İçerik değiştir

- - - - -

Küçük Ama Önemli..!! Trabzon

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 20.08.2005 - 16:49

arkadaşlar karadeniz şehirlerini hepimiz az çok biliriz..ama küçük,şirin bir o kadarda çekici bir yer olan trabzon'u görmenizi isterim..karadeniz kentlerinden bence en güzeli..herkesin görmesini isterim..istanbul,ankara gibi gezecek pek fazla yeri yok ama en azından dolu dolu geziyorsunuz yorulmuyorsunuz..kısacası görmek gerek..
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#2 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2010 - 11:22

Yavuz Sultan'nın valilik yaptığı Kanuni'nin doğduğu şehirdir Trabzon;

Geçmişte Pontus krallığı sonrasında Roma imparotorluğu bünyesinde İpek yolu güzergahıyla oldukça önem arz eden eski ve bir o kadar asil bir şehirdir Trabzon..

Gözünün alabildiğince yeşil ve gözünün alabildiğince maviyle çevrili..

Kıyılarını döven Karadeniz'in hırçın dalgalarına karşın dimdik ayakta duran uçsuz bucaksız yeşillikte ki ormanları..
Ortahisar'da Kanuni'nin doğudu mekanda soğuk bir şehzade şerbeti içerken tarihi yudumlarsınız sanki..
Güneşli bir havada Ayasofya'nın bahçesinde denize nazır kahvaltınızı yaparken geçmişe doğru bir yolculuk ruhuyetine bürünürsünüz..
Erdoğdu'da Atatürk köşkünün kapısından içeri girerken sanki Gazi sizi orada bekliyormuşçasına bir heyecan kaplar içinizi..
Gönderilen Resim

Tüm şehri ayaklarınızın altına alan Boztepe'de masmavi bir manzaraya doğru semaverde çay yudumlarsınız serin bir rüzgar saçlarınızı savururken..
Gönderilen Resim

Daracık geçitlerden coşkun akan derler eşliğinde mis gibi kokularıyla çam ağaçları selamlayarak sizi Sumelaya yollanırsınız..
Orman içerisinde bir patika yolla tırmandığınız manastırın ihtişamı karşısında küçük bir şaşkınlık geçirip sonrasında onun oraya nasıl kurulduğunu tahayül etmeye çalışırsınız..

Gönderilen Resim

Aracınızdan indiğiniz anda burası cennetin yeryüzünde ki tasviri olsa gerek dediğiniz etrafı çam ağaçlarıyla çevrili Uzungöl'ü seyre dalarsınız..
Sacda tereyağında pişmiş alabalığınıza çektikte uzayan peyniriyle kuymağınız eşlik eder..

Gönderilen Resim

Faroz'un kayıkhanelerinde bir akşam üstü yenilen balık mangalın tadını hiç bir yerde bulamazsınız..
Akçaabatın meşhur köftesini gerçek mekanında yedikten sonra "herşey kendi yerinde güzelmiş" diyeceksiniz..
Gönderilen Resim
Yazın içinizi bayan deniz neminden bir iki saatlik mesafeyle kaçıp gittiğiniz bol oksijenli yayla kentlerinde soluklanmanın keyfini hiç bir şeye değişmeyeceksiniz..
Dışarıdan bakıldığında ulaşılmaz görünen insanlarının aslında hiçte öyle olmadıklaını siz onlara bir adım attığınızda onlar size on adımla yaklaşınca anlayacaksınız..

Serin rüzgarları,hırçın dalgaları,kemençesi,horunu,balığı,yeşili ve mavisiyle görülmeye değer artı yaşanılası bir şehirdir Trabzon..

Gönderilen Resim

Dipnot:Ayrıca Türkiye'nin en pahalı şehridir *mad

Gönderilen Resim

#3 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2010 - 12:22

Karadeniz ve Karadenizli harika...

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#4 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 16.01.2010 - 16:34

Ve Trabzonda fazla kalmayacaksınız... Bağımlılık yapar... maksimum 5 ay, sonrası bağımlılıktır...

Off kurban olduğum şehir...

Kendine has bir kokusu vardır Trabzonun...

yaşamak lazım!

Bekleriz :)

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#5 Selametlik

Selametlik

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.976 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 16.01.2010 - 16:52

Gelenlere yol gösteriri itina ile yoldaşlık yapulur. pekliyruk:)
Koş saraylarima bulabilirsen beni
Konuş ve dertleş eskisi gibi
Bul seni getir bana hediyem ol
Aklımın odaları senle doldu taştı

#6 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2010 - 17:32

Aa ne çok Trabzon'lu varmış burda sevindim :)

Gönderilen Resim

#7 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 13.03.2010 - 14:22

lan sümele manastırına çıkmak istiyorum ben ya yeşil yemşelik vadilere gitmek istiyorum yumurta toplamak istiyorum okadar arkadaş edindim heryeri gezdim bi doğu karadenize gidemedim *ühühü ebim beni trabzona götürrrrrrrr *ühühü
SABIRRRR SABIRRR SABIR........