İçerik değiştir

Turkey'in Anlamını Bilenler..?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 28 yanıt verildi

#1 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 26.08.2005 - 21:46

arkadaşlar hepimizin bildiği gibi türkiyenin dünyada kullanılan ismi türkiye değilde turkey neden acaba yada şöyle söyliyim turkey in anlamını bilen varmı..?
yada bunun anlamı sorsam acaba ne dersiniz..?republic of turkey
evet arkadaşlar cevap beklıyorum...
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#2 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2005 - 22:06

hindi desem..

Değişiklikler Kaydedildi...

#3 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 27.08.2005 - 00:23

Yok be başka bir manayı kastediyo bence yoksa konu açmazdı.OLmaz canım valla kabul edemem. yok yok deildir.

#4 gel_pc_pc^^

gel_pc_pc^^

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 82 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2005 - 11:13

abi biz bu ismi kullanıp dünyaya hindi ticaretine mi başlasak...

#5 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2005 - 11:29

zamanında ünlülerden birisi söylemişti. arkadaş hindi diye bizimle dalga geçiyorlarsa bizde hindi alalım yetiştirelim onlara satalım. parayı biz kazanalım görsünler hindi kimmiş diye. ama hangi ünlü söyledi hatırlamıyorum...

#6 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2005 - 23:36

evet arkadaşlar doğru..ben zaten bunu kastetmiştim..bilmeyenlerde öğrenmiş oldu dicem ama görüyorumki çoğunluk zaten biliyo zaten bu siteye gelenlerin sayısı parmakla sayılacak kadar..:(olsun be sizde yetersiniz yavru kurtlarım benim...:)
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#7 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 27.08.2005 - 23:46

351 kullanıcı bugün forumlarımızı ziyaret etti. 21/08/2005 tarihinden bu yana en çok 42 üye 25/08/2005 tarihinde ziyaret etti.

Ziyaretçiler: 320 Üyeler: 31
>ahmet06* >begüm >budala >efsanesin1965 >Elric >flame >flexo19 >gel_pc_pc^^ >gofret >inan >Jack_Davinson >kalemtraş >kardelen >MaryJane >Mel G. >Miyav >muhalefet >november >PReNS >ProzaC >redkitt964 >rengim >Sanderland >Scabies >serro >sslow >Strider >WeRWoLf >whoysuz >wildrose >şirin

Sorması ayıp kaç parmağın var senin? :)
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#8 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2005 - 00:57

+ yuh yane dünyanın döndügünü şimdi söylemek gibi bişey oldu bu :)

#9 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 28.08.2005 - 02:37

ne yani
dünya dönüyormu şimdi

Bu mesaj budala tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 28.08.2005 - 02:38

#10 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2005 - 02:47

Yoo kim uyduruyor böyle şeytandan gelen fikirleri :D

#11 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2005 - 16:05

yok yaa sizin yanlışınız var dünya dönmüyor dönen biziz millet kim çıkardı onu dünya dönermi hiç..)

#12 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2005 - 16:12

Ne yani biz bülent ersoymuyuz ?

#13 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2005 - 16:19

yok canım hiç öyle birşey söylermiyim yani..vallah bülent ersoy görmesin daa açar hemen...:P

#14 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2005 - 16:21

yok yaa sizin yanlışınız var dünya dönmüyor dönen biziz millet kim çıkardı onu dünya dönermi hiç..)

bu lafına dedim , bülent ersoymuyuz biz diye. yoksa bülent abla görsede bişi demez bana. hem Mel G.'nin yakın arkadaşıdır Bülent Abla.arada gelir.bilmiyodun sanırım.

#15 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2005 - 17:31

arkadaşlar hepimizin bildiği gibi türkiyenin dünyada kullanılan ismi türkiye değilde turkey neden acaba yada şöyle söyliyim turkey in anlamını bilen varmı..?
evet arkadaşlar cevap beklıyorum...

cevap bekliyomuş!! parmakları görelim arkadaşlar kimler biliyor bakim turkey'in anlamını kaldırı verinde görsün ret abiniz. Aferim kalemtraş ilk sen kaldırmışın zeki öğrenci zekiiii hemende biliyo !!!

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#16 Jack_Davinson

Jack_Davinson

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.408 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2005 - 18:17

Mükemmel bir konu bulmuşsunuz.İngilizce dersinde bir defasında böyle bir konu açılmıştı.Turkey nedir diye ? O gün o ders kaynamakla kalmamış tenefüse bile çıkamamıştık.Çünki bizim hoca biraz acayip birisiydi.2 ders bu konu üzerinde duruldu ve hala bir çözüme varılamadı.Turkey deyince Hindi anlamına geliyor.E Tabiki kimsenin hindi olmadığına göre anlam değişmesi için pek çok yere başvuruldu ama nafile.İşte sonuç bazılarına göre Turkey bazılarına göre ise Türk anlamında kullanılıyor.

#17 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2005 - 22:42

hiçbiriniz bilmiyonus bea bilmiyonus...durunda anlatayım..dur lan...baq şimdi kısa ve öz... bi ingiliz lavuk var adını vermiyim cevap hakkı doğmasın,zaten hakkının anası babası zor geçiniyor bi de bu hakkı doğrsa gör sen o zaman bunların halini...neyse dağıldık yine nerde kaldık heh buldum iki satır üstte kalmışız...italyan lavuk yoq ingiliz,yolda gidiyo bu, ülkemiz sınırları içinde, hava sıcak, pantolonu sıcaktan dötüne yapışmış bir halde bi köye varıyo susamış su içecek,bakıyo bakıyo kimse yoq sonra camiden çıkan birilerini görüyo aha diyo sonra bağırmaya başlıyo ''hoooow,haaaao,helllooo,laaaaa,'' duyuramıyo...''şşşşşş laaaooooo'' derken ''törk hey, törk hey törkşşşş'' diye bağırıyo ,camiden çıkanlar da duyuyor bu ingilizgili yardım ediyolar falan filan kıl tüy...işte bu sesleniirken çıkardığı böğürtüler insanların aklında yer ediniyor ''törk hey,törk hey'' zamanla turkey şekline giriyo hatta ''törkşşş'' demişti ya bu lavuk o da işte ''turkish'' kelimesinin doğmasına sebep oluyor...yaa işte böyle çocuklar daha neler neler...bilmemek değil öğrenmemek ayıp
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#18 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj

Gönderim zamanı 29.08.2005 - 14:23

evet arkadaşlar sandığımdan da zekii çıktınız siz yaa..:)

#19 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 31.08.2005 - 16:45

son zamanlarda ülkemizin uluslarası alanlarda isminin turkey olarak kullanıması insanlarımıza rahatlık veriyor bu sebeple internette ve günlük hayatta çeşitli çalışmalar var.
çalışmalra örnek olarak habeşistanı örnk gösteriyorlar bilindiği üzere habeşistanın şu anda resmi adı etiyopya. etiyopya hükümeti habeşistan isminden rahatsız olduğundan dolayı tüm dünyaya habeşistan ismiyle gelen hiç bir mektup hiç bir mail banka havalesi benzeri resmi evrakları almayacağını bildir. şimdi bilindiği gibi habeşistan diye bir ülke yok. artık etiyopya var. güçlü bir ülkeyiz bizde istesek başarırız ismimizi değiştiririz. ama ülkemizin dağlar kadar sorunları arasında bir bu mu kaldı bilinmez.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#20 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj

Gönderim zamanı 31.08.2005 - 19:42

prozac galiba aynı mail ikimizdede var... (: