İçerik değiştir

- - - - -

Neden ?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 02.01.2008 - 22:39

Trafikte küfretmeden araba kullanan birilerine rastlayamıyorum.

Fizyolojik olarak eyleme dönüştürmeleri mümkün olmamasına rağmen kadınlar bile aynı küfürleri ediyor.

Tanımadığı insanlara tebessüm eden birilerini bulmakta kolay degil.

Yeni fikirleri olan insanlara rastlamakda zorlaştı.

Dolayısıyla yeni birşeyler yapan ya da söyleyen insanlar komik ve anlaşılmaz oluyor...

Denersen benim nekadar haklı oldugumu anlarsın....

Arabanla yolda giderken birine yol verdiginde geçmiyor adam ya da beş on saniye sonra geçiyor; çünkü inanamıyor senin ona yol verdigine.....

Geçen gün bilgisayarcı bir arkadasıma ugradım.

İçeride bir müşteri vardı, ödeme yapıyordu. "Beyfendi hayırlı olsun, sanırım yeni bir bilgisayar aldınız" dedim.
adama "Sana ne?" der gibi suratıma bakınca tekrar ettim, adam suratıma birkez daha baktı.

İçinden geçeni anladım."Kesin bir pislik var bu işte. Yoksa adam durduk yere niye 'Hayırlı olsun!' desin ki?"

Ben ısrarla tekrar edince "SAna ne kardeşim benim bilgisayarımdan?" dedi.

Belki abarttıgımı düşüneceksin; ama inan abartmıyorum. İnan yaşadım ben bunu.

Yapacağı sadece "Sağ ol kardeşim." deyip tebessüm etmekti ama o benden şüphelendi.

Belki de haklıydı. Çünkü yıllardır bana da tanımadığım birisi aldığım birşey için "Hayırlı olsun." demedi.

Otobüste yolculuk yaparken herkesin suratı asık kimse kimseyle ilgilenmiyor ve saatlerce otobüste kös kös oturmayı tercih ediyor insanımız.

Ben hiç rastlamadım bir belediye otobüsünde, yanımdaki yolcunun bana elini uzatıp,

"Merhaba beyfendi, ben Hakan, biraz sohbet edelim mi?" dedigine.

Kim bilir belkide bu sabah işe giderken, iki ortaokul arkadaşı yan yana oturdu otobüste; ama birbirlerinin yüzüne bakmadıkları için bunu farkedemediler.......

Sevgiyle kalın...

Erdal DEMİRKIRAN

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#2 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 02.01.2008 - 22:41

HAstayım uslubuna Erdal DEMİRKIRAN'ın, Kitapları kişisel gelişimden öte iyi vakit geçirmek için okunmalı yine okunmalı.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#3 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 03.01.2008 - 14:30

muhakkak uslub güzel ama biraz hafif bir anlatis tarzi var,
bir sonraki kelimenin ne olacagini tahmin edebiliyorsun, o zaman yani; "aa evt ben de yazabilirim, ben de ayni seyleri düsünüyorum zaten, fikrimi dile getirmis" gibi kelimeler kullandiginda, yazar gözünü artik boyamaz hale geliyor..

yazi icerigi güzel ama cok tatmin edici bulmadim, daha ilginc ornekler daha süslü kelimeler olabilirdi.
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#4 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 03.01.2008 - 15:37

konu icerigi hakkinda da yazmak gerekirse;
bizi kücümser gibi yazdigi her cümlenin ardindan bir önceki cümlesini aciklamis.

mesela yazar demis ki : "Arabanla yolda giderken birine yol verdiginde geçmiyor adam ya da beş on saniye sonra geçiyor; çünkü inanamıyor senin ona yol verdigine..... "

ayni cümleyi ben su sekilde yazardim : arabanla yolda giderken birine yol verdiginde gecmiyor ya da bes on saniye sonra geciyor; belli ki samimiyetime inanmiyor, bu kendisinin de yol vermedigini gösteriyor. "

o kadar basit bir cümleyi, onca basitligiyle bize yansitmamali
bu durumda
yazari; ask doktoru bir mehmet coskundeniz yerine koyar okumam ben..

konuya gelince : evt maalesef bulundugumuz ortamlarda gardimizla geziyoruz. oysa gülümsemek bir cok kapiyi actigi gibi, insanliga da yakisir bir davranis.
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#5 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 03.01.2008 - 19:27

Sen bir kitap yazsana..

Değişiklikler Kaydedildi...

#6 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2008 - 14:30

ben genel yasamimda da, konusurken de, kendi reklamimi yaparak, kesin kati kelimeler kullandigimdan, insanlar tarafindan sempatik degil antipatik görülüyorum. aslinda niyetim acik net olmak, direk ve baskin kelimeler kullandigimdan bir cok elestiri alir kitap.
ama ilerde kitap icindeki basrollerle birebir yorumlu yazi yazmayi cok isterim. mesela bir hikaye anlatip, o hikayedeki kisiyle tekrar gorusup "ben böyle böyle yazdim senin icin cevabini ver, onu da yazicam' diyerek.. birseyler yapabilmek..

ne biliyim
walenin yorumuma cevabini bekliyorum..

#7 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 05.01.2008 - 02:54

Sivri dilli eleştirmende olabilirsin? reytinde alırsın :happy: