İçerik değiştir

Fazıl Say : İslamcılar Kazandı , Ben Gidiyorum

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 117 yanıt verildi

#21 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 18:52

Gidenleri tutmayalım....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#22 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 18:54

İyi de hanımefendi savunmadığınız bir yorum nasıl hoşunuza gidiyor ?

bu ülkede daha fazla yaşayabiliceğinizi mi sanıyosunuz? ha belki bi darbe ya da ihtihlal olursa belki 3-5 yıl daha ::

Neden ?

Bu ülke ne savaşlar , ne ihtilaller gördü . Giden mi oldu peki ?

#23 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 18:57

serra'nın söyledikleri biraz yanlış geldi bana fakat , milletimizin yaşadığı savaş günleri ile bu tabloyu mukayese etmek en büyük yanlıştır ...
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#24 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 18:58

olmadı mı ?
nice güzel beyinler bu dönemde hem gidip, hem gönderilmediler mi?
kendi tarihinizi de ben mi öğreteceğim sizlere? :: (dayak yemeden sussam mı acaba? :P )
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#25 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 19:00

Hangi güzel beyinler ?

#26 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 19:26

Nobel ödülünü haketti haketti. ::
Açıklamayı da Almanya'da yapmıış. Helal olsun yakışır. :)

#27 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 19:42

Zülfü Livaneli'de bir Avrupa ülkesinde , ''Türkler Ermenilere soykırım uyguladı'' gibisinden bir laf etmişti .

Ulan bu adamlar da Vatansever oluyor ya deli oluyorum . Türk'e sövmenin adını Vatanseverlik yaptılar bu ülke de ...

#28 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 19:47

Fazıl SAY bunu dediği için anti vatan sever mi oldu şimdi ? anlayamadım da ::

#29 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 19:48

fazıl say
nöri sayma

diye iğrenç bir espri yapmak istedim .. arada kaynar .. tamam uzatmayın ::

#30 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 19:49

Bence öyle oldu . Çünkü Vatan , kişisel kaprisler uğruna terkedilebilecek bir toprak parçası değildir .

Bu mesaj Belligerant tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.12.2007 - 19:50

#31 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 19:51

Neden böyle birşey söylemiş iyice öğrenmeden bu gibi ağır ithamlarda bulunmamak lazım bence ...

#32 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 19:55

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Türkiye’de İslamcıların seçimi kazandığını, bakan eşlerinin türban taktığını belirterek, Türkiye’den ayrılmayı düşündüğünü söyledi.

"Şu anda değil ama ileride Türkiye’den ayrılmayı düşünüyorum. Biz artık azınlıkta kaldık, dışlanıyoruz. Çankaya’daki davete bile beni çağırmadılar. Böyle giderse, bir kızım var onu da alır yurt dışına giderim."

Ben yine de gitmesini istemiyorum . Kimse gitmesin ... Ne Fazıl Say , ne de İslamcılar ...

Bu mesaj Belligerant tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.12.2007 - 19:56

#33 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 19:58

Akp partizanı , sempatizanı olmadığını bilmesem daha farklı şeyler yazıcam ::

Oku kardeşim adamın ifadesini ;

Konser vermek, müzik yapmak, beste yapmak, dünya kulturune ait olmak, çalışmak, yeni şeyler uretmek., dünyanin her yerinde, mücadeledir, hatta bunu MÜCADELENIN ÖN CEPHESI olarak bile yorumlarsınız, ordan bakmak isterseniz... bakın bir yazar veya ressam evinde sanatini yapabilir, ama bir senfonik eser, oratoryo, opera, koncerto, vs, kurumlar olmadan yapılamaz, kurumlar da devletinse, devlet de VERMEM, YAPTIRTMAM diyor ise, orda mucadele edecek bir sey de kalmamakta, Çünkü DÜELLO kalmamakta, bunun adı PUSU olmakta...derdim orda...ALTIOK AGITININ sansurlenmesi başıma gelen olaylardan sadece 1 tanesi-....daha nice ,, nice olay var... ve çOOOK dolayli engellemeceler var...

Belki farklı bakış açılarından yaklaşırsın konuya :)

#34 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 20:11

İyi de Devlet Fazıl Say'a , ''sen piyano çalamazsın '' mı dedi ?

Bu Devlet'in Cumhurbaşkanı Orhan Pamuk denen adama sahip çıktı , Fazıl Say'a da çıkar elbette .

Kabul ediyorum , ülkemiz şuan Cumhuriyet tarihinin en zor ve en sıkıntılı dönemini yaşıyor . Fakat birilerini ülkeden göndererek mevcut sorunların üstesinden gelemeyiz . Unutmayalım ki , Vatan ve Devlet kavramları , kişilerin ego tatmininde bulunacağı olgular değildir . Sen savunduğun kavramların içini doldurmayıp , kuru kuruya ''Laiklik elden gidiyor'' dersen , o dangalakta çıkar Altıok'u da yasaklar , bilmem neyi de yasaklar .

Bu mesaj Belligerant tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.12.2007 - 20:12

#35 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 20:13

Çankaya’daki davete bile beni çağırmadılar. Böyle giderse, bir kızım var onu da alır yurt dışına giderim."

bu ifade kanımca olayın kişisel bir yaklaşım olduğunun ifadesidir. beyefendi davet edilselermiş sanırım bi sorun olmiicakmış. bunu anladım ben.

(sn. bayram meral' in bakanlık beklentisinin fos çıkıpta sn. baykal' a muhalif olması gibi bi şey. :) )

terk olayı düşüncesi, fikirsel olmaktan öte ego tatmini ile alakalı olmasın?

çıkarları veya egoları zedelenince ülkeme çamur atanlara diyeceğim tek şey "aabi paşa gönlün bilir! :: " diğer yönden gitmelere de karşıyım. iyi veya kötü, hangi zaman olursa olsun bu ülke benim. "sıkıysa göndersinler" derim .
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#36 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 20:13

Gitmek çaresiz kalmaktan ya da ölmekten hakkaten daha iyi bir çözüm olabilir. Eğer en karanlıkların uçurumuna sürükleneceksek (ki durum gidişatı biraz o yöne hak verirsiniz ki) benim şu an gitmem söz konusu değil. Kızım var, sevdiğim evim var, dostlarım var ve hala bazı şeyler değistirilebilir ümidim de var.

bunu da demiş ::

#37 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 20:15

Bu ülkede baş örtüsü var diye hak ettiği ödülü alamıyanlarda var.Bazı kesimler onlara yurt dışında adreslerde göstermişlerdi...Bu ülkenin İslami değerlere önem veren çoğunluğunu hiçe sayarsan,sonunda karşılaştığın manzara yabancı gelecektir, ve eğer islami değerleri kendine bu kadar uzak görüyorsan,Başka bir dini yaşayan Avrupa ülkesini kendine daha yakın hissediyorsan bu Vatana verecek bişeyin kalmışmıdır?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#38 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 20:24

Ne büyük adammış yahu, bir gün bir laf etti, Türkiye karıştı...

Orhan gibi sessiz sedasız tüymeyi bilemedi garibim, ortalığı velveleye verdi.

Eh, herkes bir gün bir kitap okuyup hayatını değiştirecek değil ya, kimisi de gündemi değiştirir...

Fazıl Say “böyle giderse ileride Türkiye’den ayrılmayı düşündüğünü” belirtti ya, basın da üzerine mal bulmuş Mağrıbi gibi atladı tabii. Bu arada birçok kişinin de görüşüne başvurulmuş.

“Kendini bir b... sanıyor” diyen de var (Ara Güler), “giderse çok da üzülmem” diyen de (Dengir Mir Mehmet Fırat), onaylayan da var, kızan da, endişelenen de var, kınayan da.

Fakat genel eğilim, “gitme kal, mücadele et, Atatürk de öyle yapmıştı” şeklinde. Köşe yazarları da çoğunlukla kalmak ve mücadele etmekten yana tavır koydular. “Gidersen notaların bende kalmaz, seni alkışlamış ellerimde bir tuhaf sızı kalır” şeklinde edebiyat döktüren bile var.

Fazıl’ın babası Ahmet Bey de “mücadele et” demiş.

Baba sözü dinlesin, iyi de, Fazıl nasıl mücadele etsin?

Atatürk’ün “vatanını en çok seven işini en iyi yapandır” özdeyişi doğrultusunda, besteler yapmayı mı sürdürsün? Örneğin yeni bir Fenerbahçe Senfonisi’ne ne buyurulur? Yoksa, Kenan Doğulu tarzı, eski marşların disko versiyonları ha, sözgelimi “müjdeler cıs taka tak tak var yurdumun cıs taka tak tak toprağına cıs tak taşına cıs cıs tak tak”... Ya da, “dağ başını oh yeah duman almış come on baby yürüyelim arkadaşlar shubi shubi shubi luba”...

Doğrusunu söylemiş, “keman konçertosu bestelemek de bir mücadeledir” demiş ama Türk basınında muhalif yazarların müzik zevki Sezen Aksu’dan pek öte gitmediği için bunu değerlendirebileceklerini sanmam. Üstelik Fazıl’ın konserlerine ceplerinden para verip bilet de almazlar, Fazıl’ın Çankaya’dan davetiye beklemesi gibi, beleş beklerler.

“Siyasi mücadele ver” demek istiyorlar, Fazıl’ın akıl hocaları...

Fakat bunu nasıl yapabilir?

Oy vermekle olmuyor, çünkü bunlar yüzde otuz, ötekiler yüzde yetmiş çekiyorlarmış... Beyhude gayret.

O zaman, eyleme geçmeli!

Cumhuriyet mitinglerine katılıp bayrak sallamayı mı denesin?

Yoksa beş yüz bin kişinin katıldığı mitingi meşhur İranlı palavracı Meşhedi gibi şişire şişire bir buçuk milyon yapıp kendini kandırarak mı?

Acaba bir gazetede yazılar yazmaya başlasın da, seçim zamanı gelince, araştırma yapıp onun beğenmediği sonuçlara ulaşanlara “çüş, oha” gibi veciz kelimelerle küfür ederek Cumhuriyet Halk Partisi’nin kesinlikle kazanacağı şeklinde yalan yayın mı yapsın?

Yoksa CHP-MHP koalisyonunu mu ittirsin? İşkencecilerini bağışlasa, Fazıl’a kimse konser sırasında cep telefonu öttürmekten başka işkence yapmadı ki!...

Yoksa darbe çağrısında mı bulunsun?

Örneğin Deniz Baykal’ın CHP’nin başından indirilmesi çalışmalarına katkıda bulunarak Bedri Baykam, Haluk Koç, Gülsün Bilgehan, Mustafa Sarıgül, Mahsun Kırmızıgül, Yılmaz Morgül gibi değerli adayları mı desteklesin?

Yoksa yepyeni bir parti, yeni bir AKP mi kursun? AKP... Atatürkçü Kalkınma Partisi... (Bak bunu iyi buldum ha!)

Fakat gene de ben çözemedim, siz söyleyin, Fazıl ne zaman, nasıl ve ne surette mücadele etsin?

Tabi ki Engin Ardıç

#39 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 20:24

Bu ülkede baş örtüsü var diye hak ettiği ödülü alamıyanlarda var.Bazı kesimler onlara yurt dışında adreslerde göstermişlerdi...Bu ülkenin İslami değerlere önem veren çoğunluğunu hiçe sayarsan,sonunda karşılaştığın manzara yabancı gelecektir, ve eğer islami değerleri kendine bu kadar uzak görüyorsan,Başka bir dini yaşayan Avrupa ülkesini kendine daha yakın hissediyorsan bu Vatana verecek bişeyin kalmışmıdır?

+ 35465432131

#40 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2007 - 20:25

Şu türban meselesini bu kadar masumane boyuta nasıl indiriyorlar ve indiriliyor şaşıyorum yav :: Neyse , devlet memuru olsaydım açıkçası bende türban takardım :) aksi takdirde mevkiim ve yükselmem risk altında olurdu :D gidişhat bunu gösteriyor , Allah sonumuzu hayır eder inşallah ...