ve marilyn manson bu aralar ruhlar ve çinler cok ilgimi cekiyor sevgilimle cok ilgilenirim onu cok seviom yagmurda dolasmak harika futbol

Gönderim zamanı 11.06.2006 - 01:39

cok sekerler yaaaaaaaaa yerim ben onlar1 :)
meleklerde şeytandır

#18 fatiharabe

fatiharabe

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 54 Mesaj

Gönderim zamanı 11.06.2006 - 13:49

çok güzel ya resimler bende kedi delisiyim ama
yinede nankördürler :)
kediler üzerine belgesel seyrettim 2 saatlik, tam bir avcılar.

#19 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 15.12.2006 - 20:31

bu da benim eski ( bu kelimeyi kullanmak hoşuma gitmedi ) kedim .

Gönderilen Resim
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#20 Diesel

Diesel

naCCiniGinoni

• Üyeler
  • 573 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2006 - 09:29

köpekler sahibine itaat eder nedenide : yemeğini suyunu sahibi verdiği için onu tanrı gibi görür
ama kediler onun yemeğinin tanrı tarafından gönderildiğini bilir ve sahibinin sadece vesile olduğunu bilir.
Gönderilen Resim