İçerik değiştir

- - - - -

Çankaya'ya manevi evlat geliyor...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 12 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 06.12.2007 - 11:34

Kızları Kübra’yı evlendirdikten sonra Çankaya Köşkü’nde oğulları Mehmet Emre ile kalan Gül çifti, SHÇEK korumasında 12 yaşında bir kıza ’gönüllü aile’ olmaya hazırlanıyor. Aile ile çocuk uyumu sağlanır, psikologlar da onay verirse, kız çocuğu, Gül Ailesi’nin koruması altında, onlarla birlikte yaşamaya başlayacak.

YAKLAŞIK iki ay önce kızları Kübra’yı, Mehmet Sarımermer ile evlendiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nun (SHÇEK) koruması altında bulunan, 12 yaşındaki bir kız çocuğuna ’gönüllü aile’ olacak. Gül Ailesi’ne öneriyi, SHÇEK’ten sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu götürdü.

KÖŞK’ÜN YENİ ÜLKÜ’SÜ

Gül Ailesi’nin önce ’koruyucu aile’ olması düşünüldü ve SHÇEK bünyesinde, aileye uygun bir çocuk arandı. Sonunda, 12 yaşında bir kız çocuğu seçildi. Ancak Gül’ün programlarının yoğunluğu nedeniyle, aile ve çocuk bir araya getirilemedi. Cumhurbaşkanı Gül’ün programı uygun olduğunda taraflar buluşacak. Aile ile çocuğun uyumu sağlanır ve çocuğun yaşam koşulları uygun bulunursa, küçük kız Gül Ailesi’nin koruması altında, onlarla yaşamaya başlayacak. Böylece küçük kız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’nin ardından Köşk’ün ikinci manevi kızı olacak. Son anda aksilik çıkar sa, Hayrünnisa Gül’ün ’gönüllü anne’ olması üzerinde de duruluyor.

MEHMET EMRE’YE SORULABİLİR

Gönüllü aile başvuru prosedürüne göre, aileye Koruyucu Aile Hizmetinin esasları, işleyişi ve çocukların özellikleri hakkında bilgi veriliyor. Uzman bir sosyal çalışmacı, başvuran ailenin çocuklarıyla da görüşüyor. Bu kapsamda 16 yaşındaki Mehmet Emre Gül ile de görüşülebilecek.

kaynak

#2 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 06.12.2007 - 11:37

Cumhurbaşkanlığı daha önce de himayesine insanlar alıyordu bildiğim kadarıyla.
Abdullah Gül döneminde özellikle neden manşete çekildi anlamadım..Ama yine de açayım dedim konu.
İyi bir davranış tabi ki de.

Bu mesaj AntiQa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.12.2007 - 11:39

#3 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 06.12.2007 - 11:37

Güzel bir davranış Koruyucu ailelik meselesinin gündeme gelmesi açısından beğendiğim bir davranış olmuş. Kimsesiz çocukların koruyucu ailelere emanet edilmesi daha fazla tanıtılarak bu çocuklar topluma kazandırılmalı diye düşnüyorum.

Antiqa'ya not : Himaye altına almanın dışında sanırım Gül çifti bu çocuğun velayetini de alıyor yani miraslarına ortak tam aile ferdi olacak.Sadece maddi yönün dışında çocuk manevi olarak Gül soy ismi taşıyacak ve ailenin bireyi olacak . Himaye ise farklı bir konu .

Bu mesaj DaaAnnK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.12.2007 - 11:39

Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#4 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 11:24

Ne güzel işte ; yeni bir mısır tüccarımız daha oluyor.

Millet çalışsın, vekil kapışsın. *lol

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#5 GökceN

GökceN

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.389 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 11:31

guzel bır davranış takdır ettım gul aılesını bu arada kızda şanslıymış ınşallah butun kımsesız çocuklara sahıp çıkılır.
mıllet bunun altındada bırşeyler aramaz inşallah.
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

#6 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 11:58

Gül çifti bir çocuğa koruyucu aile olmaya hazırlanıyor. Gelen tepkiler ise çok ölçüsüz.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu koruması altındaki 12 yaşındaki bir kız çocuğuna "koruyucu aile" olma girişimi, ilginç bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Canan Arıtman "Ben milletin çocuklarını Gül ailesine emanet etmek istemem" dedi.

O KIZ KAFASINI KAPAYACAK MI?

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman Gül çiftinin manevi evlat alacağını öğrenince büyük bir endişe duyduğunu belirtti. Arıtman'ın endişe kaynağı ise küçük kızın yetiştirilme tarzına yönelik.

Gül çitfini "Cumhuriyetin kuruluş felsefesine aykırı düşünceler taşıyan, cumhuriyet kazanımlarını koruma hassasiyetleri olmayan bir çift" olarak tanımlayan Arıtman, küçük kızın dünya görüşünde sapmalar olacağı iddiasında.

Arıtman "tuhaf" bulunan endişesini ise şu sözlerle ortaya koyuyor; "Bu, kız çocuklarını daha fazla etkileyebilir, başı kapatılabilir, daha ağır bedel ödeyebilirler. Kendi çocuklarını istedikleri gibi formüle edebilirler. Ancak SHÇEK’in koruması altında olan çocuklar milletin çocuklarıdır. Ben de milletin çocuklarını Gül ailesine emanet etmek istemem."

Kuruluş felsefesi Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda çocukları yetiştirmekle görevli olan SHÇEK’in koruyucu aileleri seçerken özenli olması gerektiğini vurgulayan Arıtman, "Kendisine verilmiş bu görevi yerine getirecek şekilde aile seçmelidir" dedi.

internet haber
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#7 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 12:01

Heh bir bu eksikti zaten...

#8 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 15:06

İşte körü körüne bağlılık böyle bişey,karşı olduğun görüşten biri iyi bişey bile yapsa,çamur atacaksın,karalayacaksın...Bunun kendilerini tatminden başka bir işe yaramadığının farkında da değiller....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#9 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 16:58

Daha bakalım neler yazılacak bu konu hakkında( basın tarafından)
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#10 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 17:01

imaj hiçbirşeydir iyilik herşey.

Eğrisi ve doğrusu ile her türlü davranışı inceleme olgunluğu şart. Siyasi görüşlerini desteklemesem dahi kimsesiz bir çocuğun bakımını, eğitimini geleceğini krutarmaya yönelik bir davranış takdir edilmeli. Varsın bu kızımız başını örtsün yada örtmesin ne olur , hem bize ne yeni ailesi onu nasıl yetiştirirse elbette o şekilde hayatını idame ettierecek ama bu bir örnek davranıştır. Bir teşviktir. Her ne olursa olsun doğru yapılan bir şey doğrudur.

Gönderilen Resim

#11 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 18:44

*zong işte bukadar... *öberah :)

#12 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 18:48

açıkçası bilmiyorum fazl ütopik düşünoyr olabilirim ama her seçimde 550 tane millet vekili kıyak memuriyet ve emeklilik ile günlerini gün ediyorlar kimsenin günahı alınmaz ama extra kazançaları da cabası benim gönlümden geçen her milletvekilin 1 tane kimsesiz çocuğu evlat edinmeleri gerekir diye düşünüyorum . neyse ben çok iyimserim galiba bugünleri en azından ben görmem.

Gönderilen Resim

#13 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2007 - 19:08

En azından bakımlarını karşılasınlar...Örnek olmuş olurlar,ülkem 550 evlat kazanmış olur...Belkide bir çoğunun yaptığı en hayırlı iş olur...