Jump to content

- - - - -

Kimse Aşktan Ölmüyor Artık

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11,365 posts

Posted 12.12.2007 - 15:32

Kimse Asktan Ölmüyor

Çok sıcak bir istanbul gecesi içindeyim. Kızımı uyuttum. Bir kahve yaptım kendime. Uyku tutmayan gözlerime iyi bir arkadaş değil biliyorum ama onsuz olmuyor iste... Gülden Karaböcek'in eski şarkılarını dinleyerek oturdum balkonda bir süre... Anadolu yakasının ışıklarını, gemileri seyrettim... "Gözümde canlanır koskoca mazi" diyordu Gülden Karaböcek. Yıllar, yıllar öncesine götürdü beni.
Yetmişlerin sonuydu...

Ben küçücük bir kız çocuGu, oturduğumuz sokaÐın genç kızları liseliydi... Polis radyosundan istekler yapar, akşamüzerleri sevdikleri "çocuk"la bakışmak için büyük parka giderlerdi.

Tülay abla çok güzeldi. Dümdüz, kalın, sarı saçları vardı. Yan apartmanda otururlardı. Sokağın başındaki bizimkilere göre daha yeni ve modern olan Çelik apartmanında oturan Erhan abiye âşıktı. Erhan abi de ona elbette. Çocuk aklımla mahallede kim kimi seviyor takip ederdim. Gönüllü ulakları olur, aralarında haber taşırdım. Ve büyüdüğüm zaman yaşayacağım aşkların hayalini kurardım.

Tülay abla ve Erhan abi benim için ideal çiftti. Ben de Erhan abi gibi bıyıklı, saçları güzel bir adama aşık olacaktım. Tülay ablanın kız kardeşi Gülay'a görücü geldi bir gün. Oysa büyük olan evlenmeliydi önce. Ama Tülay abla Erhan abiyi bekliyordu. Erhan abi üniversiteyi bitirmeden evlenemezlerdi. Tülay abla sözde sırasını kardeşi Gülay'a verdi. Gülay abla evlendi. O yıl Erhan abi okulu bitirdi ve askere gitti. Tülay abla asker yolu beklemeye başladı. Derken küçük kardeşi Mehmet de evlenmek istediğini söyledi. Tülay abla ikinci düğünü de gördü. Kız kardeşi Gülay bebeğini kucağına aldığında Erhan abi askerden döndü. Artık mahallede en çok konuşulan konu ne zaman evlenecekleri olmuştu. Erhan abi bir işe girmeden evlenemeyeceğini söylemişti Tülay ablaya.

Bir gün... Annemlerle Kızılay'da alışveriş yaparken Erhan abiyi gördüm. Denizatı pastanesinin önünde bir kızın elinden tutuyordu. Ve o kız Tülay abla değildi... Değil Tülay ablaya, anneme bile söylemedim gördüğümü...

Sonra...

Sonra Tülay abla çok hastalandı. Lösemi dediler. Biz büyüklerin neden bu kadar üzüldüklerini anlamadık. Tülay abla hastaneye yattı. O hastanedeyken Erhan abi nişanlandı. "Tülay'dan saklıyorlarmış" dedi annem. Aylar sonra Tülay abla sokağımıza döndüğünde ne saçları vardı ne de Erhan abi... İş bulup
İzmir'e gittiğini söylediler.

Bir yaz akşamı Tülay abla'yı balkonda otururken gördüm. Hırkasına sarılmış içerden gelen bir Gülden Karaböcek şarkısı dinliyordu. Kolunu balkona dayamış Erhan ağabeylerin oturduğu apartmana bakıyordu.

Sonra öldü Tülay abla. Filmlerdeki gibi öldü. Erhan abinin üç tane oğlu oldu. Birinin adını herkese inat Tülay koydu. Hala anlatırlar, Tülay üzüntüden öldü diye. Erhan abinin annesi istememiş evlenmelerini. Bir gün komşular toplanmış birinin evinde çay içerken, Tülay ablanın annesinin yanında "oğluma el değmemiş kız arıyorum" demiş. Çok üzülmüş Tülay ablanın annesi. Annem hala aynı sokakta oturuyor. Geçen yaz balkonda otururken o günleri anımsadım. Uzun uzun anlattı annem. Meğer ne çetrefil, ne acı bir öyküymüş bu...

"Ney se ki" dedi "şimdi kimse aşktan ölmüyor artık. Olmadı mı yenisine bakıveriyorlar"

Şimdi bu lafı duymalı mı , duymamalı mı?...

Tülay ablanın balkonuna baktım. O benim tanıdığım aşktan ölen ilk ve tek kadındı...
Bu gece Gülden Karaböcek şarkıları dinlemek bana bunları anımsattı işte...
Belki de doğrudur... Kimse "gerçekten" aşktan ölmüyordur artık...

Sizce kötü müdür peki bu?

İclal Aydın
-alıntıdır-

#2 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10,820 posts

Posted 12.12.2007 - 15:43

Çok acıklı yalnız olsam ağlardım şu an gözlerim yaşardı :laughlong:
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#3 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11,851 posts

Posted 12.12.2007 - 17:11

bu kadına hastayım ya :laughlong: kızına yazdıgı şiirde süper ::
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#4 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13,431 posts

Posted 12.12.2007 - 17:24

hufffff ::
annesi istememiş, o çocuk da annesinin sözünü dinlemiş . ne kadar tanıdık bi hikaye :laughlong:
Posted Image asaletini sevdiğim

#5 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 12.12.2007 - 20:22

bi an idrak edemedim
istanbul gecesi
ardından kızılay denizatı pastanesi ( *uhuhu )
çocuklugunun gectigi ankarayı anlattıgını sonra anladım,şimdi istanbulda önceden ankaraymıs...
benim de aklıma bişiler geldi öfff be iclal *böö dedim
Posted Image
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#6 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 12.12.2007 - 20:43

Ne yazık ki çok yaşanıyor böyle hadiseler,sevenler ayrılmasın...Aşk tan ölen için mi severek ayrılan ve sevdiğinin ölümümü seyretmek zorunda kalan için mi daha acı...?Bilinmez....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#7 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 12.12.2007 - 21:29

Kapitalizm duygularımızı yok etti. İlişkilerin değeri canla değil kapitalle ölçülür oldu ve senin için ölürüm cümleleri tek taşların yanında kifayetsiz kaldı artık.. : )..

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#8 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 12.12.2007 - 21:42

niye öyle diyosun wale yaa
tek taş tek aşk :blink:
reklam süperrr

ama biri bana ben duydum artık siz tek taşınızı kendiniz alıyomussunuz bizi karıstırmıyomussunuz dediydi
Posted Image

#9 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 12.12.2007 - 21:44

zavallı tülay abla
Posted Image

#10 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 12.12.2007 - 21:47

Ölen aşk mı, aşıklar mı?Her aşık öldüğünde,aşk yeniden filizlenir yeni bir kalpte...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users