İçerik değiştir

Fetullah Gülen hakkında fikirleriniz nelerdir

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 71 yanıt verildi

#1 genis pencere

genis pencere

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 102 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 12:37

Arkadaşlar dünynın 4 bir yanında zencilere hindulara ingilizine Türkçe öğretilmesine vesile olan bir kişiyi ayakta alkışlıyorum..ÖN YARGILARINIZDAN SIYRILIN...onun hakkında merak ettiklerinizi ayrıntıları benden öğrenebilirsiniz..teşekkürler...

Bu mesaj genis pencere tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.01.2008 - 12:46

VE İNSAN...

#2 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 12:49

tartışmıştık bunu burda...

illada fikir belirtmek gerekirse "Ilımlı İslam Projesinin Türkiye ayağı".

mesajını düzenlemişsin madem öyle soralım: Bu adam kimdir? Nerden medyaya, halka, okullara para bulmuştur, (hastalık bahnesi dışında) çok sevdiği ülkesiden(!) neden ayrıdır, 11 eylül saldırısında yusuf islam bile adb ye girmekte zorlanmışken bu adam niye CIA ajanları tarafından korunan evinde duruyordu abdnin çıkarı ne yada onun adamımıdır değil midir?, papanın elini neden öpmüştür, dinler arası diyalog denilen islamı yok etme planında bu elemanın görevi nedir?

Bu mesaj _KajmeraN_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.01.2008 - 12:56

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...

#3 genis pencere

genis pencere

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 102 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 13:11

Türkiye çapında Işık dershaneleri ve FEM dershaneleri bolca bulunmakta...ben de bunlardan birsinde öğrenim görüyorum...paraya nereden geliyor konusuna gelince...bu insanlar öylesine güzel ve mantıklı bir sistem kurmmuşlar ki esnafları iş adamlarını siyasetçileri bir arada toplayabilmişler...örneğin bizim dershanemizin yurtlarımızın mobilyalarını Yağmur mobilya bağış yapmıştır...dershanenin kewndi temelini de diğer iş adamları vermiştir...daha geniş çaplı ayrıntıyı anlatacağım...geniş bir vakitte
VE İNSAN...

#4 JeLibon

JeLibon

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 601 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 15:03

fethullah gülen hakkında fikirlerim hmmm
'laik devlet düzenini yıkmak için örgüt kurmak' sucuyla ceza almış, başı sıkışınca abd ye kaçmış (abd çıkarsız iş yapmaz vardır ondan da bi çıkarı ), insanların dini duygularından yararlanan , açtığı okullar ve dersanelerde genç beyinleri yıkayan biri benim için.
fikrimi sordun söyledim *zong

size dersanede ders yerine fethullah güleni mi anlatıyorlar :(

Bu mesaj JeLibon tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.01.2008 - 16:17

Hep denedin, hep yenildin. Olsun gene dene, gene yenil... Daha iyi yenil !

#5 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 15:07

teyzemin kizini " kuzenleriyle yabanci erkekler oldugu gerekçesiyle ayni odada yatmayacak,ama hiç tanimadigi insanlarla gec saatlere kadar SOHBET edebilcek" sekilde körpecik beyniyle oynandigi evlerin sahibidir.baska da bi sey degildir bana göre de.
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#6 genis pencere

genis pencere

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 102 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 18:00

Arkadaşlar bana kendi dinimi öğretmek iyi bir insan olmanın noktalarını öğretmek, hayatı öğretmek beyin yıkamaksa evet arkadaşlar beynimi yıkıyor bu insanlar...
Ben normal yaşantımda hiçbir ideolajik fikri savunmam.nick imde yazdığım gibi hayata geniş bir pencereden bakmyı herkese ön yargısız yaklaşmayı yeğlerim...Siz de bence ön yargılarınızdan kurtulun...
VE İNSAN...

#7 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 18:34

Evet bu konu forumda konuşuldu. Ama ne kadar kötü görünürse de görünsün şöyle bir faydasını keşfettim bu cemaatin; Türkiye'nin dört bir yanında gerek lise yurtları özellikle üniversite yurtları ve evleri bulunmakta. Öyle ki ortalamaya vursak her mahalleye bir ev düşecek seviyede bir örgütlenme söz konusu. Şimdi bu evler yurtlar olmasaydı bu kadar öğrenciyi devlet nasıl, nerede barındıracaktı? İşin sadece bu tarafından bakacak olursak devleti büyük bir zahmetten kurtardıkları kesin *zong (gülgüğüme bakmayın ciddiyim)

geniş pencere; para konusunda dediklerin doğru, büyük oranda esnaflar sayesinde bu evlerin idaresi sağlanmakta fakat yurtdışındaki yurtların yapılmasını sağlayan para veya ABD de konferans vermek için gereken para ve daha da önemlisi siyasi güç! nereden gelmektedir?

Bu sorunun cevabını senin benim bilmemin imkanı yoktur tabiki. Ama üzerinde tartışılması gereken önemli bir konu bana göre. Gerçi benim bir fikrim var lakin kesin birşey olmadığından ortalığı bulandırıp komplocu yakıştırması almak istemem.

Son not: Dini bizzat kaynağı ve kendisi olan Kur-an'dan öğrenmek yerine Risalelerden öğrenmeyi tercih etmek akıl karı bir iş değildir!.. O sebeple dini öğretiyorla mavalını geçelim..

#8 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 19:39

sıyrılmak istediğim herhangi bir önyargım olsaydı o benim önyargım olmazdı insanları önyargılı diye degerlendirmeden önce bence ilk sen kendi önyargılarından kurtul
her insan kötüdür kurtarılması lazımdır doğru yola yöneltilmelidir düşüncenden mesela
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#9 genis pencere

genis pencere

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 102 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 19:43

Benim öyle bir yargım yok kardeşim bneim olsaydı eğer size fetullah gülen nasıl birisi demezdim.direk o çok iyidir kötü bişey demeyin der kestirip atabilridim.ben sadece sizlerin fikirlerini merak ettim.sizlerin yazdığı her mesaj, olumlu ya da olumsuz beni mutlu ediyor...ilgilenmeniz hosuma gidiyor...o yüzden hepinize TEŞEKKÜR EDERİM...
VE İNSAN...

#10 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 19:47

bizim fikirlerimizi merak etmen bile
mentalite bakımından kendi değer yargılarınla
baskalarınınkini karsılastırmak amacı güder.
Gönderilen Resim

#11 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 19:50

ben önyargiliyim ve kesinlikle siyilmicam önyargimdan.sadece F.gülene'e karsi deil,kendisini mübarek olarak tanitan herkese karsi önyargiliyim.ailem ve egitim sistemimiz tarafindan din ile ilgili bilmem gereken herseyi ögrendim.kendisini insanlara dini ögretiyo die tanitan,bu misyon altinda bir de mübarek sifatini kazanan,hele bi de bu isten kazanc saglayan herkese önyargilkiyim.bana veya cevrenmdekilere hiçbirsey ögretemezler.

#12 genis pencere

genis pencere

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 102 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 20:04

karşılaştırma değil kardeşim...sadece merak anlıyor musun?beni terslemeye çalışman da bana ön yargılı yaklaştığını gösterir...dediklerimi ve yaptığmı bu şekilde algılaman beni şaşırttı çünkü yazdıklarından ve savunuş tarzından zeki bir insan olduğunu düşünmüştüm.inşallah da öyledir!!! <_<
VE İNSAN...

#13 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 20:07

Çok severim.

#14 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 20:21

perspektifim de kimlerin oldugu yada düşünce yapım değil cümlelerimi kurdurtan terslemiyorum da kaldı ki iki cümleyle kimsenin zekası üzerine yorumlar yapma bence..herkesin önyargıları vardır ama kimsenin kimseyi önyargılısın diye degerlendirmek haddine değildir. düşünce yapın yada inancın her ne olursa olsun
birseyi anlatırken önyargılarınızdan kurtulun cümlesini büyük harflerle yazarsan ilk bastan istedigin tepkileri elde edersin amacın her neyse.kaldı ki bu baslıgı açmaktaki amacın senin düşüncelerinden farklı da olsa sadece merak değil kendinle aynı dogrultuda düşünmeyen insanlar hakkında fikir olusturmaktır bunun da orjini önyargıdır.
Gönderilen Resim

#15 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 20:23

<_<

#16 genis pencere

genis pencere

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 102 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 20:26

benim yazmıs olduğum bir cümleyle sayfayı açma amacımı bilemezsiniz.ben sayfayı açarken bu şekilde tepkiler alacağımı biliyordum sadece bir şeyleri açıklamak anlatmak istedim.ve anlattıklarımın daha iyi anlaşılması içinde ön yargılarınızdan kurtulun dedim...başka bir amacım yok.bu saatten sonra kimsenin fikrini değiştiremem öyle bir çabaya da girmem zaten...
VE İNSAN...

#17 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 20:27

..ÖN YARGILARINIZDAN SIYRILIN...onun hakkında merak ettiklerinizi ayrıntıları benden öğrenebilirsiniz..

yeterli degil mi?

#18 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 20:31

Severim..

Değişiklikler Kaydedildi...

#19 genis pencere

genis pencere

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 102 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 20:34

bu sana göre yeterliyse benim de senin cümlelerinden sonra senin zeki olduğunu söylemem de gayet yeterli bir sebep...
VE İNSAN...

#20 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2008 - 20:34

Dünya görüşümün kanaat önderlerinden birisidir .

Çok severim . Sağolsun o da beni çok sever .