Jump to content

- - - - -

Okulda türbanı çekti sürüldü

• This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#21 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Posted 08.01.2008 - 20:06

türbanlı bir insan hakkında suç duyurusu yapmak islam düşmanlığı mı oluyor ?

kendinde misin sen ?
<!--aimg-->Posted Image<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#22 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 08.01.2008 - 20:26

Türban ile başörtüyü karıştırmayın deniliyor sürekli..Ama bunu söyleyenler nedense her gördükleri başı kapalı bayana türbanlı diyorlar.. Bunun bi açıklaması var mı?
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#23 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 08.01.2008 - 21:22

Ben şunu anlamadım ; türban olunca ne oluyor , başörtüsü olunca ne oluyor , tesettür olunca ne oluyor ?

Tercihe göre suçlamalar artıp azalıyor mu ?

#24 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 08.01.2008 - 21:48

Var gLamour,İş İslama saldırmaya gelince kinlerini en uygun şekilde kusmanın yolu,biri bişey söylerse sizinki baş örtüsü bizim lafımız size değil diyip işin içinden sıyrılma kolaylığı...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#25 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 08.01.2008 - 22:09

Ülkede adalet yok filan diye yakınıyoruz ama bence çok güzel bi adalet sistemimiz var o ne idüğü belirsiz, aynı okulda görev yaptığı meslektaşını sanki ayıp bir şey yapıyormuş gibi İSPİYONLAYAN öğretmen bozuntusuna :icecream: tokat gibi cevap vermişler bi daha üzerine vazife olmayan işlere karışmaz hiç olmazsa.

sen ciddi misin ?
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#26 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 08.01.2008 - 22:11

İslam düşmanları belalarını bulacak, teker teker :icecream:

tamam o zaman.

nesiniz siz?
biz kurallara uyuyoruz ve bu öğretmenin tarafını tutuyoruz diye biz de islam düşmanıyız o zaman. bi git işine lütfen.

pardon. sen zaten benle muhattap olmasın. islam düşmanıyım :wwww:
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#27 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 08.01.2008 - 22:52

Memnun oldum ben de radikal İslamcıyım . *zong

#28 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 08.01.2008 - 22:55

Ya düşmanda olsa mert hiç olmassa...Arkadan dolap çevirmekten iyidir...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#29 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 08.01.2008 - 23:04

Olaya farklı bir boyut kazandıralım : )

'Türban sürgünü' yalan çıktı tayinin sebebi geçimsizlik

İstanbul'da bir ilköğretim okulunda Türkçe öğretmeninin, okulda başörtülü bir başka öğretmenin fotoğrafını çektiği için sürgün edildiği şeklindeki haberler düzmece çıktı. Tayinin sebebi; 'şiddetli geçimsizlik'.

Geçtiğimiz günlerde bazı gazetelerde 'Okulda türbanı çekti, sürgün edildi' başlığıyla yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişlerinin hazırladığı rapora göre; Bağcılar Kocayusuf İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni Arif Oğuz'un maaş kesim cezası alarak Gaziosmanpaşa Mehmet Zeki Obdan İlköğretim Okulu'na gönderiliş sebebinin türban değil, okulda huzursuzluk çıkarmak, geçimsiz ve kutuplaşmalara sebep olmaktan kaynaklandığı belirlendi. Olayın, 2007 Mayıs ayında soruşturma geçiren bir öğretmenin, soruşturmanın seyrini değiştirme gayreti olduğu ileri sürüldü.

Müfettişler, geçen mayıs ayında başlayan soruşturma kapsamında öğretmen Arif Oğuz hakkında öğrencilere şiddet uyguladığı, saldırgan tutum içine girdiği, boğazlarını sıkarak hakaret ve küfür ettiği, Türkçe dersinde öğrencilere konuyla ilgisi olmayan CD'ler izlettiği, okul müdürüne hakaretler ettiği, öğretmenlerle de tartışmalara girerek okulda huzuru bozduğu iddialarını araştırdı. İnceleme ve soruşturma neticesinde müfettişler, öğretmenin okul içinde münakaşalar ve tartışmalar çıkararak huzuru bozduğu ve kutuplaşmalara sebep olduğunu tespit etti. Ayrıca öğretmen Arif Oğuz'un bir öğrenciyi okul müdürüne getirip, müdüre saygısız sözler sarf ettirdiğini ve kışkırttığını da rapor etti.

Öğretmenleri kameraya almış

Müfettişlerin hazırladığı raporda; öğretmen Arif Oğuz'un kimi öğretmenlerin kamu görevi dışında izinlerini almaksızın fotoğraflarını çektiği, öğrenci ve velilerin bu yöntemle kışkırtıldığı vurgulandı. Müfettiş raporları doğrultusunda disiplin yönünden 1/30 maaş kesim cezasıyla cezalandırılan Arif Oğuz'un idarî yönden başka bir ilçeye görevlendirilmesi teklif edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü de müfettişlerin raporu doğrultusunda öğretmeni Gaziosmanpaşa'da görevlendirdi. Öğretmen Arif Oğuz tarafından kişisel hakları ihlal edildiği için savcılığa suç duyurusunda bulunan Fatma Uyar isimli öğretmen ise olayı şöyle anlattı: "Yaz tatilinin başlangıcından bir gün önceydi. Ben öğlenciyim, bu şahıs sabahçı. Kendisini tanımam. Sabah hastaneye gitmek ve sevk almak için okula gittim. Bu öğretmen birden koridorda karşıma çıkarak fotoğraflarımı çekmeye başladı. Bunun üzerine tartıştık ve ben de şahitler huzurunda müdür odasına giderek şikâyet ettim. Ben kılık kıyafet ihlali yapmadım. O gün sadece sevk için okula erken gitmiştim. Derse girmedim."

Türban yüzünden sürüldüğünü iddia eden Arif Oğuz ise konuyla ilgili konuşmak istemedi.

kaynak : )

Edited by Karanlıksokak, 08.01.2008 - 23:06.

#30 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5,617 posts
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Posted 08.01.2008 - 23:10

Madem asılsız; konuşmanın da bi manası kalmaz artık dimi? cılosed..

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users